fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Gorąca prośba o pomoc
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-25 23:38:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obiektywni, mam do was nietypową prośbę o obiektywne opinie.

W dniu dzisiejszym opublikowałem zdjęcie, które b. szybko zostało wymoderowane (oto link do zdjęcia http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-27737.php ). Ponieważ nie otrzymałem żadnego uzasadnienia - proszę was o pomoc w rozwikłaniu tej zagwozdki...

Nie twierdzę że zdjęcie jest genialne, nie twierdzę nawet że jest dobre. Na pewno było przez mnie przemyslane, uważam też że jest poprawne technicznie i kompozycyjnie - jakie więc powody mogły kierowac Moderatorem który je usunął? Przecież, zgodnie z zapowiedziami admina, usuwane mają być zdjęcia słabe i nie nadające się do prezentacji - wg mnie kryteria te spełniają zdjęcia niedopracowane technicznie lub kompozycyjnie. Czy sam fakt, że zdjęcie mogło nie spodobac się jednemu czy drugiemu Moderatorowi jest wystarczającym powodem do jego usuniecia? To tak ma to wyglądać - komuś cos się nie podoba i zdjęcie wylatuje?

Dodam, że uważam, że w moim portfolio jest kilka zdjęć które w dużo wiekszym stopniu zasługują na moderację.

Nie zamierzam krytykować w tym miejscu zasad wprowadzonych na forum - nie oceniejcie zdjęcia tylko spróbujcie wejść w skóre Moderatora i podpowiedziec mi dlaczego je wywalił. Bo, szczerze mówiąc, nie mam zielonego pojęcia...

Link do zdjęcia: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-27737.php
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2006-05-26 00:45:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czemu to zdjecie zostalo wymoderowane, to akurat nie bardzo wiem...
chyba jakis blad, albo przypadek.

mariush - nie martw sie, hehe ;-)
fotografia cyfrowa
fotografix
fotografia cyfrowa
2006-05-26 01:04:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@mariush - przy ocenianiu twojego zdjęcia przedstawiłem swoje zdanie dlaczego to zdjęcie zostało wymoderowane, już raz na forum poruszałem temat nie moderacji bo jej jeszcze nie było tylko komentarzy bez sensu pisanych pod zdjęciami, a moderowanie jest czasem, nie zawsze takim komentarzem bez sensu.
Moja rada jest taka ( jak masz poczucie humoru a napewno masz to zrozumiesz ) "Nie bierz życia na serio i tak z niego nie wyjdziemy żywi"
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2006-05-26 02:20:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
byłem widziałem, skomentowałem - powód moderacji to w 99% pomyłka
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-05-26 07:28:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmm... widzę dwa wątki o moderowaniu, załozone przez 'pokrzywdzonych', którzy świetnie promują w ten sposób swoje zdjęcia, uzyskujące wyższe od przeciętnych noty;-).
Powiem tak - nie wiem, czy te zdjęcia zasługują na moderację, nie jestem jednak pewien, czy przypadkiem ich zawyżone (IMHO oczywiście) oceny nie są wyrazem li tylko solidarnosci Obiektywnych wobec moderatorów...
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-26 07:52:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
iceman, fotografix - nie biorę tego serio :-) Po prostu decyzja Modów jest dla mnie kompletnie niezrozumiała i próbuję znaleźć choć jeden powód dla któego zdjęie mogło zostać uznane za nie nadające się do prezentacji.

galex, nie chodzi mi o podkręcenie ruchu przy zdjęciu.. po co? Dla kilku punktów? Przecież nie są one potrzebne do emeryturki :-) Nie wiem o co chodziło Modowi - wg mnie zdjęcie nie nadaje się do moderacji - ale jeśli się mylę - chcę wiedzieć dlaczego. I nei chodzi o ocenę przez pryzmat punktów (zanim zdjęcie wykopano dostało ok. 30 okt przy średniej ok. 3 - patrz oceny do oceny RAFa). Chodzi o zasadę - czy Moderatorzy mają wykopywać zdjęcia kierując się swoimi upodobaniami?

I puszczam jeszcze w eter prośbę do Modów którzy zdecydowali o zdjęciu tego zdjęcia :-) - proszę o jeden powód na PW. Nie zamierzam dskutować, nie zamierzam się sprzeczać - po prostu chcę zostac oświecony. Publicznie zapewniam, że treść PW oraz tożsamość Moda nie zostanie ujawniona - jeśli to zrobię oficjalnie proszę o bana.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:31:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mi tez wymoderowano zdjecie

http://www.obiektywni.pl/upload/real/6/25177_190704.jpg

i przyznam, ze rowniez nie rozumiem tej decyzji wg mnie nie bylo zle technicznie ani kompozycyjnie - czyzby moderatorzy chcieli sie wykazac nadmiernie na starcie ? coraz mniej mi sie zaczyna podobac ta cala moderacja
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:35:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mariush: powiem tak, jest tylko kwestią czasu, kiedy poleci moje zdjęcie (moje, twoje etc.). Każda "pokrzywdzona" osoba może zadziałać podobnie jak Ty, a więć założyć w tej sprawie topic, przedstawić argumentację, domagać się pw z wyjaśnieniami. W efekcie doprowadzi to do całkowitego paraliżu systemu moderacji na obiektywnych.pl. Jeśli w całej tej zabawie nie chodzi o punkty, to jakie znaczenie ma, czy fota będzie widoczna w galerii publicznej, czy w Twoim pf?
Rozwiązaniem problemu jest imo opublikowanie i podwieszenie na stronie głównej precyzyjnej instrukcji, która określi w jakiej sytuacji i po jakim czasie fotka jest moderowana. Nie może bowiem być tak, że zdjęcie z 30 pkt jest usuwane na podstawie czyjegoś "widzimisię".
Dodam jeszcze, że instrukcja musi być jasna nawet dla Mega Trolli, które sygnalizują obecnie problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego.
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:36:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, po jakim czasie wymoderowano Ci zdjęcie?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:37:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wstyd sie przyznac ale nie wiem jak to sprawdzic :(
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:40:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Więc tutaj prośba o wyjaśnienie do administratorów. Dla jasności działania systemu: autor powinien mieć informację po jakim czasie od opublikowania fotka została wymoderowana.
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:46:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
RAF - publikuję swoje zdjęcia na obiektywnych bo jest mi miło kiedy ktoś poza mną i moja żoną je ogląda - punkty i komentarze to sprawa drugorzędna. Dlatego zepchnięcie zdjęcia do PF to dla mnie sprawa wymagająca wyjaśnienia.

Zwracam też uwagę, że nie chodzi mi o dyskusję czy zdjęcie jest ok czy nie - tu każdy ma prawo do subiektywnej oceny. Ale nie móimy tu przecież o ocenie. Gdyby tak było - podobne wątki zakładane byłyby po każdej niskiej ocenie, z którą autor się nie zgadza. Mówimy o usuwaniu z galerii zdjęć nie nadających się do oglądania - kryteria wg mnie są dwa: techniczne i/lub kompozycyje spartolenie (bez uzasadnienie). Jeśli więc zdjęcie tych kryteriów nie spełnia - nie uważam aby nie nadawało się do pokazywania.

Jeśli w tym kierunku ma iść strategia rozwoju serwisu - postoję sobie z Kumą z boku...

fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:48:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokładnie
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:49:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, moja ocena zdjęcia, które ci usunięto nie byłaby wysoka - ale nie uwazam tez, że nadaje się do moderacji wg kryteriów podanych przez Admina ("słabe zdjęćie, nei nadajace się do prezentacji"). Szczególnie jeśli weźmie isę pod uwagę fakt, iż w galerii przyrodniczej spokojnie wiszą sobie zdjęcia ewidentnie skopane technicznie, przepalone i fatalnie obrobione w PS.

Temida powinna być ślepa - ale nie powinna działaś na oślep !!!!
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:51:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"techniczne i/lub kompozycyje spartolenie"
w sumie to też dyskusyjna kwestia ...
fotografia cyfrowa
leszekel
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:52:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe, a ja gupi myślałem, że tylko mi wywalili fotę, która ma dużo komentów i ocen.
Oddajcie mojego motylka :)
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-27765.php

fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:55:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
RAF, dlatego też uważam, że usuwane powinny być zdjęcia bezdyskusyjnie spartolone. A jeśli są wątpliwości - nie ruszać.
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-05-26 08:59:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
RAF: każda definicja będzie dyskusyjna, w końcu mówimy (może czasem na wyrost) o sztuce.
Są oczywiście wyjatki - można np. określić, że moderuje się reprodukcje (tu sprawa jest oczywista), ale 'niska wartość" to pojecie względne.

I zawsze autor nie bedzie zgadzał się z decyzją moderatorów, bo skoro wystawił zdjęcie, uważa je co najmniej za dobre.

fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-26 09:01:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mariush wlasnie to mnie zastanawia, ze w tej tematyce wisi tyle naprawde spartolonych a akurat za to sie wzieli........
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-05-26 09:10:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy całym zrozumieniu dla zaistniałego problemu, nadużywacie terminu "wywalona". Wszystkie zareklamowane w tym topicu fotki bez problemu obejrzałem.

Na ten czas interesuje mnie informacja od administracji, po jakim czasie fotka jest moderowana. Po drugie, czy są choć ogólne kryteria moderowania, bo sformułowanie "Otóż zdjęcia uznane przez moderatorów za słabe i nienadające się do prezentacji zostaną po upływie okresu karencji automatycznie usunięte spośród miniaturek w zakładce galeria." jest zbyt ogólne i już in statu nascendi wylatują (przesuwane są - to właściwe słowo) zdjęcia, które zyskały uznanie oglądających i dość dużą ilość punktów. A to chyba przesada?
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-05-26 09:24:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mariush: ja i wielu innych i tak trafimy do Twego portfolio, zdjęcie zatem nie 'przepadnie'.
A intencją moderacji jest zapewne zmniejszenie 'ruchu' w galerii, co daje szanse innym (czy lepszym?) zdjęciom...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-26 09:26:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Juz jeden nam schladzal gospodarke :))
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-05-26 09:32:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
galex, RAF - wydaje mi się że nie do końca się rozumiemy... Myślę że cały czas postrzegace modercację jako rodzaj oceny - a oceną ona nie jest (nie powinna).

Spójrzcie na to w ten sposób, w jaki ja to widzę - moderacja ma służyć obiektywnym - ma im oszczędzić oglądania słabych zdjęć w galerii głównej (każdy na pewno co jaiś czas przelatuje całą galerię). I to rozumiem - i popieram. Nie rozumiem natomiast dlaczego zdjęcie Calme czy moje ma byc zdjęciem, którego Obiektywni nie mają oglądac w galerii??? Czy wy uważacie że zdjęcia te są tak fatalne?

Argumentu za mniejszeniem ruchu nie łąpię.... czy to znacza, że co 10-te zdjęcie będzie usuwane żeby dac szansę innym???
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-05-26 09:38:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mariush: wejdź na plfoto, zrozumiesz...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-05-26 09:41:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie widze zwiazku.......
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa