fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przeglądaj zdjęciapoprzedniefotografia cyfrowaPejzażfotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaAutorafotografia cyfrowanastępnefotografia cyfrowapoprzedniefotografia cyfrowaWszystkiefotografia cyfrowanastępne
fotografia cyfrowa
pokorny / Nad Glendalough
fotografia cyfrowa
zdjęcie
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Szczegóły zdjęcia
fotografia cyfrowa
Autor:pokorny
Tytuł:Nad Glendalough
Data publikacji:2010-05-31 18:53:46
Liczba wyświetleń:572
Ocena średnia:0
Liczba punktów:0
Liczba poleceń:0
Liczba komentarzy
i krytyk :
8
Kategoria:Pejzaż
Aparat:

nikon

Rodzaj fotografii:Fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
Komentarz autora
fotografia cyfrowa
Irlandia. Wszelkie uwagi mile widziane. Co jest nie tak itp. uczę się więc
prosiłbym tylko nie kopiować wzorców komentarzy ze skali ocen.
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konstruktywna krytyka
bg
Pamiętaj. Krytyka to nie to samo co komentarze. Krytykując fotografię, powinieneś podać wskazówki, dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój warsztat. Za wartościową krytykę możesz zarobić dodatkowe punkty i powiększyć swój limit. Za każdą pozytywną ocenę dostajesz 1 punkt a przy krytyce pojawia się ikona plusa plus. Co więcej, jeśli Twoja krytyka jest jedną z trzech pierwszych pod zdjęciem, pozytywna ocena użytkownika oznacza dla Ciebie aż 3 punkty. Minus minus oznacza, że oceniający uznał krytykę za mało wartościową, za taką ocenę otrzymasz zero punktów. Nie należy jednaka stawiać znaku minus przy dobrych krytykach, z którymi po prostu się nie zgadzamy. Po kliknięciu na ikonki plusa lub minusa pojawi się okno z informacjami o oceniających krytykę. Więcej na temat konstruktywnej krytyki w FAQ.

Swoją opinię, czy zdjęcie ci się podoba lub nie i wszelkie inne uwagi zamieść w komentarzach.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać krytykę.
fotografia cyfrowa
Komentarze & oceny
bg
fotografia cyfrowa
Możesz ocenić zdjęcie wg poniższej skali lub skomentować zdjęcie nie przyznając oceny.

-1 - Fatalna fotografia. Nie nadaje się do publikowania i powinna stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
0 - Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.
+1 - Może być. Można powiedzieć, że w tej fotografii jest coś co zasługuje na uznanie.
+2 - Niezła fotografia. Wyróżnia się spośród innych. Przemyślana i ciekawa pod względem artystycznym. Technicznie też dobra.
+3 - Podoba mi się. Jest to fotografia, którą ogląda się z przyjemnością. Widać solidny warsztat techniczny i zmysł artystyczny autora.
+4 - Bardzo dobra fotografia. Zasłużyłaby na maksymalną ocenę, gdyby nie...
+5 - Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego.

Przyznanie oceny -1 lub +5 wymaga napisania komentarza składającego się z co najmniej 10 słów.
fotografia cyfrowa
michala 2010-06-01 14:29:23 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
zważ że pojecie "późniejsza pora" to pojęcie relatywne i odnosi sie nie do konkretnego czasu (zachód słońca) a do konkretnej chwili w której wykonałeś dyskutowane zdjęcie. wystarczy jeśli wyczekasz moment kiedy słońce jest nieco niżej, ale ciągle nad wzgórzami i promienie będą padać bardziej rownolegle do południowego stoku doliny. cienie drzew i załomów będą o wiele dłuższe niż cienie gdzies indziej ponieważ obiekty te znajdują się na mocno pochylej powierzchni, stok, pochylej w kierunky zgodnym z kierunkiem padania promieni słonecznych.
fotografia cyfrowa
pokorny 2010-06-01 14:04:49 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Zgodzę się z kierunkiem rzeki bo można odnieść takie wrażenie. Pierwszy plan jak najbardziej zazwyczaj jest potrzebny-tu do tego co chciałem uchwycić wydaje mi się zbędny.Co do tonacji to myślę,że czysto subiektywna uwaga ale być może masz rację(brak chętnych do zabrania głosu nie pozwala mi tego zweryfikować).Co do pory dnia i wydłużenia cienia to powiem tylko tyle,że słońce dość szybko chowa się za zachodnimi wzgórzami więc chyba nici z tego co piszesz. Dzięki za dość wnikliwe spojrzenie i za zabranie głosu.
fotografia cyfrowa
michala 2010-06-01 12:56:08 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
na poczatku napiszę o korzystnych aspektach tej fotografii:
-wybór miejsca z którego wykonano fotografię: faktycznie to niecodzienna perspektywa pokazania tego miejsca, wiekszość zdjęć z tamtaj okolicy pokazuje kształt doliny widzianej z brzegu Upper Lake, więc trud podjęty w celu wynalezienia innego miejsca należy wpisać na Twoje konto, tym bardiej iz jest to miejsce wymagające dość intensywnego podejścia
-ekspozycja: poradziłeś sabie z nią bardzo dobrze co jest bardzo ważne. nie ma ani zbytnio naświetlonych miejsc ani zbytnio niedoświatlonych. co prawdza scena jest latwa ekspozycyjnie bo jest prawie cala pokryta roslinnoscia co pomaga w ustaleniu poprawnej ekspozycj (slynne 18% odbicia swiatla od szaty roslinnej) kolor wody tez co wazne, zostal odworowany poprawnie, w Wicklow woda prawie zawsze jest brunatno brązowa. więc nastepny punkt na Twoje konto.
- gre cieni pochodzacych od chmur tez nalezy wpisac na Twoje konto.
- ciekawa jest uchwycona powtarzalnosc ksztaltow Upper Lake I starego osadnika gorniczego, kąty proste.
Co poszło nie tak?
- sposob ukazania rzeki w kardze “sugeruje” że rzeka płynie z lewego górnego rogu w kierunku prawego dolnego, tak jak karze fizyka. W rzeczywistości kierunek jest odwotny i rzeka wpada do jeziora (lewy gorny rog) tworzac mała delte (łach piachu) wiec formy morfologiczne nie odpowiadaja sytuacji na kadrze.
- Brak zdecydowanego pierszego plany ktory pomogłby ogładajacemu zorientować jak jest rzeczywista sytuacja w przestrzeni, tzn jak glegoka jest dolina etc. pierszy pla mogłby rownież zdywersyfikoać obraz wpoadzając do niego dodatkowe elementy.
- Monochromatyczna tonacja powoduje iz kadr jest spokojny, moze nawet za bardzo spokojny, nie przyciagajac oka widza na dluzsza chwile.
- Pora dnia: wybor innej (pozniejszej pory dnia) skutkowałby dłuzszymi cieniami drzew, podkreślenie morfologii przeciwległej (południowej sciany) I mocniejszym zroznicowaniem rozkladu swiatla w dolinie, spowodowaloby iz kadr nie bylby tak plaski (odpowiadajac na Twoje pytanie)
Jesli masz jakiekolwiek komentarze odnosnie mojej wypowiedzi, zapraszam do dalszej dyskusji
fotografia cyfrowa
pokorny 2010-06-01 11:28:57 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
dlaczego wybrałeś taką perspektywę? A dlaczego będąc w górach Wicklow nie spojrzeć w dół? Co mnie zachwyciło?Jest tam wiele rzeczy dla których warto wracać.Pora dnia? Stoki w innej porze nie są z obu stron oświetlone.Co chciałem pokazać? Kształty,podziały, powtarzalność. Czy znasz to miejsce dobrze? Mam nadzieję,że nie z trasy wokoło jeziora. Chętnie obejrzę kadry w Twoim PF z tego miejsca.Mam dużo więcej zdjęć(standardowych)z okolic tego miejsca ale czy wszystkie trzeba pokazać?Mi się podoba to mimo,że wyszło dość płasko.Może rada jakaś z tym związana:co zrobić by zdjęcie nie wychodziło płasko?
fotografia cyfrowa
michala 2010-05-31 23:35:05 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
w taki sposób znaczy:
dlaczego wybrałeś taką perspektywę, takie światło/ porę dnia, co Cię zachwyciło lub co chciałeś powiedzieć wybierając ten widok, co zdecydowało o wyborze kompozycji poza motywem rzeki i powtarzalności cieni. Znam to miejsce dobrze wiec może być w szczegółach.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe 2010-05-31 22:54:11 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
mam wrażenie (ale może to tylko wrażenie), że leci w lewo...
fotografia cyfrowa
pokorny 2010-05-31 22:47:05 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
Rzeka rozdziela kadr na 2 części po przekątnej. Cień w prawym dolnym rogu powtarza się w lewym górnym. To dwa podstawowe czynniki. Teraz co znaczy:"w taki sposób"?
fotografia cyfrowa
michala 2010-05-31 22:23:15 | ocena = brak oceny
fotografia cyfrowa
co Cię nakłoniło do sfotografowania tej sceny w taki sposób?
fotografia cyfrowa
Zaloguj się aby dodać komentarz.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa