fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
przedszkole
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-09 22:01:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ostatnio zauważyłem, że sporo nowych członków portalu wrzuca swoje pierwsze fotki do galerii. Zwykle w ich przypadku pozostaje wiele do życzenia, a wynika to z braku umiejętności autorów. Przeważnie pod takimi zdjęciami pojawiają się komentarze "gniot" z oceną -1, tudzież prośba o większy samokrytycyzm. Problem w tym, że ludzie, którzy chca sie nauczyc robić zdjęcia, nie mają innej możliwości, jak tylko wrzucić "gniota" do galerii licząc, że _być_może_ ktoś im napisze parę słów sensownej krytyki.
Proponowałbym zrobić jakiś dział typu "początkujący", czy inne "przedszkole", gdzie młodzi adepci sztuki fotograficznej mogliby publikować swoje prace. Wówczas z góry byłoby wiadomo, że dana osoba liczy na merytoryczne wsparcie, a nie chwali sie swoim dziełem. Możnaby zrobić guziczek "ten już umie" i wówczas "przedszkolak" mógłby dodawać zdjęcia do galerii.
Pomysł nakreślony bardzo ogólnie, ale sądzę, że to byłoby interesujące rozwiązanie - za kilka lat jakiś znany fotograf rzekłby w jakimś prestiżowym wywiadzie: "Początki? Aaaa, wszystko zaczęło się na obiektywnych, gdzie zdobyłem pierwsze szlify w przedszkolu.. to były czasy" ;)
fotografia cyfrowa
norbert
fotografia cyfrowa
2006-09-09 22:04:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale ty masz wyobraznie ;D
fotografia cyfrowa
komisarz
fotografia cyfrowa
2006-09-09 22:05:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calkiem niezla propozycja. Dla niektorych jak np. autora tego watku powinno sie jeszcze utworzyc taki dzial jak "zlobek" ;)))
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-09 22:10:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Specjalnie dla komisarza proponuję utworzyć zakładkę "psycholog", gdzie główne miejsce zajmowałaby terapia zaburzeń emocjonalnych.
fotografia cyfrowa
shaddixx
fotografia cyfrowa
2006-09-09 22:32:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widze ze sie chłopaki lubią:)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-09 22:41:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty dział ;)

-M
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-09 22:43:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M >> przedszkole, czy psycholog? Mniej szkodliwe byłoby to pierwsze, bo jakbym zaczął się zajmować psychologią, to jeszcze by się kto na linę rzucił.. :>
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-09 23:04:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to się podzielimy ;)

-M
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-09 23:23:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pisz do admina ;)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-10 01:38:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe ale wy fajni jestescie;)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-10 01:45:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tak powaznie zlloty.... ile razy mozna pisac to samo.... ??? pod kazdym gniotem o ostrosci, nudnym kadrze, przeswietleniach..... ??? ludzie maja oczy i chyba widza jakie zdjecia sa dobre a jakie nie.... mi nikt krytyk nie pisal... ogladalam zdjecia i sama doszlam do wniosku ze moje moga byc lepsze i staralam sie robic lepsze, ostrzejsze.. ciekawsze... zreszta moje pierwsze foty nie byly az takie zle... na Maria narzekac nie moge :P
gdy widze, ze autor ma to cos, ze umie patrzec chociaz robi bledy... to chetnie pisze krytyke... jak wrzuca takiego gniota, ze glowa boli to dochodze do wniosku ze pewnie nigdy nie bedzie dobrym fotografem skoro nie widzi ze to gniot.. i moze powinien znalezc inne hobby..
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-10 01:48:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza, my chyba wszyscy tutaj mamy rację ;)

-M
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-10 01:53:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tzn?;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-10 02:27:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to znaczy, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

-M
fotografia cyfrowa
emzet
fotografia cyfrowa
2006-09-10 09:26:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
całkowicie zgadzam się z Ozą.
Portal, owszem, może pomóc w poprawianiu warsztatu, podnoszeniu umiejętności, ale nie można oczekiwać, że nauczy podstaw początkujących fotoamatorów. Na rynku jest zatrzęsienie książek, kursów fotografii. Trzeba tylko trochę się zaangażować, włożyć nieco wysiłku we własny rozwój. Samo się nie zrobi.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2006-09-10 09:58:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pijesz do mnie sir zlloty?:>
Odpowiem ci na przykładzie który zrozumiesz.
Wg twojej wypowiedzi można odnieść wrażenie ze kończąc szkołę średnią i idąc powiedzmy na jakąś politechnikę z "nadzieją" że zostanie się wielkim konstruktorem, nie potrzebujemy zdać matury (bo i po co?) ani też nie powinniśmy się przejmować matematką bo przecież na studiach już od pierwszego roku matematykę mieć będziemy więc na pewno zaczniemy od nauki dodawania. Pomyśl. Trzeba sobą reprezentować minimum żeby cie po pierwszym semestrze nie wyrzucili, a jak nie bedziesz znał podstaw to się nawet na tę polibudę nie dostaniesz. Tak samo tu. Uważam że każdy wrzucając fotę powinien się 3 razy zastanowić, a wcześniej zanim popełni zdjęcie przeczytać co nie co o podstawach, a nie wrzucać wszystko co mu spod palca wyskoczy na LCD aparatu. Uważam że gnioty należy nazywać gniotami, Dopiero zdjęcia w których widać że autor na prawdę "chce" coś zrobić można konstruktywnie krytykować.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-10 10:16:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
roa, a dlaczego do Ciebie? Przecież wątek zlloty od zera założył?

-M
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-10 10:35:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ok, ok, widzę, że rozeszliśmy się z melodią.
Oza, roa >> oczywista sprawa, że macie rację, Obiektywni to nie szkółka niedzielna. Macie rację, ale obraz przedstawiony przez Was psuje jedna sprawa - brak jakiejkolwiek weryfikacji poziomu nowych członków Obiektywnych przy rejestracji. I temu własnie miałoby służyć przedszkole - świeżo zarejestrowany użytkownik może prezentować swoje prace w Przedszkolu, a gdy zbierze odpowiednią ilość punktów pt. "ten gość umie robić zdjęcia", wówczas powinien dostać możliwość publikacji w galerii.
W chwili obecnej kupa dzieł pierwotnych leci do galerii, autorzy zostają zjechani, że gniot, usuwają zdjęcia, popadają w histerię, sięgają po narkotyki, rzucają się na linę, czy z innego mostu.. A mamy ujemny przyrost naturalny w Polsce! ;)
Poza tym Oza >>
"jak wrzuca takiego gniota, ze glowa boli to dochodze do wniosku ze pewnie nigdy nie bedzie dobrym fotografem skoro nie widzi ze to gniot.. i moze powinien znalezc inne hobby.."
Osobiście bardzo nie lubię, jak ktoś szufladkuje ludzi - nie powiesz mi, że od pierwszego pstryknięcia widziałaś wszystko jak na dłoni...
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2006-09-10 10:40:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pozwoliłem sobie skopiować fragment tekstu z blogu jednego z moich ulubionych autorów
z Plfoto, mam nadzieje że nie będzie miał mi tego za złe, gdyż zrobiłem to z myślą
o tym aby sprowokować do przemyśleń te osoby które pochopnie wrzucają swoje prace
na OB.

ludzie nie potrafią, a niektórzy nie chcą zrozumieć, że publiczne eksponowanie produktów własnej twórczości
powinno następować PO opanowaniu abecadła, a nie PRZED, …do nauki podstaw wcale nie służą portale,
od tego są podręczniki, oglądanie wielu dzieł mistrzów i własna praktyka, na serwisach pogłębia się umiejętności nabyte wcześniej, …

fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-10 10:46:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KrisBe >> się zgadza, filtracji tego zjawiska miałoby własnie służyć przedszkole
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-10 10:48:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A właśnie, polecam wątek http://www.obiektywni.pl/forum/watek-1182-0.php#p38728
Przedszkole byłoby jak znalazł.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-10 11:00:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tam chętnie zobaczę nowych użytkowników, którzy będą się tutaj uczyć...
... i nie chiałbym spotkać na ich miejscu ludzi o takich poglądach jak Ty KrisBE :)

-M
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2006-09-10 11:07:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M, ja również chętnie zobaczę młodych adeptów fotografii bez znajomości abecadła,
ale tylko pod warunkiem że będą wrzucać swoje fotki do kategorii śmieszne zdjęcia,
przynajmniej do tego czasu kiedy je poznają ;))

fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-10 11:11:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KrisBe - grunt to byc miłym :)

-M
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2006-09-10 11:13:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M-dokładnie tak :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa