fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Komentarz bez sensu
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2006-09-13 10:27:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chcialem sie Was (użytkowników a nie adminów) zapytać co sądzicie o wymogu pisania komentarza za ocenę 5. Dla mnie jest to bez najmniejszego sensu. Uważam że ocena to ocena a komentarz to komentarz. Jeśli zdjęcie wyjątkowo mi sie podoba to chyba logiczne że wystawiam mu najwyższą ocenę i wydaje mi się że konieczność uzasadniania oceny mija się z celem. Z tego co się orientuję to jest portal fotograficzny a nie polonistyczny i jak ktoś nie chce poematów pisac to nie powinno się tego od niego wymagać. Dodatkowo wydaje mi się, że przez ten system komentarzy wiele zdjęć zasługującycy na ocenę 5 nie otrzymuje jej bo danemu urzytkownikowi nie chce się wymyślać durnych komentarzy.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-09-13 10:29:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja uważam, że jest akurat odwrotnie - że wiele zdjęć nie zasługujących na maxa dostaje 5-ki... Gdyby nie koniecznosć uzasadniania byłoby tego jeszcze więcej. Jestem za stanem obecnym.
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2006-09-13 10:35:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Twój nick też jest bardziej polonistyczny niż fotograficzny :P"
Nie wiem co ma piernik do wiatraka no ale skoro musiałeś to napisać to niech Ci będzie, generalnie proponowałbym pozostanie przy temacie
fotografia cyfrowa
pawelm
fotografia cyfrowa
2006-09-13 11:13:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale wymóg ten omijany jest komentarzami typu 'r e w e l a c j a ! ! !' ... więc jest w tym momencie wymogiem fikcyjnym ... ( ten kto będzie chciał uzasadnić zrobi to bądź w komentarzu, bądź w krytyce niezaleźnie od wymogu )
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-13 11:24:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
E tam, ja nieraz nie potawiłem oceny 5, bo uznałem, że jednak zdjęcie nie jest jej warte (i mojegu wysiłku wpisywania nawet 10 znaków)

-M
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-13 11:30:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uważam, że powinno być tak:
1) od 0 do 1000 pkt można wystawiać 1 zdjęcie na tydzień
2) od 1001 do 2000 pkt - dwa zdjęcia na tydzień i możliwość stawiania ocen
3) od 2001 do 5000 pkt - dwa zdjęcia na tydzień, możliwość stawiania ocen i pisania komentarzy
4) od 5001 do 10000 pkt - trzy zdjęcia na tydzień, możliwość stawiania ocen i pisania komentarzy
5) od 10001 do 20000 pkt - trzy zdjęcia na tydzień, możliwość stawiania ocen, pisania komementarzy, polecania zdjęcia i zgłaszania do moderacji
5) od 20001 w górę - cztery zdjęcia na tydzień, wszystkie możliwości j.w. + możliwość pisania krytyk.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-13 11:31:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No! I takie rozwiązanie załatwiłoby problem pawla, przynajmniej na jakieś 400 punktów :>
fotografia cyfrowa
pawelm
fotografia cyfrowa
2006-09-13 11:36:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty: jak widze twój także :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-09-13 11:48:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i przeprowadzana co pół roku denominacja? :D

-M
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-09-13 11:51:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty, to nie jest taki zły pomysł. tylko że ja bym komentarze i krytyki uruchomiła już przy pierwszym tysiącu. a nickom z punktami powyżej 20K dała mozliwosc wypowiadania się w na forum (np w Odmianie Rzeczownika ;))
fotografia cyfrowa
agatek
fotografia cyfrowa
2006-09-13 12:51:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty: Ty kombinujesz jak koń pod górkę...
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-13 13:32:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotogeniczny chociaż? :>
fotografia cyfrowa
malibu
fotografia cyfrowa
2006-09-13 13:39:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szkoda ze Zlloty gdzie indziej napisal,

"Takie małe spostrzeżenie - nie wiem, czy zauważyliście, ale - patrząc po sobie - im więcej krytyk piszę, tym __szybciej__ potrafię dostrzec błędy w zdjęciu - co należy wyeksponować, co wyrzucić, jak poprawić kompozycję, na co naświetlać, itp.
Ostatnio przekonałem się, że taka umiejętność szybkiej oceny jest NIEOCENIONA - gdy pstrykałem sesję w ostatni weekend, dobierając kadr i ujęcie niemal z miejsca wiedziałem, co jest nie tak (oczywiście w zakresie mojej wiedzy) i POPRAWIAŁEM TO PRZED ZROBIENIEM ZDJĘCIA. A znaczenia tego nie muszę chyba tłumaczyć - ile razy wróciliście do domu z kartą/kliszą pełną zdjęć i dopiero na monitorze zauważyliście "śmieci" w kadrze, czy kiepskie ujęcie? :)

Tak więc namawiam wszystkich gorąco do pisania krytyk - można się uczyć fotografii nie tykając aparatu ;)"

Więc ktoś chyba ma rozdwojenie jazni! zastanow sie chlopie czego chcesz!
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-13 13:41:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
malibu, Ty tak wszystkiego na poważnie nie bierz, bo wrzody żołądka i takie tam... jeśli nie wiesz, co znaczą emotikony typu :), ;) :>, to ja chętnie wyjaśnię..
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-13 13:47:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mariush - i tak wiekszosc stawia kropki nie wysilajac sie zbytnio ;(
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2006-09-13 13:49:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"ale wymóg ten omijany jest komentarzami typu 'r e w e l a c j a ! ! !' ... więc jest w tym momencie wymogiem fikcyjnym ... "
NIEPRAWDA. Ja wystawiłem ocenę 5 i w pisałem w komentarz ". . . . . . . . . . " i po chwili otrzymałem maila od adminów, że mam przestać bo nadużywam system ocen.
Na pytanie czy lepiej będzie jak będę przy każdej ocenie 5 wpisywał zamiast kropek ten sam durny komentarz, że piekne, super i w ogóle, otrzymałem odpowiedź, że jak będę się powtarzał z komentarzami to też będzie nadużycie, więc oprócz tego że trzeba pisać to jeszcze za każdym razem coś innego bo się narażam.
Zlloty, fajny system uprawnień nadałeś ale to chyba nie wystarczy więc proponowałbym żeby napisać gdzieś informację, ze portal jest przeznaczony wyłącznie do użytku zawodowych fotografów po studiach i innych szkołach fotograficznych z udokumentowanym conajmniej 40 letnim stażem i tylko tacy mogą wystawiać zdjęcia.
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-13 13:56:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kmicic - no wiesz, jesli uwazasz zdjecie za mistrzowskie/doskonale i dziala na twoje emocje to chyba nie jest trudne napisac tych pare slow co w nim takiego super?? :D
fotografia cyfrowa
pawelm
fotografia cyfrowa
2006-09-13 14:00:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
trzeba byłoby się spytać zllotego czy również dostał takiego maila :) ... podejżewam że nie, bo to właśnie jest subiektywizm admi-modów przektycznie we wszystkich działalnościach publicznych i nie dziwi mnie to też tutaj )

a zlloty tym systemem uprawniej podcina sobie gałąź na której sam siedzi ...
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-09-13 14:01:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rzadko wdaję się na forum w polemiki z użytkownikami, ale w tym wypadku jednak chyba muszę.

Kmicic: jeżeli już relacjonujesz swoją wymianę korespondencji z nami, to rób to rzetelnie, przedstaw argumentację, jaką od nas otrzymałeś i przekazuj innym dokładnie sens wypowiedzi, a nie tylko przybliżone jej znacznie.

A sens był taki: jeżeli zamiast kropek lub innych znaków będziesz pod każdym ocenionym na 5 (lub -1) zdjęciem wpisywał taki sam tekst, to takie działanie również uznamy za nadużycie.
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2006-09-13 14:05:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wydaje mi się, że właśnie dokładnie to samo napisałem tylko trochę innymi słowami. Generalnie sens ten sam i nie wydaje mi się, żeby ktoś po przeczytaniu tego co ja napisałem i tego co Ty napisałeś mógł odebrać róznie te dwa zapisy.
Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-13 14:20:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kmicic >> Kmicic, jestem pod wrażeniem - wreszcie ktoś zrozumiał moją ironię :) (zaznaczam - to nie jest ironia;).
malibu >> echh...
pawelm > >echh... A co do stawiania ocen - stawiam je bardzo rzadko i właściwie tylko piątki (coś naprawdę musi zrobić na mnie wrażenie). Czy dostałem maila? Oby jednego.. hehe.. nie zauważyłeś, że ostatnio jestem mniej kłótliwy? ;)

fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2006-09-13 20:39:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przede wszystkim za lolo, to co napisał w pierwszej wypowiedzi.

Tyle że czasami zdarzają się chyba wyjątki gdyż np. mam problemy z ocenianiem zdjęć lonely_wolf,
jego ostatnie prace są dość mocno podobne do siebie niemniej jednak zasługują według mnie na pięć,
więc ile razy można to somo pisać, dla tego jedną z ostatnich fotek ominąłem wykrzyknikami i wstawiłem 5

fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-13 21:33:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo, racja, racja, tylko prześledź prosty proces - taki np. Kowalski kupuje sobie aparat fotograficzny, za uciułaną kasę, bo kiedyś zobaczył zdjęcie - dajmy na to - wspomnianego lonely_wolf'a i bardzo chce umieć też takie robić. Pstryknął więc kilka fotek, które mu się spodobały i chciał je opublikować. W jakiś magiczny sposób dotarł do portalu Obiektywni.pl. Założył konto, wrzucił zdjęcie do galerii i ... i jedyne, co przeczytał to "gniot", przemiennie z "tego tu nie powinno być". Następne zdjęcie może wrzucić za tydzień.
No kurna, wybaczcie panowie, ale takie postępowanie oczywiście skutecznie odstraszy "gniotorobów", ale nie ma się co oszukiwać - co najmniej 95% nowych użytkowników to ludzie, którzy dopiero zaczynają przygodę z fotografią. I jeśli się ich na wstępie odstraszy "ciepłym przyjęciem", to tak jak ktoś wspomniał - pozostanie tutaj skostniałe TWA, jako jedyne mające możliwość wrzucenia większą ilość zdjęć na portal, poklepująca się wzajemnie po ramionach, której członkowie po pewnym czasie to znudzi (czy z innych powodów ograniczą bytność na portalu) i zostanie galeria... jeno bez ludzi.
Kluczowym warunkiem utrzymania poziomu portalu - nie tylko w sensie merytorycznym, ale i socjologicznym - jest umiejętne zagospodarowanie nowych członków, bo to oni będą tworzyli ten portal za kilka lat. To, czy damy im podstawy do dalszego rozwoju, czy powiemy im "spieprzaj dziadu" określa przyszły poziom Obiektywnych.
Ale co tam zlloty może wiedzieć?
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-09-13 21:42:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@zlloty:"co najmniej 95% nowych użytkowników to ludzie, którzy dopiero zaczynają przygodę z fotografią."

Chyba troszkę mylisz cel portalu takiego jak ten. Jestem zmęczony i nie chce mi się pisać, posłużę się więc cytatem, pod którym podpisuję się wszystkimi kończynami, jednego z moich nielicznych 'ulubionych' z plfoto, użytkownika hardnut (BTW - polecam):

"...ludzie nie potrafią, a niektórzy nie chcą zrozumieć, że publiczne eksponowanie produktów własnej twórczości powinno następować PO opanowaniu abecadła, a nie PRZED, …do nauki podstaw wcale nie służą portale, od tego są podręczniki, oglądanie wielu dzieł mistrzów i własna praktyka, na serwisach pogłębia się umiejętności nabyte wcześniej"
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-13 21:45:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybaczcie błędy techniczne, jestem średnio przytomny.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa