fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
komentarze bez oceny
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-09-23 15:46:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a :)
mam nadzieję że walka będzie zwycięska:)

a co do tematu poruszonego w pierwszym poście, redKK ja przepraszam jeśli cię z mojej strony to spotkało, zazwyczaj staram się stawiać oceny, chociaż bywa że zapominam się.
podobnie jak inni wypowiadający się w tym wątku uważam że jednak dobry komentarz jest wart więcej niż kilka punkcików przy nicku i dodatkowe kilobille na zdjęcia.
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-09-23 16:31:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja nie wiem, czy podzielam ta nadzieje.
Widze, ze administracja bardzo chce isc do przodu ale nie do konca jestem pewien czy wie gdzie wlasciwie znajduje sie przod.
Przewertowalem kilka razy regulamin ( y ) i prawde mowiac, nie wiem gdzie ten przod wg administracji jest.
Brakuje mi jasnego okreslenia zasad, ktorym oceniajacy i komentujacy mieliby sie kierowac.
A juz na pewno okreslenia pojecia: "nadużycie systemu ocen".

IMHO opis skali ocen jest bezsensowny, a logo portalu ( o fotografii rzeczowo i z kultura ) jest zupelnie nietrafione.
W wiekszosci przypadkow jest odczytywane: "o fotografii beznamietnie".
Dodatkowo narzedzia ktore maja wymusic "nowy porzadek" sa ubogie. Nie mam na przyklad pojecia, dlaczego blokada administracyjna nalozona na uzytkownika w reakcji na jego idiotyczna, jawnie odwetowa krytyke mojego zdjecia nie pozwala mi komentowac jego zdjec. Wyglada na to, ze reakcja na problem jest pozatykanie ust wszystkim, ktorych ten problem dotyczy. Lacznie z pokrzywdzonymi.

Zawsze myslelem, ze zeby osiagnac jakis cel trzeba w kolejnosci:

- ten cel sobie samemu dokladnie okreslic
- jasno i czytelnie go skomunikowac
- dobrac adekwatne narzedzia
- dzialac w kierunku osiagniecia celu.

Nie wiem, jak pt pierwszy ale w moim odczuciu cel nie jest skomunikowany, o narzedziach i komunikacji nie wspomne.
Tak wiec boje sie wszystkich akcji, walk i dzialan ktore bez jasnego okreslenia i podania celu koncza sie jeszcze wiekszym balaganem.

A dotychczasowy rozwoj obiektywni.pl wskazuje na postepujca plfotyzacje tego portalu. Tyle, ze na plfoto wciaz zostali autorzy, ktorzy sprawili, ze portal ten mial taki klimat jaki kiedys mial. Tu jest ich bardzo malo. A jezeli nawet wpadaja na chwilke to uciekaja natychmiast.

Pozdrawiam.


fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-09-23 16:48:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Masz otwarte usta, wkg, masz forum, na którym możesz dyskutować, masz PW i wreszcie maile. Sam fakt, że możesz pisać o tym, a Twoje słowa pojawiają się na pierwszej stronie raczej zaprzecza temu, o czym mówisz.
Jeżeli nie widzisz problemu z komentarzami zawierającymi 10 spacji i 10 kropek i wystawianymi tylko po to, by nabijać punkty to faktycznie nie rozumiesz, gdzie jest ten przód.

Jeżeli nie rozumiesz, dlaczego zakładamy blokady poszczególnym parom użytkowników (a chyba po moich wyjaśnieniach na PW powinieneś rozumieć), to powiem tylko tyle: żeby zapewnić tu względny spokój (co i tak się nie zawsze udaje).

Przyznam, że Twoja litania zabrzmiała mi jak cytat z podręcznika business management. Cele, jakie sobie stawiamy są bardzo jasne i zostały one "skomunikowne" - stworzyć miejsce, gdzie każdy (bo to galeria otwarta) może być, o fotografii rozmawiać i prace publikować. "Skomunikowanie" znajdziesz w regulaminie, zasadach i FAQ.

Mówisz, że autorzy wpadają i natychmiast uciekają. Mają do tego prawo. Na pewno naszym celem NIE BYŁO stworzenie miejsca, które będzie wszystkim odpowiadało. Co nie znaczy, że problemów portalu nie dostrzegamy. I stąd się biorą m.in. nasze działania.
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-09-23 16:59:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie chodzi o oceny, Fakt sa istotne i miło jest jak sie dostaje same 5.
Ale czytaj co pisza i jakie daja Ci wskazowki... wtedy sie nauczysz dojdziesz do perfekcji.. Wiele ludzi z tego forum zna sie na Fotografi bardzo dobrze, czytaj co pisza a przyjdzie dzień ze Twoje zdjęcie bedzie zdjęciem miesiaca :)
fotografia cyfrowa
kleofas
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:00:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lizak, ty najpierw zaglądnij do PF wkg, a potem dawaj mu takie rady....
fotografia cyfrowa
kleofas
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:02:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dodam, Lizak, że znanie się na fotografii jest rzeczą bardzo względną.
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:07:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak samo jak "nieznanie" się :)
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:08:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie, nie zaprzeczaja. To oczywiste, ze moge pisac ... inaczej przeciez zaden portal nie mialby sensu.
I faktycznie, nie widze problemu z komentarzami zawierajacymi 10 kropek. Nie zawsze zachwyt mozna wyazic slowami - no, w kazdym razie ja nie zawsze umiem. I nie zawsze czuje sie kompetentny do tego, by wypisywac sie pod fota. Zachwyca mnie i tyle. Skomentuj Davida w dwoch zdaniach :D
Nigdzie natomiast nie zauwazylem zapisu. ze nie moge wyrazac podziwu kropkami. To wlasnie miedzy innymi mialem na mysli piszac o _komunikacji_ .
Co innego przy ocenie -1. To zawsze jestem w stanie dokladnie napisac dlaczego taka ocena.

Blokady. Hmmm ... odnosze wrazenie, ze nie zrozumiales zupelnie o czym ja pisze. Pisze o blokadzie nalozonej na mnie na uzytkownika Yarko w zamian za jego zupelnie bezesnowna, odwetowa krytyke. Na wszelki wypadek zatkaliscie usta wszystkim. To oczywiscie dziala ... poczytaj, jakie wnioski z takich "dzialan" wyciaga RAF http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-51758.php:
"Ponieważ w ignorowanych mam totalne bezmózgowie o nicku hiteroh, zmuszony będe dokonać zmasowanych czynności, które zostaną zauważone przez administrację, w wyniku czego nałożony zostanie NA MNIE administracyjny ignor na Twoje wypociny wywoływane w różnej temperaturze, dzięki czemu będę mógł znowu rozkoszować się brakiem Twojego towarzystwa."
Czyli tak naobrazac, zeby jako skutek uboczny blokady zamknac usta ludziom o odmiennych opiniach.
Tu skoncentrujcie wasza uwage a nie na kropkach zamiast komentow pod oszalamiajacymi zdjeciami.

Ok ... tu rozumiem. Portal dla ludu. Akceptuje.

Wpadaja i uciakaja: Tu jestes sprzeczny z poprzednim akapitem. "stworzyć miejsce, gdzie każdy". Myslalem przez chwile, ze chcecie raczej zatrzymywac tych najlepszych a tonowac zalew tandety. Ale coz ... jezeli jednak nie kazdemu ma to miejsce odpowiadac a fakt, ze najlepsi tu bywaja przelotem przynajmniej marze o tym, zeby sie dowiedziec komu w waszej opinii powinno odpowiadac.

I nie traktuj prosze tego co pisze ( litanii, cytatu z podrecznika ) jako atak ... ja tak po prostu uwazam. Piszesz, ze "podejmujecie walke" wiec sie pytam o co walczycie :D

Pozdrawiam



fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:15:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kleofas: a coś tak na mnie naskoczył... ze nie robie tak ładnych zdjęć jak inni nie znaczy ze nie moge wyrazić swojego zdania... nie sadzisz ???
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:22:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lizak ; )

Ja sie z Toba zgadzam, tyle, ze to co piszesz jest jakby obok tego co ja napisalem ;)

Tak naprawde chyba wiele osob tu sie zastanawia - w kazdym razie ja sie zastanawiam - jakby pogodzic demokratyczny, publiczny charakter tego portalu z obecnoscia ( w wiekszosci przysza obecnoscia ) naprawde dobrych fotografow ktorzy uciekaja np na rumunskie portale na wegrzech.
Tam nikt im nie proponuje ziarna pojechac odszumiaczem.

Nie wiem sam jak to zrobic ... gdybym wiedzial - na pewno bym napisal.
Ale niestety tak jest, ze w sztuce - w zyciu tez - ton nadaja elity. I chcialbym, zeby te elity takze tu wystawialy swoje foty. A to nie jest proste. I zeby ten cel osiagnac trzeba chyba dobrze wiedziec jak to zrobic. O tym staralem sie pisac.

fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:24:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może nie zrozumiałem.
Wzajemne blokady nie służą zamykaniu ust, chociaż oczywiście możesz tak to zinterpretować. Dodam tylko, że blokada jest stosowana bardzo rzadko, i jest narzędziem raczej ostatecznym.
Co do wymienionych przez Ciebie uzytkowników i ich pomysłów na zwrócenie uwagi administracji: jeżeli nie chcą pisać PW (sprawdziłem: RAF do nas nie pisał w sprawie...) to ja już nic na to nie poradzę.
Co do sprzeczności: nie łapmy się za słówka; chodzi o stworzenie miejsca, gdzie każdy KTO CHCE (to w domyśle, ale chyba oczywistym...).
Zalew tandety: trudno mi na takie słowa odpowiadać, bo to oznacza, że musiałbym przynajmniej na część użytkowników tego portalu patrzeć jak na tandeciarzy, a tego nie chcę robić. Poza tym dyskusja o złej i dobrej fotografii to bardzo niebezpieczny temat; a już z pewnością jest to temat, którego nie powinien poruszać administrator takiego portalu. :)

PS. Nie jesteś pierwszym, który ostro nas krytykuje za wprowadzenie wymogu 10 słów. :)
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:27:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
WkG :)

Dziekuje ze sie ze mna zgadzasz..... Wiesz moge powiedzieć ze w fotografi nie dorastam Ci do piet.
Masz racje ze wiele bardzo dobrych Fotografow ucieka...
Jest wiele ludzi na Tym forum z ktorymi chcial bym porozmawiać doradzić sie prosić o wskazówki... niestety ich niema sa niedostepni... samo komętowanie zdjęć nie zawsze da Tyle co rozmowa.... Mam nadzieje ze osiągniesz swoj Cel....


Pozdrawiam Mirek..
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:37:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lizak ; )

adminjk:
Widzisz, z tym wymogiem to rzeczywiscie trudna sprawa.
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-34963.php
Co ja moge tu napisac. Niemy zachwyt ? Ja tu nic po prostu napisac nie umiem ; ( Moze inni tak ... ja nie.
A jedyna piatka opatrzona "regulaminowym" komentem ... ten koment dotyczy generalnie portfolio.


Natomiast jezeli chodzi o blokady: Uwazm, ze zle to rozwiazaliscie. Nie widze zadnego powodu, dla ktorego nie mialbym komentowac Yarko. Dac wszystkim rowno po lapach - mozna i tak. Ale w koncu kazdy bedzie sie bal napisac szczerze co sadzi o slabym zdjeciu. Bo w pewien sposob mechanizm blokad karze wlasnie takie szczerz komentarze.

Natomiast _szczere_ gratulacje za miniaturki zamiast avatarow w ulubionych !

OK ... jade na mazury ... na sluzewcu jakies halasy i nie mozna wytrzymac.

Milego weekendu dla wszystkich !
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:44:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma rozwiązań idealnych - zgadzam się z Tobą. W większości wypadków nie chodzi o dawanie równo po łapach tylko o zapewnienie userom spokoju. Nie każdy potrafi albo chce wdawać się w ostre jazdy z agresorami. I tyle.
No i jeszcze jaka jest skala problemu: obecnie założonych jest łącznie 17 blokad. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę liczbę aktywnych użytkowników.
Miłego weekendu
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:48:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe ... skala mala - ale rozwiazanie imho kiepskie.
Ja bym po prostu zbanowal agresora i nie zmuszal atakowanych do ostrych jazd.
W pilce noznej dosyc prosto to rozwazali w hokeju tez ... i w wielu innych miejscach ; )

w
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:52:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oj, jak by było fajnie, gdyby życie było takie proste, jak w piłce nożnej... :)
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-09-23 17:57:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja myśle "WKG" ze powinniśmy pogadać na gg: 4866315
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-09-23 18:15:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja wiem .... tu nikt meczy nie kupuje. A tak gneralnie ... widzisz jakas wade w mojej propozycji ?

Lizak: ale to juz w poniedzialek. Moje gg w PF.
fotografia cyfrowa
adminjk
fotografia cyfrowa
2006-09-23 18:20:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trudno to nazwać wadą, ale nie zawsze sytuacje są jednoznaczne.
Zapomnieliśmy w tej całej dyskusji o jednym: agresorów tu już było wielu i w ogromnej większości zostali faktycznie zabanowani. Byli też i tacy, którzy najpierw dostali blokadę, a potem bana. Możliwe, że w sytuacji cytowanej przez Ciebie też może się tak stać.

Odpowiadająć wprost na Twoje pytanie: z samym banowaniem agresorów w sytuacjach jednoznacznych nie mamy absolutnie żadnego problemu
fotografia cyfrowa
wkg
fotografia cyfrowa
2006-09-23 18:38:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
admin. Zycie nie jest jednoznaczne i nie jest cz-b. Ma pelna skale szarosci.
Wiec i narzedzia powinny byc adekwatne. Blokada jednostronna, ban czasowy ... nie o to chodzi, zeby wywalac userow, tylko o to, by im pozwalac prezentowac swoje prace, poddawac je ocenie, krytyce i komentarzom bez zamykania ust tym, ktorzy sadza inaczej.

To wlasnie mialem na mysli w tzrecim punkcie mojej: "litania - cytatu z podręcznika business management".
I w koncu nie ma sie z czego smiac ... zarzadzacie portalem i uzytkownikami ... to ie przelewki ; )
Moze czasem warto skorzystac z doswiadczen praktykow :D

w
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-09-23 19:52:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A i tak jest najważniejsze żeby podreperowac ego i dostać 5 ...tak za darmo nie?
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-09-23 19:54:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zaglądam tu z głupią nadzieję, ze wkrótce moze jednak zmieni się cos na jakośc, a nie ilośc ale podobno to zwalnia tempo rozwoju portalu i stake się nnudne. No jasne zawsze ciekawsze są kłótnie i prowokacje. Czysty marketing...
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-23 21:13:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karez... dzisiaj jadąc po światła do Łodzi... miałem bardzo burzliwą dyskusje z żoną o własnie tym co piszesz...
Ona kompletnie nie zna się na fotografii (podobnie jak ja :D) ale zna się na marketingu.
Pare rzeczy pomogła mi zrozumieć... i mysle ze takie zażarte dyskusje między ludźmi poniekąd oczyszczają atmosfere. Z jednej strony pokazują jakim kto jest a z drugiej strony pozwala na rozładowanie jakiegoś tam napięcia.
Prawda niestety jest brutalna... marketing = sprzedaży... a kazdy z nas chce się jak najlepiej sprzedać przecież...
uzyważ mocnych słów... ja też.. i własnie teraz chce napisać ze kazdy z nas jest jak przysłowiowa dziwka... sprzedaje sie za pieniądze...
ja zeby zdobyć klienta musze nie tylko mieć produkt ktory go zainteresuje... ale muszę i się i ten produkt również dobrze sprzedać...
więc myśle ze w tej chwili użyłes dlatego takich słów bo przemawia przez Ciebie gorycz, ale czy jest sens się poddawać?
ja myśle ze wystarczy tylko mówić to co się myśli, i robić wszystko zgodnie ze swoim sumieniem...

Tak sobie myśle... ze jeśli zbierze się grupa ludzi... nie nie TWA ale grupa ludzi która robi dobre, coraz to lepsze zdjęcia, wie bardzo dużo na temat fotografii.
Będzie komentowac i oceniać zgodnie ze swoim sumieniem, to prędzej czy później to zadziała... inni ludzie zaczną sie coraz bardziej otwierać i wydaje mi się ze wtedy wejdą na prawidłowe tory, ba... wydaje mi się ze oni własnie wtedy będą "lgnąć" do tych "szczerych" bo będą wiedziec ze ktoś pojedzie im po majtach ale nakieruje tym na własciwą drogę.
Oczywiście kierowani ruchem wskazówek admina (nie rzadko ostrych)

Warunkiem tego jest własnie szczera i konstruktywna krytyka i ocena.
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-23 21:14:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czytam jeszcze raz co napisałem... qrfff zostane myslicielem :D:D:D bo cały czas pisze ... bo ja mysle, tak sobie mysle... :D:D:D
olac to ... wazny jest sens tego co napisałem :D
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-09-23 21:26:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kuma: może i jest ważny, jednak nie ma to wiele wspólnego z tzw. rzeczywistością.

Niestety, cynicznie pisząc (na podstawie doświadczenia) to "szczera i konstruktywna krytyka i ocena" często jest odbierana jako nieszczera i niekonstruktywna, ponieważ odbiorca myśli, że krytykujący mu zazdrości - teraz przyszdł się frustrować w jego portfolio bo nie umie robić "takich" zdjęć a w ogóle to zbiera zbyt mało punktów i się teraz mści ;-))

Jeśli chodzi o marketing to nie szczerośc jest ważna (wnioski też na podstawie doświadczenia) ale właśnie nieszczerość. Aby dobrze się zareklamować trzeba:
1) dużo komentować, najlepiej chwalić,
2) wystawiać dużo dobrych ocen.
Taka jest rzeczywistość i to działa bez pudła ;-))

A szczerych ceni garstka ;-)))
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa