fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
komentarze bez oceny
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-23 21:45:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z takim podejściem to ja na Twoim miejscu poszedłbym na wykopki... bo sie własnie zaczęly :)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-09-23 22:16:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja z takim podejściem jak Twoje to założyłbym hipisowską komunę...
I także poszedł na wykopki, skoro się właśnie zaczęły :-)
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-23 22:24:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
powiem Ci w tajemnicy ze bardzo intensywnie nad tym myśle...
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-09-23 22:30:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A, bo napisałeś o szczerości ("make love not war") podczas gdy tu się toczy ostra walka marketingowa ;-))
fotografia cyfrowa
Kuma
fotografia cyfrowa
2006-09-23 22:35:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przeciez napisałem ze takie dyskusje są potrzebne... nawet wskazane... a jesli prowadzić je będą ludzie z odpowiednim ilorazem inteligencji... mogą zdziałać naprawdę wiele...

tylko problem jest własnie taki... ze ktoś da "normalny" temat - i zaraz sie robi gadka o dupie Maryni...
jak sie lansowac to konkretnie z konkretnymi argumentami i do końca...
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-23 22:42:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trurl, Kuma - obaj macie rację. Z jednej strony szczera opinia jest cenna, z drugiej strony są ludzie, którzy chcą słuchać (czytać) tylko przychylne opinie. Myślę.. tak sobie przemyśliwuję raczej.. że to zależy od celu, dla którego dana osoba wrzuca tu swoje zdjęcia. Jedni robią to po to, by poprawić warsztat (i tych, wbrew pozorom jest baaaardzo niewielu), inni chcą, by ich twórczość została zauważona.
Ok, a teraz wracając do krytyk, o których piszecie - onego czasu pisałem namiętnie krytyki, wyczytawszy gdzieś tam coś tam and... I w pewnym momencie zrozumiałem, że daję ludziom wskazówki jak JA bym widział to zdjęcie. A może, cholera, oni mieli inną wizję? Z tego powodu przed napisaniem krytyki obecnie pytam, co autor chciał wyrazić za pomocą zdjęcia. Bo przecież fotografia jest cholernie subiektywna - coś, co odpowiada mi, nie musi odpowiadać innym. Tu nie liczy się sam warsztat, jak się niektórym wydaje. Nawet mistrzowie nie mają "ostatecznego punktu widzenia". Jakim więc prawem mówimy innym, że robią gnioty, a przy okazji mniej lub bardziej subtelnie naśmiewając się z niego?
WKG wspomniał, że portal ma przyciągać "tych najlepszych". No więc ja się pytam - na jakiej podstawie, WKG, określisz, czy ktoś zalicza się do tej grupy? Na podstawie poważania w środowisku fotograficznym? Na podstawie Twojego zachwytu nad pracami danej osoby? Na podstawie biegłości techniki? Dla kogoś innego, kto - nie ulegając konformizmowi - uzna zdjęcia "tego najlepszego" za kiepskie, wcale "ten najlepszy" tym najlepszym nie będzie.
I w tym momencie - dla mnie przynajmniej - klarowne się staje założenie administracji, że portal jest OGÓLNODOSTĘPNY. Mozna nazwać to pójściem na ilość, nie na jakość, ale niech mi ktoś poda kryteria jakości...
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-09-23 23:02:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie, że takie dyskusje są potrzebne, nawet bujanie w obłokach jest potrzebne bo bardzo poprawia nastrój.
Szczere komentowanie ma się nijak do typowego marketingu w fotogalerii internetowej, zaś marketing szczerego komentowania dostrzeże garstka.

Ale to są przecież spostrzeżenia, które mimo, że oparte na obserwowalnych faktach i tak kwalifikują mnie do kopania ziemniaków ;-)
O faktach nie dyskutujemy, podyskutujmy zatem o pobożnych życzeniach ;-)

PS. Zollty: masz całkowita rację, sporo tzw. "konstruktywnych" krytyk jest jakąś próbą bezwzględnego naginania autora do wizji komentującego...
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2006-09-23 23:22:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przepraszam: Zlloty (musiało mi się coś dziwnie poprzestawić...).
fotografia cyfrowa
ennio
fotografia cyfrowa
2006-10-05 17:10:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeden dobry, szczery i sensowny komentarz to więcej niż otrzymanie samych piątek bez komentarzy, oceną wartości portfolia nie jest średnia ocen pod fotkami, oceną tego czy ktoś robi wartościowe zdjęcia jest to czy ktoś inny zechce je kupić, pokazać, wystawić, chociaż bywa i tak że sprzedają swoje zdjęcia fotografowie szkolni (jest taki jeden na innym portalu;))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-10-05 17:14:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ennio, dla mnie wartością zdjęcia jest satysfakcja z jego wykonania
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-05 17:50:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@zlotty: "Ok, a teraz wracając do krytyk, o których piszecie - onego czasu pisałem namiętnie krytyki, wyczytawszy gdzieś tam coś tam and... I w pewnym momencie zrozumiałem, że daję ludziom wskazówki jak JA bym widział to zdjęcie. A może, cholera, oni mieli inną wizję? Z tego powodu przed napisaniem krytyki obecnie pytam, co autor chciał wyrazić za pomocą zdjęcia. Bo przecież fotografia jest cholernie subiektywna - coś, co odpowiada mi, nie musi odpowiadać innym."

Do tego sluzy pole "komentarz do zdjecia", szkoda, ze niewielu z niego korzysta. Czesciej wystawiane sa obrazki, ktorych i tak nie trzeba komentowac, bo sa banalne.

@enio: "jeden dobry, szczery i sensowny komentarz to więcej niż otrzymanie samych piątek bez komentarzy"

i tego sie trzymajmy :)
fotografia cyfrowa
redKK
fotografia cyfrowa
2006-10-08 07:05:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@glazer - a jeden złośliwy lub napisany po to byle coś napisać?
fotografia cyfrowa
Kobieta
fotografia cyfrowa
2006-10-08 10:53:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Są fotki, które pobudzają wyobraźnię, na takich warto zatrzymać się dłużej, zastanowić, przemyśleć, pomyśleć....
odnaleźć w sobie to coś co kojarzy się z obrazem... i filozoficznie... i logicznie... i perspektywicznie...
bo przecież fotografia jest sztuką... choć dla niektórych jest tylko techniką...
i właśnie sensowne komentarze powinny wskazywać autorowi jak ktoś inny odbiera fotografie...
być prawdziwym odbiorcą fotografii to widzieć więcej, lepiej, głębiej... czego wszystkim życzę... :) Anna
fotografia cyfrowa
Glazer
fotografia cyfrowa
2006-10-08 14:11:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@redKK: eee tam. Olac, albo sie dopytywac dlaczego tak a nie inaczej. np. na priv.
fotografia cyfrowa
matejko
fotografia cyfrowa
2006-11-01 02:29:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-72663.php tu mi typ napisal,ze mu sie podoba a nie ocenil rowniez
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2006-11-01 10:08:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy wystawiamy zdjecia tylko po to zeby oceniali? fakt faktem ocena dobra rzecz bo powieksza konto itp itd itp itd ale czasem od 10 puktow wolalbym mocna i KONSTRUKTYWNA krytyke... jakie czasem... zawsze :)

pozdrawiam
fotografia cyfrowa
tomay
fotografia cyfrowa
2006-11-01 10:31:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1. komentowanie bez oceny - czasem nie potrafie dac oceny bo moj osrodek decyzyjny sie zawiesza, a chce cos napisac to zostawiam komentarz.
2. ocena bez komentarza - nie chce mi sie nic pisac, albo to co chce napisac napisali inni, zostawiam wtedy sama ocene zeby dac autorowi znac ze tez mi sie podoba lub nie.

robicie problem z tego oceniania/komentowania - podoba sie to piszesz i oceniasz, nie podoba sie to tez piszesz i oceniasz, co za problem...

fotografia cyfrowa
Aradia
fotografia cyfrowa
2006-11-01 11:38:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
komentarz bez oceny to calkiem dobra rzecz... jesli ogolnie zdjecie ma w sobie cos dobrego to warto o tym wspomniec...;)
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2006-11-01 11:54:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dla mnie to sztuczne tworzenie problemów.ja stawiam w większości przypadków tylko oceny,które są jakoś sklasyfikowane,więc wystarczy przeczytać co każda ocena oznacza.komentarz piszę tylko w przypadku gniotów lub zdjęć ,które wywierają na mnie jakieś silne wrażenie.także, bez względu czy mi będzie przybywać kb ,czy nie ja pozostanę przy swoim systemie ocen.
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa