fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Złośliwości
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 15:17:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak sobie czytam komentarze pod zdjęciem
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-57880.php

i chciałem zapytać tych, co je komentowali - taką wielką radość sprawa Wam pisanie złośliwości? Taką satysfakcję z tego czerpiecie? Czemu wzajemnie nie komentujecie sobie zdjęć w ten sposób? Zapewniam Was, że i u Was znajdują się od czasu do czasu gnioty, ale z tego, co zaobserwowałem, gdy oceny są nieprzychylne, szybciutko są usuwane (czyż nie?).
Poza licaeonem nikt nie wysylił się na konstruktywną krytykę. I nie jest to przypadek odosobniony.
Kompleksy macie, czy bufonowatość wielkich mistrzów Was zżera?
fotografia cyfrowa
agami
fotografia cyfrowa
2006-09-15 15:42:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy napisales to tylko dlatego, ze ludzie nie zgodzili sie z Twoja krytyka?
po raz kolejny powtorze: za bardzo sie przejmujesz. idz rob zdjecia.
:)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-09-15 15:51:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zllotego dzisiaj glowka boli i przezywa stres przedweekendowy :D
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-09-15 16:09:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale jaja. kolejny raz OB okazują się być czyimś domem 24h na dobę. Luz. Wyznacznikiem tego co dobre lub złe. I co ztego,z e ktoś napisał źle lub dobrze. jakie ma to znaczenie? Najedzą się tym mali murzyni w Afryce :-/?
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 17:30:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
agami, BernArt >> a już myślałem, że wszyscy komentujący udadzą, że wątku nie ma. Zllotego dzisiaj główka nie boli i nie wyżywa się na tych, co mają mniejsze umiejętności w jakiejś dziedzinie zgrywając bufona. Oprócz tego, że ktoś jest fotografem lepszym/gorszym, jest przede wszystkim człowiekiem i uważam, że należy do niego podchodzić z szacunkiem. Oczywiście możecie mieć inne zdanie. Zerknijcie jednak w prawy górny róg ekranu, tam jest taki napis "o fotografii rzeczowo i z kulturą". Może należałoby napisać to czerwonymi literami na całym nagłówku?
Karez >> nie chodzi o jeden komentarz, nie chodzi o jedno zdjęcie tylko trend, jaki się klaruje - jak zaczęliśmy z PhotoM "Dobry Start", to zaraz larum, że spam, że nudne to, itp. Z drugiej strony czytam złośliwe uwagi, nierzadko obrażające autora, a już z pewnością nie mające nic wspólnego z rzeczowością. Nie lubię, gdy traktuje się ludzi jak śmieci. Domyślam się, że taka postawa jest niemodna jednak.. jakoś tak mi pasuje.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 17:33:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lewy, górny róg. Piszę na wszelki wypadek, gdyby ktoś nie znalazł tego napisu.
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-15 17:42:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlooty - wiec uwazasz, ze na sile mamy w gniotach dopatrywac sie czegos czego tam nie ma?
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 17:52:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie Oza. Chodzi mi o to, że zamiast pisać "no to nam cudny portret pokazales rzeczywiscie...", można napisać

"Autorze! Porównaj swoje zdjęcie z http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-52794.php i porównaj różnice."

I wbrew pozorom nie jest to żadne zarozumialstwo, bo na podstawie analizy Twojego zdjęcia można się faktycznie bardzo wiele nauczyć. Tylko tyle.
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-09-15 17:55:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty -> jako, że wszyscy się tu uczymy, nikt nie będzie porównywał czyjejś pracy do swojej, przynajmniej nie na takich zasadach, jak proponujesz...
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:00:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
TomiU, to był przykład, można napisać cokolwiek - podać link do poradnika fotograficznego, skreślić dwa, trzy słowa na temat uwag, jakie się ma do zdjęcia, cokolwiek, co komu pasuje. Byle rzeczowo i z kulturą. A nabijanie się z autora (bo w pewnym momencie do tego komentarze kiepskich zdjęć się sprowadzają) raczej.. hmm.. nie jest ani zbyt elokwentnte, ani nazbyt dowcipne.
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:02:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty - ten autor o ktorym mowisz przychodzi do mnie regularnie i smaruje mi modelki stawiajac 0 i jedynki... stad moj zlosliwy komentarz.... nie sadze by chcial on sie czegokolwiek uczyc ode mnie bo uwaza moje zdjecia za gnioty a siebie za wielkiego znawce......
a tak na marginiesie to co taki adwokat z Ciebie... jesli tak pisze to mam powod, przewaznie jestem mila i uprzejma i zawsze staram sie pisac pomocne komentarze tym ktorzy chca sie uczyc i potrafia je docenic...a Ty nie wiesz o co chodzi i sie puszczysz... i daruj sobie to "Kompleksy macie, czy bufonowatość wielkich mistrzów Was zżera?" na forum ok? Jak masz cos do mnie to sa od tego prywatne wiadomosci....
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:02:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I żeby była jasność - wcale nie twierdzę, że jestem święty. Też na początku jeździłem sobie po słabszych od siebie, tez się nabijałem z gniotów. Tylko w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że zachowuję się jak prostak i zrobiło mi się głupio. Nie wspomnę o tym, że czytanie tego typu komentarzy do mojego pierwszego gniota wcale nie było miłe.
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:10:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nabijanie się, złośliwości - to oczywiście wykracza poza ogólnie przyjętą i wszechobecną kulturę z czasów świetności serwisu (nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ją nadal kultywować). :) Ze mnie tam żaden odwetowiec. "Znafcuf" z Twojego przykładu omijam szeroki łukiem. :) Niektórzy nie przyszli tutaj po to, żeby się uczyć, więc, szkoda pisać. Pozdr.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:11:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza, dlaczego odbierasz to osobiście? Wątek zaadresowany jest do wszystkich komentujących. To raz.
Dwa - nie bawię się w niczyjego adwokata tylko nie odpowiadają mi takie prymitywne zachowania, jak odwety.
Trzy - zapomniałaś dopisać o 3, którą Ci postawił (sprawdziłem komentarze).
Cztery - skala stosowana tutaj jest zdefiniowana pod każdym zdjęciem i nie pokrywa się ze skalą ocen.
Pięć - każda ocena była uzasadniona w jakiś sposób uzasadniana
Sześć - do dyspozycji mamy ingora, można go swobodnie stosować
Siedem - człowiek z klasą nie usprawiedliwia swojego zachowania zachowaniem innych...
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:17:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty - skoro juz teraz jestem prymitywna to zdecydowanie eot......
Milego weekenda wszyskim zycze.... :D
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:22:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza, czemu Ty bierzesz wszystko tak do siebie? Czy ja napisałem "prymitywna Oza", czy "prymitywne zachowanie, jakim jest odwet"? Jezuuu...
fotografia cyfrowa
agami
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:24:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlloty, tak sie sklada, ze autor owego zdjecia ma mocno uksztaltowane zdanie o swoich umiejetnosciach fotograficznych i imho bardzo ciezko znosi krytyke. jak juz sie tak nudzisz, to poczytaj wszystkie Jego komentarze... wnioski? za TomiU: omijac szerokim lukiem.
i taki maly komentarz do Ciebie: get a life, dear...
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:27:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za agami. :DD
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:29:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak najbardziej za agami i za TomiU ;)
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:30:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
agami >> "autor owego zdjecia ma mocno uksztaltowane zdanie o swoich umiejetnosciach fotograficznych i imho bardzo ciezko znosi krytyke. " Ehe.. he. .hehe.. to możnaby powiedzieć o niejednym fotografie tutaj ;) Ok, facet ma wybujałe ego, ale czy dlatego mamy pisać złosliwości pod jego zdjęciami? Dajemy klientowi ignora i po sprawie. Lejemy na niego cieplym moczem (lub kto tam czym woli). Takich ludzi są całe stada - jeśli wszystkim złośliwcom mielibyśmy odpłacać tym samym, to w końcu zamiast wymiany poglądów na temat zdjęć będzie wymiana złośliwości.
I wbrew temu, co ktoś tam sugerował - nie mieszkam w portalu (mam jeszcze kilka innych okienek otwartych ;)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:31:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ignora mozna dac tylko jednego.... a wesolych odwetowcow i zakompleksionych fotografow tu nie brakuje.....
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:35:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza >> aaaa, to w takim razie wielkie niedopatrzenie ze strony administracji, masz rację, sprawdziłem.
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:35:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes >> też tak myślę.
fotografia cyfrowa
agami
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:35:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ehhh... zlloty, napisalabym cos wiecej, ale jest 17:35, wiec jestem juz spozniona o cale 5 minut na piatkowe pifko.
milego wieczoru.
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-09-15 18:36:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie sadze by bylo to niedopatrzenie....
Hobbes :D
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa