fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
...a może system pisania wszystkiego na czerwono ("w portfolio" / "w galerii") nie jest trafnym
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-14 17:41:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wyszukałem te, które mnie wymoderowano. Chyba jakoś ostatnio, a może system pisania wszystkiego na czerwono (w portfolio / w galerii) nie jest trafnym pomysłem?
- - - - - - - - - - - - - - - - -



1. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-226865.php

"Zdjęcie jest prześwietlone, przez co powstają jasne plamy, a szczegóły stają się nierozpoznawalne. Postaraj się o prawidłowy pomiar światła w aparacie. W miarę możliwości i umiejętności używaj zamiast trybów tematycznych ? trybów manualnych. Kontroluj także ekspozycję w swoim aparacie. W wypadku szczególnie niekorzystnego oświetlenia używaj (w miarę możliwości) filtrów np. połówkowego szarego lub polaryzacyjnego. Jeśli to możliwe, staraj się wykonywać zdjęcie w porach porannych lub popołudniowych kiedy promienie słoneczne są bardziej "miękkie".

Zdjęcie jest niedoświetlone. Ciemne partie zdjęcia powodują nieciekawy odbiór, sporo szczegółów ginie w cieniu. Postaraj się o prawidłowy pomiar światła w aparacie. W miarę możliwości i umiejętności używaj zamiast trybów tematycznych ? trybów manualnych. Kontroluj także ekspozycję w swoim aparacie. Postaraj się w programie graficznym o lepsze uwypuklenie szczegółowości w cieniach."




2. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-236607.php

"zdjęcie ma charakter pamiątkowy"




3. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-204465.php

"Słaba jakość. Niestety, ale jakość zdjęcia jest niewystarczająca aby zostało zaprezentowane w galerii fotograficznej. Zwróć większą uwagę na proces przygotowywania zdjęcia do pokazania go na forum publicznym.
Zdjęcie jest niedoświetlone. Ciemne partie zdjęcia powodują nieciekawy odbiór, sporo szczegółów ginie w cieniu. Postaraj się o prawidłowy pomiar światła w aparacie. W miarę możliwości i umiejętności używaj zamiast trybów tematycznych ? trybów manualnych. Kontroluj także ekspozycję w swoim aparacie. Postaraj się w programie graficznym o lepsze uwypuklenie szczegółowości w cieniach."
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-04-14 18:36:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No widzisz, Marku. Całe życie się człowiek czegoś nowego dowiaduje.

Tak długo już się zajmujesz fotografią, a ciągle nie wyszedłeś poza etap robienia żle naświetlonych pamiątkówek... :-)))
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-14 19:11:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No widzisz Jacku.
Na dodatek nawet nie rozumiem, jak osiągnąłem efekt jednoczesnego niedoświetlenia i prześwietlenia tej samej fotografii, którą uważam za dobrze naświetloną (co i tak jest dla niej bez znaczenia).
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-04-14 19:21:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nic z tego nie rozumiem , niedawno byłeś na pierwszej stronie jako autor polecany a teraz moderują Twoje fotki , czy moderator się zmienił czy mu się gust zmienił ?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-04-14 19:23:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kodek, inna osoba odpowiedzialna jest za wybieranie polecanego a inne za moderację
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-04-14 19:27:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
też tak pomyślałem , jak zwykle brak jednolitego zarządzania czy jak to zwał . mz autor polecany powinien być jak święta krowa nietykalny albo system wybierania polecanego autora jest do bani.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-14 19:37:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kodek,
Fotografie np. skimi'ego bardzo często są po ich wysłaniu moderowane przez jednych (nazwijmy ich "modnymi modami") i po jakimść czasie, mimo wymoderowania, trafijają do VD, bo zostały zauważone przez innych (nazwijmy ich "selekcjonerami").

Nikt nie obiecywał, że fotografia, to proste hobby.
;-)

fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-04-14 19:45:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kera dla mnie i tak jesteś mistrzem chociaż nie ukrywam że wiele Twoich prac nie rozumiem .
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-14 20:08:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No dobra.

Pod nr 2 jpk oczekuje, że zrobię zdjęcie w momencie, gdy z planu zejdzie kobieta, która całym ciałem wyraża swoją opiekuńczość w stosunku do dzieciaka.

Natomiast dość obiektywnie możemy pogadać o tym, czy napis "w galerii" nie powinien być np. zielony, a napis "w portfolio" czerwony. Napis "prywatne" jest czarny, więc chyba można tak zrobić.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-04-14 20:57:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli chodzi o ocenę naświetlania: dyletanci...
PS. A może powinni przeczytać artykuł o kalibracji monitorów i zastosować ;-)
fotografia cyfrowa
xrog
fotografia cyfrowa
2008-04-14 21:07:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dołączam się do nieutulonych w żalu...
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-14 21:10:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zwłaszcza, że to jest najbardziej popularnych artykułów na OB - prawie 30.000 wyświetleń.

:-)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-14 21:10:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sorki

Zwłaszcza, że to jest najbardziej popularny artykuł na OB - prawie 30.000 wyświetleń.

:-)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-04-14 21:21:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jako wybitny profesjonalista powiem tyle, że żadne z ww. zdjęć nie zasługuje na wymoderowanie.
Za interesującą uważam pozycję 1.
Gadki szmatki o jakości naświetlenia mało mnie tu interesują - no chyba, że fotografia ma się sprowadzać do zalecanych w instrukcji obsługi aparatu parametrów odpowiednich dla takich, czy siakich warunków zastanych.

W zdjęciu uwagę pownna przykłuwać "personality" autora, a nie możliwości aparatu. Ciekawe zdjęcie gada przekazem, oryginalnością, ekscentrycznościa, ciepłotą, szczerością - jest po prostu ludzkie. Dobry fotograf, podobnie jak dobry poeta potrafi symbolem oddać jakąć wspólną nam wartość. Im lepszy tym bardziej trafia w widza.
Najlepsi potrafią spowdować , że widz doznaje olśnienia ... na zasadzie "wiedziałem, ale tu moje myśli zostały ujęte w najtrafniejszy, najbardziej dosłowny sposób"
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-04-14 21:26:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co to? Autosalon piękności? ;)

Prześwietlić niedoświetleniem - to jest sztuka! Cieszyć się tylko z komentarza, że ktoś dostrzegł takie novum ;)

A napisy najlepiej atramentem sympatycznym tworzyć, w duchu poprawności politycznej, żeby żadnego koloru nie faworyzować ;)
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:33:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AD. 1 - jedyne co mi tam przewszkadza to słup. A moderator nie bardzo zna sie na fotografii. Norma.
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:33:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AD. 1 - jedyne co mi tam przewszkadza to słup. A moderator nie bardzo zna sie na fotografii. Norma.
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:33:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AD. 1 - jedyne co mi tam przewszkadza to słup. A moderator nie bardzo zna sie na fotografii. Norma.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:34:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To żeś się zająkał. ;)
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:35:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AD. 2 No nie podoba mi się kadr i jak na podróżniczą fotkę za mało treści.
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:35:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AD. 2 No nie podoba mi się kadr i jak na podróżniczą fotkę za mało treści.
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:35:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AD. 2 No nie podoba mi się kadr i jak na podróżniczą fotkę za mało treści.
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:36:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak mam w pracy ...przeopraszam za śmieci.

AD.1 było wymoderowane bezpodstawnie.
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:36:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak mam w pracy ...przeopraszam za śmieci.

AD.1 było wymoderowane bezpodstawnie.
fotografia cyfrowa
BENIGNUS
fotografia cyfrowa
2008-04-15 13:36:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak mam w pracy ...przeopraszam za śmieci.

AD.1 było wymoderowane bezpodstawnie.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa