fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Propozycja zmian ??
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-08 12:51:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ponieważ widzę, że Nowa Pani Admin stara się jakoś to wszystko ogarnąć i widzę, że nie jest głucha na prośby ludu, podsuwam pod rozwagę (ponownie) pewien pomysł.
Obecnie jak wszyscy wiedzą system ocen jest bardzo niewydolny. Często zdarza się, że w tej samej tematyce, prace o skrajnie różnej wartości zbierają świetne oceny. Co gorsza czestokroć jest tak, że gorsze prace zbierają lepsze oceny, a lepsze prace słabsze noty.
Z drugiej strony czasami jakaś praca autora podoba mi się powiedzmy na 4 ale inne prace podobają mi się jeszcze bardziej. I teraz propozycja....
Jakby podzielić userów na klasy czy jakkolwiek by to nazwał. I tak ocena 4 dana autorowi z niższej klasy miała by się nijak do oceny 4 u autora z wyższej klasy. Przez co stworzło by to znaczne zróżnicowanie. Złóżmy że na Romanoo7 jest w pierwszej klasie, a Lonely Wolf w trzeciej. (numeracja i nazewnictwo oraz userzy całkowicie bez znaczenia) i teraz znając osiągniecia pierwszego mogę ocenić jego pracę na 4 bo w tej klasie na tyle zasługuje, natomiast pracę Wilka moge ocenić na 2 bo w wyższej klasie na tyle zasługuje, przy czym 2 u Wilka z założenia będzie znaczyło więcej bo klasa wyższa.
Przechodzenie do wyższych klas mogło by się odbywać na podstawie uznaniowej dokonywanej przez administrację i na przykład userów z najwyższej klasy (mistrzowskiej).
Póki co to taka luźna myśl ale ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat.
Ja wiem, że ten portal ma być zabawą, ale z drugiej strony razie mnie niesprawiedliwość oceniania, i co gorsza powolny, aczkolwiek zauważalny odwrót najlepszych autorów z tego portalu.
Dlaczego? Bo w wielu przypadkach obciachem jest jak ich prace mają średnią 2,5 i 5 głosów tylko dlatego, że nie mają TWA a obok wisza dużo słabsze prace o znacznie wyższych średnich bo autorzy mają grono wiernych klakierków.
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:01:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wywalić punkty można- bez kombinowani :)
chociaż to, co piszesz ma sens.
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:03:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Toż to czysty system kastowy! ;)
A teraz na poważnie: proponowany system oceniania jest ciekawy, ale chyba zanadto skomplikowany. Jak sam napisałeś, ten portal ma być też zabawą. Przeliczanie rang punktów w poszczególnych grupach przesunęło by fotografię na drugi plan:) I jeszcze jedno: kto i na jakiej podstawie przydzielał by autorów do grup?? obecna skala ocen jest wystarczająca, chociaż nie mówię, że doskonała. Problem lezy chyba raczej w nadużywaniu ocen......
fotografia cyfrowa
tota
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:04:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-1181-0.php juz cos podobnego kiedys bylo i chyba w Dobrym starcie tez sie toczyla podobna dyskusja
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:04:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
popieram Andresa...
fotografia cyfrowa
tota
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:06:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tez mialam zadac to pytanie, kto mialby przydzielac userow do poszczegolnych grup? oj dzialoby sie dzialo :-)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:17:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o jak fajnie jak od razu Admin zabiera głos. Piszę to całkiem serio bo od dawna nie było tak, że widać było adminów gdziekolwiek.
A teraz wracając do meritum. Kto miałby przydzielać?? Administracja i najbardziej doświadczeni userzy, myślę że kilka osób chętnych do pomocy by się znalazło.
Sprawa by zajęłą około tygodnia pewnie ale do wykonania imho jest jak najbardziej.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:24:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie najwyższa klasa tutaj?
Lonely Wolf
Vagabond
Loki_P
Oza
Chet
TomiU
fotouczniak
vodek4791
sylwesterc70
mnawrocki
willow32
Axel
lacha
to z tych co jako tako się udzielają... pewnie jeszcze kilka osób ale to już drobiazg... Ci ludzie wraz z adminami mogli by dobrać jeszcze kogoś do swojej "klasy" i pomóc w podziale innych.
Niestety nadużywanie ocen jest w innym przypadku nie do opanowania.
fotografia cyfrowa
tota
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:26:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sam pomysl nie jest glupi. Chcialabym wierzyc ze to absolutnie nie skloci obiektywnych :-) ze wszystko przebiegnie zgodnie i wszyscy beda szczesliwi. Chyba ze chodzi wlasnie o to zeby zamieszac te zupe :-)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:29:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tota obiektywni już są na maxa skłóceni. Wojenki widac na kazdym kroku, a teraz popatrz ile z nich wybucha na punkcie zawyżonych ocen i niesprawiedliwości systemu?
fotografia cyfrowa
tota
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:32:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak widze to. Ale obawiam sie, ze jeszcze wiecej obrazonych osob zabierze swoje zabawki.
Jedyne sensowne wyjscie to brak ocen i tyle. Wg mnie nic sie nie zmieni. KWA bedzie istnialo i lizalo sie wzajemnie. Czy to w kastach (jak ladnie nazwal to admin) czy ogolnie.
fotografia cyfrowa
bydz
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:37:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokładnie, najlepszym systemem jest brak ocen.
fotografia cyfrowa
DamianP
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:37:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jest taka wspaniała opcja jak blokada oceniania:) którą ostatnio stosuję i szczerze polecam. Całkowite uwolnienie od ocen, spokój, brak dylematów czy ocenę dostałem w ramach TWA czy antyTWA. Oczywiście spowoduje to troche mniej komentarzy, gdyż nie wszystkim chce sie pisać, ale ilość przechodzi w jakość i nie mam wyrzutów sumienia że do kogoś nie zajrzałem w ramach rewizyty :) . Oczywiście sam też oceniam, jeżeli ktoś nie blokuje. Nie polecam natomiast blokowania krytyk:).
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:39:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tyle że punktacja z założenia jest integralną częścią tego portalu. Oki bedą się lizac wzajemnie w kastach, ale zdjęcia lepszych autorów, będą należycie doceniane pomimo to, gdyż będą w wyższej klasie. I moim zdaniem mniej osób będzie bolał fakt , że jakiś gniot z klas niższych zbiera wysokie oceny, bo tak długo autor będzie niżej aż nie poprawi swoich zdjęć na tyle, żeby awansować, a awans odbywałby się dzięki ilości polecen autorów z najwyższych klas plus opinia adminów. Dalej sądze że takie coś o ile w pierwszym momencie wywołało by złość i zgrzytanie zębami tak w długoterminowym procesie wyszło by jedynie na plus dla portalu. Podniosło by to jego poziom, dzięki temu lepsi autorzy by albo wrócili, albo doszli nowi. Wraz ze wzrostem jakości portalu w dłuższym czasie wzrosła by ilość userów bo chcieli by uczestniczyć w czymś dobrym i mieć szanse na awans, a zabawa miałaby sens bo dodatkową pochwałą za rozwój fotograficzny była by właśnie możliwość przejścia wyżej.
fotografia cyfrowa
tota
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:42:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
godne polecenia, ale raczej nie przekonasz wszystkich :-) wg mnie odgornie powinien byc zablokowany system oceniania. Przeciez mozna cos takiego wprowadzic czasowo i zobaczyc jak funkcjonuje, jesli sie okaze ze nie spelnia oczekiwac to mozna pomyslec o innych srodkach
fotografia cyfrowa
DamianP
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:42:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tam mogę być nawet w klasie osiedlowej :) Wyścig o punkty czy klasy przestał mnie dawno bawic, ale robienie zdjęć bawi mnie coraz bardziej :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:43:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie będę się wcinać, ale realizacja tego pomysłu to raczej początek końca niż rozwoju.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:44:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
DamianP i tota ja równiez od dłuższego czasu blokuję ocenianie (czasami przez nie uwagę niedopilnuję tego ale zazwyczja zaznaczam) nie zmienia to faktu, że jezeli zostajemy przy ocenach to zaproponowane rozwiązanie staje się dla mnie jednym z bardziej sensownych.
fotografia cyfrowa
tota
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:46:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rozumiem... sam przydzial do odpowiedniej kasty bylby juz wielkim docenieniem :-)
ocena jest inteegralna czescia ale kto powiedzial ze to musza byc cyferki?? ocena moze byc opisowa i tyle. a przewidujesz zmiane kasty w dol?? czy tylko ruch do gory?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:49:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rozpatrywałem raczej w górę gdyż umiejętności które ktoś posiadł zazwyczaj się rozwijają a nie kurczą, aczkolwiek już do dyskusji były by kierunki jak by system zaczął funkcjonować.
fotografia cyfrowa
tota
fotografia cyfrowa
2008-08-08 13:53:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja troszke inaczej to widze :-) umiejetnosci sie nabywa, lata praktyki robia swoje ale to nie znaczy ze zdjecia sie robi coraz lepsze. Tiaa wiem co ja moge powiedziec na temat fotografii... :-)
fotografia cyfrowa
tota
fotografia cyfrowa
2008-08-08 14:07:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jeszcze mi sie nasuwa takie jedno krotkie pytanie. co my oceniamy czy doceniamy? fotografie czy fotografa? Bo w naglowku galerii jest o fotografii rzeczowo i z kultura...
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-08-08 14:20:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A nie prosciej byłoby zrobić na odwrót - waga oceny zależała by nie od tego, KOMU jest wystawiana, ale KTO wystawia? Oceny miałyby swoje wagi...
(taka luźna mysl)

Tak na marginesie - zwracam się publicznie do adminki z wieloktornie podnoszana prośbą - aby przy zdjęciu w galerii była od razu widoczna ikonka informująca, że dany autor nas ignoruje - to by zaoszczędziło wiele czasu wielu osobom ;)
fotografia cyfrowa
tota
fotografia cyfrowa
2008-08-08 14:24:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co nie ma sensu ogladac prac autorow, ktorzy nas ignoruja?? :-)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-08-08 14:30:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A czy ja pisałem o tym, że nie ma sensu ogładac??? Chodzi o co innego - nie ma sensu np. pisać szczegółowej krytyki, jeśli po naciśniecieu "wyślij" ma sie okazac, ze zmarnowalismy tylko czas i klawiaturę...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa