fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
niespodziewany ignor (do użytkownika: AndrzejCh)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-08-17 13:36:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Publicznie (bo nie mam innej możłiwości) prosze uzytkownika anapt o konsekwencje - jeśłi daje mi ignora, to niech nie wyłącza go na chwilę, aby pobazgrać mi pod PF i znów się za ignorem schowac, skoro wie, że nie moge mu odposac... Dziekuję :)
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-08-17 14:24:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Administracjo, miało nie być takich rzewnych tematów.
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-08-17 14:38:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
slawomirek - przepraszam, że to napisałem (niniejszym posypuję głowe popiołem), ale personalne wycieczki zza ignora tez chyba nie są czyms dopuszczalnym, a jesli sa to domagam się zmiany regulaminu (albo przynajmniej polityki administracji) w tej kwestii...

Administracjo - błagam o wypowiedź w sprawie ikon informujacych o ignorach - wiele osób o nie prosi, a nie wiemy, czy sa szanse na wprowadzenie takiej zmiany... Mam nadzieję, ze te głosy nie sa - nomen omen - ignorowane... ;)
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2008-08-17 14:55:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A miało być tak pięknie ....
A wyszło jak zawsze...
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-08-17 22:37:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mnie nikt nie ignoruje, co uważam za najwyższy stopień lekceważenia :)
po prostu, wszyscy mają mnie w.....
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-08-17 22:50:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niektórzy maja w pf kogo ignorują i kto ich... Dundee nie chce byś tak uważała mogę dać Ci ignora bo nikomu nie dałem jeszcze i na odwrót...
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-08-18 13:24:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak nie będziecie pisać głupot pod zdjęciami - to Was ignorować nie będą,... nie raz po obejżeniu prac takiego komentatora, to aż żal tyłek ściska co się Tu wypisuje :/
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-08-18 13:26:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po co pisze się w pf kto kogo ignoruje?
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-08-18 13:28:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@PoulN - "Jak nie będziecie pisać głupot pod zdjęciami - to Was ignorować nie będą" - To teraz powiedz, dlaczego - opieram się tu na informacji w Twoim pf - masz 3 ignory... ? ;) Wypisujesz głupoty pod zdjęciami?? ;>
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2008-08-18 13:43:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja nie ignoruję nikogo i nikogo ignorował nie będę podobnie jak nie będę odwetował, ot taka żelazna zasada, o której ewentualnych odwiedzających informuję wpisem w portfolio. Wynika to z faktu, że uważam ignory za najbardziej idiotyczną funkcję tego portalu, funkcję, która blokuje nie tylko swobodę wypowiedzi i przyczynia się również do tworzenia TWA, ale przede wszystkim służy blokowaniu często konstruktywnych i słusznych krytyk a co więcej służy aprobowaniu/tolerowaniu gniotów. Skąd taka teoria? Ano stąd, że ignorujący mnie osobnicy, w większości zdecydowali się na taki krok po uznaniu przeze mnie ich twórczości za gnioty. Dotyczy to przede wszystkim nowych Obiektywnych, święcie przekonanych o niekwestionowanej wartości swoich prac.
Wymieniam w swoim portfolio ignorujących mnie userów (tych, o których wiem, choć wydaje mi się, że jest ich więcej) po to by wiedzieli, że ja wiem i mam to gdzieś. Wymieniam ich też po to by nie zapomnieć nicków. A nuż kiedyś zdejmą ignory co pozwoli mi na kolejne odwiedziny z nadzieją na ponowne ignorowanie :D
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-08-18 13:49:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
IMHO to co napisał ant_z powinno trafic do czytelni! :) Swięte słowa - w pełni sie podpisuję!
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-08-18 14:34:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@EPHMOC - nie, wypisałem prawdę, a jak wiadomo niektórzy jej nie lubią i pieczołowicie pięlgnują swoją średnią ;)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-08-18 14:54:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PoulN to że ktoś ma słabe zdjęcia w pf nie oznacza że nie może miec racji w komentarzu. Kiedyś tutaj wypowiadła/ła się Czarnamamba i nie mając żadnego zdjęcia w portfolio pisła naprawde bardzo rzeczowe i bardzo dobre komentarze, tyle że nie były one przychylne więc dostawał ignory na lewo i na prawo. Dawno nie widziałem komentarzy jego na tym portalu a szkoda.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-08-18 15:06:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Andres - jeżeli ktoś ma puste pf i mądrze komentuje, ZGODA!
Ale jeśli ktoś mądrzy się lub sypie pustymi 0 lub innymi niskimi cyferkami pod zdjęciami dużo lepszymi niż sam posiada w swoim zbiorze, nie żadko w bardzo podobnej tematyce i wykonaniu - to już jest niesprawiedliwe i może się niepodobać...
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-08-18 15:17:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@PoulN - przyznam, że czegoś tu nie rozumiem - jeśli użytkownik A pisze pod fotką użytkownika B: np. "za ciasno skadrowane" to : 1) ma rację jeśli ma dobre fotki, 2) nie ma racji jełśi ma słabe fotki???
Czy nie bardizej zgodną za drowym rozsądkiem jest zasada, że ocenimy DANE zdjęcie w danej chwili i czy komentujący ma racje czy nie? Czesto widzę takie zachowania, że użytkownik odpyskowuje komus na krytykę cos w stylu: "sam masz słabe fotki" - a co to ma do rzeczy? Jak widzisz, ze uzytkownik A ma słabe fotki, to mu kk napisz, a nie podważaj tego, co pisze użytkownikowi B... ;)
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-08-18 15:50:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@EPHMOC - oczywiście że ktoś może mieć w pf same umownie to nazwijmy "gnioty" - a komentować/ krytykowac może trafnie,... ale prawda jest taka, że często komentator robiący dużo słabsze zdjęcie, ...komentuje w sposób zrozumiały tylko dla siebie samego i tak też ocenia..., co powoli staje się wizytówką OB

BoSze nie udawajcie, że nie Wiecie o co chodzi ;)))))))
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-08-18 16:04:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@PoulN
1) "często komentator robiący dużo słabsze zdjęcie, ...komentuje w sposób zrozumiały tylko dla siebie samego i tak też ocenia" - a co powiesz na sytuacje, gdy ktoś robiący dużo LEPSZE zdjęcia "komentuje w sposób zrozumiały tylko dla siebie samego i tak też ocenia"??? ;) To czyni jego komentarz bardizej wartościowym?? MZ najlepsza reakcją na nietrafny komentarz, jest napisanie kontrkomentarza, w ktorym pokażemy, dlaczego przedmówca się myli - wszelkie inne reakcje (w tym przerzucanie uwagi ze zdjęcia na komentującego) to czyste bicie piany... Jesli komentarz jest niezrozumiały - zawsze można podyskutowac i wyjasnic...;) (Na marginesie - niezrozumienie wsród użytkowników moze mieć wiele źródeł - choćby to, że są tacy po studiach w zakresie fotografii i tacy, ktorzy ani jednej książki na ten temat nie przeczytali... ;) - siłą rzeczy będa operowac innym językiem)
2) "...co powoli staje się wizytówką OB" - e tam, MZ wyzytówka OB staje się to, o czym pisał ant_z... :(

fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-08-18 16:30:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Paul

Oprócz zjawiska krytykanctwa
da się zauważyć coś zupełnie odwrotnego, mianowicie
strach przed skomentowaniem zdjęcia "multipunktowca" (tych co mają 10 czy 20tys pkt)
MZ nawet najlepszym zdarzają się słabsze zdjęcia, oczywiście odnosząc do poziomu pf, a nie do
poziomu mleczyków czy irysów.


fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-08-18 17:06:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ - mam takiego prostego Nick`a, a każdy Go przekręca ;D ;)))
@gsowa - zgadza się, ...i ciagnąć OT dołoże jeszcze jedno zjawisko takie jak:
Omijanie zdjęć potencjalnie wyglądających na nudne/ pstryki/ gnioty - czyli kwiatki, zachody/ wschody i robaczki ;)
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2008-08-18 20:11:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja komentuję i walę "zera" i"minusjedynki" na prawo i lewo, a mam słabe (no moooże przeciętne) fotki :D
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-08-18 23:11:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja oceniam tak jak myślę... Jak nie rozumiem zdjęcia które oglądam staram się je zrozumieć, nie wypowiadam się. Zgadzam się z EPHMOC w 100% tym razem, dodam że niezależnie jakie ja mam zdjęcia od OB czegoś oczekuje i wale zera i -1, bicie piany pod fotami a czemu nie? Przecież to są komentarze, trafne lub nie, byle nie były głupimi odwetami i dodam jeszcze jedno, zauważyłem że te ww osobey 20tysięczniki itd potrafią z pokora przyjąć słowa krytyki i to że ich praca nie koniecznie musi sie podobać rozumieją... Podobać a być dobra diwe rożne sprawy ale niejednokrotnie się to ze sobą wiąże. Ja uważam coś innego co nie było tu poruszane, osoby które rejestrują się w serwisie po to by pisać na forum jaki to aparat chcą kupić czy termoc cokolwiek powinny być usuwane z OB natychmiast... Osoba która nie ma opublikowanych zdjęć nie powinna mieć takiej możliwośćoiii skoro dało się tak zrobić by nie mogła oceniać to to też sie da..
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-08-19 08:13:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pkt, Pkt i Pkt :/ :(

Ja mogę oddać swoje, ...hmmm za powiedzmy EF 50mm f/1.4? ;P ;)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-08-19 09:53:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ileż emocji może wywołać taka jedna funkcjonalność portalu... :-)

Mnie nikt nie ignoruje, przynajmniej o nikim nie wiem, domyślam się więc, że nie wypisuję głupot pod zdjęciami.

EPHMOC, masz całkowitą rację, atak zza zasłony ignora jest czymś bardzo płaskim. Rozwiązań może być wiele, ale trzeba by było namówić Administrację. Można zrobić tak, że ignora danemu użytkownikowi możesz założyć tylko 1 raz. Można tak, że założenie ignora skutkuje natychmiastowo, a zdjęcie dopiero po 24 godzinach, przy czym system generuje automatycznego priva z informacją dla zainteresowanego.

A bez działania administracji masz tylko jeden sposób na zabezpieczenie się przed takim postępowaniem: natychmiast założyć ignora wzajemnego. Chciałbym zobaczyć minę takiego ludka, który będzie chciał Ci zrobić przykrość i nagle stwierdzi, że nie może... :-)))
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-08-19 09:58:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
e tam...
prawda boli
boli do kości
stąd te ignory
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-08-19 10:20:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja Tam nic do Ignorów nie mam..., jak ktoś chce - bardzo proszę!, byle tylko łajna nie robić,... a pluć żółcią, że ktoś sobie nie życzy wizyt, heh ;)
Ba! - byłbym nawet za jeszcze jednymi "Ignorami" - ale darowanymi przez Administrację User`om nadłużywającym wolność słowa i wolność oceniania krzywdzącego - czyt. odwetowego ;)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa