fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
słowniczek
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:08:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam pomysł: gdyby tak zamiast żreć się na wątkach o irysach i innym niedorzecznym makro, tracić czas na powtarzanie w kółko uwag o tych samych problemach, każdy z zaangażowanych w ob opracował jedno hasło, na przykład: kadr, kompozycja, głębia ostrości, bokeh, przysłona, migawka, matryca, klisza, klatka, plan, portret, makro, podstawowe parametry obiektywów, lustrzanka, analog, soczewka, pejzaż... po prostu gdyby w kilku zdaniach każdy opisał to na czym zna się najlepiej, albo miał jakąś radę dla początkujących, tudzież przestrogę czego nie robić...
może wyłazi ze mnie belfer ale większość zwłaszcza nowych użytkowników często nie rozumie o czym mówią komentarze albo krytyki i stąd dąsy i afery...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:22:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a kto się podejmie opracowania hasła "czytanie ze zrozumieniem"?
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:23:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mogę :-P I pojęcie IQ i normy intelektualnej :-D
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:24:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tak serio, to jest teoretycznie bardzo dobry pomysł, ale tylko teoretycznie. Przecież te informacje można znaleźć w książkach, czasopismach, a nawet w googlach. Ale trzeba je jeszcze chcieć przeczytać i zrozumieć...
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:24:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
napiszę, aż ochłonę z wrażenia , iż do tej pory tego nie
zrobiłem................Januszku.
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:26:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CC
czasem piszę
ostatnio napisałem rzeczowa krytykę komus początkującemu
ale zdjecie dostało kilka 0
i po 5 minutach autor skasował:)
fotografia cyfrowa
DamianP
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:26:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobry pomysł. Moje zdanie o obiektywach. Na początek polecam dla początkujących obiektyw tzw kitowy czyli najtańszy dodany w zestawie do korpusu. Nie ma co sie ekscytować światłem, ogniskowymi , stabilizacją itp. Do nauki wystarczy w sam raz. Powiem więcej ... dla niektórych osób może to być ich jedyny obiektyw....aż zmienią korpus na nowy. W tym czasie najczęściej już będą wiedzieć co chcą fotografować. Ja osobiście używam tylko jednego obiektywu. Jest to canon 100 mm macro. Przeżył wymianę korpusu wymuszoną zresztą awarią. Słuzy mi już ładnych parę lat. Jakie zdjęcia robię...głównie robale. Nie ma sensu obrastać obiektywami, lepej wykorzystać możliwości tych co się ma do maksimum
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:27:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sorry
watki mi sie myla...
nie o Januszku to miało być do irysa
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:32:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CC
a już powaznie...
myślę, ze jest sporo książek i art.
i nie ma potrzeby pisać co to głebia ostrości.
Jeśli ktoś wstawia zdjęcie na jakąkolwiek galerię
powinien chociaż ABC fotografii przeczytać.
Jeśli nie przeczyta to trudno, nie może potem się obruszać, gdy dostanie
zero.

fotografia cyfrowa
DamianP
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:36:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale krótkie rady i przestrogi można by wpisywać. Oczywiście nie typu czy obiektyw A czy B ,albo który aparat wybrać....
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:43:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodzi mi o podstawowe, skrótowe informacje żeby już dalej ludzie wiedzieli czego szukać. są książki o fotografii, są artykuły, ale nie każdy wie od czego zacząć i co jest ważne, jak już taki początkujący bądź nie będzie wiedział co w te google wpisać to będzie sukces. chodzi o zachętę do dalszych poszukiwań informacji, i podstawę do zadawania pytań....
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:45:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a! druga sprawa książek i artykułów, stron i sprzecznych informacji zwłaszcza w necie traktujących o fotografii jest w kij i jeszcze trochę sama chętnie bym się dowiedziała o jakichś sprawdzonych pozycjach, zwłaszcza że mam w przyszłości dzieci tego uczyć i chciałabym usystematyzować to co wiem...
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-09-27 12:48:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że to dobry pomysł. Ja jak tu zawitałam, to nawet nie umiałam rozszyfrować skrótów typu GO, PG, LG, BW :-D Ale jak czegoś nie wiem, dopytuję życzliwych na PW (jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ktoś nie pomógł), szukam w necie. Mam jednak wątpliwości, czy nowi będą zaglądać do słowniczka. Ale jak nie spróbujemy, to się nie dowiemy ;-)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-09-27 14:43:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pomysł słaby, IMHO. Raczej trzeba podnosić poprzeczkę wejścia na portal. Natomiast propozycja jest belfro-przedszkolna.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-09-27 14:46:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Żeby podnieść poprzeczkę, trzeba by działań ze strony administracji w postaci szybkiej moderacji słabych zdjęć na przykład. Nie sądzę, żeby słowniczek spowodował pogorszenie poziomu prezentowanych prac.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-09-27 14:47:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę że badą tylko wtedy zaglądać jak pod ich fota znajdzie się link na słownoiczek... Ja mogę opracować pojęcie konstruktywna krytyka ;) Perspektywa powietrzna ;)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-09-27 14:48:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zebrać informacje, opracować na nowo, poprzeć przykładami i linkami, i w ciekawej formie wrzucić do czytelni...
A i znaleźć ochotnika, który to zrobi :D
fotografia cyfrowa
MartaPlatek
fotografia cyfrowa
2008-09-27 14:57:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
słowniczek nie zaszkodzi ale imho jest to tylko łatanie dziur ..... jak zawsze należy zacząć od tego aby odpowiedzieć na pytanie- jaki jest cel i co chcemy osiągnać? odnoszę wrażenie, że każdy tu ma inne zdanie na temat celu istnienia tego portalu i dlatego sie nie dogadacie. cannoncat chce pouczać a keramodnor oczekuje na wstępie wysokiego poziomu....kera ma moim zdaniem słuszne założenie choć nie wiem czy zgodne z ideą właścicieli....no ale zawsze można założyć swój portal.
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-09-27 14:59:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba mesjasza ;)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-09-27 15:03:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może tak zrobić? Nowi wstawiaja 5 fot na próbe i jak zaprazentują odpowiedni poziom zostaja jak nie zostaja zablokowani w wystawianiu zdjeć do galerii tylko np w swoim pf i nie mowie ze bez szans bo jak tam uzbieraja odpowiednia ze tak powiem range beda mogli spowrotem wstawiać do galeriii , kto o tym decydować bedzie....? My... wystawiajac oceny... np... Cos sie zakałapućkałęm he he :)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-09-27 15:03:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
plateksniegu,
"...no ale zawsze można założyć swój portal..."
A polecam, polecam. Zdjęcia "nowych" są widoczne dopiero po zatwierdzeniu. [Sorki admin za bezczelną reklamę]
;-)

fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-09-27 15:05:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oj, Rafi, namotałeś coś ;-)
fotografia cyfrowa
MartaPlatek
fotografia cyfrowa
2008-09-27 15:06:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera wiem o Twoim portalu i zajrzałam ale chyba za wysokie progi dla mnie ;-)
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-09-27 15:06:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Coś jak kera z tym ze admin nie był by bogiem a my ;)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-09-27 15:10:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przecież wiesz, Rafi, jak wygląda tutaj ocenianie - są tacy, co oceniają zwykle na 0, a są tacy, co zwykle na 4 i tych jest chyba więcej. Ale to temat o słowniku :-)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa