fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Kształtowanie własnego portfolio
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 15:38:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakiś czas temu zniknęło z mojego portfolio zdjęcie - był to kolejny taki przypadek, którego byłem świadkiem.
Napisałem do Administracji z pytaniem, czy od teraz moderacja będzie dotyczyła także prywatnego, jakby nie patrzeć, portfolio autora.
Otrzymałem odpowiedź, że to tylko pomyłka a w zamyśle Serwisu nie leży ingerowanie w czyjeś portfolio a zdjęcie zostało przywrócone.
Dzisiaj siadam do komputera i patrzę, zniknęło kolejne zdjęcie a w skrzynce jest mail, następującej treści:
"Witaj,
Umieszczone przez Ciebie zdjęcie zostało usunięte z serwisu przez moderatora. Poziom zdjęcia został oceniony na niewystarczający do publikacji w galerii lub naruszało ono regulamin serwisu.
Redakcja
serwisu Obiektywni.pl"
Jakby nie patrzeć okazuje się, że jednak zdjęcia z portfolio mogą być usuwane. Jako, że nie pozwalam na to, by ktoś wyrywał kartki z mojego portfolio a tutaj w pewnym sensie stało się podobnie, postanowiłem przejrzeć swoją galerię - jeżeli ktoś ma decydować o tym co mogę pokazać a czego nie to lepiej ja zdecyduję o tym co pokażę a co nie.

Mówi się: "do trzech razy sztuka".

Co sądzicie o takiej możliwości, aby moderatorzy/administracja - oprócz usuwania zdjęć z galerii (co nie jest równoznaczne z kasowaniem zdjęcia z portfolio) mieli również możliwość kasowania zdjęć, gdy uznają, że nie spełniają wymogów estetycznych?

Do Administracji - wątek nie ma na celu robienia zamieszania. Wstęp jest jedynie uzasadnieniem najważniejszego - pytania.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:04:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moim zdaniem zdjęcia powinno się kasować...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:11:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A nie uważasz, że to jest tak, jakby Ci ktoś kartki wyrywał z Twojego portfolio?
Jaki sens ma kasowanie zdjęć z portfolio użytkowników? (Rozumiem galerię i utrzymywanie troski o jej poziom)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:24:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może podpadło pod ostatnią część zdania "...lub naruszało ono regulamin serwisu"?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:29:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
keramodnor, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:31:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
-M, po co wątek na forum, skoro są tacy, których nie uznajesz jako partnerów do rozmowy?
Albo gadać ze wszystkimi, skoro się problem na forum porusza albo w ogóle.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:37:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bernard, wypowiadasz się nie na temat, ale skoro musisz wiedzieć, to generalnie nie rozmawiam z ludźmi, których ignoruję, mam do tego prawo, zakładając wątek zapraszam do rozmowy ludzi, którzy mają coś sensownego do powiedzenia, niektórzy nie mają i mieć nigdy nie będą, bo swoją szansę zmarnowali dawno temu
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:40:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M
Ja będę się wypowiadzał pod Twoimi wątkami, bo nie ignoruję Ciebie.
Od osób, którzy mnie programowo ignorują pod swoimi zdjęciami oczekuję jedynie braku odpowiedzi.
To wydaje się dość logiczne. Prawda?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:43:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Napisałem: nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy

Zapraszam kogoś, kto ma coś ciekawego do powiedzenia w Temacie Rozmowy.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:45:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może podpadło pod ostatnią część zdania "...lub naruszało ono regulamin serwisu"?

;-)))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:47:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Corazon, vide - 2008-10-19 16:11:20
fotografia cyfrowa
Nawrot
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:55:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chociaz nigdy nie kasowano mojego zdjecia z portfolio, to mam to samo zdanie... portfolio too rzecz prywatna, powinno zostać nienaruszone, chyba, ze jest ono w jakis sposob niedopuszczalne (wśród Twoich zdjec nie zauwazylem takich). takie jest moje zdanie
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:57:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nawrot, skasowano kota - zdjęcie-gniot.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-10-19 16:59:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sorry, nie doczytałem do końca, oczywiście nie kasować...
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:02:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co było na tej fotografii ? bo może szło o fotkę z okładki płyty pewnej piosenkarki.. ?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:02:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Corazon - pfff :P Jeżeli chodzi o moderowanie jako takie, to mimo, że uważam je za zbędne to nigdy nie składałem zażalenia ani nie marudziłem, gdy już było wprowadzone

kera, tylko potwierdzasz to co już napisałem
fotografia cyfrowa
wienwal
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:03:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Punkt 19 regulaminu mowi:
"19. Administrator ma prawo usuwać wszelkie treści opublikowane przez Użytkownika w Serwisie bez podawania przyczyny oraz informowania Użytkownika. Od decyzji Administratora nie przysługuje Użytkownikowi odwołanie. O tym, czy treść danego zdjęcia, opinii, komentarza, krytyki lub oceny narusza powyższe zakazy decyduje wyłącznie Administrator Serwisu wg własnego uznania."

Zaakceptowales przeciez tan regulamin? Wiec po co teraz robisz zamieszanie na forum?
Tym bardzie jesli ludzie piszacy w tym watku nie sa dla ciebie partnerem do dyskusji :(
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:05:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czytajcie proszę ze zrozumieniem. Nie interesuje mnie to dlaczego moje zdjęcie zostało skasowane. Nie chodzi o to które, dlaczego i kiedy. Pytanie zadałem w pierwszym wątku, ale na wszelki wypadek powtórzę, bo widzę, że zaistniały pewne problemy w odnoszeniu się do tematu wątku:

Co sądzicie o takiej możliwości, aby moderatorzy/administracja - oprócz usuwania zdjęć z galerii (co nie jest równoznaczne z kasowaniem zdjęcia z portfolio) mieli również możliwość kasowania zdjęć, gdy uznają, że nie spełniają wymogów estetycznych?

marekmarian - napisałem już co było na zdjęciu, jeżeli chodzi o okładkę to tak samo nie byłoby podstaw prawnych do kasowania, ta dyskusja już jest zamknięta
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:05:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wienwal - ty też nie jesteś i dobrze o tym wiesz, więc po co się wypowiadasz?
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:07:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powtarzam pytanie, bo widzę, że są problemy ze zrozumieniem:
Co sądzicie o takiej możliwości, aby moderatorzy/administracja - oprócz usuwania zdjęć z galerii (co nie jest równoznaczne z kasowaniem zdjęcia z portfolio) mieli również możliwość kasowania zdjęć, gdy uznają, że nie spełniają wymogów estetycznych?
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:07:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przecież zawsze to zdjęcie może wrócić do portfolio po cichu:)
kasowanie zdjęć z portfolio jest sprzeczne z finansowaniem konta. użytkownik np płaci roczny abonament na utrzymanie portfolia a ktoś inny będzie kasował zdjęcia w nim zawarte?
z drugiej strony dlaczego kot został skasowany, irys nie był.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:10:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mimosa, pal licho kota, czy irysa...
ciekawe jest to co zauważyłeś - zapłaciłem a ktoś ingeruje w to co jest prywatnym portfolio, bez żadnego sensownego powodu (za który uważam jedynie aspekty prawne), czy dbałość o poziom portalu jako takiego winna więc przesiąkać także do portfolio użytkowników?
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:18:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w portfolio każdy powinien trzymac zdjęcia na swoją odpowiedzialność. dla przykładu większość ludzi będzie zbulwersowana oglądając zdjęcia Exiff, a są w galerii, więc wydaje mi się, że w swoim portfolio można trzymać nawet kota.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:20:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Swego czasu miałem krowę, ale nie rozmawiajmy o KOnkreTACH...

Czyli z galerii tak, ale nie zupełnie z portfolio?

Jest ktoś kto uważa, że może zgodzić się na kasowanie permanentne zdjęć z własnego portfolio, jeżeli moderacja uzna, iż nie spełniają wymogów estetycznych?
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-19 17:25:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M
Konkretnie, jakie zdjęcie?
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa