fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
jak to?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-14 23:58:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-357029.php

Keramodnor - i tu się mylisz. Te chmury nic nie pokaują...coś tam coś tam...itd.

Pojechałeś po dzieciaku, który się przejął...bo co? Bo młodziak i laik?

Twój cytat to skąd?

Piszę ten topic, bo...przede wszystkim nie zgadzam się z fragmentem Twojej wypowiedzi...mianowicie:
(...)nie opowiada o niczym, nie budzi skojarzeń(...)

No właśnie, wcześniej napisałem co w tym zdjęciu jest.
I nie mów mi, że tak nie jest.

Nie tylko, galerie, nie tylko ściany i art.shoty tu powinny istnieć. Tylko, a raczej - ogólnie zdjęcia...bez względu na zastosowanie.

To był mójmanifest, iż wiem, że Twój koment wpłynął na dwie 5cio pikselwoe kreski po skosie zamiasta zdjęcia. Czyli upload, outload...

Lipa...
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-14 23:59:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pardon - wszystko co napisałem w czasie teraźniejszym powinno brzmieć w czasie przeszłym.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-11-15 00:51:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I przyszłym! ;o)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-15 00:54:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i jakimkolwiek :)

ogólnie - bez urazy dla kogokolwiek. Wyraziłem tylko swoje zdanie.

gudnajt. ;)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-11-15 13:27:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Good mornining reality ;)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-11-16 01:40:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa


"Keramodnor - i tu się mylisz. Te chmury nic nie pokaują...coś tam coś tam...itd."

To jakaś Twoja autorska wypowiedź? Bo ja czegoś takiego tam nie napisałem.
---------------



"Pojechałeś po dzieciaku, który się przejął...bo co? Bo młodziak i laik?"

Nie posiadam informacji o tym, że Autor jest dzieciakiem i nie wiem jakie ma to znaczenie.
Nie posiadam informacji o tym, że Autor się przejął i nie wiem jakie ma to znaczenie.
Nie posiadam informacji o tym, że Autor jest laikiem i nie wiem jakie ma to znaczenie.
----



"Twój cytat to skąd?"

To nie cytat, to moje własne słowa. O ile chodzi o tekst pod rzeczonym zdjęciem oczywiście.
---



"Piszę ten topic, bo...przede wszystkim nie zgadzam się z fragmentem Twojej wypowiedzi...mianowicie:
(...)nie opowiada o niczym, nie budzi skojarzeń(...)
No właśnie, wcześniej napisałem co w tym zdjęciu jest.
I nie mów mi, że tak nie jest."

Pozwolę sobie na zacytowanie tego co tam napisałeś:
"Chciałaś pokzać niebo i Ci się udało. Dodatkowo ciekawe niebo. Chmury przede wszystkim. Te zdecydowanie mogłyby posłużyć jako przykładowe zdjęcie do atlasu chmur (bez artyzmów). Przydałoby się tylko rozjaśnić dół. Minimalnie. W programie coś tam dałoby radę wyciągnać."

To co napisałeś ma udowadniać mi, że zdjęcie opowiada o czymś, że budzi skojarzenia? Napisz, że to jakiś żart.
Ponadto odpowiadam: TAK NIE JEST, a twój komentarz, to zwyczajny bełkot. Skoro się o to sam usilnie dopytujesz. Mnie natomiast nie interesuje, co sądzisz o moich komentarzach.
----



"Nie tylko, galerie, nie tylko ściany i art.shoty tu powinny istnieć. Tylko, a raczej - ogólnie zdjęcia...bez względu na zastosowanie."

Nie pisałem pod zdjęciem, że ma być inaczej. Czy to jest tekst do mnie, czy do administracji OB, która tak interpretuje ocenę (-1), daje możliwość jej wystawienia, a nawet wyklikania koszyczka ze zgłoszeniem wymoderowania słabego zdjęcia?
---



"To był mójmanifest, iż wiem, że Twój koment wpłynął na dwie 5cio pikselwoe kreski po skosie zamiasta zdjęcia. Czyli upload, outload..."

Ciekawy jestem źródła tej wiedzy i w razie, gdybyś miał rację, ciekawy jestem jakie ma to znaczenie.
----



"Lipa..."

Jadłeś raczej szalej, lipa ma inne działanie.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-16 02:03:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nic nie skumałeś i nie skumasz.

Teraz ja pozwolę sobie zacytować Ciebie.

Nie posiada ani wartości obiektywnych (nie jest
fotograficznie ładne), ani wartości subiektywnych (nie jest
art., nie opowiada o niczym, nie budzi skojarzeń, nie jest
dialogiem z widzem, itd.).


(...)Co to znaczy fotograficznie ładne? (...)
(...)Nie jest art., nie opowiada o niczym(...)
Wartości subiektywne-obiektywne.
itd. itd.

I to niby ja bełkoczę?


Nie posiadam informacji o tym, że Autor jest dzieciakiem i nie wiem jakie ma to znaczenie. - wystarczy interesować się również profilami (opisami w profilu) - czyli ludźmi robiącymi zdjęcia, a nie samymi zdjęciami ich autorstwa.
Nie posiadam informacji o tym, że Autor się przejął i nie wiem jakie ma to znaczenie. - można się domyślić, biorąc pod uwagę młody wiek autorki i jej początek na serwisie. A Twoje teksty są zbyt "trudne" dla niej. Raczej pewne.
Nie posiadam informacji o tym, że Autor jest laikiem i nie wiem jakie ma to znaczenie. - znowu trzeba czytać innych (ze zrozumieniem). Ma ogromne. Przypomnij sobie jak Ty byłeś laikiem. Chyba, że nigdy nim nie byłeś.


Resztę pomijam, bo to już kwestia bystrości.

Pozdrówka.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-11-16 02:03:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PS. Ale nagrodę za tekst:

"Chciałaś pokzać niebo i Ci się udało. Dodatkowo ciekawe niebo. Chmury przede wszystkim. Te zdecydowanie mogłyby posłużyć jako przykładowe zdjęcie do atlasu chmur (bez artyzmów)."

może dostaniesz. Trzymam kciuki.
;-)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-16 02:14:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A po co mi nagroda za taki tekst?
Interesujesz się chmurami na takim poziomie, że nie potrzebujesz zdjęć, na podstawie których możesz się dowiedzieć jakiego to rodzaju są chmury itp.?

Nie wnikam w Twój zakres zainteresowania fotografią. Ja osobiście poza "artystyczną" (strasznie nie lubię tego słowa - jakoś zadufanie brzmi) doceniam również fotografię dokumentalną, naukową i inne. Autorka powyższego zapewne chciała wykonać nieszczęsny "artyzm" (dziś wszyscy chcą być "artystami"). Nie wzięła jednak pod uwagę faktu, że jeśli jej nie wyszło zdjęcie "artystyczne" nie jest wcale "spalone".
Po prostu inny aspekt zdjęcia.

Trzymam kciuki za to żebyś mocno trzymał swoje, bo możesz je potrzymać dość długo. Nie spodziewam się nagrody. ;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-16 02:17:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Teraz moje p.s.

Rozumiem (tak mi się wydaje) Twoje spojrzenie. Wiele razy zgadzam się z Twoją oceną.

Chodziło mi w tym wszystim o to, że nie każdemu powinno się wystawiać taką ocenę. Można pominąć (po domyśleniu się), że ocena nie wpłynie na osobę jak należy.

Teraz nie dziwię się, że dzieciak zniknął i wywalił zdjęcia. Za wrażliwa dusza była. Artystyczna. ;)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-11-16 02:30:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sepa,

1. Nie sprawdzam PF Autora przed ocenieniem lub skomentowaniem zdjęcia.
Nawet twierdzę, że nie powinno się tego robić. Ja często nawet nie czytam nicków ani opisów pod zdjęciami.
Zachęcam też wszystkich do pisania komentarzy, przed czytaniem komentarzy innych.
Jak masz z tym problem, to zgłoś się do admina.


2. Właśnie sprawdziłem teraz PF Autora i nic tam nie ma. Było natomiast jakieś zdjęcie wcześniej, co wynika z otrzymanych komentarzy. Doczytałem się tam, że Autorka jest osobą, która potrafi przyjąć krytykę, wie, że ma słabe zdjęcia i wstawia je kontrolnie. Tamto zdjęcie też wykasowała i nigdy bym nie miał śmiałości, czy bezczelności, by obwiniać publicznie za tą doniosłą stratę np. anzela.

3. "Interesujesz się chmurami na takim poziomie, że nie potrzebujesz zdjęć, na podstawie których możesz się dowiedzieć jakiego to rodzaju są chmury itp.?"
Tu dopiero pojechałeś. Nie potrzebuję wiedzy na temat minerałów, by ocenić zdjęcie, na którym jest jakiś minerał. Nie studiowałem dendrologii i nie ogranicza mnie to w możliwości oceny zdjęć lasu. Nie żartuj sobie.

4. "...doceniam również fotografię dokumentalną, naukową i inne" To zupełnie tak jak ja. Ja nawet makro doceniam i chyba nie ma takiego rodzaju, którego nie doceniam. Więc o co chodzi? Jak masz inne zdanie, to udowodnij mi, że nie doceniam jakiegoś rodzaju fotografii. Ogólnie sporo wniosków wyciągasz, ale wynikają one raczej z chciejstwa, dopasowywania do Twoich potrzeb retorycznych i z Twojej osobowości.

fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-16 02:49:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
być może niech tak będzie

Ad1 - Ja raz sprawdzam, innym razem nie. Nie wpływa to na moją ocenę. Co najwyżej (czasem) na formę wypowiedzi. Nie mam problemu - admin jak chce nie się zgłosi do mnie.

Ad2 - Ja Ciebie nie obwiniam. Wczoraj odniosłem się jedynie do formy Twojej wypowiedzi. Ta, być może wpłynęła na decyzję osóbki o oucie.

Ad3 - Nie żartuję. Nie chodzi mi o to, że potrzebujesz studiować lekturę w celu nabycia kwalifikacji dla ocenienia zdjęcia. Chodzi mi o to, że (PONOWNIE powód całej rozmowy) FORMA Twojej wypowiedzi zdyskredytowała zdjęcie, bo...i tu Twój koment.

Ad4 - i vice versa
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-11-16 03:13:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sepa,

no, to się prawie dogadaliśmy.

Reasumując, masz wątpliwości, co do jakości mojego komentarza:

"Nie posiada ani wartości obiektywnych (nie jest
fotograficznie ładne), ani wartości subiektywnych (nie jest
art., nie opowiada o niczym, nie budzi skojarzeń, nie jest
dialogiem z widzem, itd.).
"

Moim zdaniem jest dobry. Twoim zdaniem jest bełkotem.
Niech już takie rozbieżności pozostaną i nie ciągnijmy tego tematu dalej.
Lepiej spotkać się na plenerku, lub pogadać przy piwie.

Pozdr.



fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-16 03:16:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No. Już się bałem, że uderzymy w filozofię. ;)

Lepiej tak.

Pzdr.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-11-16 03:21:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...a ja się bałem, że ponownie wyjdziesz z poziomu dziecka, a nie rzeczowego dorosłego i zaczniesz tupać nóżkami.

;-)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-16 03:24:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zapewne zauważyłes, że tupię bardzo rzadko. Więc czasem mam prawo tupnąć. Niech będzie i z poziomu dziecka. Ważne, że słychać. ;)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-11-16 08:56:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Game over.
separatysta - keramodnor: 7:1.
Do przerwy: 0:1.
:o)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-11-16 11:39:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
trafił swój na swEGO :-D
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-11-16 14:11:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fajny meczyk, pograjcie jeszcze trochę ;)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-11-16 14:14:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pasjonująca wola walki!
O 3 w nocy, no, no - duże brawa!

Pomarzyć o takiej aktywności w odp. rubryczce pod zdjęciami... Oj pomarzyć...
;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-11-16 14:20:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pogrążyłem się w skanownaiu filmów - na czas przebiegu lampy mogłem sobie pogaworzyć. :)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-11-16 14:43:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW,
Ty możesz już tylko trafić na zŁOM.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-11-16 14:53:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW,

Wstawiłem coś dla Ciebie:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-357208.php

;-)
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2008-11-17 23:05:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj kera, kera
jak dzieci...
takie ładne zdjęcie tak zepsute dedykacją - teraz to się stało niesmaczne, szkoda fotki bo interesująca
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-11-18 08:04:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Często zapominamy, że chodzi tylko o zdjęcia... czasami mamy rację a czasami nie... zawsze istnieje jednak pewna granica, której przekraczać nie powinniśmy - w ramach pojęcia kultury sensu largo. Moja wypowiedź dotyczy wielu osób na OB... Pozdr
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa