fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
brl - wartość obiektywna, subiektywna itp.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-12-30 15:30:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak KM to skrót nika choć faktycznie wolę Kera, bardziej mz fonetycznością oddaje naturę stanowczą/zadziorną naturę wypowiedzi Autora :). Tonie skrót od Imienia i nazwiska bo jest inny.

No ja zupełnie nie znam się na pinhole poza tym że wiem co to mniej więcej jest, wiec chyba nie nadaje sie do tej bardzo poważnej dyskusji... Chętnie poczytam jednak zdania mądrzejszych od siebie, zwłaszcza te które coś do niej ciekawego wniosą...

Kera: "Wystąpił trend spadkowy krańcowej istotności Twojej wypowiedzi."....
Dzięki za opinię :) Przykro mi że nie dotrzymałem Ci poziomu istotnej kluczowości intelektu dawcy :) Jakoś muszę z tym żyć :)
pozdrowienia i udanych batalii słownych ze wszystkimi wokoło.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-30 15:55:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ufff
;-)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-12-30 15:57:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no... to ciekawa kwestia.... zainteresowałes mnie :)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-30 16:21:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiedziałem, że się zainteresujesz tak mało istotną kwestią jak Ufff.
To zgodność z trendem.
;-)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-12-30 16:30:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
erystyczna czkawka trwa... czkawka trwa... czkawka trwa... :D
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-30 17:04:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Morderca,
Odblokowałaś mnie z ignorowanych, że się tu odzywasz kolejny raz, czy nadal boisz się moich komentarzy i tylko kompleks jeszcze w Tobie żyje?
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-12-30 17:15:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hau, hau, hau!
;)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-30 17:18:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kli_
O! Znasz wiele kolęd.
;-)

fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-12-30 17:21:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lulajże, Keruniu, lulajże...
:)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-30 17:25:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kli_
Nie trafiłeś. Nie jestem Żydem.
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-12-30 17:27:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale tak skąpisz mi ciepłego słowa w tej zimnej porze roku...
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-30 17:31:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kli_
Retoryka, to tylko gra.

A tak zupełnie normalnie, to wszystkiego dobrego na 2009 rok, oby nie był gorszy.
:-)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2008-12-30 17:51:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lubię normalność, a zwłaszcza wesołą normalność :)
Dziękuję i także życzę wszystkiego dobrego w 2009.
Także fotograficznie - Tobie udanych streetówek, sobie ładnych pocztówek, itd. ;)

Przekażmy ten łańcuszek szczęścia dalej.
Może do Mordecai, bo w kontekście jej komentarzy Twoje nożyce często się odzywają.
A może by to ciachnąć w 2009? ;)

Normalnie, subiektywnie i nieprzypadkowo szczególnie - wszystkiego ciepłego :)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-12-30 18:05:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to jedźmy po mało istotnych kwestiach uffffając sobie...

Kera, przeczytałem z zainteresowaniem i zadowoleniem (ewidentne poszerzenie mojego spojrzenia) trochę Twoich artykułów, zerknąłem na wywiady/ankiety, niejednokrotnie z userami, których tu już nie ma (jestem 20miesiecy) a których prace mnie 'nieprofesjonalnego fotografa' (fotkarza) od początku tutaj ciekawiły.... Śmiem twierdzić iż prawdopodobnie masz potężną wiedzę, nieprzeciętny intelekt, płynące dla otoczenia wartości wynikające z doświadczeń i spektrum patrzenia na wiele spraw. Twój model krytyczny na pewno wielu drażni, ale przypuszczam, iż u wielu także budzi szacunek (wizerunek robi swoje).

Pomyślałem więc, ze tak ciekawy wątek może faktycznie (mimo prowokującego wstępu) przynieść sporo ciekawych wniosków, tez, a nawet pytań/odpowiedzi. Z jakiegoś jednak powodu przerodził się w przerzucanie cegłówkami i żartowne tańce... Moze przyczyną był jego początek gdzie wziąłeś na siebie rolę autora doktrynalnej formułki 'Kera, -1'. Nie wiem. Widzę w każdym razie jakby na środek Areny wbiegł Kera, zrzucił z ramienia atłasowy płaszcz, wyciągnął miecz elokwencji i czekał..... a wokoło jego przeciwnicy... obserwatorzy... satyrzy uśpieni też pewnie... odwieczni oponenci :) :).
I zapewne (niestety) to rzucenie rękawicy (wskazując palcem na blk jakbyś mówił "podejdź chłopcze":)) spaliło bardzo ważną szansę. Ja bardzo żałuję, bo prawdopodobnie dociekliwym/zadziornym podejściem do Twoich metodycznych formułek (mimo korespondencji z Tobą) przyczyniłem się do tego że rokujący temat, jak ćma spalił się chybko i zaśmierdł.....

Mam jednak wrażenie że jesli nie doceniasz wybranych (lubianych/cenionych przez Ciebie) prac autorów zadając im dobre/dowartościowujące pytania, to jakoś trafiasz na twórczą dyskusyjną próżnię. Przepraszam, wkraczam w sferę swojego odbioru Twojej osoby (poprzez ten wątek szczególnie). Ale moze to siędo czegośprzyda :)
Przynajmniej ten wątek potoczył się jak perorowanie i dysputy słowne niewiele wnosząc do mojej wiedzy poza tym, że:
1. Wiem już iż jako user tego portalu posiadasz spory potencjał do słownych utarczek, przechodzący chwilami w intelektualną elokwencję co raczej utrudnia komunikację z otoczeniem, a zaspokajany świadomie może zniechęcać (sugerując potrzebę wywyższania i puszenia się u autora owych perorów)
2. Masz zawsze rację, z wyjątkiem sytuacji kiedy rozmówcy są niedostatecznie właściwi by się o tym dowiedzieć,
3. Walcząc o wysoki poziom oceniania prac na tym portalu (popieram - wizerunkowanie nazwy "obiektywni.pl" wręcz do tego obliguje) popadasz w apodyktyczny odbiór swoich ocen (mam na mysli swój przypadek i odbiór). Gdzieś tu być może dzieje sie jakiś błąd, a szkoda bo warto być krytycznym i idea słuszna.

Biorąc na siebie winę za własne wygłupy i niespójności słowne (i ewentualne zbyt łatwe uleganie realnym lub złudnym prowokowaniom:)), cieszę sie mimo wszystko, że udało się choć trochę popchnąć do przodu temat sensu oceny zdjęć prowadzonej jak widać na kilka mozliwych sposobów. Baczniej (acz rzadziej) będę się przyglądać owym 'członkowskim zasadom' których należy używać i wg których świadomości należy oceniać prace świadomych ich lub nie userów.

Tak czy inaczej uchylając się do swojego malutkiego cienia życzę ciepło wszystkim obecnym, a zwłaszcza Tobie Kera dużo dobrych zdarzeń w Nowym jak i w latach, które po nim nadchodzą... :)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-30 18:25:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marekmarian = pięknoduch (ale to widać też po Twoich zdjęciach - jak pisałem, że pasuje do portfolio, to tak, jak do Ciebie)
;-)

Też najlepszego.
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-12-30 18:31:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
dzięki. oby był lepszy
fotografia cyfrowa
ennio_m
fotografia cyfrowa
2009-01-18 19:11:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale fajnie tutaj :)


z brl te same problemy mam na innych portalach.... nie kuma gość fotografii, jak widać tutaj inni też, normalka
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-01-18 21:14:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo tylko kum kuma ;)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-01-18 21:34:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to wygląda trochę jak pojedynek szeryfów ze spalonego westernu :))) kli, na drugi rzut oka widać, że zawsze byłeś po stronie indian :) w przeciwieństwie do keramodora :)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-01-18 22:29:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja zawsze byłem po stronie samurajów ;)
fotografia cyfrowa
brl
fotografia cyfrowa
2009-01-19 13:01:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
twojej czesto nie kumam fakt:]
bo nie lubię, jak wiesz, przerostu formy. bez względu na to czy jest przesadną obróbką w szopie czy "kreatywnym skanowaniem":]
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-01-19 17:41:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja bym unikal dzielnia swiata na ten bialych ludzi i ten reszty :) mozna sie przejechać. 'Jedynie słusznych szeryfów' było już kilku....
Raczej rozpatrywałbym te dialogi jako próbowanie się różnych pojedynczych frakcji (obecności), która z nich wyżej wypłynie i oświetli ją racja....
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa