fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Prośbę mam...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-02-23 19:30:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardziej mialem na mysli korelacje decyzji "siekne se Ilforda" z tą "Greyscale" w sofcie :) Oczywiście sama konwersja to inna historia. Zastanawiam sie nad poglądami etycznymi w obu kościołach:) i to zdecydowanie bez złośliwości.
Zresztą cała sytuację chyba najlepiej rozumieją Ci, którzy grzeszą na co dzień z innowiercami :) Wtedy dopiero widać sensownosc obu religii...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-02-23 19:34:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przedwczoraj wieczorem kręciłam koreksem
dzisiaj w drodze do pracy robiłam pstryki komórką

grzeszę?

ale jakie to miłe :)
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2009-02-23 20:03:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje zdanie jest takie; że o ile nie ingeruje się w "strukturę" zdjęcia, tylko w parametry takie jak;
- kadr,
- kontrast,
- jasność,
- ostrość,
to można porównać takie "Shopowowanie"
do czasu spędzonego w ciemni.

Rozwijając dalej myśl "nieumienia" fotografowania poprzez poprawę jasności, śmiem powiedzieć, że jeśli mówi to fotograf analogowiec - który oddaje błone prosto do labu - to nie powinien wogóle zaczyanć takiej dyskusji - bo w takim przypadku;
- analogowiec jest mniej "manualny" niż cyfrowiec mający wpływa na wygląd winalny swojej pracy.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2009-02-23 20:09:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...a jeszcze najlepsi są "analogowcy" wstrzynający wojnę z "cyfrakami", kiedy to sami skanują negatyw i wrzucają do softu, w celu "poprawy" tego i owego, czy inaczej mówiąc w celu publikacji zdjęcia w internecie :))))

Ile było takich tematów? już; 10000000000 mln?, czy więcej ;)))
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2009-02-23 20:13:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PoulN przeczytaj post z początku napisany przez jpk. Tak właśnie wyglądała praca w ciemni, chyba że robiło się to całkiem po amatorsku. To wybiega poza te cztery parametry. Co nie zmienia faktu iż zgadzam się z Tobą:)
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2009-02-23 20:30:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@PiotrekOK - czytałem ;)

Poprostu - podstawowe zasady panujące w ciemni znam - choć styczności nie miałem, a z natury poprostu czytać lubie :)))
I czasami jak czytam "co się w tym czerwonym" pokoiku wyrabia - to np; moje obecne zabiegi w potocznie mówiąc "Shopie" są ekstremalnie elementarne!

Tu się rozchodzi w tej wojnie, nie "ile, gdzie, się co ingeruję" tylko o narzędzie tej ingerencji tudzież np;
- tablet
- soft
- monitor

via
- odczynniki
- pomieszczenie
- negatyw
- pozytyw

Tak wojna bez wyniku i końca...
Dodam jeszcze, ze ortodoksyjny analogowiec publikujący w sieci, a broniący zażarcie ideii analogowej - zaprzecza sam sobie.
Bo obraz z błony do sieci, czy monitora czarami się tam nie przesniósł !!! i ingerencja "komputerowa" poprostu musiała mieć miejsce.
Pozatym sam papier jak i monitor są mediami nie do podrobienia i diametralnie się od siebie różnia; choćby tym, że monitor jest źródełem światła, a papier nie i światła potrzebuje "z zewnątrz"
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2009-02-23 20:34:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I tutaj rację masz:)
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2009-02-23 20:41:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@hobbes - tak zgadza się nośnikiem są, ale diametrlanie różnym ;)
Parę dni temu doszła do mnie przesyłka z wydrukami 30x45, pół-połysk, cool
I musze powiedzieć, ze przeżyłem pewnego rodzaju kopniak z półobrotu ;))

Tyle, że na + dla papieru, w jego przypadku jednak bardzo ważną rolę odgrywa światła, a dokładiej jego ilość
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2009-02-24 00:48:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bdb wydruk na papierze foto
Zresztą co ma jakość - do medium? ;)

Papier nie emituje światła, jak monitor - jakim by nie był ;)
Chyba się nie rozumiemy :P

Tak czy siak - papier jako medium, w mych oczach jest bardziej "wartościowy" nie wspominając o trwałości i wartości "archiwizacjyjnej"
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-02-24 15:13:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes (2009-02-23 20:37:52) - jak to neofici :) chyba w każdej dziedzinie życia społecznego ;)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-02-24 20:05:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ot co:)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-02-25 22:45:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wycinek z biografii jednego Pana, którego nazwisko niezmiernie mi się podoba ;)
(no dobra, fotografie też;)

"1963-
Artysta fotografik(...) pokazał mi podstawy pracy w ciemni oraz przybliżył, na czym polega praca pod powiększalnikiem, kadrowanie i plamkowanie.
Tam też odkryłem jak można świadomie zmieniać obraz fotograficzny, który często niewiele ma wspólnego z wyjściowym negatywem."
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa