fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
proszę o pomoc "w pejzażu"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-15 22:17:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wstawiłem dziś takie zdjęcie do galerii
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-452385.php
Rzadko pejzaż fotografuję ale chciałbym się w nim nieco 'podciągnąć', niestety praca ta wyleciała z galerii w tempie ekspresowym i nie otrzymałem żadnych pomocnych uwag. Może ktoś lepszy ode mnie mógłby mi napisać coś konstruktywnego, bardzo proszę.
:)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-11-16 01:26:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o kurtka blaszka, że też ja nie wpadłem na taki pomysł
;-)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2009-11-16 01:28:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kurka zardzewiaszka :)
fotografia cyfrowa
novakovsky
fotografia cyfrowa
2009-11-16 10:46:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
generalnie moge ci polecic goscia ktory ma podobne spojrzenie :) plus twoja analiza :))))

http://www.altphotos.com/Gallery.aspx?&a=MemberGallery&memberid=7007

fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2009-11-16 10:54:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moderacja mnie ostatnio zaskakuje :((
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-11-16 11:43:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ant mnie również... w tym przypadku zaskoczyła mnie przywróceniem zdjęcia do galerii :)))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-11-16 12:24:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niezbadane są wyroki boskie ;))))))
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2009-11-16 14:07:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mod też człowiek - pomylić się może. :)

Ale tak poważnie... prawdą jest, że niekiedy Mody zbyt opieszale moderują niektóre zdjęcia. Dotyczy to w szczególności ludzi zaczynających zabawę w fotografię, którzy liczą na opinie, sugestie i pomoce merytoryczne. Po zmoderowaniu szanse na przyuważenie i skomentowanie zdjęcia przez innych są bliskie 0.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-11-16 17:45:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres,
A nie uważasz, że zdjęcie skimiego nie jest żartem, tylko sposobem patrzenia na otaczającą rzeczywistość?
Ja wiem, takie zdjęcia nie są ładne, ale chyba nie tak trudno odróżnić gniota od sposobu patrzenia i interpretowania?
Jeżeli chodzi o moderację, to mam wrażenie, że cofnęliśmy się do 2006 roku, w którym moderatorzy wywalali jak leci zdjęcia studentów ASP i pozostawiali każde WYCELOWANIE w chmury, drzewa, góry i taflę wody.
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-16 19:02:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres - rozumiem, że Tobie się to nie podoba. Ale napisz dlaczego zasługuje na wyrzucenie z galerii.
Moim zdaniem jakość ma zupełnie wystarczającą, kompozycję klarowną i uzasadnioną, kadr poprawny, ekspozycję stosowną. Nie widzę istotnych wad (choć może nie widzę wszystkiego :) Pozostaje kwestia tematu. Ale dlaczego sądzisz, że są lepsze i gorsze tematy? Jeśli ten temat Cię nie bawi to nie zaglądaj, masz wolność wyboru, której nie dajesz tym (nielicznym) których ten temat może zainteresować ale do wyrzuconej pracy nie dotrą :)

Byłem wczoraj na fajnej wystawie, było tam też nieco fotografii (pewnie uznanych autorów) i sporo z nich nadawało się pewnie do moderacji wg tutejszych kryteriów ;)

novakovsky - bardzo ciekawy autor, zajrzę tam jeszcze dokładniej :)
kera - pomysł fajny ;)
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-16 19:39:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to mi też niedawno wyleciało :)
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-448565.php
bo było oryginalne nie w tę stronę, i być może obrażało czyjeś poczucie własnej wartości (przecież nie będę swojej pracy wieszał koło takiej chały, bo jeszcze się zepsuje). A to była tylko zwyczajna śródziemnomorska rzeczywistość - nieciekawa, pomijana tylko upierdliwie istniejąca ;)
Żadnego merytorycznego uzasadnienia dla wyrzucenia tej pracy nie widzę - znowu temat.
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-16 19:45:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
właśnie przeczytałem pierwszy news na głównej - "Wystawa Filipa Berendta". Ciekawe ile z tych prac by się na OB utrzymało ;))) ? Nie znam ich ale z opisu wnioskuję, że bardzo niewiele :) Mogłyby zasmrodzić całą galerię. Chyba pójdę je zobaczyć (w jakiejś maseczce ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-11-16 19:52:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skimi mi też ostatnio wymoderowali - nie dalej jak 2-3 dni temu ale jakoś ani wątku nie założyłem ani nie biadolę z tego powodu - może pójdźmy tym tropem, bo w sumie mógłbym go równie dobrze udanie tłumaczyć i bronić jak Ty czy Kera ;)) Więcej, że tak powiem dystansu do siebie.
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-16 20:16:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme - nie mam problemu z dystansem :) Po prostu nie lubię cenzury. Dlaczego mam nie powiedzieć tego co chcę powiedzieć, jeśli spełniam wszystkie reguły i nikomu krzywdy nie robię? Dlatego, że ktoś ma takie widzimisie? Przecież to nie fair!!
Każdy może robić jak uważa - Ty masz inny pomysł, Twoja wola :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-11-16 20:32:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie ten wątek jest pewnego rodzaju dobrym początkiem do dyskusji może na temat dalszego rozwoju czy też ewolucji zasad moderacji na Obiektywnych, bo wiadomo, że kto się nie rozwija ten stoi w miejscu. Wiem, wiem, że było już masę wątków na ten temat ale z każdego zawsze można wyciągnąć jakieś nowe wnioski - może więc niech każdy powie jak to widzi jakie ma rozwiązania i spostrzeżenia i wtedy będzie łatwiej to ogarniać.

Dla mnie jeśli mogę zacząć moderacja jako taka powinna chyba jednak być na pewnym poziomie, tu oczywiście możemy zacząć dyskutować jaki to "poziom" ma trzymać sam portal i w jakiego odbiorcę bardziej "uderzamy". Ja tego nie wiem, nie wiem jakie są wizję właścicieli portalu - aczkolwiek wiadomo, że nie jest to portal charytatywny więc muszą być jakieś zyski a z tym wiążę się jak największy ruch odwiedzających. Zasada złotego środka i balansu pomiędzy uczestnikami zaczynającymi i zaawansowanymi (tak ich nazwijmy) jest chyba dobrą drogą. Ja osobiście nie widzę możliwości całkowitego zniesienia moderacji na portalu. Założenie bardzo wysokich wymagań faktycznie nie jest też dobre jednak , patrząc na to ze strony osób bardziej początkujących - ale tu również wraca problem do kogo portal jest adresowany....Pytań j rozwiązań jest zapewne wiele i wiele będzie odpowiedzi i wizji tego stanu rzeczy, jedno jest pewne - nie należy uciekać przed tym i dyskusją na ten temat.

Są indywidualności na OB, ludzie są ekstrawertykami i introwertykami i czymś jeszcze pomiędzy - bardzo ciężko to idealnie podsumować, znaleźć złoty środek - ja myślę, że zrobienie jednego dużego wątku o zasadach, wizji moderacji i jakiś tam naszych uwag i pomysłów w tej sprawie nie zaszkodziłoby...
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-16 22:36:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w takie zmiany nie wierzę :) Mógłbym tylko chcieć by nie moderowano prac userów, którzy już wielokrotnie udowodnili, że potrafią zrobić poprawne zdjęcie. Myślę, że powinno się im dać prawo pokazywania tego co uznają za stosowne opublikować, moderatorzy nie powinni tego ruszać. Ale to już inny wątek, z tych utopijnych ;)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-11-16 22:51:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale skimi ci autorzy mogą pokazywać co chcą... Pytanie czy to co oni chcą pokazywać musi wisieć w galerii? I tutaj jest moim zdaniem sedno sprawy.
A to że autor coś pokazał nie oznacza, że zawsze robi dobre, poprawne zdjęcia. Dla mnie każde wymoderowanie mojej pracy było sygnałem do tego, żebym się jeszcze bardziej przyłożył kolejnym razem. Dawno dawno temu na tym portalu strasznie się rzucałem o każdą moderację, ale teraz śmiem twierdzić, że i tak strasznie łagodnie mnie traktowano, bo zdecydowanie więcej zdjęć powinno wylecieć. Tak moich własnych zdjęć.
Więc zamiast biadolić, lepiej wziąć sobie do serca to że wyleciało i postarać się kolejnym razem zrobić lepsze.
fotografia cyfrowa
badwojtek
fotografia cyfrowa
2009-11-16 23:32:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiecie co najbardziej tutaj wkurza? Nazwa forum kojarzy się w dwojaki sposób, zachęcając "obiektywnym" spojrzeniem na zdjęcie każdego użytkownika. Ale jak do obiektywności ma się komentarz: hmmm....; 0; niestety nie; ;) ; ;( ; zero itd. Rozumiem, że nie każde zdjęcie jest wartościowe, ale myślę że każde jak już nie przypadnie do gustu komentującemu, zasługuje na uzasadnienie. Ewentualnie proszę o słownik, co autor każe poprawić mówiąc hmmmm. lub ;(. NIe każdy od razu jest urodzonym fotografem. Ale każdy się uczy, a takiej właśnie nauki szukałem na tym forum. Jednak narazie z około 50 komentarzy, 2 mówiły co poprawić, reszta była godna "dzieci neo" lub "komciów na nk"....
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2009-11-16 23:35:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawe co by było gdyby nie było forum?!
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-11-16 23:39:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie lepiej pouczyć się z książki?
od profeorów a nie od nas amatorów
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-17 00:44:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres - zdjęcia wiszące w portfolio mają prawie zerową oglądalność. Nie ma szans na żadną 'wymianę' a o nią tu chyba chodzi. Mnie moderacja do niczego nie motywuje. Co Twoim zdaniem po tej moderacji miałbym zmienić w tym linkowanym zdjęciu? Ponurość jesieni pokazać jeszcze radośniej, brzydki świat bardziej kolorowo by się moderator nie przyczepił, może most pomalować? A może olać ciekawiącą mnie tematykę i zająć się czymś weselszym, może żuczki jakieś kolorowe albo ładne koleżanki? Ja wiem dlaczego to zdjęcie jest takie jakie jest, nie chcę go zmieniać dlatego, że jakimś anonimowym moderatorom się nie podoba. Moderacja w takiej formie mnie irytuje :) bo zakłada, że ktoś inny wie lepiej co jest wartościowe, jakie tematy mogę poruszyć - taka cenzura bez jednoznacznych reguł. Jeśli jednak wie lepiej to niech poda jakieś kryteria, sensowne uzasadnienie, napisze, że wg niego fotografia ma radować i pokazywać piękno - jeśli mi to nie spasuje to się wyniosę, będę miał szansę wyboru.
Linkowane zdjęcie przeszło moją wewnętrzną selekcję. Ty byś je wyrzucił ale na prośbę o uzasadnienie napisałeś jedynie o braku ciekawego światła jako wystarczającym powodzie (tak to zrozumiałem). Poważnie myślisz, że to wystarczający powód?
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-11-17 00:48:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja byłem, jestem i będę przeciwnikiem moderacji słabych zdjęć poprzez ich wywalanie.

fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-11-17 00:51:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... tym bardziej poprawnych i dobrych (jakby ktoś nie zrozumiał)
;-)
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-17 01:19:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to jest nas dwóch ;))
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-11-17 10:45:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Kera zaczynasz uprawiać demagogię... Przecież zdjęcia wymoderowane nie trafiają na śmietnik tylko do portfolio autora, a to już całkiem co innego. Jest to tym bardziej niezrozumiałe w kontekście ocen jakie wstawiasz i komentarzy do nich (mówię o tych wszystkich pracach twoim zdaniem słabych).

@Skimi śmiem twierdzić, że gdyby nie Twój lament tutaj to zdjęcie niezależnie od tego czy wisi w portfolio, czy też w galerii miało by mocno zbliżoną oglądalność. Mówisz że moderacja Cię nie motywuje... a może warto by zmienić swoje podejście. I nie piszę tutaj o tym żeby robić żuczki czy ładne dziewczyny, ale o tym, żeby czasami bardziej się przyłożyć.

@Badwojtek dając tutaj to zdjęcie z traktorem nie zadałeś sobie nawet minimum trudu, żeby je przygotować do publikacji w necie a wymagasz od innych zaangażowania pod Twoim zdjęciem? Gsowa bardzo mądrze napisał.

Z jednej strony wszyscy biadolą, że poziom galerii leci na łeb na szyję, a jak nie daj Boże jakieś zdjęcie trafi do portfolio to już płacz i lament. Róbmy tak dobre zdjęcia, żeby nie dawać modom powodu do moderacji i tyle.


fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa