fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
proszę o pomoc "w pejzażu"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mooha
fotografia cyfrowa
2009-11-17 11:02:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
temu "pejzażowi" skoro moderacja nie pomogła to już nic nie pomoże :)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-11-17 11:48:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres,
To, że lubię się posprzeczać merytorycznie z adwersarzem pod moim hobby, czyli fotografią,, nie oznacza, że chcę go usunąć z serwisu. Natomiast za demagogię uważam ciągłe podnoszenie argumentu, że zdjęcie nie znika z portfolio. Rozmawiamy o znikaniu z galerii, a skoro Twoim zdaniem nie ma to znikanie większego znaczenia, to po co się upierasz, że ma znikać? Jednoczesne twierdzenie, że ma znikać i że to znikanie nie ma znaczenia, jest dokładnie tym, o czym piszesz, czyli uprawianiem demagogii. Jeżeli to ma być sygnał dla autora, że coś zrobił źle, to wybacz, ale teksty z automatu są chorym i nieprofesjonalnym (żeby nie powiedzieć niefotograficznym) ściemnianiem.

"Róbmy tak dobre zdjęcia, żeby nie dawać modom powodu do moderacji i tyle." No wiesz. Co mam odpisać? Jak dwóch moderatorów wywala pracę do portfolio, a inny moderator przywraca (w moim portfolio cztery takie przypadki) to nie jest do końca prawdą Twoja opinia o nieomylności moderatora. Od lat nie mogę się przebić z opinią, że jak moderatorowi wydaje się, że praca jest słaba, to powinien brać przed jej usunięciem jeszcze inne czynniki pod uwagę. A i tak jestem przeciwnikiem moderacji negatywnej, moderacja powinna być pozytywna.

Kiedyś wywalałem uparcie (kiedy jeszcze miałem takie uprawnienia) z kolejki do VD pewną wstążkę czerwoną, którą wstawiała tam uparcie Mordecai (o czym sama pisała rozlegle na forum, więc tajemnicy żadnej nie łamię). Jednak byłem zaskoczony i zdumiony, że to zdjęcie było wymoderowane przez dwóch modów i przywracane do galerii przez jeszcze innego. Czyli mieliśmy sytuację, w której grupa moderatorów robiła naprzemiennie tak: wywalanie z galerii, przywracanie do galerii, wstawianie do Vox Dei, wywalanie z Vox Dei (około 70 razy), a zdjęcie było zupełnie poprawne (przy czym uzurpuję sobie prawo do nazywania siebie samego ostrożnym i obiektywnym w osądach, i już).

PS. Ty się weź nie obraź na mnie przypadkiem i pomyłkowo zupełnie. Ostatnio coś ostro jedziesz po mnie personalnie.
;-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-11-17 12:10:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja mam natomiast taki mały pomysł racjonalizatorski - uważam, że każdy z moderatorów na ob powinien mieć zablokowaną możliwość ignorowania użytkowników, myślę, że to dobra droga do tego aby być, że się tak wyrażę na ile to możliwe być jak najbardziej neutralnym w podejściu do użytkowników. Co o tym sądzicie ? Myślę, że moderatorzy są na tyle świadomymi osobami, że krytyka pod ich zdjęciami im nie zaszkodzi......
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-11-17 12:25:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera ja się na Ciebie nie obrażam :))))
W Twoim przypadku nie pisałem o merytorycznej wymianie zdań z adwersarzem, a o kopiowanych tekstach "Nie posiada ani wartości obiektywnych....itd"
Ale to jest prawda, ze zdjęcie nie znika z portfolio. Jeżeli jest słabe co uznaje dwóch moderatorów i przesuwane do portfolio a autor się upiera, żeby je mieć to niech wisi w jego portfolio dalej.
Zachowując wszelkie proporcje wyobraź sobie muzeum z obrazami... jest jakiś autor którego obraz tam zawisł czy to oznacza, że wszystkie inne jego obrazy muszą być wystawione na widok publiczny w tym muzeum? Ktoś o tym decyduje (kustosz/moderator) i tak też powinno być w przypadku fotografii na portalach internetowych, z zachowaniem oczywiście proporcji.

Poruszasz kwestię tego, że usuwałeś z VD jakieś zdjęcie a ktoś tam je uparcie wstawiał, ale nawet pomimo że usuwałeś to daleki byłeś od tego, żeby je moderować. Argument jak dla mnie zupełnie niedorzeczny, z jednej prostej przyczyny. VD z założenia ma być zbiorem zdjęć bardzo dobrych ( czy tak jest w rzeczywistości to już inna sprawa na osobną dyskusję) więc jedno nie wyklucza drugiego. Zdjęcie było na tyle dobre, żeby wisiało w galerii ale nie dość dobre, żeby trafić do VD i tak odczytuję Twoje działania.

Poruszyłeś też jedną szalenie istotną kwestię... przywracania zdjeć do galerii. Zauważyłem pewną tendencję. Ktoś zdjęcie usuwa, autor się oburza na forum i zdjęcie jest przywracane. Czasami odnoszę wrażenie, że wartość zdjęcia nie ma już nic do rzeczy, a przywracanie odbywa się na zasadzie uciszenia delikwenta. I właśnie to w mojej opinii dyskwalifikuje moderację. Wychodzę z założenia, że skoro dwóch modów uznało zdjęcie za słabe, to jeden admin nie powinien go przywracać, bo to podważa ich autorytet o czym zresztą wspominasz tyle że poniekąd od drugiej strony.

Jesteś też przeciwny moderacji... ale zauważ jak trudno dokopać się obecnie do czegoś wartościowego na portalu? Ile bardzo przeciętnych pstryków jest wstawiane? Jak jak szybko zdjęcia lecą z pierwszej strony? A możesz mi wierzyć bądź nie, ale oglądalność dalszych stron jest porównywalna do tej jaką mają zdjęcia wiszące w portfolio, bo o ile jeszcze na stronę 2,3,4 ktoś zawędruje tak na 10 już prawie nikt nie zagląda, a obecnie dojście zdjęcia do strony 10 zajmuje kilkanaście godzin, gdzie dawniej było to kilka dni.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2009-11-17 12:27:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme funkcja ignorowania powinna być całkowicie moim zdaniem zniesiona... w skrajnych przypadkach mógłby być nakładany ignor administracyjny jak to miało miejsce dawnymi czasy.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-11-17 12:40:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres - jestem jak najbardziej za.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-11-17 14:31:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme i Andres,
Popieram Was w kwestii ignorów. Obecnie jest to tarcza przed krytyką i tyle. Naprawdę jest tu sporo ludzi wrażliwych na argumenty personalne, by przydzielić kilku osobom możliwość nadawania banów administracyjnych. Już tylko na marginesie, jest np user. z którym się lubimy i nie pamiętamy za co mogliśmy dwa lata temu dostać bana administracyjnego (ale nie wykluczamy, że coś sobie ostrzej mogliśmy napisać dwa lata temu, choć pewności żaden z nas nie ma). Jak tak ma działać taki ban, to też by było chore.

Andres,
"...czy to oznacza, że wszystkie inne jego obrazy muszą być wystawione na widok publiczny w tym muzeum? Ktoś o tym decyduje (kustosz..."
Ależ to nic innego jak moderacja pozytywna, o której piszę od 8 lat i której jestem zwolennikiem.
:-))))

A swoją drogą nie masz racji, ponieważ na wystawie HCB był ogrom różnych prac, w tym i słabsze. Pod jedną z Kamilą stwierdziliśmy, że raczej migawka sama jakoś się wyzwoliła. Natomiast nie widziałem tam legitymacyjnych zdjęć makro, ani dobrych, ani słabych.

Mój autorski tekst do oceny -1 przetrwał różne krytyki i nie widzę związku jego treści z tematem moderacji. Wręcz jestem zdania, że ilość wykasować bzdurnych zdjęć po tym komentarzu jest większa, niż po pracy wszystkich moderatorów. ;-)


fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-17 20:15:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pejzaż to bardzo wyczerpujący gatunek, ten tak mnie wyczerpał, że aż mi się nie chce.
Kto tego potrzebuje niech sobie moderuje jak chce, już się na ten temat nie odzywam.
:l
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-11-17 22:07:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
buhahahaha
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-11-18 09:27:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres (2009-11-17 10:45:18)

O ile dobrze rozumiem sedno dyskysji, to rzecz jest nie w załozeniach moderacji, jako takiej, ale w jakości tej moderacji.
Takie teksty http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-451846.php wklejane przez moderatorów "spod kciuka" bez jakiekolwiek próby dopasowania do sytuacji po pierwsze ośmieszają ten mechanizm, po wtóre nie są żadną pomoca dla adresata.
Nie mają z nich tez korzyści inne osoby ogladające zdjęcie, bo uzasadnienie moderacji jest dla nich niewidoczne,
no chyba że ktoś zdecyduje się unieść do góry kaganek oświaty i przytoczyć je pod zdjęciem.

fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-11-18 09:44:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres (2009-11-17 12:27:39) - nie mam nic przeciwko zniesieniu ignorów, bo ta funkcja nie jest mi potrzebna.
Jeden jedyny przypadek jego zastosowania, do którego zostałam swego czasu zmuszona, jestem w stanie "obsłużyć" inną metodą :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-11-18 09:54:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To co robimy małe głosowanie za zniesieniem ignorów ? Tylko jak teraz wytłumaczyć posiadaczom konta premium zabranie tych "perks'ów" :))) ?
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-11-18 11:29:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme (09:54:54) - a nie wiem, mnie tłumaczyć nie trzeba :)
ale przypuszczam, ze należałoby zastosować jakieś specjalne metody perswazji znane psychologii społecznej ;)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-11-18 12:26:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mordecai,
Jak tylko zniosą ignory, to w końcu zminusuję Twoje beznadziejne prowokacje. O ile nie dostaniemy bana administracyjnego. Masz jak w banku. Możesz się przygotować na ocenę całości Twych instalacji, czyli słabego obrazu, beznadziejnego słowa i infantylnej postawy autora.
;-)))))))))))
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2009-11-18 12:52:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja myślę, ze wek do usunięcia, wystarczy ciekawa dyskusja pod zdjęciem
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2009-11-18 14:06:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimbabwe (12:52:40) - tyle że pod zdjęciem jest dyskusja o zdjęciu (i bardzo dobrze), a tutaj dyskusja o moderacji i teksty się wcale nie powtarzają
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2009-11-18 20:14:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam nikogo nie ignoruję ale nie wiem czy niektórych można tak na siłę wyciągać z iluzji ;)
sapphire obiecał mi pomóc "w pejzażu" a Andres próbował mobilizować jak umiał, więc wątek można powoli zamykać :)
Jęczeć, skomleć i biadolić już nie zamierzam - co mi wywalą to zostawię w śmietniku, w końcu to Wasza strata :) (chyba, że uznam za stosowne bronić się pod zdjęciem)
Swoją drogą tyle już skarbów znaleziono w śmietniku, że ..... ;)) ech

Wątek zrobił swoje, pod zdjęcie zajrzało siedem razy tyle osób co zwykle, pojawiło się wiele ciekawych głosów i ani jedno dobre uzasadnienie dla moderacji ;) Przekonuje mnie to coraz bardziej do tezy, że praca ta wyleciała z uwagi na temat (tak nieciekawy i brzydki, że aż ubliżający wystawiającym tu swoje prace wielkim fotografom).

Chcę jeszcze polecić artykuł linkowany przez KLi - http://tygodnikfotograficzny.pl/fotoswiat/artykul/a/Kawalek-ziemi,79.html?fs=79&strona=0
- mam wrażenie, że jest jakoś na temat.
:)
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa