fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Moda na analoga...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2009-11-15 23:39:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

http://iczek.blogspot.com/2009/10/moda-na-analoga.html

Wiem wiem to Iczek ale jednak coś w tym jest...
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2009-11-16 00:38:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie coś w tym jest tylko tak się zastanawiam dlaczego ten technik lab. o którym pisze Iczek ma więcej roboty - ja wiem jedno zabawa z analogowym b/w polega na tym że wszystko możesz zrobić sam i robisz sam - masz kontrolę nad procesem od naświetlenia do odbitki bo to jest stosunkowo proste, a oddawanie czegoś np. negatywu do wywołania technikowi to pomyłka, więc moda na czarno-biały analog na pewno nie powinna zwiększyć zapotrzebowania na taką usługę nie na tym to polega :).
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2009-11-16 01:24:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jan,
mylisz się,
często/najczęściej wołam negatywy ludzi, którzy 90% błon wołają sami, a tylko 10% u mnie,
bo to jedna z pierwszych błon, bo chcą coś porównać, bo nie wiedzą jak forsować a szkoda stracić naświetlenie, bo są chorzy, bo akurat nie mają czasu, bo praca, bo brak dostępu do ciemni kolegi
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-11-16 04:22:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to nie moda, tylko wyższy poziom świadomości (odkrycie prostego faktu, że film fotograficzny przetrwa każdą awarię systemów komputerowych, i wszystkich tych cyfrowych-nigdy-niewywołanych-fot, które znikają wraz z awarią dysku i pozostaje po nich tylko internetowa kopia 800/600 pix :) jest nawet szansa, że przetrwa rok 2012 :)) a jeśli chodzi o laby - nie zawsze opłaca się kupować chemię fotograficzną do dwóch klisz (a tym bardziej do jednej), taniej wychodzi wywołanie w labie (zwłaszcza, że można od razu zamówić skanowanie - choćby poglądowe). nawet jeśli dysponuje się ciemnią, koreksem i czasem. Dlatego właśnie ostatnio przedkładam zdjęcia z psixa, czy canona At1 or nikona f801, mając jeszcze w zanadrzu kilka innych analogowych wynalazków nad foty z d80. czego i wam życzę :)
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2009-11-16 09:37:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
keramodnor
nie mylę się,
wołanie czarno-bialego negatywu w labie to całkowita pomyłka :) co najwyżej osoba tak wołająca jeszcze o tym nie wie.
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2009-11-16 18:31:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W Paryzu jest jedno dobre laboratorium analogowe, nazywa sie Negatif+, polecam. Pomieszczenie jest spore, a atmosfera jest jak w sklepie miesnym w Polsce w latach 80tych: permanentna kolejka przynajmniej 20 osob, a sa 4 okienka do wydawania i odbierania materialow. Nie moga sie biedacy opedzic od roboty.
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2009-11-16 19:58:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotografia jest jak sex,
cyfra to na szybko, autokino, tylne siedzenie,
analog to kwiaty, kolacja, dobre wino i rozkosz do rana,
:)
fotografia cyfrowa
Andresz
fotografia cyfrowa
2009-11-16 20:01:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na Bhphotovideo wszystkie Velvie 220 wykupione do ostatniej sztuki. Ciezki kryzys.
fotografia cyfrowa
Kisiel
fotografia cyfrowa
2009-11-16 20:45:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...analog jest jak grypa,

każdy ją miał,

a jeśli ktoś nie miał,

to będzie ją miał :)
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-11-16 20:51:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sam niedawno wpadłem w analogowy wir. I nie ma co porównywać radośći z fotografowania cyfrą i analogiem. Najpierw wywoływanie w korexie potem godziny w ciemni przy powiększalniku. Nic nie daję tyle frajdy. Nigdy nic nie wiadomo i dzięki temu analogowej fotografi towarzyszy wielka magia.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2009-11-16 20:53:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dawno przechodzilem grype, do tej pory nawrotow nie bylo;P
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2009-11-16 21:25:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
filipwrx, przeca mówiłem ze jak dobry sex
:)
fotografia cyfrowa
Kisiel
fotografia cyfrowa
2009-11-16 21:26:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...ja właśnie czuje że mnie bierze, na szczęście zamówiłem już lekarstwo na eBayu ;)
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-11-16 21:45:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czekam na kieva 60 i już się doczekać nie mogę. Jedyny problem. Pieniedzy nigdy nie będzie dość na wszysto czego bym chciał:).
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-11-16 21:53:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
filip
pociesz się że gdybyś się napalał na cyfraki byłoby jeszcze gorzej
hasselblada z kilkoma obiektywami (używki oczywiście) możesz mieć taniej niż
nowego canona 5d bez obiektywów

fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-11-16 21:58:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Teraz wiem że wszedł bym w hassela:) Niestety narazie to sfera marzeń.
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2009-11-16 22:09:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gsowa dawaj namiary
za ta cenę biorę 4 zestawy
fotografia cyfrowa
Kisiel
fotografia cyfrowa
2009-11-16 22:28:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...wszyscy maja grypę, mamiya ;)
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-11-16 23:05:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AoP
Polecam KEH.com
zerknij.


fotografia cyfrowa
qixu
fotografia cyfrowa
2009-11-17 05:08:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nikt z Was nie napisal o robieniu pozytywow. to wg mnie jest ogromna przewaga nad cyfrą.
fotografia cyfrowa
ederlezi
fotografia cyfrowa
2009-11-17 09:33:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
filipwrx , tylko nie wpadnij w coś , co dziś bym nazwał "syfrą już nie umieją robić zdjęć , a analogiem jeszcze nie potrafią"
fotografia cyfrowa
filipwrx
fotografia cyfrowa
2009-11-17 21:21:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak narazie wogólę nie umiem robić zdjęć.:) Mam nadzieję że w stopniu dobrym opanuję zarówno cyfrę jak i analogowy sprzęt.
fotografia cyfrowa
Taki1szyNick
fotografia cyfrowa
2009-11-17 21:58:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a wiece że jest moda na posty?
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-11-18 15:11:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ hobbes, osobiście się nie zżymam :) i nie walczę, a apropos klimatu, zdjęcie z cyfry ma klimat dopiero po wyjęciu z photoshopa :), zdjęcia z analoga, ma klimat już po zrobieniu (a nawet w momencie pstrykania), nawet zanim wywołasz kliszę. ten klimat wynika z: koncentracji na kadrze - bo nie ma podglądu, na ustawieniu parametrów, bo nie ma podglądu, na wybraniu kadru, bo masz ograniczoną ilość klatek, na niepowtarzalnych (wyjątkowych - wadach/zaletach) każdego analogowego body i obiektywu - po prostu, każdy jest inny, w przeciwieństwie do cyfry, z której (na ogół wychodzi mniej więcej coś identycznego, a różnicę możesz uzyskać dopiero w obróbce). do tego - do analoga możesz włożyć różne klisze, co dodatkowo wzmacnia jego klimatyczność i niepowtarzalność, oczywiście cyfra też daje taką możliwość ale dopiero w programie graficznym. i to są te subtelne różnice. to tak mz.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2009-11-18 15:30:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spod powiększalnika albo po zeskanowaniu, ale właśnie cały 'klimat' polega na tym, że jak dobierzesz film i obiektyw&body w przypadku analogowego aparatu nie musisz już nic obrabiać (poza retuszem rys na i paprochów), wywołujesz film, skanujesz i to wszystko - 'tzw' klimat jest gotowy, włączając w to kolor, ziarno, kontrasty. w przypadku cyfry 'klimat' musisz dopiero 'wywołać' w photoshopie, bo każde surowe zdjęcie w RAWie jest mniej więcej tak samo pozbawione klimatu, tzn ma klimat cyfrowy. :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa