fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Problem z pierścieniem redukcyjnym i filtrem
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
RamzesLW
fotografia cyfrowa
2010-01-09 10:13:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam!

Kupiłem filtry, potem okazało się że za małe, więc dokupiłem pierścien redukcyjny. Po zrobieniu zdjęcia widać na nim taki okrąg, w rogach. Pytanie, czy da się to skorygować w jakiś sposób, nawet komputerowo? Robiłem testowe zdjęcie z filtrem polaryzacyjnym i przyciemniającym. Czekam na odpowiedź.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-01-09 10:42:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po prostu pojawiła Ci się winieta (modna ostatnio), która tworzą za małe filtry i pierścienie. Planuj obraz (już na etapie fotografowania) tak, by bez straty kompozycji można było potem odciąć po kilka mm z każdej strony. Jeśli winieta jest zbyt duża - niestety - czeka Cię wydatek na filtry o odpowiednim gwincie i grubości.
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2010-01-09 10:47:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dosyć naturalne zachowanie w przypadku filtra mniejszego niż średnica obiektywu. raczej radzę stosować odwrotnie... duży filtr do mniejszego obiektywu. może zdjęcia w rawach i redukcja winiety w programach graficznych coś poradzą /photoshop ma taką funkcję/.
fotografia cyfrowa
RamzesLW
fotografia cyfrowa
2010-01-09 13:14:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dziękuje za odpowiedź. Rozumiem, domyśliłem się ale wolałem się upewnić. No więc pozostaje odcinanie, nic innego :). Z drugiej strony możnaby z tego w jakiś sposób skorzystać;). Następny wydatek to obiektyw, kupie więc odpowiedniej średnicy i będzie dobrze.
fotografia cyfrowa
j_zuzia
fotografia cyfrowa
2010-01-09 13:15:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jest jeden sposób na taką sytuacje nic nie kosztuje pod warunkiem że nasz szkiełko ze zmienną ogniskową, porostu nie używaj małej ogniskowej (szerokiego konta) tylko maksymalną ogniskową lub średnią.
Korzystniej dla ciebie będzie sprzedać ten filtr wraz z redukcją, dopłacić i kupić większy.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-01-09 15:21:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To tak podnieśli ceny szerokokątnych obiektywów, że trzeba mieć szerokie konto w banku?
;-)
fotografia cyfrowa
RamzesLW
fotografia cyfrowa
2010-01-09 21:38:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sprzedałbym chetnie, ale raczej nigdzie nie znajde sensownego kupca na uzywany sprzet tak zeby nie stracic na tym za duzo na wartosci. Allegro? Ogloszenie na OB? Nawet nie wiem w co celowac.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-01-09 22:30:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ramzes -> najlepiej spróbuj. Napisz, czego się chcesz pozbyć i dopiero wtedy się okaże, czy znajdziesz kupca. Forum OB jest bezpłatne. Na Allegro też nic nie zapłacisz, jeśli nie sprzedasz. Więc problemu nie ma. ;o)
fotografia cyfrowa
RamzesLW
fotografia cyfrowa
2010-01-10 17:47:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Płace na allegro jak nie sprzedam hehehhe :P Ale spróbuje na OB :)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa