fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
pomysl i idea - galeria fotografii online...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-06 20:24:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wrzucilem na serwer skrypt wordpressowy i uruchomiam swoja strone domowa...

www.photo3style.com

idzie to jak krew z nosa bo wiedzy o tworzeniu stron i html z css i php mam na tyle ze nawet tych skrotów nie wiem jak tłumaczyć :(

ale jak sie okazalo kilka godzin prób i błędów i nawet udało mi się pixelami poustawiać co nieco ;)

jest to bardzo wczesny etap tworzenia ale juz teraz serdecznie zapraszam i prosze o wszelkie uwagi itp itd...
pomysly idee i przemyslenia co jak i dlaczego najlepiej zrobic okiem zarowno prostego uzytkownika jak i zaawansowanego Coder'a - na pewno mi to bardzo pomoze wiec zostaje mi tylko podac adres

www.photo3style.com


fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-02-06 20:54:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podstawa to to co sam zauważyłeś czyli szybkość - to może zniechęcić do przeglądania. Trochę jeszcze warto powalczyć z układem strony (pole Top Rated wystaje a razem trzy dolne pola może lepiej by wyglądały gdyby ich szerokośc zrównała się z górą) . Menu jeszcze widzę w rozsypce Extreme Sports prowadzi do dodawania komentarzy a rzeczywiste menu ukryte jest w klawiszu z prawej strony i naprawdę niezbyt łatwo znaleźć tą nawigację - powinna być moim zdaniem na wierzchu - bez rozwijania. Może to rozbudowane - ewentualnie nie zoptymalizowane skrypty jav-y spowodowały taką szybkość. aWedług mnie design całości jest ciekawy i myślę, że będzie się spodobać odbiorcy warto iść w tą stronę (chociaż ja wolę mniej wodotrysków :) ). Generalnie napracowałeś się nad tym i jeszcze dużo pracy przed Tobą:)
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-02-06 20:56:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeszcze jedno może warto panoramy zrobić w wersji sferycznej ale to lepiej zatrudnić do tego flasha :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-06 21:18:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
panoramy beda w wersji .mov wiecbedziemozna je obejzec w 360 - teraz jednak skupiam sie na ustawieniach - layou'cie itp.
dzieki za uwage z menu - narazie nigdzie nie prowadza bo stworzone tylko po to aby poustawiac podkategorie i zobaczyc jak to sie rozwija...

na jakiej przegladarce ogladałeś??? ja własnie się zaskoczyłem i nie wiem dlaczego az taka róznica jest jak odpaliłem IE8 - strona sie otwiera prze minute nawet opojedynczy post z jedna miniatura - nie wiem czy to moj IE bo tak naprawde to go nie uzywam od kilku dobrych lat - czy to ogolnie IE czy poprostu cośnie działąz IE

w firefoxi'e lata wszystko jak nalezy i nie zauwazylem zadnego opuznienia ani nic...co moze byc przyczyna???
fotografia cyfrowa
PiotrekOK
fotografia cyfrowa
2010-02-06 21:34:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sprawdzałem na firefoxie - najnowszym i IE8. U mnie minimalnie szybciej jednak działa na IE a otwiera się trochę ponad minutę i większość czasu nic nie widać nawet informacji o ładowaniu strony (poza systemową informacją) po załadowaniu już jest zdecydowanie lepiej ale widać powolność. Może to też sprawa operatora internetu u mnie ale teoretycznie aktualnie mam łącze 2MB. Co do kompa to nie jest źródłem opóźnień:) Jeśli chodzi o mov-y jako panoramy nie są tak popularne i nie wszyscy je zobaczą (10-20% - nie wszyscy instalują QuickTime) a do tego jak ktoś ma videolan ze standardowymi ustawieniami to nie zobaczy panoram bo on przejmie odtwarzanie również panoram.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-06 22:49:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a czy komuś to chodzi w miare przyzwoicie??? w IE czy firfoxie??
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2010-02-06 23:44:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
troche to wyglada jak 'booking system' rezerwacja hoteli), zwłaszcza dół jest taki mocno ogłoszeniowy. Pamiętaj tez o tym, że fotografie sa ważne, ale nawigacja (funkcjonalność) także.
zerknij tu:
http://www.materialicious.com/
czymś w sensie profilu witryny, jej charakteru, różni sie ta stronka o nowinkach w architekturze i designie od Twojej? Widzisz jakeis różnice ? jeśli już to delikatne bardzo.
Moim zdaniem Twoja powinna pokazywać charakter tego co robisz... No chyba że chcesz zwykły robic portal fotograficzny a nie galerię swoich prac jako oryginalnego i rozpoznawalnego (odróżnialnego) autora, który ma charakter!, swoisty styl, wartość, która skłania do nabycia prac...
Wiem że skórki wordpressa maja ograniczenia (częściowe) ale pamiętaj o tym by się wyróżniać.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-07 00:36:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marekmarian dzieki za uwagi - odwiedzilem strone ktora podales - i chyba wiem o co ci chodzi - chociaz na twoim przykladzie to znowu wyglada troche tak produktowo ;)

na razie skupiam się własnie na funkcjonalności itp, jakims wstepnym layouc'ie mysle ze na styl przyjdzie czas jak beda wybrane materiały - bo od tego tez chyba dużo zależy,

pytania:
jak to wyglada nawigacyjnie i prezentacyjnie - wielkosci trzcionek - wielkosci zdjec w px miniaturki itp??

kolorystycznie - odcieniowo - ja własnie oglądając to co zrobilem na laptopie to sie za głowę złapałem - na crt ustwaiam sobie tlo w różnych wartosciach a na lapku mam wszystko na czarnym tle ;)
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2010-02-07 00:39:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sprawdziłem na IE8 (64bit) i na Firefox 3.6 (Windows 7 64bit), łącze 6MB, nie zauważyłem jakiś różnic w prędkości na tych przeglądarkach a strona działała całkiem sprawnie i w miarę szybko, otwarcie strony ok. 3-4sek.

Ponadto zgadzam się z Piotrkiem co do menu, powinno być na wierzchu i popieram Marka co do pokazania własnego charakteru bo w tej chwili naprawdę mocno kojarzy się z 'booking system', reszta podoba się.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-07 01:12:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cieszy mnie to KrisBe ;) - bo ja juz powątpiewałem czy to ma prawo działąć na IE - w takim razie mam do przeinstalowania bo mi laduje strone po kilkadziesiat sekund

natomiast firefox faktycznie nie potrzebuje wiecej niz 2-3 sekind na przeladowanie

z tym menu to pokombinuje - mam nadzieje ze jak juz tam beda jakies sensowne dane to wtedy tez inaczej sie je bedzie uzytkowalo...
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2010-02-07 01:20:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak, zgadzam się, produktowo, dlatego podalem przykład z bookingiem hoteli, tak troche to u Ciebie wyglada (winna tez tematyka fotek)

dla mnie nawigacja powinna być wyraźna i wyodrębniona (a przez to przyjazna). w tej chwili masz ją mała (jak pomocnicza) i w Kategoriach częściowo ukrytą. Sam prostokącik "Photo Category" wyglada jak miejsce na jakas nazwę a nie rozwijane menu. Samo rozwijanie - dla mnie wodotrysk. Lubię od razu widoczne takie sprawy. Przy 40-stym rozwinieciu weźmie Cię kurw...ica
U mnie w FF na gorszym łączu wskakuje ok (kilka sekund max).
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-07 15:27:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z ta nawigacja jeszcze bede musial pokombinowac - menu + ikona z kategoriami ktora faktycznioe jest malo wyrozniona.... ale cos pokombinujemy :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-08 11:11:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak to teray wzglada - troche mniej "oczojeb...e"???
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2010-02-08 12:07:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co się zmieniło?
ja nie miałem na myśli nawet 'oczoj...' tylko uśrednioną komasację bez określonych priorytetów w prezentacji. Cos co powoduje wrażenie natloku i jednostajnego krzyku/przekrzykiwania się.

1. jaki sens ma to "Posted by author icon pablo3style" w takim neonowym kolorze... ? to kluczowa informacja czy czwartorzędna?
Jest też teraz taka moda/antymoda, ze linki sie robi czarne albo białe (na ciemnym tle) a kolorowe napisy i teksty, które nei są linkami... Moim zdaniem to brednia. Ma sens tylko w sytuacjach kiedy reszta tresci tekstowych jest słabsza (a nei jak u Ciebie ten niebieski neon) mocniejsza
2. Korzystając z tytułu jednego wątku na forum - mam 'rozdwojenie jaźni' kiedy widzę dwie animowane na raz sekcje, z czego chyba obie odnosza sie do tego samego wpisu a wjeżdżają z dwóch różnych stron świata i jadą w dwie różne :):) Jak w cyrku, albo wesołym miasteczku (fotografia urodzinowa?) W moim odczuciu troche to prowincjonalnością biznesu pachnie :)
3. popracowałbym nad logo :) Wieeeeeelkie i szareeeee... to średni pomysł :)

spadam żreć sie z nowym tygodniem, udanych dobrych ruchów rzyczę.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-08 15:35:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a dzieki za wnikliwosc !!! własnie takich konkretów potrzebuje na kolejne ruchy.

ad.1 w 100% sie zgadzam i ciesze sie ze to wymieniles bo ja pewnie jeszcze długo bym na to nie zwrócił uwagi albo i nigdy...
ad.2 mam nadzieje ze sytuacja się zmieni jak dopracuję np. treść i prędkośćtego slide show'a - to mam zamiar uzyc w konkretnym celu marketingowym i wrzucić w niego 3 max 5 "propozycji sesji" a nie konkretne zdjęcia... - czyli chcę to wykorzystywać tak trochę jak baner - wtedy powinien zniknąć proble podwojenia i duplikacji w kilku miejscach na stronie głównej
ad.3 cały czas pracuje - na pewno zamieszczę dział z jego ewaluacją - teraz wydaje mi się że trochę wtopiło się w layout strony a o to mi chodziło, kolorystycznie co widać to moje nieudolne próby konwersji z corela do PS i dalej do PNG - juz pomiedzy corelem a PS czarny to nie ten sam czarny ;) a ten "szary" miał mieć kolor jednej z ramek a ma inny ;) ale to praca nocna bo jak mnie najdzie to siedze zawsze do bólu ;)
co do wielkości - hm.... było malutkie - nie podobało mi się - jest duże -też mi się nie podoba - więc może padnie na średnie...

z mojej strony to wydaje mi się że raczej na pewno zniknie ikona photo kategory - chyba że udami się ją na tyle zlać z menu górnym że się nie będzie wyrózniała.

zapraszam ponownie w krótkim czasie - będą jakieś zmiany
fotografia cyfrowa
Wojciech
fotografia cyfrowa
2010-02-08 21:36:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo, chciałem wejść na Twoją stronkę, ale powitał mnie komunikat ostrzegający przed złośliwym oprogramowaniem ze strony glaccsigns.com, które na Twojej stronie wykrywa moja przeglądarka
???
ja się nie znam, ale może coś jest na rzeczy ?
fotografia cyfrowa
Kazio_Lupka
fotografia cyfrowa
2010-02-08 22:48:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Logo" - fatalne.
Najlepiej jak "napiszesz" po prostu photo3style przyzwoitą czcionką.
I za skarby żadne, niech Cię nie kusi, żeby czcionki zniekształcać.
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-09 02:31:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wojciech - ciężko mi powiedzieć co przeglądarka wykryłą - ale widze ze przy odpalaniu strony faktycznie odpala się skrypt z glaccsings.com - tochyba któryś z pluginów wyświetlających menu ale moge sie mylić bo tyle tego jest ze sam nie wiem kto co i dlaczego ;)
z tego co wiem strona jest na 100% niegrozna - bedzie jeszcze testowana zeby takie komunikaty sie nie wyswietlaly - a moge wiedziec na jakiej przegladarce i z jakim softem taki komunikat wyskakuje???
fotografia cyfrowa
HORUS
fotografia cyfrowa
2010-02-09 02:41:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zlapane przez kasperskiego i (niezaleznie) NOD

2010-02-09 02:36:48 http://www.photo3style.com/wp-content/plugins/lightbox-2/lightbox.js?ver=1.8 Internet Explorer Detected: HEUR:Trojan.Script.Generic

pzdr
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-09 03:24:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dziekuje - do zobaczenia w wkrótce - mimo że jest to oficjalny skrypt wordpress i legalnie zakupiony do nie go layout to musze sprawdzić o co chodzi a szczerze mówiąc nie mam pojęcia czego i co ważniejsze gdzie szukać....


OVER ;)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-09 03:58:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czy ktoś ma pojęcie za co mam się zabrać ??? dla mnie łopatologicznie wyrzucić wszystko z serwera przeskanować folder instalki na kompie wrzucić wszystko i od początku...

szukam pomocy osoby wykwalifikowanej w tego typu pracy wśród obiektywnych ;)


fotografia cyfrowa
Wojciech
fotografia cyfrowa
2010-02-09 10:57:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo, przeglądarka Google Chrome
pzdr
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-09 11:05:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a wiec Wojciech'u dzieki za info - i zapraszam ponownie juz TERAZ WSZYSTKO DZIAŁAI CZYSTE - szybka akcja wieczorna kończy się dla mnie własnie teraz ;)

PASKUDZTWO USUNIĘTE - dzieki waszej reakcji szybki restart na serwerze i wszystko gra .

jakies nowe i kolejne uwagi???
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-09 11:13:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kazio - wracajac do logo - rozumiem ze fatalne oznacza nie do przyjęcia? chetnie sie dowiem co nie gra bo logotyp zawsze tworzy sie w kilku oddzielnych krokach i az wierzyć mi się nie chce że we wszystkich jest fatalnie...-kolorystka?-trzcionka?-proporcje?-kształt?
fotografia cyfrowa
HORUS
fotografia cyfrowa
2010-02-09 12:12:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli robisz to z mysla o klientach, zostaw jak jest (bo jest - subiektywnie - dostatecznie dobrze) i rozmawiaj z klientami i potencjalnymi klientami co i jak zmienic, na czym im zalezy. kazdy z obiektywnych zrobilby to troche inaczej i tyle. nigdy pierwsza wersja nie jest doskonala, a nasz koncert uwag nie posunie Cie do przodu. wg mie duzych bledow nie ma i tyle. powodzenia...
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa