fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Jaki obiektyw do Canona 300D Digital Rebel, od ok. 18/28-105/135/200mm?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
obywatel_kj
fotografia cyfrowa
2010-02-20 14:22:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam problem i ok. 300 zł :P. Nie wiem jaki obiektyw w tych granicach ogniskowych byłby najlepszy. Moze to byc obiektyw uzywany, ale jaka firma i model? Wiem, że na tym forum można znaleźć 'speców' w tej materii. Co myślicie o tym:

http://www.allegro.pl/item927286484_sigma_28_105mm_3_8_5_6_uc_iii_aspherical_if.html

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2010-02-20 20:16:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
myślę, że i to, i każdy inny za 300,- to straszliwy syf,
w tym zakresie ogniskowych znam tylko jeden sensowny obiektyw, do jego ceny trzeba dopisać co najmniej jeszcze zero ;-)))
proponuje najpierw sie zastanowić, po co taki zakres ogniskowych (skonstruowanie tak potęznego zooma to duże wyzwanie dla konstruktorów, nic dziwnego, ze potem sobie nieźle cenią swój wysiłek),
a następnie skąd wziąc kilka razy więcej kasy na obiektyw, a nie badziew, bo różnica między takimi wynalazkami a np poczciwym tamronem jest kolosalna,
a jak się nie da, to kupić 50/1,8 i zapomniec o zoomach, ciesząc się sensowną jakością obrazu
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-02-21 01:52:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Napisz do czego potrzebujesz tego zooma, bo inaczej kiszka z porad będzie.
fotografia cyfrowa
obywatel_kj
fotografia cyfrowa
2010-02-21 17:50:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Potrzebuje go do portretów!. Dziękuje mistrzom wyżej za odpowiedzi :).
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-02-21 18:04:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak jak Robert napisał - 50/1.8
fotografia cyfrowa
Nowicki
fotografia cyfrowa
2010-02-21 18:40:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
takie coś , ale to jest dwa razy droższe .....>>>http://www.allegro.pl/item903222323_six_carl_zeiss_jena_mc_biometar_2_8_120mm_j_nowy.html ..... oraz przejściówka na canona .
fotografia cyfrowa
MAHNIXROLADA
fotografia cyfrowa
2010-02-21 19:30:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za 300 zeta to se głupiego perfumu nie kupie ,
a Ty chcesz szkła ???

kup najtańszą przejściówkę na M42
do tego Helios albo Tomioka 1,4 na 55 ( kryje się pod nazwa Auto Revuenon ) kolo 60 €.
Pod tym gwintem masz niesamowity wybór
i w 300 zeta się znajdziesz
:)
fotografia cyfrowa
obywatel_kj
fotografia cyfrowa
2010-02-21 22:11:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MAHNIXROLADA zachłysnął/ęłaś się magią Polski - zielonej wyspy gospodarczej- i myślisz że nasz kraj to ziemia miodem, wódką i gotówką płynąca a jego mieszkańcy są piękni i bogaci?:) Tak serio, to miałem wiecej pieniędzy, ale niespodziewane wydatki popsuły moje plany, a niestety moje aktualne szklo odmawia mi posluszeństwa to musze sie zadowolić tym na co mnie stać :).
Dziękuję raz jeszcze za pomoc! Pozdrawiam!
ZAMYKAM TEMAT :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-22 03:57:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiec po co robisz szydere z kazdej propozycji - ty sie pytasz wiec spodziewaj sie odpowiedzi... juz pierwszy post Roberta dał ci chyba jedyne sensowne rozwiązanie -stałke 50mm i odpowiednią do posiadanego budżetu jasność
jeszcze piszesz ze do portretów... to może 300mm tez sie przyda???
fotografia cyfrowa
obywatel_kj
fotografia cyfrowa
2010-02-22 09:25:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"wiec po co robisz szydere z kazdej propozycji" wypraszam sobie, proszę wskazać gdzie zrobiłem tą tzw. szydere? Kwestia do MAHNIXROLADA odnosiła się wyłącznie do spraw ekonomicznych, które w jego/jej poście zostały poruszone;) i nie miała nikogo urazić, ale jeśli chodzi o sprawy tematyczne jestem bardzo zadowolony z odpowiedzi i skorzystam z tej pomocy. Ale Tobie pewnie chodzi jeszcze o "mistrzów":). Moim zdaniem ten portal skupia "śmietankę" fotografików i uważam, że większość fotografuje na mistrzowskim poziomie. W moich rejonach użycie określenia 'mistrz' oznacza absolutny szacunek do czyjejś pracy i zaznaczenie wielkości umiejętności danej osoby. Myślałem, że tak jest w całej Polsce, ale najwidoczniej niektórzy mogą używać tego słowa dla 'szydery'. Lingwistyczne nieporozumienie:)
Byłem bardzo wdzięczny za pomoc i odpowiedzi co zaznaczyłem.
Logiczne chyba, ze spowiedzialem sie odpowiedzi...
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-02-22 11:00:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a wystarczy trochę więcej dystansu i byłoby lepiej :)
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-02-23 00:33:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;)
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa