fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nowy aparat
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2010-05-20 10:25:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W najbliższym czasie mam zamiar zmienić sprzęt.
Mam zamiar zakupić lustrzankę.
Jeśli mogę prosić o jakieś rady co kupić żeby było dobre.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-05-20 10:35:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podobnych tematów było tutaj dużo :-) I nie sądzisz chyba, że na takie pytanie jest jednoznaczna odpowiedź. Każdy powie Ci co innego. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć. Pomyśl o tym, jakie zdjęcia będziesz chciał robić i jakich obiektywów używać. To ważniejsze chyba niż puszka. A aparaty weź do ręki i sprawdź, które Ci pasują.
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2010-05-20 10:35:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jaką kwotę chcesz przeznaczyć i co chcesz fotografować? bo na podstawie tych informacji co podałaś to najlepiej można polecić najnowszy model Hasselbladta, z pewnością będzie dobry ;-)
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2010-05-20 10:40:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z kwotą tak do 1500 żł ewentualnie trochę więcej
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-05-20 10:42:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do 1500? To wielu możliwości nie masz. Mówisz o cenie samego body? Chcesz kupić nowy czy używany?
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2010-05-20 10:44:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nowy ale narazie sam aparat
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2010-05-20 10:49:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
proponuje bardziej skupić się na dobrych obiektywach, bo to głównie od nich zależy jaką jakość zdjęć otrzymasz, a za resztę pieniędzy kupić body.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-05-20 10:53:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No właśnie, pisałam o tym na początku. Body można zawsze wymienić potem na nowsze, obiektywy zwykle zostają.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-05-20 10:58:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najlepszy stosunek ceny do jakości na dzisiaj to bezsprzecznie pentax k-x...jakieś 2000/2100 za body z kitem...ewentualnie sony alfa 500/550 (już drożej o 2,3 stówy)...konkurencja w tym przedziale cenowym nie ma startu...
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-05-20 11:00:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polecam pentaxa ze względu na możliwość używania taniutkich manualnych obiektywów z tymże :-)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-05-20 11:05:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to prawda takiej wygody jak pentax w użyciu taniutkich i bdb jakościowo obiektywów pod m42 nie ma żaden z systemów...choć sony i canon niewiele gorzej w tej kwestii wypada :-)...nikon niestety na starcie w tej materii zostaje zdyskwalifikowany w przedbiegach...jeśli nie zamierzać wydawać fortuny na szkła i nie odrzuca Cię zabawa z manualnymi obiektywami najlepszym wyborem będzie pentax (nikona w przypadku zupełnie możesz pominąć)...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2010-05-20 11:15:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pozwolę sobie nie do końca się zgodzić z powyższym. W czasach analogowych, po założeniu takiego samego filmu i podpięciu takiego samego obiektywu do EOS'a 5000 i 15 razy droższego EOS'a 1v otrzymany efekt był dokładnie taki sam.
W czasach cyfrowych, kiedy do body jest w sposób nierozerwalny przypisana matryca i procesor obrazu ta prawda już nie obowiązuje. Wiadomo, że obiektywy "kitowe" na kolana raczej nie powalają, ale za to w przypadku bardzo wielu zestawów różnica w cenie za "z" i "bez" kita wynosi ok. 200 zł, a ten ostatni kit Canona ze stabilizacją naprawdę się nadaje na początek jako obiektyw ogólnego zastosowania. Pomijając jego słabe światło, co dla pejzażystów operujących dużą GO i tak nie ma większego znaczenia, jest to całkiem udana konstrukcja.
A jak kupimy słabe body, to nie jestem przekonany, czy sprzedając go w celu przestawienia się na wyższy model uda się to zrobić ze startą mniejszą niż 200 zł...

Natomiast zupełnie nie rozumiem stwierdzenia: "Nowy ale narazie sam aparat". Jeżeli nie masz jeszcze żadnego szkła, to po co kupować body? Mam wrażenie, że ceny raczej nie rosną, przeciwnie wprost, a body bez szkła ma raczej mocno ograniczoną funkcjonalność... :-)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2010-05-20 11:17:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O, ktoś się w międzyczasie dopisał... :-)
Pisząc "z powyższym" miałem oczywiście na myśli teorię o wyższości znaczenia obiektywu nad body.
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-05-20 12:06:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jasne jpk...jednak efekt jaki potrafisz uzyskać nawet z taniego body i wprost śmiesznie taniego (w porównaniu do systemowych af) np jupitera 37a czy pentacona 50mm przy odrobinie wprawy zadowoli nawet bardzo wybrednego amatora... :-) różnica jaką uzyskasz po zmianie body z tym samym szkiełkiem owszem jest niezaprzeczalnie, ale z pewnością znacznie mniej spektakularna...
a jeśli ktoś pyta o tanie body, to chyba najzwyczajniej na takie po prostu go stać...
relacja cena/jakość (jeśli ma istotne lub wręcz decydujące znacznie) przemawia jednak za teorią przykładania większej wagi do obiektywu...
fotografia cyfrowa
talunia
fotografia cyfrowa
2010-05-20 12:23:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam coś do sprzedania ale musiał byś troszkę więcej wyłożyć, będę koło lipca sprzedawała :) jak coś to napisz. Mam body 3 obiektywy i lampę... może byś coś wybrał ;P
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-05-20 13:29:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co kupisz będziesz zadowolony,amatorskie lustrzanki wszystkich firm są na podobnym poziomie.
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2010-05-20 13:35:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fakt zadowolonym z zakupu trzeba być tylko z dobrego i dla tego chcę się poradzić Was bo lepiej się znacie i na zdjęciach i na sprzęcie
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-05-20 14:02:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
takich pytań na innych portalach jest bardzo dużo a odpowiedzi są takie same - każdy próbuje polecic system w którym foci ;)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-05-20 15:02:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"co kupisz będziesz zadowolony,amatorskie lustrzanki wszystkich firm są na podobnym poziomie." - dlatego nie ma co patrzeć na konkretne body, tyko wybrać system - w nim już prawdopodobnie zostaniesz, jeśli nei chcesz tracić na odsprzedawaniu wszystkiego. Dlatego ja osobiscie radze kierowac sie nie tylko zasadą: "na co stać mnei dzis", ale też: "co chialbym mieć za pare lat"... Jeśli aparatem marzeń jest d700 to nie ma sensu kupować pentaxa, jeśłi jest nim 7d, nie ma sensu kupować dziś nikona etc. (oczywiscie chyba, ze kupisz podstawowy zestaw i nie bedziesz ladował w dodatki, a potem ten zestwa sprzedasz...).
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-05-20 15:06:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
p.s. oczywiscie nie chodzi nawet o to, jak PUSZKA jest docelowa, ale jakie szkła, system flashy etc.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-05-20 16:26:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pawel22 - a co chcesz focic?
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2010-05-20 21:10:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pejzaże główni zachody słońca i jak mi będzie wychodzić to zwierzęta dzikie
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2010-05-20 22:57:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
polecam Nikkora 70-300 VR - na początek do "dzikich zwierząt" spokojnie wystarczy,a przy pejzażach kit też da radę.
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2010-05-20 23:03:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja napiszę szczerze jak myślę.

Myślę, że w tym przedziale cenowym to nie ma sensu kupować nowego aparatu (dzisiaj oczywiście).
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2010-05-20 23:10:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za 1500 kupisz świetne aparaty: Canon EOS 3, Nikon F100.
Jeśli koniecznie chcesz cyfrowe body to ceny tych przyzwoitych zaczynają się od 4000 zł
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa