fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
48 h zamiast 24 h !!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-03 09:19:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Postuluję i poddaję pod dyskusję następującą propozycję:
Wydłużenie odstępu pomiędzy dodawanymi zdjęciami z 24 h do 48 h, lub ewentualnie skorelowanie czasu odstępu z jakąś zmienna uzyskiwaną przes userów.

Co o tym myślicie?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-03 09:27:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zupelnie nie rozumiem po co takie ruchy - portal zyskal duzo userow ze wzgledu wlasnie na tak krotki czas mozliwosci dodania zdjecia i absolutnie nie widze zadnych przeslanek aby isc w kierunku Onephoto czy Plfoto i go wydluzac - sklad wogole taki pomysl ?
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-03 09:30:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skąd? Juz Ci napiszę - tłumnie przybywaja nowi użytkownicy, to bardzo dobrze, wręcz doskonale - nie chciałbym by tak jak na plfoto czy interklasie zdjęć był taki szeroki strumień, że nie sposób ich przejrzeć. To tylko pomysł i dlatego pisze o tym na forum bo chciałbym usłyszeć co mysla inni.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-03 09:30:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co wiecej - tak szybkie dodawanie przemawia na korzys tych, ktorzy sie ucza - owszem jest duzo zdjec o malej wartosci ale dzieki temu jest wiecej krytyki i taka osoba moze z kazdym nastepnym razem postarac sie szybko o poprawe bledow - a wezmy np Onephoto - co 14 dni - smiem twierdzic, ze takie dlugie czasy odpychaja wiekszosc userow = osoba przez pol miesiaca szykuje fotke i znowu dowiaduje sie, ze jest kiepska - krotko podsumowujac jesli bedzie jakas ankieta jestem stanowczo przeciw wydluzania czasu czy nawet korelacji z czynnikiem pnkt usera - nie wniesie to nic dobrego - nowi beda rzadziej wystawiac i beda mieli mniejsze mozliwosci uzyskiwania krytyki i wyciagania wnioskow - uznani beda za to wrzucac coraz czesciej i wiecej - za bardzo przypomina mi to sytuacje na Onephoto i zaczyna pachniec tworzeniem grupy nietykalnych
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-03-03 09:32:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krotki czas ma swoje dobre i złe strony. Dobre: nie musimy czekać zbyt długo na władowanie nowych zdjęć, możemy robić to w krótkich odstępach czasu. Daje to szanse na czestsze odwiedziny użytkowników w naszym portfolio, dzięki temu może więcej osób je zwiedzi i się wypowie pod naszymi pracami. To jest plus.
Minusem zaś jest to, że istnieje ryzyko ładowania zdjęć jak najszybciej, byle było, bez dokładnego przemyślenia czy zdjęcie faktycznie powinno być pokazane, może wypadałoby popracować nad nim jeszcze. Jasna sprawa, nie musi tak być, ale może się to zdarzać wcale nie rzadko. Tak więc możliwość wrzucania zdjęć w krótkim czasie pociąga za sobą ryzyko zaistnienia niedbalstwa (niekoniecznie świadomego).
Oczywiście, sami decydujemy o tym czy chcemy zamieścić zdjęcie już, czy za tydzień. Wydaje mi się jednak, i tutaj idę za Magusem, że odrobinę wydłużony czas oczekiwania na kolejną publikację na pewno nie zaszkodzi.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-03 09:35:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę Calme, że dłuższy czas, nie 14 dni a jedynie 2 pomoże nowym userom bo jest duzo większa szansa, że uzyskaja miarodajna i uczciwą krytyke a nie tylko "podoba się" w stawiane w pędzie przes userów chcących przeglądnąć w 30 minut zdjęcia z całego dnia, oczywiście mogę się mylić, ale 24 h to patrząc na portale skrajnie krótko (tylko chyba interklasa ma krótszy termin 12 h?).
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-03 09:43:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak w zasadzie przeczytalem Wasze uzasadnienia i byc moze jest w tym duzo racji - jezeli podniesie to poziom konstruktywnej krytyki pomocnej dla innych to jestem za - sprobowac zawsze mozemy :)
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2006-03-03 10:38:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Panie i Panowie,

Zmiany zasad publikacji zdjęć będą wprowadzone za jakiś czas, łącznie ze planowanymi zmianami w systemie moderowania. Obserwujemy bieżącą sytuację i przygotowujemy mechanizmy, które pozwolą na lepsze zapanowanie nad zwiększoną liczbą zdjęć w galerii.
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-03-03 10:43:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Było. Jestem za 48 h.

Calme -> a nie uważasz, że 24 h to zdecydowanie za krótki okres, żeby poprawić zdjęcie/poszukac nowego tematu/zanalizować blędy..?
Grozi to wrzuceniem kolejnego nie dopracowanego...
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-03-03 11:22:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gryllus spozniony! Gryllus spozniony!! Gryllus spozniony!!! :D
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-03-03 11:29:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BernArt -> życie! Idę popłakać w poduszkę... :(

;)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-03-03 11:36:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gryllus, tylko jej nie obsmarcz, bo to trudno doprac potem.
A woda jeszcze trudniej ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-03 12:15:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrze piszesz lolo - tylko ograniczmy jest adresowane do nieokreslonego adresata i nie do wyegzekwowania niestety.
fotografia cyfrowa
Mr.R
fotografia cyfrowa
2006-03-03 12:30:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MZ czas na publikacje powinien byc uzalezniony od osiagniec :)
fotografia cyfrowa
Saint
fotografia cyfrowa
2006-03-03 12:34:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzzam sie z kolega wyzej :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-03 12:35:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O mamy jakies klony ??? :)))
fotografia cyfrowa
Robertus
fotografia cyfrowa
2006-03-03 12:49:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Huh, popieram i sam juz chyba o tym pisalem na tym forum. Userów i zdjec przybywa a komentarzy nie. Przez to jak napisal Lolo wiele ciekawych zdjec jest po prostu wogole nie komentowanych. Pisze sie pod fotami latwymi w odbiorze itd.

Pozdro.
fotografia cyfrowa
gryllus
fotografia cyfrowa
2006-03-03 13:07:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...i foty łatwe w odbiorze dostają najwięcej punktów, punkty nakręcają oglądalnośc i tak dalej.
Ale Administracyja już mechanizmy ma i może być tylko lepiej... ;)
fotografia cyfrowa
torunczyk
fotografia cyfrowa
2006-03-03 14:56:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moim zdaniem dotychczasowy system wprowadzania zdjęć (24h) jest dobry. Większa liczba godzin owszem ograniczy ilość przybywających zdjęć, ale nie ograniczy ich jakości. Sedno sprawy leży raczej w eliminowaniu słabszych zdjęć. Mam na to pewien pomysł. Napiszę go i poddam pod dyskuję.
Pozatym uważam, że powinna być udostępniona możliwość modyfikowania tego samego zdjęcia. Chodzi mi o to, że jeśli otrzymałem jakąś konstruktywną krytykę i jeśli się z nią w pełni zgadzam, chciałbym mieć możliwość dokonania zmian (oczywiście w tej samej fotografii) nie tracąc miejsca (KB).
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-03-03 15:26:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Toruńczyk, zgadzam się z pomysłem podanym na końcu Twojej wypowiedzi - to by była naprawdę ciekawa i chyba przydatna opcja.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-03-03 15:50:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tyż prawda, Lolo, o tym nie pomyślałem. Co zmienia faktu, że w teorii taka możliwość wygląda nieźle ;)
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-03-03 19:21:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
możliwość korygowania zdjęcia jest niezwykle kusząca... sądzę ,że wielu mniej ambitnych artystycznie amatorów (piszę o Tukanie) chętnie by na takie rozwiązanie przystała. taaa, możliwość dokonania JEDNEJ korekty. trzeba byłoby poczekać na kilka opinii (rozpiętości ocen sięgają w przypadku niektórych moich zdjęć od -1 do 4 ;) ) to jest myśl !
fotografia cyfrowa
TUKAN
fotografia cyfrowa
2006-03-03 19:23:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
acha, zapomniałem gapa jedna: a może by nie trzymać się tak drastycznie czasu godzinowego? niechby o upływie 24 h decydowała data..? tak sobie pomyślałem....
fotografia cyfrowa
Grzegorz_N
fotografia cyfrowa
2006-03-04 10:34:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proponowałem już w innym wątku, żeby w większym stopniu uzależnić możliwość publikacji od osiągnięć (jak Świętoszek wcześniej zauważył). Można to osiągnąć przez regulację limitu dyskowego, a wtedy częstotliwość sama się wyreguluje:
a) zmniejszyć limit 70 kB za każde zdjęcie,
b) zmniejszyć limity za komentarze i krytyki,
c) zwiększyć limity za punkty za zdjęcia - w sposób nie uniemożliwiający publikowania kolegom rozpoczynającym przygodę z fotografią.
A reszta sama się ureguluje.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2006-03-04 10:48:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam !
Jestem tu nowy mimo iż znam tą galerię od dłuższego czasu i uważnie się jej przypatruje, jak na razie pozytywnie ją oceniam.
Mam zatem skromną propozycje do Admina.
Otóż system przydzielenia dodatkowych punktów za konstruktywne krytyki uważam za bardzo dobry, sądzę że można było by go wykorzystać do dodatkowych celów, a mianowicie uzależnić wstawianie kolejnych zdjęć wyłącznie od ilości zdobytych punktów za takowe krytyki. Być może zachęciło by to dodatkowo autorów do konstruktywnej wymiany poglądów na temat zdjęć, zaś decyzję co do ilości zdobytych punktów i czasu wstawiania kolejnych zdjęci, pozostawiam administracji.
Druga propozycja to przyznawać autorom dodatkowe punkty za dokładny opis zdjęć;
czyli jaki sprzęt, warunki pogodowe oraz rodzaj obróbki.
Dal mnie tego typu galerie powinny spełniać przede wszystkim rolę edukacyjną, umożliwiać dalsze rozwijanie swoich umiejętność, dlatego też myślę że głównie na to powinien być położony nacisk.

fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa