fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Krytyki
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2007-02-02 17:44:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy istnieje mozliwosc stawiania wymagan dla pisanej krytyki powiedzmy od 50 słow w góre? To co sie ostatnio dzieje jest juz zwykła przesadą, w krytykach pojawiaja sie pojedyncze zdania nie majace nic wpolnego z opisem:"Pamiętaj. Krytyka to nie to samo co komentarze. Krytykując fotografię, powinieneś podać wskazówki, dzięki którym autor ma szanse ulepszyć swój warsztat." Zdaje sobie sprawe ze liczba slow ma niewiele wspolnego z merytoryką z nich wynikajacą ale takie ograniczenie wyeliminuje oczywiste pomyłki i przynajmniej czesciowo zmusi do zastanowienia. Co ciekawsze te quasi krytyki zdobywaja plusy....
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-02-02 18:24:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W FAQ czytamy dalej:
"Oczywiście, jak wszędzie, wodolejstwo nie zawsze bywa konstruktywne ? doskonała krytyka może być napisana w jednym krótkim zdaniu. "

Kwestia tylko tego, czy krytyka jest dobra, czy nie, do tego są minusy, lub plusy
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2007-02-02 20:31:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chodzi mi o sytuacje kiedy w polu krytyka pojawia sie zwykly komentarz
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-02-02 20:38:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"
A mnie się nawet podoba. Takie codzienne, proste. Może trochę kiepska
ostrość i kadr nie taki, ale coś w sobie ma ;)
"

;-))
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-02-02 20:58:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja od dziś, przez jakiś czas będę pisał tylko krytyki, bo wyleczyli mnie ze wstawiania zdjęć.POZDRAWIAM MODERATORÓW
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-02-02 21:00:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co to przeszkadza, w zasadzie jak zdjęcie trafi do moderowanych ?
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-02-02 21:16:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie przeszkadza,bo szlag mnie trafia jak wiszą beznadziejne pejzażyki,kwiatki w galarecie jak to mówi mea,widoczki lasów i tym podobne badziewka,ale nie o tym ten wątek-chyba.Zresztą moje krytyki są w miarę obszerne a będą jeszcze bardziej i popieram wojciecha,że często autorom mylą się okienka
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-02-02 21:19:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Corason, mi nie przeszkadza, dlatego że nie zwracam na to uwagi, po prostu mało mnie interesuje, czy będzie w galerii czy nie, bardziej mnie interesuje, czy czegoś się dowiem o zdjęciu które pokazauje, i tu niestety dowiaduje się rzadko. Tak, fakt, że często się okienka "mylą" krytylantom, ale ograniczenie wypowiedzi do minimum 50 znaków wykluczy możliwość pisania krytyk krótkich a dobrych.
fotografia cyfrowa
PREZES_KGT
fotografia cyfrowa
2007-02-02 21:37:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak, bo punktami i krytykami mozna dojśc do sławy:)
fotografia cyfrowa
Swistakolis
fotografia cyfrowa
2007-02-02 21:37:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem za jakimiś wymaganiami co do krytyk. Te 50 słów byłoby odpowiednie. Do tego jakieś odejmowanie punktów. Dajmy na to: 3 minusy przy krytyce to jeden punkcik mniej. Trzeba jakoś odstraszyć ludków chcących za nic dostać jakieś punkciki... Szlag mnie trafia jak widzę jedno zdanie (czasem nawet i to nie...) napisane w kryttyce a przy tym widnieją ze 3 plusiki...
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-02-02 22:56:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja pod prąd...
+ przy krótkich krytykach oznaczają że je ktoś przeczytał
+ przy długich, że 2 osoby przeczytały a reszta im wierzy na słowo ;)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-02-02 22:56:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z tym 3 minusy = -1 pkt zgadzam sie. Mozna nawet 2 minusy = -1 pkt
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-02-02 22:57:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z tym też się zgadzam. Zrobi się jeszcze żarłoczniej ;-)
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-02-02 22:58:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co masz na myśli Inees ? :)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:01:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, ale najpierw oceniający krytyki musieliby dowiedzieć się czym jest krytyka ;-)
Bo na razie jest tak, że kiedy oceniający zgadza się z krytyką to stawia plusa, a jak się nie zgadza to minusa. Wbrew temu co jest napisane w "instrukcji oceny krytyki" widocznej przy okienku, gdzie się te plusy/minusy stawia...
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:07:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Racja, ale ja nie widzę na to sposobu niestety, poza propagandą jakąś. Pisałem już chyba kiedyś, że można by wprowadzić blokade krytyk, np po 3 krytykach nie spelniajacych wymogu krytyki. Blokada w krytykowaniu np na tydzien.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:18:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja widzę jeden sposób: nie ulepszać tego co wydaje się być dobre. Wszelkie ulepszenia "ad hoc" tam, gdzie w grę wchodzi tzw. "czynnik ludzki", zaskaująco często dają rezultaty najgorsze z możliwych. Co ciekawe, niekorzystne efekty uboczne są najczęściej całkowitym zaskoczeniem dla autora owych zmian ;-)
Obawiam się (właściwie to jestem pewien ;-)), że bardzo często minusowane będą rzetelnie pisane, nietrywialne krytyki. Część czytelników nic z nich nie zrozumie, inni dojdą do wniosku że to jest np. atak na ich ulubionego autora lub uprawiany przez nich gatunek fotografii, itp. , itd..
Głos większości promuje to co lubi większość, czyli uśrednioną nijakość ;-)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:20:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A w ogóle to co wam przeszkadza, że na ileśtam krytyk, na przykład 20% to będą bzdety?
W przypadku ocen, ta zależnośc mało komu jakoś przeszkadza ;-)
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:20:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie wiem,czy jeszcze nie wszyscy to zauważyli
ale negowanie krytyk tutaj
nie ma nic wspólnego z negowaniem ich wartości merytorycznej
a jedynie jest ogólnodostępnym mechanizmem raekcyjnym
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:22:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Raczej z "nie zgadzam się", albo nie ma: "zrób to, zrób tamto", to minusik ;-)
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:32:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
75% krytyk dotyczy zarzutu braku ostrości
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:33:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tego co zauważyłęm osobiście, dobre krytyki rzadko są dyskryminowane. Krytyka opisująca odczucia płynąca ze zdjęcia zdobyła niedawno mnóstwo plusów i chyba dwa minusy. Krytyki w postaci porad również są oceniane - mniej więcej - tak jak ja bym to widział. Kwestia tylko tego, czy moje obserwacje są obiektywne, czy również podyktowane czymś tam osobistym.
Widziałem także że krytykańci, którzy opisywali odmienne zdanie w krytyce i negowali odczucia innych co do tego zdjęcia, byli namiętnie minusowani, rzecz tylko w tym, że zapędzali się oni w negacji na tyle daleko, że zapominali wspomnieć chociaż o tym o czym zdjęcie opowiada ich zdaniem.
fotografia cyfrowa
Rex_XIII
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:37:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trochę nieczytelnie to napisałem. Chodzi mi o to, że często widuję krytyki, które skupiają się na jednej tylko rzeczy - mniej, lub bardziej istotnej zapominając o innych, negatywnych, czy pozytywnych aspektach zdjęcia, a potem autorzy dziwią się, że dostają minusy.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:41:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytanie tylko, czy w ogóle przeczytałbyś te dobre krytyki po wprowadzeniu limitu 50 słów i jakichś mętnych reguł powodujących blokadę krytykowania na tydzień po niespełnieniu kryteriów (którymi zapewne byłaby proporcja plusów do minusów ;-)).
Nie wiem skąd się bierze tyle chęci uszczęśliwiania innych...
fotografia cyfrowa
mea
fotografia cyfrowa
2007-02-02 23:48:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-7079-krytyki_wystawione-0-0-0.php


;-)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa