fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
5 . . . . d o s k o n a ł e
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
admin
fotografia cyfrowa
2007-04-05 10:21:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bardzo prosimy o nie nadużywanie systemu ocen i NIE WYSTAWIANIE ocen skrajnych w postaci

. . . . . . . kropek
r o z s t r z e l o n e g o druku
:) :) :) seryjnych uśmieszków
i innych podobnych kombinacji typograficznych

Napisanie krótkiego uzasadnienia w postaci 10 słów tylko do skrajnych ocen (czyli +5 lub -1) naprawdę nie jest na tyle przykre, żeby to omijać.

Jeśli sytuacja się nie zmieni, będziemy sukcesywnie nadal usuwać takie komentarze i blokować możliwość wystawiania ocen użytkownikom nadużywającym systemu ocen.

Ograniczenie to nie ma na celu uprzykrzenia życia użytkownikom, a jedynie utrzymania puli wystawianych ocen na w miarę statystycznym poziomie.

Pozdrawiam
Przemek
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2007-04-05 10:29:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
d o s k o n a ł y p o s t
5
A poważnie - groch o ścianę.
:-(
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-04-05 10:31:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mz ocenianie i wymuszanie 10 słów to przesada, jesli jest wybitne i mam powtarzać to co zostało napisane po 100kroś, to wole postawić napis wybitne z odstępami i kropkami, takie cos bardziej dociera niz wyduszenie 10 słów uznania dla fotografa i fotografii
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-04-05 10:34:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
5 - Doskonałe. Według mnie perfekcyjne dopracowanie w każdym calu. Nie zmieniałbym już niczego.

jest inee ominiecie systemu, komentarz z uzasadnieniem wyznaczony przez administracje portalu, proste, kopiuj wklej,
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2007-04-05 10:48:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moim zdaniem wiekszosc zdjec zaslugujacych na ocene 5 nie wymaga komentarza. bardzo rzadko stawiam tak wysoka ocene i robie to tylko pod zdjeciami ktore naprawde mnie zachwycily w jakis sposob. zazwyczaj nie mam do powiedzenia nic wiecej niz tylko zlozenie gratulacji.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-05 10:52:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zawsze można napisać, że stawiam piątkę, ponieważ tak wiele ludzi powiedziało już tyle dobrego o tym zdjęciu, że naprawdę trudno nie wystawić najwyżej oceny tak pięknej fotografii. ;D
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2007-04-05 10:53:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tez piatki stawiam niezbyt czesto... ale mam taka technike: robie to tylko pod zdjeciami, ktore podobaja mi sie tak bardzo ,ze znajduje te 10 slow ktore warto napisac.
i co z tego ze powtorze cos, co juz zostalo napisane? zazwyczaj przed ocenieniem nawet nie sprawdzam tego, co juz ktos wysmazyl na ten sam temat.
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2007-04-05 11:02:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na ponad 4000 wystawionych przeze mnie ocen było może z 8 piątek, stąd znalezeinie 10 słów nie stanowiło zbyt dużego problemu.
Choć z drugiej strony rozumiem tych, którym zachwyt odebrał mowę ;-). Ale i w takim przypadku warto jednak (to przecież i grzeczność wobec ocenianego autora) postarać się o zwerbalizowanie tego oniemienia ;-)
fotografia cyfrowa
Zlloty
fotografia cyfrowa
2007-04-05 11:05:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wspaniałe ujęcie tematu, poparte doskonałą techniką. Nic dodać, nic ująć.

I jest 10 słów :))

Swoją drogą to kwestia odniesienia - czy szukamy w zdjęciu aspektów negatywnych (wtedy 10 słów przy -1 znajduje się niemal z automatu), czy pozytywnych (a wtedy trzeba już się wysilić i napisać dlaczego mi się podoba). A my tak bardzo lubimy wytykać innym, a tak kiepsko wychodzi nam okazywanie uznania.
:)
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2007-04-05 11:19:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam sobie z tym jakos radze, zllotko ;D
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-04-05 13:23:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no proszę - dyskutanci skupiają się na problemie uzasadnienia piątki - zdarzeniu względnie rzadkim (raz mi sie przydarzyło)
a w poście admina jest mowa o obu skrajnych ocenach

i tu pozwole sobie stwierdzić, że:
1. zdjęcie ocenione na -1 nieczęsto zasługuje na te 10 słów komentarza
2. zmuszanie komentującego do wiekszego wysiłku, niź zadał sobie autor inkryminowanego zdjęcia, to kolejny przejaw wszechobecnej poprawności fotograficznej
3. dziesięć kropek oznacza u mnie albo "brak mi słów" albo słowa z gatunku niepublikowalnych - z powodu w/w poprawności



fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2007-04-05 17:34:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie mam na szczęście tego problemu. Pod większością zdjęć i tak piszę więcej niż 10 słów.

Natomiast zdecydowanie łatwiej jest mi napisać 10 słów krytycznych, niż uzasadnić dlaczego zdjęcie wzbudziło u mnie zachwyt tak duży, ze zdecydowałem się postawić maksa.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-04-05 17:53:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm... w FAQ nic nie ma, że nie można stawiać takich a nie innych znaków w uzasadnieniu oceny więc MZ to jest szantaż ze strony administracji pisanie takiego postu... :)
dziękuję za uwagę. jeśli coś się zmieniło to proszę wpisać to do FAQ... kasowanie moich ocen ze względu na to, że nie spodobał się słowny wpis pod oceną będę uważał za nieuczciwość i złamanie zasad FAQ... gdzie tam jest wpisane, że jak się nie spodoba komentarz to można mnie zablokować???
no ale kogo to obchodzi, no nie? :D :))

p.s. można ten wpis traktować z przymrużeniem oka jeśli komuś on nie wsmak... nie będę rozpaczał... ;)

Wesołych Świąt! :)))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-05 17:55:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No jak się nie podoba to co innnego... gorzej jak go nie ma ;D
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-04-05 20:07:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"FAQ nic nie ma, że nie można stawiać takich a nie innych znaków w uzasadnieniu oceny".

Niedługo trzeba będzie w FAQ ostrzegać, by np. oglądając zamieszczone tu zdjęcia nie brać myszki do ust, ponieważ można się nią udławić ;-D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-05 20:11:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ta... jest napisane, że oceny -1 i 5 wymagają napisania 10 słów komentarza, uzasadnienia.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2007-04-05 20:18:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niestety w FAQ nie zdefiniowano dostatecznie precyzyjnie co to jest słowo.
Stąd się później biorą wpisy typu ". . . . " ;-)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-05 20:28:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe ;D Ja zacznę wpisywać trurl trurl trurl...
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-04-05 20:48:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja chyba ani razu nie ocenilem zle .... tzn bez pisania
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2007-04-05 21:04:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
popieram adminow... stawianie kropek albo kopiowanie opisu do oceny to zwykle lenistwo.... jesli ktos uwaza zdjecie za doskonale to chyba jest w stanie wydusic 10 slow.....
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2007-04-05 21:08:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja na szczęście rzadko stawiam 5, a przy -1 kopiuję definicję tej oceny
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-04-05 21:19:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sobie można Oza popierać... :)
co nie ma nic wspólnego z tym by mnie nie straszyć nieuzasadnionym blokowaniem co jest absolutnie sprzeczne z jakimikolwiek dobrymi manierami... ;) :P
administracja może na razie co najwyżej postulować... albo ustanowić nowe zasady a nie interpretować coś czego nie ma... :)))
na razie wpisanie : "cudne cudne cudne cudne cudne cudne cudne cudne cudne cudne cudne cudne cudne cudne " jest jak najbardziej poprawnym opisaniem swojej 5ki... :D

Trurl - to co Ty robisz z własną myszką to Twoja prywatna sprawa i nie dotyczy tego serwisu... tak przy okazji jesteś ON czy ONA? ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-05 21:34:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vankert a ja się nie zgodzę... tak samo absolutnie sprzeczne jest z jakimikolwiek dobrymi manierami wpisanie komenatrza: "cudne, cudne, cudne, cudne..."
fotografia cyfrowa
superfly
fotografia cyfrowa
2007-04-05 21:49:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ciekawy wątek założony przez admistracje ale bez jej udziału, ciekawe bardzo przyznam ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-05 21:51:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co się ma udzielać? :D
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa