fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
GTW - grupa trzymajaca wladze ;P)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-14 22:13:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Naraze sie pewnie tym postem wielu osobom - ale trudno - ostatnio dosc dokladnie przesledzilem zdjecia osob wystawiajacych i oceniajacych koty - wnioski sa jednoznaczne - "obiektywizmu" to tu jest na cwierc paznokcia - ja rozumiem, ze kochacie swoje pupilki ale wiecej samokrytyki - naprawde :)))

PS. oczywiscie lubie wszystkie zwierzaki zeby nie bylo :)))
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-03-14 22:15:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wydaje mi się Calme , żę niewiele swym buntowniczym ;) postem wywalczysz... :D
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-14 22:15:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
buntowniczym ???? :)))
Stwierdzajacym suche fakty chyba
fotografia cyfrowa
krze
fotografia cyfrowa
2006-03-14 22:38:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
TWA zawsze na kazdym forum sie pojawia;p
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-14 22:47:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fakt- ale trzeba o tym mowic
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-15 00:27:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja mam dwa koty !
ale żadnego nie wystawiłem do galerii
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2006-03-15 00:56:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie sprawiasz im tym przykrości? :D
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-03-15 01:03:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiem - nawet się nie zastanawiałem żeby je wstawiać.
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2006-03-15 01:18:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm... ja mam rybki!!;))
fotografia cyfrowa
krze
fotografia cyfrowa
2006-03-15 01:41:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja nie mam zadnego zwierzatka :(
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-03-15 16:58:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja mam siostrę to chyba wystarczy ze zwierząt:):) i broń boże żebym ją tu wstawił:D:D:D:D:D
fotografia cyfrowa
attaboy
fotografia cyfrowa
2006-03-15 17:05:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie tylko zwierzaki przyczyniaja sie do TWA danego usera, przyklady mozna wymieniac juz i na tym forum ;)
ale to ponoc norma, wiec przymykam oka i oceniam dalej wedlug wlasnych upodoban ;)
pzdr
fotografia cyfrowa
albeit
fotografia cyfrowa
2006-03-15 18:24:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do tragicznego poziomu plfoto jeszcze (na szczęście) nam daleko... wpadłem tam dziś po długiej przerwie i zwyczajnie mnie zemdliło - może to był przypadek, ale trafiłem kolejno na kilkanaście nędznych "dzieł" ocenionych przez ponad 100 użytkowników (a w jednym wypadku ponad 300!!!) jako wybitne... zresztą (oczywiście) były to wszystko osoby z tego samego stada... przerażające... natomiast wydaje mi się, że wynika to z totalnego braku reakcji administracji i braku jakichkolwiek mechanizmów kontrolnych... mam nadzieję, że dzięki rozsądnej administracji nie posuniemy się w tamtym kierunku... pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-15 19:38:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Albeit oby to byly prorocze slowa
A tak swoja droga - zawsze mozna zobaczyc w statystyki uzytkownikow i sprawdzic jaka srednia ocen wystawia - tabela "Jak ocenia" - mozna wiele z tego wywnioskowac sledzac oceniane zdjecia >> mamy sporo osob z srednia 5 !!!!
fotografia cyfrowa
klops
fotografia cyfrowa
2006-03-15 19:50:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja ... ja mam ślimaka. to do kociarzy się nadaję?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-15 19:55:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A udomowiony ? :))))))
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-03-15 20:00:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jezeli jest to slimak obronny to moze bardziej do psiarzy? :-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-15 20:46:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hie hie :)))
fotografia cyfrowa
krze
fotografia cyfrowa
2006-03-15 20:48:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme ocenianie wiekszosci prac na 5 o czyms zlym swiadczy? CHyba tylko o dziwnym guscie oceniajacego, GTW to sie nie tyczy:)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-15 22:02:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja wystawiam 5 ;) w końcu odzwierciedla to moje prawo do tego komu przyznać maksimum.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-15 22:19:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie o to chodzi - traktujecie wycinkowo moja wypowiedz - zreszta nie pierwszy raz - chodzilo mi o srednia wszystkich ocen - a nie o to, ze wystawiacie wogole 5 - ja tez wystawiam - natomiast chodzi mi o osoby, kotre wystawiaja tylko i wylacznie takie oceny - a nie komentuja prac takich gdzie trzeba wiele poprawic i dac wskazowki autorowi - ida wiec na calkowita latwizne - rozdajac swietnym pracom 5 a reszcie nic aby sie nie narazac albo nie przepracowac - teraz jasniej sie zrobilo ?? Bardziej lopatologicznie sie wylozyc chyba nie da
fotografia cyfrowa
krze
fotografia cyfrowa
2006-03-16 01:07:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme, jakby za komentarze placili..... ;>>>
a tak powaznie to zgadzam sie z Toba (chociaz sam czasami wystawiam oceny bez komentarza bo albo mi sie nie chce szukac albo poprostu nie widze i daje note odnosnie calosci pracy) ale niektorzy hmm nawet sensu sie nie moge dopatrzec w tym, przeciez takie fotogalerie sluza glownie osobom ktore chcialy by sie czegos nauczyc, dowiedziec itd. ;> ale nie wiem co to ma wspolnego z GTW nadal:P pozdro
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-03-16 10:55:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Napisałem, że wystawiam tylko 5, albo w ogóle, bo jak już się namęczę żeby napisać krytykę to fotografia na pewno na 5 zasługuje, ze względów motywacyjnych ;)
fotografia cyfrowa
arkjus
fotografia cyfrowa
2006-03-16 11:08:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to tez dobra filozofia
fotografia cyfrowa
albeit
fotografia cyfrowa
2006-03-16 13:01:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme - nawet jeśli przyjąć, że są osoby wystawiające tylko wysokie oceny z obawy przed odwetem (lub, jak twierdzisz, z lenistwa), to nie jest jeszcze mechanizm powstawania Towarzystw Wzajemnej Adoracji, czy jakkolwiek inaczej to nazwać... Jeśli ktoś ocenia tylko wysoko, ale jednocześnie obiektywnie i sprawiedliwie, wszystko działa w miarę normalnie, bo zawsze są z kolei osoby dowalające komu się da... ;-)

Trzeba też rozumieć, że ludzie zwyczajnie nie mają czasu (wiem, ze ja nie mam) i rejestracja w serwisie nie oznacza jeszcze podpisania umowy o pracę na etacie nauczyciela warsztatu fotograficznego. Często ludzie oceniają tylko dobre zdjęcia, bo nie mają czasu na nic więcej.

Problem powstaje wtedy, gdy ktoś ocenia wysoko (lub w miarę wysoko - niekoniecznie na 5) każdy chłam bez selekcji w nadziei uzyskania w zamian wysokiej oceny od tak "nagrodzonych". No i drugą stroną tego medalu są osoby, które "oddają" te wysokie oceny w ramach uprzejmości lub nadziei uzyskania ponownie kolejnych wysokich ocen za nic. Obie te strony opierają się na braku obiektywizmu i uczciwości wobec siebie i innych, natomiast nie musi to mieć nic wspólnego ze średnią dawanych ocen.

Także wskazanie palcem takich praktyk (poza naprawdę oczywistymi) bywa trudne, bo każdy może przysięgać, że przecież "podobają" mu się te zdjęcia i już...

Ciekaw jestem, co o tym myśli administracja i czy planuje z góry jakieś środki zapobiegawcze, bo takie rzeczy będą się zdarzać, a pozostawienie ich bez odzewu źle się skończy dla serwisu...

pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa