fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nikon D70
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 13:21:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W najblizszym czasie zamierzam zakupic aparat Fotograficzny znanej Firmy Nikon D70. Chcial bym osoby ktore posiadaja w/w aparat o jakies wskazowki, Czy jest dobry jakie ma wady itd. :D

Z Gory dziekuje za podopowiedz.

Wasz_Lizak :D
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 13:33:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba ze znacie cos lepszego za okolo 3tyś. ???
Prosze o podpowiedzi i wypowiedzi. :D
fotografia cyfrowa
attaboy
fotografia cyfrowa
2006-03-20 13:41:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to zalezy czy lubisz fordy czy ople ;)
za podobna sume kupisz to i to ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 13:49:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Olympus E-500

Uzasadnienia szukaj w google.pl ;-D
fotografia cyfrowa
attaboy
fotografia cyfrowa
2006-03-20 13:54:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mgaus: no wlasnie, kazdy bedzie obstawial na swoj system.
a kazdy system ma plusy i zalety i wybrac ten najwlasciwszy nie jest wcale tak latwo ;)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-20 13:56:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
musisz przed zakupem wziac w lapki kilka puszek w interesujacym cie przedziale cenowym, zobaczyc ktora najlepiej w rece lezy, zorientowac sie z dostepnoscia i cenami szkiel, i wejsc w jakis system, co do olympusa, to system 3/4 jeszcze w powijakach niestety, mala matryca, i denerwuje mnie kolorowy (cyfrowy) szum na wysokim iso, d70 nowego nie kupisz chyba ze d70s, ja zastanowilbym sie jeszcze nad d50, albo KM 7d lub 5d, sam mam d70 i jestem zadowolony :)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:05:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek co do systemy 4/3 to powiedz fotografowałeś kiedys jakimkolwiek aparatem E-systemu ?? Tylko szczerze.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:06:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha tu masz test nikona http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/ , a tu np porownanie kilku innych puszek http://www.dpreview.com/reviews/olympuse500/page19.asp
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:06:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
magus bawilem sie troche E300
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:16:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ok. Ja fotografowałem nikonem D70 chwilę i np w porównaniu do E-1 nie znajduję ani jednej przewagi nikona D70 nad E-1. To oczywiście moje subiektywne zdanie:
Co do szumu to tu http://www.obiektywni.pl/galeria/zdjecie.php?id=12927 masz zdjęcie na ISO 800 nie odszumiane, zobacz.

Zaznacze odrazu że KAŻDYM DSLR'em można zrobic doskonałe zdjęcie, i nie ma czegos takiego jak najlepszy system.
LIZAK - jakiegokolwiek DSLR'a kupisz będzie lepszy niż to co masz teraz.
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:16:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak narazie niewiele sie dowiedzialem. Czekam na kolejne wypowiedzi.

Zaznaczam ze nieznam sie na tyle na tym zebym mogl wnikaw w szczegoly. Wiec zdaje sie na was...


Wasz_lizak :D
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:19:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus : jako ze daze Cie wielka sympatia prosze o podpowiedz. Co ty bys zakupil na moim miejscu. Co prawda nie ide jutro kupowac, jeszcze sie chce poduczyc i zalapac o co chodzi na Tym aparacie co posiadam obecnie. Ale chcialem powoli zaczac zaglebiac sie w ten temat, ktorym jest wlasnie w/w Aparat.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:21:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
E 1 to wyzsza polka, myslalem ze mowimy o E500, a co chodzi o szumy to tu jest nieodszumiane iso1600 z d 70 http://img68.imageshack.us/my.php?image=dsc15080bm.jpg
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:27:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vodek...

Skoro znasz sie na apratach to powiedz co Ty bys kupil majac 3Tys.

Podaj np. ze 2-3 modele aparatu i sobie ogladne...
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:37:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
E-500 to też dobra maszyna, lepsza od E-300. Według dpreview E-500 jest lepsze od E-330, no ja bym mocno z tym polemizował, to dwa tak rózne aparaty, że raczej nie mozna rozpatrywac który jest lepszy.

W fotokurierze porównywano Canona 20D i OLYMpusa E500, czego nie rozumie bo dzieli te modele przepaśc cenowa, Olympus odnośnie szczegółowości rejestracji obrazu zdeklasował canona, Olek 46 linni do 37 w Canon - badano to ponoć na kitowych szkłach. Oczywiście 20D był lepszy w większości zagadnień badanych ale wygrał jedynie o włos mimo, iż jest dwukrotnie droższy.

W zeszłym roku w maju o ile dobrze pamietam w GB zrobiono wybory najlepszego cyfrowego aparatu dla reporterów, głosowali sami reporterzy i na pierwszym miejscy był Canon 1D mkII i Olympus E-1 - tu różnica cenow jest jeszcze większa bo podczas testów Canon był sześciokrotnie droższy.

Reasumując nie skreślajcie systemy 4/3 na podstawie opini z internetu. Zalecam kilka dni z aparatem.
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:43:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Magus patrzylem na ten aparat ktory Ty posiadasz.

Ogladalem Nikona D70.

Czym miales przyjemnosc obydwoma robic zdjecia ??? I Czy jesli teraz mial bys kupic aparat jaki bys wybral.

Aparat przedewszystkim bede wykorzystywal do robienia portretow i aktow.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:46:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za 3 K - kupiłbym Olympus E-500 Dual kit (masz tam dwa szkła 14-45 i 40-150) ten drugi jest dostatecznie jasny na krótkim końcy do bardzo dobrych portretów, za 3 k masz bardzo dobrymi obiektywami pokryty zakres ogniskowych (podaję już jako eqvi) 28 - 300 - z 3K nie dostaniesz nigdzie więcej i lepiej.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:47:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Miałem przyjemnośc robic zdjęcia D70 i wsztskimi olympusami E-systemu.
Jaki bym wybrał w ogóle dla siebie, czy jaki do kwoty 3 K?
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:47:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to sie nazywa konkretna odpowiedz. :D

A jeszcze jak bys napisal jakie ma wady ten aparat i czy robiles nim zdjecia.
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:48:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jaki bys wybral dla siebie.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-20 14:56:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zastanawialbym sie na KM 5d, AS kuszacy, chociaz zdjec tym nie robilem, ale kazdy obiektyw masz jak VR, albo nikona D50 i jakies dobre szklow granicach 3tys powinienes wyrwac, albo olka E500 jezeli do pracy w studio, powinien swietnie sie nadac, zreszta widziales calkiem niezle rezultaty kolegi Magusa, w olkach podoba mi sie ergonomia, denerwuje maly wizjer (mniejszy niz tunelik w d70), oraz ceny szkiel, nie twierdze ze jest to zly system, a poza tym to czlowiek robi zdjecia a nie aparat :)
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 15:00:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrze powiedziane ze Czlowiek robi zdjecia nie aparat. Ale chcac wydac tyle pieniedzy Co dla mnie jest to Duzo.. Chcial bym juz zakupic cos konkretnego.

Narazie Sie zastanawiam pomiedzy :

Olka E500 ---- Jest Niczego sobie.
Nikon D70----- Tez jest niczego sobie.

Ale brakuje mi oceny fachowcow, ktorzy mi powiedza ktory jest lepszy. Chodzi mi konkretnie o parametry.

fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 15:00:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wady ma - jak każdy, ma dośc mały obraz w wizjerze, ale doskonałej jakości i jasności - to wada dla każdego, inne wady są kwestią tego co się aparatem robi, ja np uzywam czułości do ISO 800 a i ISO 800 uzywam średnio raz na rok ;-) więc wysokie czułości nie stanowią dla mnie istotnej kwesti przy wyborze aparatu.
Co do obrazu w wizjerze nakładka powiększająca ME-1 niweluje ten efekt, jednak nie miałem okazj sam tego sprawdzić, ponoć jest bardzo dobra i sprawia, że obraz jest taki jak w normalnej analogowej lustrzance.


Dla siebie z obecnych na rynku w tej chwili to brałbym albo Olympusa E-1 ze względu na szkło w zestawie tj: 14-54 f 2,8-3,5 albo Nikona D200.
W planach mam zakup następcy E-1, jak już się pojawi i jak już cena spadnie do "normalnego" poziomu, czyli prawdopodobnie na jesień 2007.
fotografia cyfrowa
Lizak
fotografia cyfrowa
2006-03-20 15:03:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Naprawde Bedzie mi ciezko wybrac taki aparat... Myslalem ze jest prosciej zakupic aparat :( hmmmmm......
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-20 15:05:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lizak nie da się pwoiedziec który lepszy bo to zalezy od upodobań i zastosowania. Nikt kto fotografował kilkoma systemami nie odpowie na to pytanie bo jednoznacznie poprostu sie nie da. Sam musisz sprawdzić który pasuje Ci bardziej.

Mała podpowiedz, jesli nie potrzebujesz długich ogniskowych to obiektyw nikona 18-70 3,5-4,5 , czyli kit do D70, jest lepszy na codzień niż Zuiko 14-45 f 3,5-5,6.

Najlepiej by było IMHO skompletowac taki zestaw E-500 i zuiko 14-54 f 2,8 - 3,5 - tu satysfakcja gwarantowana (przynajmniej tak mi się wydaje ;-D )
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa