fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Klasa "L"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2007-04-09 18:33:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pablo, ja to Ci powiem ze w sumie to mnie przeraza ta elektronika :) a wiesz jaka fajna glebia jest na 35/1.4 :) tylko perspektywa malo szpanerska
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-04-09 18:50:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tadam - mnie tez przeraza ale mam nadzieje ze tez roche pomoze - wszystko co przyspieszy mechanizm pomiaru af - 10D calkiem szybko mi krecil 16-35 ale jak podlaczylem do MKII to predkosc ostrzenia mnie zaskoczyla - to samo z sigma 70-200mm/2.8 HSM
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-09 19:08:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A wiecie jak Bjork szybko ostrość ustawia? Pisklaczek na razie trochę wolniej, myślałem, że będzie trzeba z pociągu wysiąść zanim zrobiła zdjęcie.
fotografia cyfrowa
tadam
fotografia cyfrowa
2007-04-09 19:18:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pablo, ja zazwyczaj robiac zdjecia dla siebie stosuje najszybszy AF jaki wymyslono, tzw hiperfokalny, pstryk i swiatlo :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-09 19:34:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tak robię jak komórką focę...
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-04-09 20:02:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pablo - piszesz "w MK II jest pomiar AF ktory pracuje na pomiarze krzyzowym - a ten dziala przy moich obiektywach 16-35/2.8 i 70-200/2.8 tylko przy najwiekszym otworze ;) - no i fajna glebia ostrosci dzieki temu wychodzi ..."

Dobre, nikt mnie ostatnio tak nie rozbawił ;)

fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-09 20:07:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlaczego?
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-04-09 20:21:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to jeszcze raz "...a ten dziala przy moich obiektywach 16-35/2.8 i 70-200/2.8 tylko przy najwiekszym otworze ;) - no i fajna glebia ostrosci dzieki temu wychodzi ..."

lol ;)

Jak chcesz -M zrobić zdjęcie na f8 a szkło masz f 2,8 - wybierasz w priorytecie przysłony f8 to kiedy Ci się przymknie z f2,8 do f8? Dopiero jak ustawi ostrość??
Każde szkło i każde AF ustawia ostrość przy przysłonie otwartej na maxa by światła więcej było a przymyka tylko na moment zrobienia zdjęcia więc fakt, że w Canonach topowych są czujniki dodatkowe które aktywują się gdy szkło jest f2,8 lub jasniejsze nie ma wpływu na GO jaką masz na zdjęciach :)

Kumasz teraz ten dowcip :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2007-04-09 20:23:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A, to taki techniczny dowcip ;)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-04-09 20:28:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Taki właśnie - branżowy :)

Jak ten:
http://fotopolis.pl/komiks/29.gif
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-04-09 22:27:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
magus - pewnie wiesz co mowisz - ja wiem ze czesto ustawiam priorytet przyslony na 2.8 i wiem ze wtedy nie musze sie martwic o czas bo swiatla napewno mam dosyc. w takim wypadku dzieki mojej wiedzy mam na 100% POMIAR KRZYZOWY - w innym wypadku to nie wiem bo manual narazie mam przerobiony tylko 2 razy i CFn jeszcze nie ustawialem do swoich potrzeb - no i ostatnia sprawa - narazie byla tylko jedna szansa na sesje wiec aparat caly czas czeka na kadry ;)

tak czy inaczej dobre spostrzeżenie i napewno zaglebie sie w temat...

pozdro
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2007-04-09 23:07:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i chyba cos w tym jest ... :)
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | Strona 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa