fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Klasa "L"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-21 16:17:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Potraktujcie ten post bardziej rozrywkowo - ale jestem ciekaw czy na naszym forum sa np osoby, ktore posiadaja np:

Canon EOS-1Ds Mark II body
Canon EF 600mm f/4L IS USM

Wiem, ze wydaje sie to mocno smieszne ale patrzac tak po ofertach dla profesjonalnych zawodowcow - i "wirtualnie" skladajac sobie np komplet obiektywow z najwyzszej polki - wychodza sumy tak magiczne, ze naprawde az ciezko to przetrawic

Ciekaw jestem jak wiele osob w Polsce (nie licze tu akurat posiadaczy srednioformatowek ) - ma, ze tak powiem brzydko wlozone w sprzet powiedzmy kwoty rzedu 100 000PLN i powyzej

Kwestia tego jak wiele osob moze sobie kupic taki sprzet za wlasne pieniedze zarobione na swoich fotografiach - a jak wiele ma sprzet kupiony przez agencje foto - mysle, ze stosunek jest jak 1/10

fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-03-21 17:09:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co chodzi o puszke, to chyba xdarox posiada, ale nie jestem pewien....
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-21 17:27:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W topicu Wasz sprzet nic takiego nie pisal :) moze i ma racje......licho nie śpi :)))
fotografia cyfrowa
attaboy
fotografia cyfrowa
2006-03-21 17:35:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
adamski nie posiada przypadkiem jedyneczki ??;)
przegladajac jego folio kilka razy natrafilem pod zdjeciem wlasnie taki opis ;)
wydaje mi sie, ze jedynki ma "troche" osob, ale 600mm to juz sprzet o dosyc specyficznym zastosowaniu i chybe nieco mniej osob takowy posiada ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-21 17:45:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Atta :) fakctico - na www Adamskiego jest Canon EOS 1DS Mark II pod paroma fotami w opisie :))
No to powiedzmy, ze mamy juz te 25 kawalkow za body ale do 100 000 troche jeszcze w obiektywach zostaje :)))) nie mowiac o reszcie sprzetu
fotografia cyfrowa
xdarox
fotografia cyfrowa
2006-03-21 18:15:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja posiadam puche Mk II ale N ze względu na rodzaj fot ktore robie (co prawda od niedawna ale jest:P) - potrzebowałem szybkiego korpusu - a jeśli chodzi o jakość fotek - jest dość porównywalna - jedynym minusem jest troche mniejsza matryca ale crop 1.3 jeszcze w miare do przyjęcia. Co do 600:))) hehe mam nadzieję że i to się pojawi w moich rękach.
ps. zaznaczam że (zresztą jak sami widzicie) jestem totalnym amatorem i nie sprzedałem w życiu żadnej foty :) - robie to po prostu bo lubie :)))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-21 18:22:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No po kupnie 600 do 100 kawalkow bedzie blizej :))))
fotografia cyfrowa
xdarox
fotografia cyfrowa
2006-03-21 18:23:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tja.... tylko kobieta mi się burzy troche .... :P
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-21 18:28:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hie hie - ale swoja droga mylyyyy panstwo [ah jak ja lubie cytowac ten zwrocik Lecha] - nie mowcie mi, ze jakosc sprzetu nie ma wplywu na jakosc fotografii - to nie sprzet robi zdjecia lecz czlowiek - jak najb sie zgadzam - ale jesli ten swiadomy czlowiek ma sprzet naprawde wysokiej klasy - to i jego zdjecia beda wysokiej klasy - zakladajac, ze umie je robic wysmienicie - co zreszta w pelni potwierdza sie w folio naszego kolegi Xdaroxa :)))
fotografia cyfrowa
xdarox
fotografia cyfrowa
2006-03-21 18:32:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
już nie słodz Calme :P - ale fakt faktem - niektórych tematów nie da się ruszyć bez specjalnego sprzętu - z uniwersalnym kompaktem nawet najwyższej klasy, ciężko by było się wybrać na zasiadkę czy do czatowni .... to fakt....
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-21 18:35:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ok koniec slodzenia - :))

Swoja droga pasja naprawde musi Cie wciagac skoro bedac amatorem i nie sprzedajac swoich prac inwestujesz takie srodki w sprzet
fotografia cyfrowa
slipio
fotografia cyfrowa
2006-03-21 20:59:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
po co Wam ta 600-Ka , ludzie! Używaną jedynkę ta kilka patyków mozna kupic, jak ktoś dobrze poszuka, ale na pewno nie 600 kę.
A 100-400 za ok 8000 nie wystarczy? bo mnie by wystarczyło aż nadto
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-21 21:02:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Slipio rozwazamy czysto teoretycznie - 1 post w topicu
fotografia cyfrowa
slipio
fotografia cyfrowa
2006-03-21 21:06:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tez, teoretycznie ;-) przecież nie praktycznie, chyba ze wpadnie tu maniaszewska i znowu dorobi nieistniejącą teorię i wyjdzie na to że się mądrzę ;-)
fotografia cyfrowa
slipio
fotografia cyfrowa
2006-03-21 21:11:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Praktycznie, to nie będąc zawodowym fotografem przyrody ani zdjęć lotniczych, czy paparazzi, wolałbym z jakimś plastikowym lustrem objechać Swiat dookoła i mieć fajne fotki w albumach. Chyba ze ktoś ma kasy jak za przeproszeniem jakiś tam misztal, to wtedy można mieć i jedno i drugie ;-)
fotografia cyfrowa
xdarox
fotografia cyfrowa
2006-03-21 21:18:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Slipio - tak swoją drogą: to "cudze chwalicie......" owszem nie miał bym nic przeciwko paru tygodniom na fidżi czy nowej zelandii (niestety nie moge sobie pozwolić na wyjazd :((( ze względu na pracę) - ale w Polsce można również znaleść piękne i urokliwe miejsca wcale nie ustępujące innym zakątkom świata .... fakt egzotyka tam inna... ale i nasza nie od parady :))))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-21 21:27:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Swoja droga jesli poruszylismy temat paparazzi - mysle, ze ogromna wiekszosc polskich ma sprzet kupowany przez redakcje - moze garstke stac z tego co im placa gazety na obiektywy po kilkanascie tysiecy - tym bardziej, ze jest to raczej grupa podchodzaca bardzo mocno ekonomicznie a nie hobbystycznie do tego co robi :))
Natomiast jest kwestia tego jak wiele prawdziwie zauroczony fan fotografii wydac na swoj sprzet - ja jestem raczej osoba eknomicznie myslaca i mysle, ze nawet majac duuuuuuuze mozliwosci finansowe - robiac zdjecia tylko dla siebie - nie wpakowalbym wiecej niz powiedzmy 35 no maks 50 tys w sprzet
fotografia cyfrowa
slipio
fotografia cyfrowa
2006-03-21 21:27:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadza się, ale jak patrze za okno codziennie rano, to ży....ć mi się chce, jak widzę te czarne zwały błota i śniegu na każdym kroku i dziury w jezdni. Wyruszyłbym od razu gdzieś w świat, gdyby było za co i szef by mnie puścił ;-)
fotografia cyfrowa
xdarox
fotografia cyfrowa
2006-03-21 21:32:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A widzisz Slipio .... hehe był kiedyś taki komiks "Tytus Romek i A'tomek" i papcio Chmiel pokazał Tytusowi śmietnik w trakcie uczłowieczania przez uplastycznienie:P Tytus ofkoz powiedział "ochyda...." a Papcio: "a artysta zobaczy piękne układy kolorystyczne, równoważenie lini pionowych poziomymi etc.... " .... hehehe niby gupi komiks a taką kwintesencję patrzenia na świat tam przeczytałem :P
...
mam wrażenie że nie na temat ale tak jakoś mi się skojarzyło :) - jak coś mówcie abym jape zamknał :PPP
ps. .... sam chciałbym umieć tak patrzeć :P
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-03-21 21:35:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A tak wracajac do tematu popatrzcie jak to musi byc trauma np sie wybieracie gdzies na zadupie - a tu na sobie sprzet jak dobry samochod :)))
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-22 09:00:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marzenia ??
Moje fotograficzne marzenie to mieć własne studio zbudowane w oparciu o np: Elfo + Zuiko 35-100 f 2 + Następca E-1 (to jest ciekawe marzy mi się aparat, którego nie ma - jeszcze).

Ja podobnie jak wielu Obiektywnych.pl fotograficzne hobby finansuję z innych źródeł niż sama fotografia, choc przyznam, że czasem coś tam sprzedam, jednak przychody z tego tytułu sa niewspółmierne do kosztów.
fotografia cyfrowa
xdarox
fotografia cyfrowa
2006-03-22 09:43:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a mi się marzy .... kurna chata :PP - a tak poważnie - to mam bardziej niematerialne marzenia: aby znaleść się w jakimś dzikim zakątku, gdzie zwierzyna aż będzie się przepychac, gdzie nie będzie ludzi i będe mógł pstrykać do woli pierzaki, futrzaki i insekty :)))), ... a konkretnie to marzy mi się być blisko ataku orła na ofiarę i umieć to ująć w obiektywie... jeszcze do tego przy wschodzie słońca przy ładnej scenerii - dobrze by było nad wodą :)))
ps. .... a z materialnych ... heh ... no nie pogardziłbym jakims 1200mm/5,6:PP
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-03-22 09:48:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lolo - no co ty, marzenia sa po to by je realizować!!
fotografia cyfrowa
Chet
fotografia cyfrowa
2006-03-22 09:50:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przyznam ze wolalbym miec wlasne studio klasy "L" niz kosmiczny aparat i takiez same szkielka :-)
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-03-22 09:56:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja się na taki sprzęt nie porywam... raz, że kwota nie na moją kieszeń, dwa, że nie wyobrażam sobie, że bym się komfortowo czuła idąc w plener z takim sprzętem (wszędzie bandyci, złodzieje, rabusie, chuligani, zakazy fotografowania i ochroniarze próbujący konfiskować aparat;)) co do marzeń... no, własne studio, taktak....
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa