fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
PROśBA DO FOTOGRAFóW
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2007-10-19 18:24:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prośba do wszystkich fotografów dających swoją krytykę do zdjęć w galerii.
A mianowicie chodzi mi o to: -1 - Zdjęcie jest fatalne. Nie nadaje się do publikowania i powinno stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.

PRAWDA jest taka że nawet ta najgorsza fotografia zawsze ma to coś.... bo inaczej nie była by stworzona, ktoś coś widział co mu się spodobało i cykną fotkę. Nie wierze że są ludzie którzy wrzucają bezwartościowe fotki po to żeby zaśmiecać galerię, zawsze każda fotografia ma coś w sobie.
A punkt -1 mógłby istnieć tylko dla zdjęć takich jak : czyste niebo, pusta ściana, brak ostrości do takiego stopnia że kompletnie nic nie widać itd. ALE ja żadnej takiej fotki w galerii nie widziałem.
Więc PROśBA do was wszystkich fotografów, ludzi w fachu niech -1 dla was nie istnieje.

Do pozostałej punktacji nic nie mam bo uczy robić coraz to lepsze fotografię.

Jestem tu w waszej społeczności fotografów nowy jak wielu coraz to innych ludzi i dziękuje za wystawione opinie do moich zdjęć które uczą mnie co poprawić gdy będę fotografował następnym razem. :)

fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-10-19 18:29:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
każde zdjęcie coś niesie, owszem, ale gdy widzę uroczego bobasa w fatalnym kadrze złym oświetleniu albo pieska - pupila rodziny, albo zachodzik słoneczka /oczywiście jedyny i wyjątkowy/ to nie potrafię dać innej oceny...
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-10-19 18:33:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prosiaczek, ile -1 bylo trzeba, zebys wystosowal ten apel? :)
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:24:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prośba do ciebie MiguelAngelo po prostu daj 0 albo zapytaj właściciela o co mu chodzi że wrzuca taką fotkę, może cię czymś zaskoczy.

do BernArt - za nim się zarejestrowałem to trochę posiedziałem na obiektywnych pl i zauważyłem właśnie ten problem z -1, ''każda fotografia coś w sobie ma czy ta dobra czy ta zła''
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:30:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prosiaczku - ale nam chodzi o to, zeby to byly dobre fotografie, prawda? I tylko to nas interesuje, a nie co w fatalnej fotografii moze byc na plus. Po co, skoro jest fatalna?
fotografia cyfrowa
Swistakolis
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:32:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Owszem... każda fotografia ma w sobie coś... Niestety jest sporo "zdjęć", które nie zasługują na nazwę fotografia...;]

I tak apropos pytania "co autor miał na myśli" - "Na wiosnę jak co roku miliony amatorów fotografii wychodzą z domu by powtarzać wciąż te same, nudne ujęcia [...] Zapytani, po co to robią, zwykle nie potrafią wskazać powodu" - Andreas Feininger
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:33:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prosiaczku, dając autorowi minusjeden wystawiam obok oceny komentarz nie w stylu 'stary, beznadzieja, badziew, gniot'
zwłaszcza tą ocenę popieram solidnym komentarzem, co zmienic, co mi nie pasuje

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-218595.php
tutaj masz przykład.

myślę, że o coś takiego chodzi.

pozostałe oceny też staram się solidniek omentować.

z reguły nie wystawiam ocen bez komentarze /baaaaaaaardzo rzadko mi się to zdaża/
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:34:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czyli instynkt stadny;)
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:35:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli dosłownie owczy pęd ;)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:37:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czasami jakas czarna owca sie znajdzie i pstryknie cos lepszego :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:37:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Swistakolis - bardzo dobry cytat. Wart zapamiętania:)
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:43:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ok rozumiem że chcecie aby ta galeria była super, I TAK WłAśNIE JEST, ale nie widziałem tam fotki bardzo bardzo złej.

jest też jeden mały a może wielki problem a mianowicie, to za dużo wpływa fotek jednego dnia i z natury człowiek zaczyna wybrzydzać jak zaczyna oglądać taką ilość przez długi czas, zaczyna się automatyczne szybkie przeglądanie i wtedy traci się prawidłową ocenę.
proszę mnie źle nie zrozumieć po prostu tak jet w życiu.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:50:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo bardzo zle tez sa....posortuj sobie wg sredniej ocen i znajdziesz tam sporo artyzmu;)
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:53:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
svolken dobrze prawi. sam z ciekawości zobaczyłem... i racja.
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:54:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oglądnąłem tą fotografie

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-218595.php

i większość dała ocenę 0 a to jest -# 0 - Słabe, autor usiłował coś powiedzieć, ale nie za bardzo mu to wyszło.

tak jest w regulaminie i to nie oznacza - -1 - Zdjęcie jest fatalne. Nie nadaje się do publikowania i powinno stąd zniknąć. Nie niesie żadnych walorów artystycznych ani technicznych. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu.
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:57:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w tym przypadku chodziło o samokrytycyzm...
poza tym czy brudny but deptający sztuczny kwiat tak pięknie i artystycznie wyraża tytuł 'żegnaj'?
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:57:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i? Bo nie rozumiem w czym problem.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-19 19:58:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytanie bylo do prosiaczka.
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2007-10-19 20:07:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
''poza tym czy brudny but deptający sztuczny kwiat tak pięknie i artystycznie wyraża tytuł 'żegnaj'?''


''żegnaj, nasza miłość była sztuczna a ja brudasem....''

może o to chodziło?????? :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-19 20:09:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moze...gdyby bylo dobre to bysmy wiedzieli, a tak to sobie mozemy tylko gdybac:)
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-10-19 20:17:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i tu wchodzimy w odbiór i interpretację. co dla jednego może być oczywiste, to dla innego będzie nie do odczytania,
zły przykład wybrałem, zdecydowanie ;)

spróbuję inaczej.
wg mnie ocena najniższa jest po to, aby pokazać autorowi, że taka fotografia nie powinna się znaleźć w tej galerii.
zasługuję na taką ocenę zdjęcie, które jest złe technicznie.
ale zasługuje również źle artystycznie ujęty temat, nawet jeśli jest technicznie dobrze ujęty.

10 słów komentarza jest wg mnie po to, aby autorowi powiedzieć, co jest źle, co można poprawić, czego unikać, a co pokazać.

ale człowiek zwierzęciem upartym jest, wiec userzy pomimo tego, że dany temat w danym ujęciu wałkowany był już tysiąckrotnie i nie wzbudzał pochwał, bombardują nas zdjęciami często marnymi, popełniając błędy poprzedników, którzy już pozbierali -1.

chyba troche zawile, ale mam nadzieję że zrozumiesz...
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2007-10-19 20:28:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
''10 słów komentarza jest wg mnie po to, aby autorowi powiedzieć, co jest źle, co można poprawić, czego unikać, a co pokazać.''

to mi się podoba i tak może być

ale bardzo ciężko jest się samemu skrytykować ja myśli się że własna fota mi się podoba, i też wielu nie pamięta że takie coś już było.
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2007-10-19 20:34:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
samokrytycyzm jest trudną sztuką, to fakt, ale można nad tym popracować ;D

jeżeli chodzi o tematy oklepane, to można szukać świeżego podejścia, próbować ukazać coś w sposób mniej oczywisty, zaskakujący...

czasem kubeł zimnej wody w postaci najniższej oceny sprawia, że autor nabywa trochę samokrytycyzmu i wykorzystuje porady innych userów, zamiast obrażać się na cały świat ;)

żegnam się na dziś.
wrócę do tego wątku.
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-19 20:36:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
prosiaczku - ale w galerii jest tyyyyyyle zdjec, ze mozna ogladac i ogladac i cos sobie ulozyc w główce na temat fotogrtafii.
fotografia cyfrowa
K.S.N.S.
fotografia cyfrowa
2007-10-19 20:51:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak, zgadzam się z wami ale troszeczkę zjechaliśmy z głównego wątku -1 , nadal twierdze że to jest za ostra ocena fotografii bo jak się znowu powtórzę to uważam że niema bardzo bardzo złych fotek po za czystym niebem czy pustą ścianą itd. może być fotka zrobiona źle technicznie ale ciekawa i na odwrót, ale właścicielowi zawsze o coś chodziło gdy ją stwarzał i słowa takie jak-1 - Zdjęcie jest FATALNA. Nie nadaje się do publikowania i powinno stąd ZNIKNąć . Nie niesie żadnych walorów ARTYSTYCZNYCH ani TECHNICZNYCH. Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu. to trochę za wiele :(
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa