fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografowanie z lustrzanką cyfrową z lampą!
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Mathias
fotografia cyfrowa
2007-10-21 21:10:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam!

Zostałem dumnym posiadaczem Speedline 580EX, w sumie to dostałem w prezencie. Tak więc, zastanawiam się jaka jest najlepsza metoda na robienie zdjęć z tą lampą w domu. Ściślej to czy lepiej jest robić zdjęcia światłem odbitym od sufitu czy w inny sposób? Odrazu mówię że nie posiadam dyfuzora. No i oczywiście pozostaje sprawa techniki robienia zdjęć na dworzu oczywiście z lampą. Liczę na Waszą pomoc :)

Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-10-21 21:21:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W domu - sufit, sciany, w zaleznosci od tego jaki efekt chcesz uzyskac.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-10-21 21:22:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A zrob sobie kilkanscie zdjec na rozne ustawienia i dojdziesz co jak jak. Sufit sufitowi nie rowny;)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-10-21 21:22:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ustaw lampę na -1EV, i wal od sufitu lub ściany. Będzie jasno ale nie będzie zabierać klimatu.
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-10-21 22:09:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja odpalam lampe bezprzewodowo, stosujac kombinacje flash + blenda ;P
fotografia cyfrowa
Mathias
fotografia cyfrowa
2007-10-22 18:47:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek4791 - niektórzy nie mają tak rozbudowanego sprzętu jeszcze :P :) hehe Ale oczywiście dzięki za rade :)
Czy kupno dyfuzora jest niezbędne do robienia porządnych zdjęć z lampą? No i jak już to jaki dyfuzor byście polecili?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2007-10-22 19:35:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wcale nie mam rozbudowanego sprzetu, zwykla mala SB600 nikona;), a co dodyfuzora,to dosc przydatny jest, ale ja zrobilem sam z kawalka bialego materialu, wszylem gumke zeby nalozyc na palnik, cos na ksztalt worka ;)
tak to wyglada:
http://img88.imageshack.us/my.php?image=dsc7334wu0.jpg
fotografia cyfrowa
Mathias
fotografia cyfrowa
2007-10-22 23:57:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehe wygląda bardzo profesjonalnie :) :P Nie no, naprawde ładnie zrobione. No ale to raczej tymczasowe rozwiązanie bo jednak raczej nie daje aż takiego efektu jak dyfuzor co nie? No i nadal pozostała kwestia której firmy jest lepszy :P Oczywiście oceniając również cenę :P
fotografia cyfrowa
Ronnie
fotografia cyfrowa
2007-10-24 12:58:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
taki worek dyfuzyjny można kupić na allegro za 25zł :) nazywa się to piłka rozpraszająca, sam taką posiadam. Daje niezłe efekty, całkiem nieźle rozprasza światło i równomiernie oświetla scenę.
Poza tym słyszałem o patentach z papieru śniadaniowego, kalki technicznej lub jednorazowego talerzyka odpowiednio wyciętego, białego of korse :)
Osobiście jeśli już muszę robić z lampą to staram się nie celować prosto w twarz tylko odbijać od czegoś jeśli jest możliwość. Jeśli nie to pod kątem 45 stopni i z piłką właśnie
fotografia cyfrowa
Pawloszek
fotografia cyfrowa
2007-10-30 23:17:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Słyszałem o dyfuzorach z opakowań po serkach 'danio' (serio..)
Pozdrawiam ; )
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2007-10-31 00:11:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobrze ze tylko slyszales ;)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2007-10-31 15:06:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zwykły dofuzor kosztuje 60 plnów, no nie wierzę że kupując lampę za 1700 zł żal ci tyłek ściska o te dodatkowe 60...
fotografia cyfrowa
Mathias
fotografia cyfrowa
2007-11-01 23:00:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe 1300 :P bez przesady hehe xD No a to dani brzmi smakowicie xD No ale jaki byście polecili? Firma albo coś żebym mógł to później odszukać :P
fotografia cyfrowa
frowyz
fotografia cyfrowa
2007-11-02 08:09:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No nie oburzajcie sie tak na ten serek danio. Ja mam wlasnie taki i dziala :-) Nie ma problemu ze sie zniszczy czy cos... No i zawsze jest pretekst zeby cos wszamac... Acha. Jeszcze tylko ostrzerzenie dla "amerykanow" - serek nalezy zjesc przed zalozeniem opakowania na lampe ;-)
fotografia cyfrowa
Pawloszek
fotografia cyfrowa
2007-11-02 08:48:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
haha frowyz za ten odnosnik do amerykanow spadlem z krzesla haha xD
z dyfuzorow to StoFFen omnibounce.
fotografia cyfrowa
Mathias
fotografia cyfrowa
2007-11-02 21:00:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe Frowyz dowalił nie ma co :) no ale taka o nich prawda xD Debile jakich mało hehe :P

Pawloszek, musiałem nieźle poszperać w google bo w nazwie się pomyliłeś :P Stofen, przez jedno F :) No ale oczywiście i tak bardzo dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Mathias
fotografia cyfrowa
2007-11-02 21:01:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No i jeszcze z - xD Sto-fen :) hehe
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa