fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Wspólna dyskusja z Autorem po publikacji pracy
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 13:37:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W tym poście chciałem zacząć dyskusję o tym jak zapatrujecie się na zachowanie autora po opublikowaniu pracy.
Bardzo lubię sytuację kiedy autor bardzo szybko reaguje na pytanie odnośnie zdjęcia, techniki wykonania, zamysłu, itp.
Nie lubie natomiast i denerwują mnie sytuację gdy po wystawieniu zdjęcia i powiedzmy około 10-15 komentarzach z pytaniami autor wogóle na nie nie odpawiada i w żaden sposób nie daje "oznak życia".
Uważam, że jeśłi ktoś nie ma czasu na to aby podyskutować nad własnym zdjęciem niech poczeka na taki moment, w którym będzie to możliwe - bo taka grobowa cisza bywa czasem naprawdę bardzo mocno deprymująca a nawet wręcz zniechęcająca na dłuższą metę.
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-06 13:53:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wiesz Calme pewnie jest tak że ktoś wkłada zdjęcie np. o godz. 7.00 i idzie do pracy wraca około 22.00. Komentarzy przez 20 min może być już 40 a do godz. 22.00 będzie 130. Nie dziw się że ktoś nie odpowiada, a po pracy sam wiesz czasami się nic nie chce

błędne myślenie - ale to tylko moja ocena
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:04:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Motyw - to po co wrzuca jak wychodzi ? Niech wrzuca wtedy jak ma czas - dla mnie to takie troche lekcewazenie komentujacych i ogladajacych
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:09:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oj Calme chyba przesadzasz :) coś chyba zły dzień mamy :)
fotografia cyfrowa
nikx
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:09:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmm, jasne, każdemu jest miłojak otrzymuje szybką odpowiedź, ale niestety chyba nie wszyscy i nie zawsze mamy ten komfort by mieć komputer net tylko dla siebie :) Ja np. muszę się "dzielić" z mężem i jest tak, że on coś stuka do pracy (często również wieczorami) i to jest sprawa priorytetowa, więc ja mamtylko czs by wrzucić fotkę tu czy tam i muszę już go puścić by pisał dalej, a co ktoś mi napisał pod fotkami sprawdzam dużo później(niestety), jest też tak, że dzielimy się czasem przy kompie też ze względu na nasze zainteresowania - on ma forum audio a ja foto - i tak się podsiadamy - kto pierwszy ten lepszy, nie mówiąc o tym,że jeszcze trzeba dzieciom czsu trochę poświęcić (trójka trochę tego czasu zabiera:) ) - tak więc nie zawsze jest to zła wola czy zadzieranie nosa - myślę, że właśnie najczęściej jest to brak czasu - a jak już mamten czas i komputer dla siebie to najczęściej mało kto urzęduje i chce pogadać :))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:12:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Motyw - a skad takie wnioski ??? :)))
To, ze mamy inny pnkt widzenie nie oznacza, ze musze miec zly dzien :))
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:23:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikx właśnie o to chodzi, i nie zapominajmy o modemowcach - nie wszyscy mają szybki net lub maja tylko w pracy

ps. Calme super że masz dobry dzień ja ostato mam kiepskie ale to inna para kaloszy :)
fotografia cyfrowa
Mr.R
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:23:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
autor jest od tego zeby pokazal zdjecie i na tym jego rola pod wlasna praca winna sie zakonczyc. jesli fotografia nie obronila sie sama, to jego dyskusja z krytykami czy komantarzami innych uzytkownikow nic nie zmieni. podobne zdanie mam o polu pt komentarz autora.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:24:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme podał fajny limit 10-15 komentarzy. To ja poczekam aż u mnie zaczną zbierać się takie ilości, wtedy będę się mądrował ;)))
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:28:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale miło by było, gdyby zechciał na zadane pytania odpowiedzieć ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:28:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Saint - calkowicie inne podejscie mamy calkowicie - autor dobrych prac swoimi odpowiedziami na pytania np odnosnie techniki moze bardzo wiele pomoc nowicjuszom - takie podejscie jakie opisujesz jest b egoistyczne IMHO
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:30:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to zaczyna się zadyma !!! :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:31:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Motyw - gdzie sie dymi ja nic nie widze :))) ?
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:33:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tak sobie poprawiam humorek :))
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:36:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Spokojnie nie róbmy z tego portalu wyroczni, gdzie ze wszystkim trzeba się dzielić. Duzo pytań to pytania, które moim zdaniem sa o niczym. Jakim obiektywem robione? No i? Co daje nam odpowiedź? Można spytać wysyłając wiadomość i sobie o tym pogaworzyć. Czy otwieramy internetową szkołe fotografii? Nie każdy ma ochotę się spowiadać i ma na to czas
fotografia cyfrowa
motyw
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:41:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jakim obiektywem jest robione, ustawienie itp. jest bardzo ważne. Ja bym chial np. żeby był przymus pisania parametrów zdjęcia. jest dużo osób którym takie informacje pomagają przy robieniu zdjęć.

Na tym polega społeczność Obiektywnych żeby się dzielić, romawiać, polemizować, olądać, uczyć się od innych.

przynajmniej ja mam takie zdanie
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:54:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokładnie - ten portal opiera sie glownie na dialogu miedzy autorem a widzami - jezeli to sie zmieni wtedy juz o krok jestesmy od CF > autor wrzuca byle wiecej - wszyscy oceniaja byle szybciej - maszyna sie rozpedza....
fotografia cyfrowa
nikx
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:55:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja również tak uważam, że trzeba odpowiadać na takie pytania najlepiej jak umiemy, nawet jeśli dla nas coś jest oczywiste, trzeba sobie przypomnieć, że nie zawsze tak było, że nam też kiedyś ktoś coś poradził, podpowiedział i pewnie jeszcze nie raz bmy będziemy tej porady potrzebować i nie będzie nam miło gdy ktoś spuści nas po brzytwie:) albo będzie milczał zazdrośnie strzegąc tajemnicy swoich wybitnych fotek...Jedyne co to nie można oczekiwać, że ktoś to zrobi natychmiast, bo niestety jak już wspomniałam, mimo najszczerszych chęci, nie będzie miał takiej możliwości lub czasu w danej chwili, ale powinien odpowiedzieć :)
A to jakim obiektywem dane zdjęcie jest robione jest wg mnie bardzo ważną informacja zwłaszcza dla osób, które planują sie przesiąś na lustro i próbują wyrobić sobie zdanie jaki obiektyw/obiektywy będą im potrzebne i spełnią ich oczekiwania:)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 14:57:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lepiej by sam tego nie ujal :)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2006-04-06 15:00:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme ma rację bo tak to niedługo dojdzie do sytuacji gdzie jak jeden z naszych użytkowników mając ponad 1200punktów napisał dosłownie 8 komentarzy i dał bodajże 6 ocen !! I jak takie coś nazwać??
Dla mnie takie postępowanie jest conajmniej nie fair.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 15:02:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bingo
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-04-06 15:04:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aha rozumiem czyli zmieniamy formułę na INTERNETOWĄ SZKOŁĘ FOTOGRAFII a nie galerię. OK
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-06 15:05:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nic nie rozumiesz - szkoda
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-04-06 15:07:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba tak...trudno
fotografia cyfrowa
Karez
fotografia cyfrowa
2006-04-06 15:07:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Miło było
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa