fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co by było gdyby...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
,.,.
fotografia cyfrowa
2008-01-14 02:55:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://autofocus.blox.pl/2008/01/Wielcy-fotografowie-w-Internecie.html
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2008-01-14 05:34:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
he he - cos w tym jest :)))

i te wpisy pod spodem tez niczego sobie

pozdro
fotografia cyfrowa
Anita_K
fotografia cyfrowa
2008-01-14 06:01:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://theonlinephotographer.blogspot.com/2006/06/great-photographers-on-internet.html a tutaj oryginalna strona, co nie zmienia faktu, ze cos w tym jest :)))
fotografia cyfrowa
zayondz
fotografia cyfrowa
2008-01-14 09:28:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gdyby było gdyby toby było np : http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-240392.php
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-01-14 10:17:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Byłem kiedyś w Centrum Sztuki Współczesnej na bardzo ciekawej wystawie fotografii, która tematycznie dzieliła się na dwie części. Pierwsza, to były zdjęcia różnych znanych osobistości, druga to krajobraz. Pierwsza - rzucała na kolana, trudno się było oderwać od oglądania zdjęć. Druga - w moim, czysto subiektywnym poczuciu estetyki - to całkowita porażka. Nie było to zresztą tylko moje zdanie, wpisy w księdze pamiątkowej w bardzo wielu wypadkach pokrywały się a moimi odczuciami.

I wcale nikomu nie przeszkadzało, że autorka nazywała się Annie Leibowitz...

A dlaczego to piszę? Dlatego, że (nie ujmując wielkości nikomu z wielkich tego świata) pozwólmy normalnym, małym ludzikom samodzielnie decydować o tym, co im smakuje, a czego nie potrafią przełknąć. We nie konceptualizm budził ostry sprzeciw wewnętrzny od pierwszego z nim spotkania w latach 70-tychi tak mi już zostało. Wcale z tego nie wynika, że przedstawicieli tego nurtu nie uważam za artystów, ale również nie widzę powodu, dla którego miałbym ich zdjęcia na OB punktować jakoś specjalnie wysoko, nawet gdyby publikowali pod swoim własnym nazwiskiem.

Pod zdjęciem, do którego link zamieścil zayondz postawiłem 1, bo mi się po prostu najzwyczjniej w świecie NIE PODOBA. Zupełnie to samo dotyczy zresztą wszelkich innych przejawów twórczości artystycznej: rzeźby, malarstwa, muzyki... Pendereckiego można niewątpliwie zaliczyć do czołówki światowych kompozytorów, ale po wysłuchaniu "Diabłów z Loudun" nie mógłbym ich chwalić z czystym sumieniem, a co najwyżej z czystym żołądkiem... :-)
fotografia cyfrowa
zayondz
fotografia cyfrowa
2008-01-14 10:30:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk - w pełni podzialam Twój pogląd. Muszę jednak zwrócić uwagę, że niektórzy dość mocno nietolerują opinii innych, którym akurat twórczość danego artysty im odpowiada.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-14 13:21:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hoobbes,
Jam maluczki, ale wybacz... nie musze odróżniać F-dur od C-mol, zeby delektować się np. "Krzesanym" Kilara, jakze prostym i czytelnym i nie tracić czasu na dzieła dodekafoniczne, o których wiadomo, ze sa świetne, a których nie jestem w stanie słuchać dłuzej niz kilkadziesiąt sekund. Mistrzowie wystawiajacy swoje "eksperymenty" powinni liczyć się z negatywnym odbiorem, albo ich po prostu nie wystawiać.
Dla mnie najbardziej wkurzajace sa komenty zakłamane snobizmem....
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-01-14 13:41:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo w tzw sztuce :) gusta się nie liczą ... natomiast wszędzie indziej owszem zwłaszcza tam gdzie trzeba coś sprzedać. komuś, najlepiej jutro, a nie za 100 lat. np kalendarze, czasopisma, albumy, widokówki, foldery, katalogi... tam gdzie zaczyna się sztuka chodzi o przekroczenie, również zastanych estetycznych kanonów. tak więc demokracja jest wrogiem sztuki (tej przez S) biznes zawsze się jej podlizuje. a internet to taki konglomerat demokracji i biznesu. więc nie ma się co dziwić, że opinie bywają różne. Nawet jeśli mamy do czynienia z dziełem. Przecież w Sztuce najważniejszy jest kontekst - czas, miejsce, dyskurs który podejmuje. :) ale zawsze znajdzie się przestrzeń na dobre rzemiosło - to nie podlega aż takim rygorom, a często przybiera znamiona sztuki :) ot. dlatego Penderecki robi sztukę (ze względu na kontekst) nie na gusta, a gans&roses robią tylko muzę, która może się podobać lub nie, ale i tak 10 milionów płyt się sprzeda :)
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2008-01-14 13:42:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trzeba też wziąć pod uwagę, że dzieła wielu mistrzów (mówię o fotografii) powstawały w okresie, kiedy dominowały zupełnie inne kanony a co ważniejsze, preferencje estetyczne. Taki drastyczny dosyć przykład: wystarczy przypomnieć grupę F/64 i jej założenia... obecnie wszyscy walczą o bokeh ;)) Nie ma obowiązku oceniania prac uznanych sław pozytywnie, skoro nam się nie podobają. Ja, oglądając wystawę kogoś, kto jest wielki i uznany, a prezentującą prace, no... powiedzmy, nie w moim guście, powstrzymuję się z reguły od krytyki, bo zakładam, że czegoś mogłem nie zrozumieć, poza tym szanuję osobowość autora... tę samą politykę stosuję zresztą w naszej galerii, gdyby jednak spytano mnie o zdanie na temat konkretnych prac, pewnie powiedziałbym otwarcie, co myślę. Gusta, gusta i guściki, drodzy Państwo... od tego się nie uwolnimy, czy to będzie fotografia, muzyka, czy jakakolwiek inna dziedzina sztuki.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-01-14 13:43:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
więc bez znajomości kontekstów, nie ma co gdybać :) a znajomość kontekstów to długie lata studiów nad historią sztuki np (w danej dziedzinie)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-14 13:54:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UncleTom,

Napisałeś "Ja, oglądając wystawę kogoś, kto jest wielki i uznany, a prezentującą prace, no... powiedzmy, nie w moim guście, powstrzymuję się z reguły od krytyki, bo zakładam, że czegoś mogłem nie zrozumieć"

Więc skoro ktos jest wielki i uznany, to będzie zbierał ochy i achy za wszystko co wystawi i nigdy nie dowie się, ze niekoniecznie ten zachwyt jest taki powszchny... Czy aby o to właśnie chodzi?
Ja bym napisał..." nie rozumiem tego dzieła, nie podoba mi się" bez obaw o kompromitację
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2008-01-14 14:00:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... no i dokładnie to napisałem chwilę dalej ;))) ci, którzy naprawdę są wielcy i uznani, wiedzą, że zachwyt nad ich pracami nie jest powszechny, zwłaszcza jeżeli prace te mają w sobie pewną dozę kontrowersyjności... a tak z reguły jest... inna rzecz, jeżeli mówimy o tych, co MYŚLĄ, że są wielcy i uznani... poza tym, wypowiedzenie zdania na temat własnych preferencji, to jeszcze nie krytyka... ja miałem na myśli coś takiego, że raczej nie powiedziałbym, że fotograf X (cieszący się uznaniem) robi złe zdjęcia; raczej, że do mnie one nie trafiają... ;-)

Ciekawa dyskusja nam się wywiązała... :-)
fotografia cyfrowa
,.,.
fotografia cyfrowa
2008-01-15 00:30:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
taaa...
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-15 17:00:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to świadczy że sztuka nie jest dla wszystkich. tzn dla wszystkich, jednak każdy poziom sztuki ma twórców i odbiorców na swoim indywidualnym poziomie :)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-01-15 23:20:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sednem jest chyba pytanie ilu bywalców portali zdjęciowych jest w stanie przebić się przez brzęczącą im gdzieś pod czachą mantrą: "słabe kolorki", "za duże/za małe kontrasty", "centralny kadr to...", "pejzaż powinien...", "w portrecie ważne jest...", "należy występlować...", itp.
Coś takiego nawet gustom uniemożliwia dojście do głosu ;-)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-15 23:34:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niezła uwaga trurl, ale w Twoim tekście wystemplowałbym "należy występlować" ;))
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-01-15 23:44:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dundee: doskonały komentarz do kometarza.
Nawiązujący do tych zawartych pod linkiem ;-)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-01-16 03:17:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
popłakałem się na koniec dnia, ze śmiechu
fotografia cyfrowa
Strona 1
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa