fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
zdjecie przed obrobka i po obrobce
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-07 23:46:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a komu radość?;)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-07 23:50:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Radosnym!!!
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-03-07 23:52:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie lubię już Cię wowal, wolę ruskie ;)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-07 23:56:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pewnie na dodatek bryzgane...
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2008-03-08 00:01:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam mam i takie przypadki, że jakbym pokazał surówki to by się ludzie mogli za głowę złapać... czy jakoś tak. słodkie tajemnice zostawię dla siebie ale wątek sensowny bo to czasem wystarczy trochę podregulować krzywe/kontrast/kolorki, wyostrzyć i gotowe ;)
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-03-08 00:45:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja staram sie jak najmniej w PS grzebać przy fotkach
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-08 00:49:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Słusznie! Od grzebania są grabarze.
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2008-03-08 09:18:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
od grzebania to palec grzebalec jest ;)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-08 09:36:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A fuj! :o)
fotografia cyfrowa
Gudlaj
fotografia cyfrowa
2008-03-10 11:44:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam już PhotoShopa, czytam poradniki i robie tak jak jest w nich napisane, zeby poznac go na przyzwoitym poziomie.

Widze, ze temat sie rozrosl, to chyba dobrze;)

Teraz sobie tak pomyslalem, co by bylo jakby nie bylo obrobki, zostala by nam tylko surowka z ktora nic nie mozna dalej poczac. Wydaje mi sie, ze wtedy fotografia cyfrowa nie byla by tak popularna jak jest. (crime story ;))
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-03-10 12:09:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gudlaj - wtedy ludzie bardziej by się przykładali do wykonywania samego zdjęcia. Zwracaliby większą uwagę na światło, kadr itd. itp. A tak, to: w kompie się poprawi. ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-10 13:06:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Gudlaj, wydaje mi się, że dosyć nieuważnie przeczytałeś wątek, skoro twierdzisz, że gdyby nie było photoshopa to z surówkami nie można nic dalej począć.
W dzisiejszych cyfrowych czasach niestety pokutuje przekonanie: "A poprawi się w szopie nie muszę się starać".

Jak widzę, mimo kilku głosów udowadniających, że tak nie jest, dalej pozostaniemy przy twierdzeniu, że zdjęcia robi się w photoshopie.
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2008-03-10 13:58:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba mało luda ma doświadczenia z ciemni. przecież popularność negatywu (wobec slajdu) wynika z tego, że łatwo na odbitkach z niego poprawiać błędy. obróbka obrazu pochodzącego z kliszy miała miejsce od zawsze - tak, jak i ma miejsce obróbka obrazu z matrycy. naiwnością jest oczekiwać, że będzie inaczej - i nic złego w obróbce nie ma. najczęściej pokazywanie czystego zrzutu z matrycy (kliszy) jest niechlujnością.

/jeśli pojawiają się problemy, to w obszarze gustu i modyfikacji zmieniających zawartość oryginalnego obrazu - ale co konieczności obróbki wątpliwości nie ma/
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-10 19:01:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
naga, owszem
Umiejętność obsługi szopa jednak często pozwala sądzić, że świadomość podczas fotografowania nie jest potrzebna.
fotografia cyfrowa
jadzia
fotografia cyfrowa
2008-03-10 19:15:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na każdym kursie/kursiku foto słyszałam, iz w PS można poprawić wiele, niemniej najlepiej wychodza każde poprawki, gdy dobrze przemyśli się sposób zrobienia materiału wyjściowego...więc owa świadomośc....
zresztą w PS nie tworzy się klimatu, charakteru sytuacji itp;)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2008-03-10 20:32:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgadzam sie w stu procentach z vagabond "em , jak to wszystko sier zorganizuje , to i efekt koncowy bedzie pozytywny :) a inne fotografie z przypadku , to nie zawsze beda miec pozytywny efekt koncowy :)

fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-03-10 21:53:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I wszystko racja.
Grunt to dobrze wyważyć proporcje między fotografią a obróbką... często jest tak, że z braku możliwości, środków, albo innych niezależnych czynników, jesteśmy zmuszeniu posiłkować się obróbką. Takie sytuacje dzieją się także w ciemni, więc nie ma powodu rezygnować z możliwości jakie stwarza nam oprogramowanie.
Rzecz w tym, żeby mieć tego świadomość w momencie wykonywania zdjęcia a nie wykorzystywać tych możliwości jako ulepszacza dla niedorobionych z lenistwa ujęć.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2008-03-11 08:34:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja powiem, że przy ostatnich zdjęciach, które robiłem najwięcej czasu spędziłem podczas... fotografowania. Obróbki zero, jedynie na poziomie kontrastu, ewentualnie wystemplowanie paprocha, który był tak mały, że nie zauważyłem go podczas robienia zdjęć. I przyznam, że jest to wiele przyjemniejsze niż ślęczenie przed monitorem i dłubanie przez dwie godziny.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-03-11 08:38:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bernard - bo przed robieniem zdjęć trzeba oczka przetrzeć. Wtedy nie mam paprochów. ;P
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2008-03-11 08:39:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Albo soczewki założyć, a jak się nie zakłada to przynajmniej sobie dioptrie w wizjerze wyregulować ;)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-11 08:47:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bernard -> bo fotografia to prawdziwe wyjście w świat, a obróbka to niby-byt pod wirtualnym kloszem, przy własnym biurku. Wolny wybór! :o)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2008-03-11 08:52:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wowa, otoz to, zgadza sie.
Dlatego nie potrafie w pelni docenic prac wygladajacych doskonale po obrobce, ktore przed tym procesem nadawaly sie tylko i wylacznie do wyrzucenia.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-03-11 08:58:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bernard -> bo to inna dziedzina!!! :o)
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2008-03-11 09:19:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Si, senior, si!!!
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa