fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czy moderatorzy znają moją rodzinę? 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-03-14 20:25:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
naga,


"kera
czy informacja, w jakim kraju została zrobiona ta fotografia: http://www.gallerym.com/images/work/big/pulitzer_nick_ut_vietnam_napalm_kim_phuc_6872_L.jpg
zmienia jej znaczenie dla ciebie?"

Trochę nie jest logiczne Twoje pytanie. Bo najpierw powinienem zobaczyć zdjęcie. Odebrać je jakoś. Potem powinienem się dowiedzieć w jakim kraju zostało zrobione. Na końcu powinienem odpowiedzieć na pytanie, czy zmienił się sposób mojego odbierania.

W moderowanym zdjęciu nie zmienia się u mnie sposób odbierania po wyjaśnieniach Autora. Proszę założyć, że dokładnie wiem co czuję i jak odbieram to zdjęcie. Nigdzie nie pisałem, że tą konkretną sytuację przenoszę na wszystkie zdjęcia świata i ich opisy, czy że oczekuję klonowania mojego odczucia u innych widzów. Nigdzie też nie pisałem, że Twoje opinie są niezgodne z Twoimi odczuciami. Dlatego nie wiem do czego potrzebny jest Twój przykład, a tym bardziej tekst: "choć w sumie wypowiadasz się dość kategorycznie i bez argumentacji, więc pewnie nie chodzi tu o dyskusję.".



xrog,
"Jeśli najważniejsza w tym zdjęciu dla Ciebie była "wycieczkowa" poza tych panów, to gwiżdzę na Twoją opinię i na wszystkie Twoje opinie."

Proszę wskazać takie miejsce, w którym tak napisałem i to migusiem.

fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-03-14 21:22:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widze ze wątek z cytatami... mi ten się najbardziej podoba :D

"PS. Jak się ze mną rozmawia, to EOT nie istnieje."

taki... charyzmatyczny :) :)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-03-14 21:49:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Priv czerwienieje:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
2008-03-14 21:17:57 xrog napisał :
Mogłeś darować sobie tę wycieczkę personalną (posądzanie mnie o picie).
Brałem cię za kogoś innego.

_________________________________________________________________

Wycieczkę personalną? No zobacz, a ja myślałem, że się trzymasz gwizdania: "gwiżdzę na Twoją opinię i na wszystkie Twoje opinie".
Nadal nie podałeś miejsca, w którym napisałem to, co cytowałeś.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-14 22:24:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
żenujące
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-03-14 22:42:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dokładnie tak Svolken
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-03-14 22:46:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to jeszcze raz, bez tego pytania na końcu:

----------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
2008-03-14 21:01:42 xrog napisał :
... i odpowiadam.

Tak napisałeś:

keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-03-14 14:38:23 fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fota jest słaba.
Podpisy moderatora jeszcze słabsze.
Podpis pod zdjęciem niczego nie zmienia. Może być tam nawet napisane, że to są ludzie z Marsa. Dla mnie w ciasnym kadrze stało "modelkowato" 2 kolesi, którzy gapili się w obiektyw.
Zniknęło zdjęcie? No i fajnie.
Jeszcze modom trzeba wykasować te ich "wstawki" do moderowanych zdjęć.

chodzi mi o zdanie:
Dla mnie w ciasnym kadrze stało "modelkowato" 2 kolesi, którzy gapili się w obiektyw.

Tak podsumowałeś to zdjęcie - "modelkowata" poza 2 kolesi. Więc o co Ci chodzi?

------------------------------------------------------

Gdzie tu jest napisane, że "wycieczkowa"?




fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-15 04:09:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
żenujące
fotografia cyfrowa
hiteroh
fotografia cyfrowa
2008-03-15 09:19:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

Svolken idzie w zaparte;
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-15 09:34:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lepsze to niż żadka polewka;
fotografia cyfrowa
hiteroh
fotografia cyfrowa
2008-03-15 09:40:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rz;
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-15 09:46:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rz;
fotografia cyfrowa
vagabond
fotografia cyfrowa
2008-03-15 13:30:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Naga- a moze by tak nastepnym razem link do oryginalnego zdjecia?...bo ten , ktory dalas odarl oryginal z barwy i stal sie zdecydowanie mniej czytelny!
Co do moderacji natomiast- moderatorze, zanim nacisniesz na kosz, to warto zaznajomic sie z portfolio autora, bo moze sie okazac, ze fotografii akurat po prostu nie rozumiesz, nie trafia do Ciebie. Jesli widzisz, ze autorma naprawde niezle pf, to moze jednak warto zostawic, a dla odmiany zajac sie na wieksza skale zdjeciami, ktorych clou zawiera sie w efekcie kolorowej polowki Cokin, czy tez nawet moze jego wietnamskiej podrobki, jak wyraziby sie pewien dobrze znany "polityk" :)
Przy okazji 0 zdjec tak kontrowersyjnych nie kasuje sie xrog!...niestety - nie mialem okazji obejrzec.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2008-03-15 15:37:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
xrog, nawiązując do 1 posta w tym wątku.

Nie rozumiesz znaczenia hasła :" Album rodzinny"
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-03-15 23:48:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vagabond,
fascynujący sposób oceny zdjęcia podałeś, gdzie wartość zdjęcia określa portfolio autora ;)


fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-03-16 00:52:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ten fascynujący sposób oceny jest przecież na porządku dziennym ;-)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-03-16 01:59:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"...Co do moderacji natomiast- moderatorze, zanim nacisniesz na kosz, to warto zaznajomic sie z portfolio autora, bo moze sie okazac, ze fotografii akurat po prostu nie rozumiesz, nie trafia do Ciebie. Jesli widzisz, ze autorma naprawde niezle pf, to moze jednak warto zostawic..."

Vaga,
To dobre jest. Osobiście raczej tak nie oceniam zdjęcia, ale moderator tak powinien do tego podejść. Powinien zostawić słabe zdjęcie w dobrym portfolio.
fotografia cyfrowa
vagabond
fotografia cyfrowa
2008-03-16 03:00:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dundee - a gdzie ja pisalem o ocenie? Pisalem o moderacji! ...jakby nie bylo, to troche inna sprawa-czyz nie? Natomiast myslalem, ze do tego, o co mi chodzi nie bede musial uzywac miliona slow, ze prosta mysl wystarczy. Chodzi mi zwlaszcza o zdjecia trudne w odbiorze...akurat Trurl zwlaszcza powinien wiedziec cos o tym! Preoblem polega na tym, ze moderator musi przegladnac mase zdjec i nie ma czasu za bardzo zastanawiac sie nad jakimkolwiek.Stad juz tylko krok do popelnienia kosmicznej pomylki w przypadku tego wlasnie typu zdjec! Wskazowka, ktora daje portfolio autora powinna byc na tyle mocna, ze moderator moglby przypuszczac, ze zdjecie, ktore wlasnie chcialby wymoderowac byc moze jest przez niego niezrozumiane, ze autor byc moze zupelnie nieprzypadkowo zamiescil takie wlasnie zdjecie. Odwrotne dzialanie jest czasem...pardon my french...po prostu wku...ace. Na przyklad bardzo lubie zdjecia Trurla wlasnie - cholernie inteligentne, lecz zupelnie nie dbajace o estetyke przekazu...ilez jego zdjec bylo juz wymoderowanych? Nie jestem pewny, lecz zdaje sie, ze podobna sytuacja miala miejsce ze Skimi, jak rowniez Kera i pewnie, Corason i pewnie wielu jeszcze innym autorami, ktorych nikow po prostu w tej chwili nie pamietam.
Dundee- naprawde nie jestem narwanym idiota, ktory cos tylko chrzani, dla samej przyjemnosci chrzanienia! Jesli juz podaje jakis pomysl,to mozesz mi wierzyc, ze nie jest to dzialanie ad hoc, lecz rzecz , ktora naprawde staralem sie przemyslec.
Mysle, ze administracja powinna sukcesywnie nadawac autorom status "portfolia nie podlegajacego moderacji". Chodzi o to, ze statystycznie rzecz biorac w takich wypadkach wieksza jest mozliwosc wymoderowania wartosciowej, aczkolwiek trudno zrozumialej fotografii, niz zostawienia gniota...co by nie bylo , ja wierze statystyce, jesli tylko nie jest manipulowana oczywiscie :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-16 07:22:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vagabond - nie do końca masz rację, dlatego że akurat w każdej dziedzinie jakiejkolwiek twórczosci, również w fotografii, nikt nie nabywa dożywotniej licencji na tworzenie dzieł:) Statystyka nie ma tutaj nic do gadania, za to moderatorzy jak najbardziej. Taki jest układ w tym akurat świecie:)
fotografia cyfrowa
vagabond
fotografia cyfrowa
2008-03-16 07:43:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No wiec wole miec szanse obejrzenia zdjec, ktore chce, niz ciecie szabelka na prawo i lewo! Wiesz przeciez o co mi chodzi, a probujesz w tej chwili dzielic wlos na czworo. Widzialem pare naprawde swietnych zdjec, ktore zostaly wymoderowane ( co najmniej jednemu dalem 5 punktow, a nieczesto sie na to decyduje)...na szczescie przez kogos przytomnego zdjecia te czesc z nich zostalo przywroconych do galerii. Jesli po pf Svolkenie widze, ze ktos swietnie radzi sobie z aparatem, a nagle przed oczami widze "gniota" , to raczej mam tendencje do stwierdzenia, ze moze samemu nie rozumiem jakies fotografii, po prostu nie dociera do mnie. Oczywiscie nie ma rozwiazan idealnych i w tych warunkach osoba nowa, od razu przedstawiajaca zdjecia trudne w odbiorze, bedzie miala trudny zywot...no, ale to przeciez jest i teraz, wiec moze moje rozwiazanie ma jednak sens?
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-03-16 08:11:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może....chyba niezauważyłem, że mówimy o wycinaniu a nie ocenianiu. Gniot kazdemu moze sie zdazyc, a przyznam ze gniot mistrza moze byc bardzo pouczajacy (i tu racja ze statystyka) od gniota nowego bywalca czy kogos kto robi masowo i nic z tego nie wynika. Dzisiaj palmowa, wiec mozna zrobic fajne gniotki:))))
fotografia cyfrowa
kodek
fotografia cyfrowa
2008-03-16 18:29:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciągnie się ten wątek długo więc dołożę swoje 3 grosze. Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie wątku „Czy moderatorzy znają moją rodzinę? „ wydaje mi się że tak , znają . Dobry moderator jest jak mama , jak kapral w wojsku wie o Tobie wszystko i na bank zna całą Twoją rodzinę .
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa