fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Po co? O kasowaniu zdjęć ...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-04-30 10:38:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zauważyłem coraz częściej dziwną modę na wykasowywanie zdjęć ze swojego portfolio. Do LeszeKa, dołączył ostatnio attaboy i zec. Nie bardzo rozumiem tę modę, bo wystawiając komentarz autorowi zazwyczaj wchodzę do jego pf, by obejrzeć pozostałe jego zdjęcia, skomentować te pominięte, a często, by pooglądać sobie te wiele razy już oglądane. Teraz okazuje się, że autor ma 1800 punktów i jedno zdjęcie w galerii. Jaki jest sens trzymania komentarzy bez zdjęcia, no i ... punktów bez zdjęcia. Proponuję administracji, by w przypadku skasowania zdjęcia, kasowane były równiez punkty i komentarze związane ze zdjęciem. Co o tym sądzicie?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 10:51:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm w zasadzie zdjecia sa wlasnoscia autora i MZ ma je prawo kasowac jesli ma taka potrzebe - nie nam to oceniac
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 11:00:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale z drugiej strony patrzac to faktycznie dziwnie wygladaja te pnkt i komentarze po skasowaniu calego folio - mozna by tu znalezc jakies rozwiazanie posrednie mysle .....
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-04-30 11:09:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme: ale jakie? Punkty i komentarze są ściśle związane ze zdjęciem. Idąc Twoim tokiem rozumowania można przyjąć, że o ile zdjęcia są własnością autora, to komentarze tych, którzy je wystawili. MYślę, że ta plaga, to konsekwencja możliwości dodawania zdjęć co 24 h. Zastanawiam się zresztą, ile zdjęć zobaczymy jeszcze raz ???
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 11:11:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm a gdyby tak zostawiac pnkt a kasowac komentarze - i np zostawiac tylko miniatury zdjec usunietych ? Np informacja w folio - "zdjecia usuniete" i ich miniaturki ? Co sadzisz ?
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-04-30 11:18:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że kasowanie punktów powstrzymywałoby przynajmniej niektórych przed kasowaniem zdjęć. Nie obawiasz się, że za powiedzmy pół roku te same zdjęcia, będą "robiły" na nowo punkty? A jak uważasz, nie najwyższy czas, by zdjęcia dodawać co 48h? Publikacja nabierze wartości.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 11:23:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmm w zasadzie to racja - jest takie zagrozenie, ze po pol roku zaczna wrzucac te same - administracja moglaby jakos to usystematyzowac aby takie sytuacje sie nie zdarzaly - juz teraz czesto mamy praktycznie wrzucane takie same zdjecia pod rzad - co do 48 h to jak pamietasz juz dawno "jodlowalem" na ten temat ale zostalem zakrzyczany - moze teraz sie uda - oczywiscie jestem jak najb ZA - zreszta zaraz zobaczysz - odezwa sie rzesze oburzonych :)
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-04-30 11:27:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rzesz (Rzeszy również) nie widać, a mniejsza częstotliwość pojawiania się zdjęć, może zaowocuje większą częstotliwością komentarzy.
Wracając jednak do tematu głównego, to strasznie żałuję, że nie mogę zobaczyć usuniętych zdjęć choćby LeszeKa - nie wiem, czy ma tego świadomość. Jedno jest pewne, nie skomentuję już żadnego jego zdjęcia.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 11:29:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To fakt - mnie natomiast nic bardziej nie denerwuje jak usuwanie zdjecia przez autora doslownie po paru minutach po publikacji - mialem juz tak kilka razy, ze staralem sie napisac jakas konstruktywna krytyke - pac a tu po foto :(
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-04-30 11:33:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też się z tym zetknąłem :) Widzisz, to konsekwencja tego, że za głupie 24h można przecież rzucić nowe, bez większych konsekwencji. Na plfoto nie można sobie na taki komfort pozwolić ...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 22:06:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
RAF - jak widzisz jakos nie slychac odezwu od innych :(
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2006-04-30 22:20:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja nie kasuje, ale kazdy niech robi co chce, z tym ze komentarze i pkt powinny leciec ze zdjeciem, BTW denerwuje mnie jak ktos powtornir wystawia ta sama fotke, a byly takie przypadki na tym portalu.....
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-04-30 22:24:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek: a jednak były?
Calme: szkoda, że brak odezwu, bo to sprawa rozwojowa. Warto sformułować jakieś propozycje.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 22:26:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No mozemy cos wysmarowac nie ma sprawy - ja bym widzial to tak - jesli uzytkownik chce skasowac dane zdjecie badz zdjecia - zwraca sie z tym do administracji, ktora zachowuje sobie kopie jego zdjec - w postaci np miniatur - potem latwiej jest zweryfikowac np po kilknieciu kogos na znaczek moderowania czy faktycznie wstawil 2 raz to samo zdjecie
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-04-30 22:34:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme: to zbyt skomplikowane. Sądzę, że wystarczy zasada: wraz ze zdjęciem przepadają punkty za nie.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 22:37:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W zasadzie czemu nie
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 22:47:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Droga Administracjo - prosimy o odniesienie sie do sugestii w tym watku.
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-04-30 23:03:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Raf, Przkro mi, ze pozbawilem Cie tutaj mozliwosci ogladania moich zdjec. Jka juz nie bedziesz mogl wytrzymac, to najwiecej znajdziesz na ff.
Kasowanie moich zdjec rozpoczal moderator i to bez zadnego regulaminowego powodu. Prowokowalem podobno???
No i jak zauwazyles zmienilem osobowosc tworcza i teraz inne rzeczy mnie interesuja (moze kiedys sprobuje i z buraczkowym niebem;-)) i stare zdjecia nie pasowaly do tego nowego wizerunku.
Uwazam, ze jezeli ktos kasuje swoje zdjecia, to powinien tracic punkty z tym zwiazane. Tu przyznaje Ci racje.
Wstawianie powtornie tych samych zdjec, to sprawa bardzo dyskusyjna, poniewaz wielu robi to i bez kasowania. Dzisiaj kolor, jutro B&W, a pojutrze utniemy centymetr, i tak idzie. Wstawianie dwa razy tych samych zdjec zdarzylo mi sie dwa razy. Raz zdjalem po kilku minutach, poniewaz zdjecie mialo powazny feler, ktorego nie zauwazylem i wystawilem nastepnego dnia, i raz skasowane zdjecie wystawilem ponownie, poniewaz potrzebne mi bylo do serii (jedno z tych ze sniezna wyspa). Jak z tego wynika, taka operacja moze byc wyjatkowo uzsadniona i calkowity zakaz bylby zbyt rygorystyczny. Moze sie tez zdarzyc tez nieumyslnie, poniewaz tutaj nie ma katalogu skasowanych zdjec, a pamiec jest zawodna.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 23:06:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zec - to jak sie teraz ta osobowosc nowa nazywa ? :)
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-04-30 23:19:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Stara sie nie nazywala, to i nowa nie musi. Interesuja mnie obecnie takie fotki, ktore przynosza najwieksza ilosc otwarc.

fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 23:21:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No ja mam nawet pomysl na taka fotke ale mysle, ze wisialaby moze z 2 minuty - jesli bywasz czasem na CF i pamietasz black hole sun to wiesz o co chodzi :)
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-04-30 23:28:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zec: ta dyskusja ma dość poważny charakter, więc wtręty o buraczkowym niebie są nie na miejscu (a przecież nie będziemy rozmawiać o zaszumionych d...). Wydaje mi się, że można prowadzić poważną i dorosłą dyskusję nad ważnym problemem, bez uciekania się do wycieczek osobistych.
Zainteresowała mnie tak na marginesie informacja o zmianie osobowości twórczej ;)
fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2006-04-30 23:32:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No przeciez powaznie tez wylozylem swoje stanowisko. Masz po prostu dwa w jednym. Takie jajo niespodzianka ;-D
A tak na marginesie, to nie odniosles sie do tego co powaznie napisalem.
fotografia cyfrowa
RAF
fotografia cyfrowa
2006-04-30 23:46:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo wyjątek potwierdza regułę. Opisane przez Ciebie przypadki ponownego wstawienia zdjęć, nie mogą stanowić argumentu przeciwko podjęciu jakiś działań mających na celu zabezpieczenie się przed zrobieniem z tego procederu. Myślę, że poza kasowaniem punktów za skasowane zdjęcia, warto już rozważyć możliwość wydłużenia czasu publikacji do 48h. To że ludzie dają bardzo podobne zdjęcia, to można sprawdzić w ich pf - pod warunkiem, że zdjęcia nie zostały skasowane. Jak na to reagować? To kwestia indywidualnego podejścia.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-04-30 23:47:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To moze ja od d..... strony zapytam tych co bronia okresu 24h - jakie wg Was sa tego korzysci i plusy ??
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa