fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
znawcy dziedziny - pomysł odnośnie oceniania
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:42:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w tej galerii jak i w wielu innych jest jeden duzy problem, poniewaz oceniac zdjecia moga wszyscy

choc wiadomo ze nie ma takiej osoby ktora znalaby sie na wszystkich dziedzinach fotografii

moja propozycja jest taka, zeby osoby ktore np. zajmują się 'Macro' i mają w swoim portfolio np. powyżej 10 zdjęć w danej dziedzinie

gdyby oceniali zdjęcia innych użytkowników w tej samej dziedzinie, ich ocena i głos miałby większą wartość niż użytkownika, który zajmuje się np. portretami


często jest tak że ci co sie nie znaja daja zawyzone oceny a tak naprawde nie znaja sie zbyt dobrze na dziedzinie ktora oceniaja


jestem tez za tym zeby np. po przekroczeniu 30 zdjec w danej dziedzinie, administracja przyznawała autorowi status znawcy

wtedy jego głos w danej dziedzinie byłby ważniejszy niż głosy pozostałych (miałby jakies oznaczenie graficzne, np. gwiazdkę)


przy okazji działałoby to motywacyjnie, żeby rozwijać się w jednej dziedzinie, a nie zamieszczać codziennie losowo inne zdjęcia
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:44:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kurde ja np wcale sie nie czuje zadnym znawca w makro choc robie duzo - wrecz bym sie jakos skrempowany czul takim czyms
Sory Krim ale wogole mi sie nie podoba takie szufladkowanie
fotografia cyfrowa
.. ... .....
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:46:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hm, jak dla mnie to taki trochę dziwny pomysł jest.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:46:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jest b zly pomysl - powstana jakies elity a wcale nam tego tu nie potrzeba MZ
fotografia cyfrowa
licaeon
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:46:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też jakoś mnie ten pomysł nie przekonuje, ograniczanie swobody wypowiedzi i oceny, pomijam szufladkowanie. Potworzą się kluby oceniające siebie nawzajem, moim zdaniem nienajlepszy pomysł.
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:47:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wg mnie byłaby to ciekawa sprawa, bo wiedziałbyś kto ocenia, czy ktos kto siedzi w danej dziedzinie czy nie

wiadomo ze jesli robisz macro to bardziej sie znasz na macro niz na reportazu, wiec wtedy Twoj glos bylby bardziej znaczacy
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:48:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Robie makro - tzn wiesz wystawiam makro a poza tym robie duzo innych tylko narazie nie publikuje - a rownie dobrze np moge sie interesowac jeszcze calkiem innymi - dalej nie jestem przekonany
fotografia cyfrowa
licaeon
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:49:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a teraz wystarczy wejść do folio tego kto ocenia i też wiem co potrafi i na co go stać, niestety takie rozwiązanie to komplikowanie sprawy i pozwala na tworzenie jakichś grup znawców...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:50:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokladnie - a jak bedzie 2 "pozal sie boze znawcow" i zaczna sami siebie zwalczac bo kazdy bedzie chcial byc lepszy - pomysl jest mocnoooooo kontrowersyjny bardzo
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:52:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tak, ale skoro np masz w pf ponad 30 zdjec macro, to mysle ze mozna spokojnie uznac ze znasz sie na tej dziedzinie

dostalbys oznaczenie graficzne, cos w stylu gwiazdek z allegro, ze jestes gosc ktory sie zna na macro :)

inni by sie bardziej liczyli z Twoim glosem w tej dziedzinie

tak samo w innych dziedzinach - mysle ze nie byloby to nic zlego - wrecz przeciwnie, motywowaloby to do tego zeby sie rozwijac w danej dziedzinie
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:53:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tam nie lubie takich wyroznien nie podnieca mnie, ze dostane gwiazdeczke czy dupeczke
fotografia cyfrowa
licaeon
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:53:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
krim - ale można mieć i 50 zdjęć w jednej tematyce, ale np. ze średnią 1.5 czy 2.1 - czy to oznacza że ktoś jest znawcą? nie sądzę. Poza tym, te oceny są dość mocno względne, nie osądzałbym na ich podstawie czy ktoś jest znawcą czy nie...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:54:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A poza tym jak bym chcial ocenic cos innego to napisaliby mi, jak Biczkiemu idz oceniaj goryle albo robale - bez sensu - czasami ktos kto nie robi danej tematyki ma na nia inne spojrzenie bardziej asertywne i to tez moze byc ciekawe MZ
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:55:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@licaeon no tak, ale administracja by zatwierdzaja takich delikwentow ktorzy maja np 30 zdjec w danej dziedzinie, czy moga byc znawcami czy nie

wiadomo ze jakosc prac by na tą decyzję wpływała
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:55:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CEPELIA ;)
fotografia cyfrowa
krim
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:56:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
te gwiazdki to tylko wolne moje mysli, wiadomo ze mozna to w inny sposob zrobic, niekoniecznie doslownie jak napisalem
fotografia cyfrowa
licaeon
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:57:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
krim, nadal mnie to nie przekonuje, regulowanie tego co kto może robić, mówić czy oceniać zawsze się źle kończyło. Tutaj też nie widzę pozytywnych stron takiego rozwiązania. Zostawmy to lepiej tak jak działa, nie działa w końcu tak źle :)
fotografia cyfrowa
hensoft
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:57:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może inaczej... "znawcy" mieli by pod zdjęciem osobną tabelkę do oceniania :-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:58:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie wogole pojecie "znawca" to jest b wzgledne - i z tego jak znam ludzi to b by sie spinali na takie osoby - ja z gory mowie, ze nie chce byc urabiany w takie cos w dziedzinie makro czy jakiejkolwiek innej
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:58:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgadzam się z liaceonem w 1005 tym razem!!

Takie tematycze ograniczenia powinny dotyczyć, ale chyba tylko .... moderatorów ;)
fotografia cyfrowa
hensoft
fotografia cyfrowa
2006-07-07 13:59:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a jaka jest różnica między "znawcą" a "moderatorem"?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-07-07 14:00:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hehehhe :)
fotografia cyfrowa
hensoft
fotografia cyfrowa
2006-07-07 14:01:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w końcu moderatorzy powinni się znać skoro coś tam moderują... :-)
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2006-07-07 14:02:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikt nie zna się na wszystkim ;)
fotografia cyfrowa
mariush
fotografia cyfrowa
2006-07-07 14:03:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mi jest absolutnie objętne czy będa gwiazdki, kwiatki, serduszka czy czerwone znaczki - czy ich nie będzie.
Oceniając oceny i krytyki stosuje najczęsciej "metodę hobbesa" :-))) (chyba że znam osobę oceniającą).
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa