fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
obiektywni czy nie ???
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2006-08-07 10:31:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ej no nie. Co z Wami. Czemu wywaliliście moje zdjęcie ? Tyle czasu nad nim pracowałem i taki solidny warsztat fotograficzny pokazałem a Wy mnie tak po prostu „ciach” ?
Nieładnie, nieładnie, czy to aby na pewno obiektywna decyzja.
No cóż, wiem że tym co teraz napisze mogę obruszyć parę osób ale pewna rzecz dziejąca się na tym portalu coraz bardziej rzuca się w oczy i nie zamierzam jej już pomijać bez komentarza. I tak na początek bardzo uprzejmie proszę o wyjaśnienie czym moje wywalone zdjęcie różni się od tego:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-44934.php
bo ja nie widzę różnicy.
To, że to coś co wstawiłem jest dalekie od fotografii to wiem. powiem więcej to właściwie nie jest fotografią ale wstawiłem to coś tutaj przez ciekawość. Dlaczego ? Otóż nie podoba mi się nazwa tego portalu. Moim zdaniem administratorzy powinni zmienić nazwę na "nieobiektywni". Kiedy zdjęcie wstawia ktoś kto ma mało punktów to jest oceniany baaaardzo surowo i wszyscy sie nad nim wymądrzają ale jak ktoś kto ma 10 000 punktów wstawi jakiś kompletny gniot to i tak dostaje same 3, 4 i 5. Nie chodzi mi tu o fotki wstawiane przeze mnie. Nie obrażam się jak dostane kiepskie wyniki. Przynajmniej się czegoś nauczę, na pewno pokory ale nie lubie towarzystwa wzajemnej adoracji. Albo jesteśmy obiektywni albo nie. Zaznaczam, że do samego autora podanego przeze mnie zdjęcia nic nie mam i do jego zdjęć też pod warunkiem ze zdjęcie nadal jest zdjęciem a nie niewiadomo czym. I za co te punkty. Ręce opadają.
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Hetman
fotografia cyfrowa
2006-08-07 10:37:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też nie rozumiem, w czym różni się Twoje zdjęcie od np. tego: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-43831.php. Ale widać może takie "robaczki" jak my tutaj się nie nadajemy, bo nie rozumiemy tego artyzmu. Chociaż może ktoś nam to wyjaśni i czegoś nowego się nauczymy.
fotografia cyfrowa
onir
fotografia cyfrowa
2006-08-07 10:54:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Kiedy zdjęcie wstawia ktoś kto ma mało punktów to jest oceniany baaaardzo surowo i wszyscy sie nad nim wymądrzają ale jak ktoś kto ma 10 000 punktów wstawi jakiś kompletny gniot to i tak dostaje same 3, 4 i 5" - w tym masz zupełną rację, istnieje jakaś taka niechęć wystawiania niskich ocen osobom które już mają duży dorobek punktowy, pewno jest to spowodowane obawą przed krytyką wsteczną,a krytykę nowicjusza można skwitować "widziałem jego prace i jego krytyka mnie nie rusza", czy coś takiego;) taki układzik
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-08-07 10:57:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie do końca tak jest... każdy zaczynał od zera ;-))
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:00:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Nie do końca tak jest... każdy zaczynał od zera ;-))"

A jeden z adminow do tej pory ma cos w okolicach 11 punktow, czy cos takiego ;)))
fotografia cyfrowa
Hetman
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:02:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Iness: a potrafisz mi, tak łopatologicznie, wytłumaczyć różnicę między "fotkami":
1. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-46560.php
a
2. http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-43831.php
Bo ja niestety nie potrafię dostrzec tej różnicy, która powoduje tak diametralnie różne ocenianie przez Obiektywnych.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:05:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kmicic, coś Ci się chyba pomyliło...

To są userkowie, którzy zarejestrowali się w przciągu ostatniego tygodnia:
hose, qalimar, frogfot, Gizm0, urda i jeszcze pewnie wielu innych by się znalazło. A są to nie tylko doświadczeni fotografowie, bo Gizmo to sobie nawet jeszcze piwa kupić nie może... :-)

I jakoś nie zauważyłem, żeby płakali na moderację, albo zbyt małe zainteresowanie swoimi fotkami.

Wyluzuj i przestań narzekać, to tylko zabawa... :-)))
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:08:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie dodałem Iness, bo na ma już dwa tygodnie...
fotografia cyfrowa
Hetman
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:09:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@jpk: to może Ty będziesz potrafił odpowiedzieć mi na moje pytanie... bo ja dalej oczekuję, że czegoś się tutaj dowiem i nauczę...
fotografia cyfrowa
marcelidlo
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:10:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wszedzie sa sympatie i antypatie - czy jak to nazwaliscie uklady i ukladziki, nie w tym rzecz. Jestem pewien, ze gdyby kmicic stworzyl naprawde interesujaca grafike to zostala by ona zaakceptowana podobnie, jak prace grieva. Gdyby autor tego watku przejrzal galerie tego ostatniego i zastanowil sie nad nimi choc troche to moze zrozumial by przeslanie i nie parodiowal dorobku grieva w tak zenujacy sposob. Chlopie stworz cos swojego, zaprezentuj to - na pewno nikt Cie nie bedzie przesladowal dlatego, ze nie jest to fotografia. Praca obroni sie sama.

Swoja droga nie pojmuje czemu zawsze nowi ludzie na wszystkich niemalze portalach artystycznych staraja sie szukac dziury w calym i prowokuja burze w szklance wody...

Myslenie nie boli.
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:13:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale mi afera, kraj afer.

Różnica jest oczywista.
Zdjęcie grieva jest efektem wypracowanego stylu.
"Zdjęcie" kmicica jest efektem frustracji.
Proste.
fotografia cyfrowa
Hetman
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:15:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@marcelidlo: Czy uważasz, że jestem tępakiem i nie myślę? Dzięki. Jak takie mają być nauki z tego portalu to ja dziękuję.
Przyszedłem tutaj aby się czegoś nauczyć, ale jak mam się czegoś uczyć, jak nikt nie potrafi, albo nie chce, mi dać odpowiedzi na tak proste pytanie jak postawione wyżej. Chciałbym zrozumieć, dlaczego jedno jest oceniane lepiej, a drugie nie. A tłumaczenie, że mam przejrzeć całą galerię autora i pomyśleć, nie jest dla mnie żadnym wytłumaczeniem. Chyba jedynie takim, że osoba w ten sposób "pisząca" sama nie wie o co chodzi.
fotografia cyfrowa
Hetman
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:16:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@barteq: A wydawało mi się, że oceniane jest zdjęcie a nie stan emocjonalny autora.
fotografia cyfrowa
marcelidlo
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:20:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Hetman: wyrwanie z galerii jednej pracy i skonfrontowanie jej z prowokacyjna podrobka jest rownie sensowne, jak wyrywanie z kontekstu zdan z dziela pisanego... Nie lapiesz roznicy? Tym sposobem mozna udowodnic wszystko - tylko, ze to jawna manipulacja.
fotografia cyfrowa
Hetman
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:24:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@marcelidlo: Czy w takim razie uważasz, że jeśli Kmicic wstawiłby takich gryzmołów ze 20, to to by już była sztuka i coś lepszego?
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:24:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tu manipulacji nie widzę tym bardziej że z galerii owego autora można wyrawać nie jedno takie zdjęcie a kilka.

P.S. Hetman, chyba próżne nasze wysiłki, nie otrzymamy sensownej odpowiedzi na dręczące nas pytania. Same wykręty i unikanie sedna sprawy
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:24:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hetman: marcelidlo odpowiedział Ci na pytanie ale jeżeli Ty nie rozumiesz albo nie przyjmujesz tej odpowiedzi to Twoja sprawa.
Racja, że oceniamy zdjęcie a nie stan emocjonalny autora, ale jak zdjęcie jest zwykłą podróbką czyjegoś stylu a do tego jest zapowiedzane w prowokacyjny sposób to chyba jasne jest, że to tani chwyt poniżej pasa. Wystawianie byle czego na odczep się, "bo tamten dostaje dużo to i ja dużo dostanę" jest conajmniej żenujące.

Jak nie łapiesz tego co mówimy to jak Ty w ogóle chcesz się czegoś nauczyć?
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:27:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jakie wykręty? unikanie sedna sprawy?

Sedno sprawy jest takie, że griev ma wypracowany styl, którym posługuje się już od dawna. A dowodem na to jest jego portfolio tutaj ale także w innych galeriach, w któych ma dużo więcej prac niż tu.
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:27:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przykro mi barteq ale ja też nie łąpię. Nadal czekamy na sensowną odpowiedź dot. faktycznych różnic porównywanych zdjęć
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:29:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
barteq, ale ja też właśnie wypracowuję sobie taki styl i dziś właśnie zamieściłem swoją pierwszą prace i nie rozumiem dlaczego została wywalona. Tzn, że jeden może mieć taki styl a kto inny już nie ?
fotografia cyfrowa
Hetman
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:29:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@barteq: Bardzo dobrze rozumiem co do mnie mówisz, ale nie do końca się z tym zgadzam. Mi nie chodzi o to, dlaczego kmicic dostał 0 punktów, ale dlaczego griev za takie samo "nic" (to oczywiście moje, niczego nierozumiejącego, zdanie) dostało 38 punktów. Powiem więcej - w ogóle mi nie chodzi o punkty, ale dlaczego to "zdjęcie" od grieva było tak dobrze przyjęte. Czy rozumiesz o co pytam?
fotografia cyfrowa
barteq
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:31:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sam dobrze wiesz jak zrobiłeś tą pracę więc niech Ci sumienie odpowie skoro nie łapiesz prostych rzeczy.
fotografia cyfrowa
bartekkd
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:33:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moje sumienie milczy więc czekam na podpowiedzi od Was. Tylko, ze tu też cisz w temacie.
fotografia cyfrowa
marcelidlo
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:36:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Hetman: Chcesz te prace porownywac pixel po pixelu i na tej podstawie je oceniac? Bez calego tla jakie tym dwom pracom towarzyszy? To jest portal zajmujacy sie sztuka, a nie miejsce gdzie z iscie wojskowa precyzja trzeba przestrzegac konwencji (tylko fotografie) i sztywno trzymac sie regul w stylu "za niemal taka sama prace powinno sie dostac niemal tyle samo punktow".

Radze troche sie zrelaksowac, napic sie cieplej herbaty, potem pomyslec nad tym czy masz cos do pokazania swiatu i nie marnowac sily na wojenki, ktore moze wydaja Ci sie sluszne i sensowne, ale tak naprawde nie doprowadza Cie do niczego...
fotografia cyfrowa
Hetman
fotografia cyfrowa
2006-08-07 11:43:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@marcelidlo: No to chyba faktycznie pomyliłem portale, bo myślałem, że to portal dla fotografów, gdzie starsi, czyt. bardziej doświadczeni, będą przy okazji chcieli pomóc tym co dopiero zaczynają. Ale jeśli to jest o sztuce, to chyba nie powinno się nazywać "obiektywni", ponieważ w sztuce faktycznie nie ma nic obiektywnego i tak jedni wolą Dodę a inni Beethovena. Ja jednak będę się starał dalej czerpać takie korzyści, jakie do tej pory stąd uzyskiwałem od wielu innych Obiektywnych, którzy służą poradą i pomocą za co im bardzo dziękuję. A prace - artystów, po prostu będę pomijał bo przecież i tak ich nie zrozumiem.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa