fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
. ::Komentarz dnia :: .
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
CyBeRmAnTiS
fotografia cyfrowa
2007-11-20 14:25:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lol faktycznie zmoderowane :)
fotografia cyfrowa
pattom1
fotografia cyfrowa
2007-11-20 14:35:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pa
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-11-20 14:59:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-231788.php

/bardzo się z iness zgadzam, a okazało się, że z jakiegoś powodu mam u autora ignora :) /
fotografia cyfrowa
pattom1
fotografia cyfrowa
2007-11-20 15:07:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
fotografia cyfrowa
Oza
fotografia cyfrowa
2007-11-21 13:04:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pattom - on tylko nas tak straszy;)) nie boj sie, nigdzie nie pojdzie;)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-11-21 13:37:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"nadęty ptaszek, który tak bardzo przypomina wielu z nas
,podany w skromnej palecie barw. Żółty zmieszany z zielonym
są kolorami, które nadzwyczajnie podkreślają te pychę. Biały
dziobek zadarty do góry skontrastowany bielą sugestywnie
oddaje zadziorność samca, a może samiczki. Fotografia
perfekcyjnie miesza doskonałość formy z ulotnością treści."

Dostałam to przez pw. Krytyka adalbert. Ciekawa jestem CO to było - bo zdjęcie usunięte ;D
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-11-21 15:30:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam pytanie. Czy na kogoś poza mną działają jak płachta na byka krytyki adalbert?
Nielogiczne wypowiedzi w stylu nóżka trochę za krótka a może trochę za długa, ptaszek trochę dynamiczny a trochę statyczny... to raz!
A dwa... te naciągane porównania do malarstwa. A to Brugel, a to Wyspiański, a to van Gogh i wszystko ni w pięć ni w dziesięc...
fotografia cyfrowa
pattom1
fotografia cyfrowa
2007-11-21 15:34:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oza-> wiem ale trzeba mu tym "pa" pomóc :)
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-11-21 15:35:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
na wowę afair :)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-11-21 15:50:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obecny!
fotografia cyfrowa
MartaPos
fotografia cyfrowa
2007-11-21 16:32:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-11-21 18:29:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness -> jeszcze jeden wieszcz. Dołąćz go proszę do swego kącika poezji... ;o) Oczywiście chodzi o KK.
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-236621.php
fotografia cyfrowa
monia.wer
fotografia cyfrowa
2007-11-21 20:15:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To, co pisze adalbert, być może bardziej podpada pod interpretację niż krytykę, ale czytam go z przyjemnością. Nawet, jeśli jego porównania czasem są zaskakujące i dla samego autora ;) Poza tym potrzebne są też komentarze odnoszące się do treści, przekazu, a nie tylko technicznej strony zdjęcia.
fotografia cyfrowa
U_BoT
fotografia cyfrowa
2007-11-21 21:59:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zniosę wiele, nawet -1 i "Nie nadaje się do publikowania i Autor wykazał się zupełnym brakiem samokrytycyzmu."
Niestety nie potrafię odgadnąć co autor (vieniava) miał na myśli pisząc "na siłę dobudowuje ideologię/teorie/itd"
skoro
Ideologia to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ideologia
teoria to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria

W związku z powyższym, co to ma wspólnego z techniczna i artystyczną stroną zdjęcia, jego przekazem. Nawet jeżeli zdjęcie jest słabe ???????
I po co jest pole na komentarz autora ?????


http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-235932.php
fotografia cyfrowa
tysjusz
fotografia cyfrowa
2007-11-21 22:20:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za ten komentarz Iness ma u mnie piwo! Serio, serio.


"Eeee... jest wesoło... Paladin masowo dostaje 4 za każdy swój mało-oryginalny morski widoczek a adalbert zbiera ludzi ORYGINALNIE wydumanymi komentarzami, ocenami i krytykami ;)

Wiesz co ja myślę o tych widoczkach... że nie zdarzyło Ci się jeszcze sfotografować morza tak żeby zatkało na chwilę z wrażenia. Nawet statystycznie wypada więc kiepsko. Ja nie umiem robić portretów ale na 100 zrobionych JEDEN dobry się trafił przypadkiem. A tutaj nawet przypadkiem nie wychodzi nic czego jeszcze by nie było... nic co byłoby wyróżniające się spośród milionów wycieczkowych fotek jakie każdy turysta znad morz przywozi. Mieszkasz nad morzem? To czemu go nie czujesz? czemu nie ma na ani jednej focie duszy morskiej. A może pyknąłeś w turnusie 1500 zdjęć i jeszcze nas wiele czeka?

Głębia za duża. Prześwietlone. Zła pora."

Komentarz spod tego zdjęcia:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-235866.php
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-11-21 23:05:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oj wieje tam, wieje... ;)
fotografia cyfrowa
falko
fotografia cyfrowa
2007-11-22 02:57:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czy zna ktoś jakiś film Kałużyńskiego? Dlaczego nikt nie zna filmu Kałużyńskiego? Bo Kałużyński nie robił filmów. A co robił? Robił filmy. Trochę inaczej. Robił je tworząc genialne krytyki tych obrazów. Raz chwaląc, raz ganiąc. Zawsze z wielką znajomością tematu. Tutaj, na tym portalu, nawykliśmy do oceniania bez komentarza. To źle. Każda, nawet zdawkowa, wypowiedź jest wskazówką. Są jednak autorzy, których opowiadanie o ich pracach wzburza. Często są to ci, którzy swoim pracom dają tytuł ,,...,,. Jest oczywiście do tego teoria: dzieło wizualne nie musi mieć literackiej otoczki. Ja uważam, że gówno prawda. Każde dzieło, każda wypowiedź artystyczna istnieje tylko i wyłącznie dlatego, że istnieje jej opis. Jej krytyka. Bez krytyki dzieło umiera.
Pozwoliłem sobie raz pierwszy na tym zacnym forum się wypowiedzieć w intencji dobrego zdrowia wszystkich piszących krytyki na tym portalu.
Uwaga: CyBeRmAnTis - Twoje dokonania są jednym z ważniejszych elementów, decydujących o wartości tego portalu. Decyzja oczywiście należy do Ciebie.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-22 06:31:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tutaj każdy lubi podpierać się Kałużyńskim i myśli, że to go usprawiedliwia w pisaninie tego co mu do głowy wpadnie, a śliną na papier pocieknie. Wybacz, falko, ale tutaj mamy tysiące domorosłych Kałużyńskich, których słowa, mimo ilości, nijak się mają do jakości, więc lepiej nie wywołujmy imienia Wielkiego Krytyka nadaremno :)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-11-22 08:24:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ceboolka - a mnie bardziej razi, gdy czytam nieadekwatne porównania do mistrzów malarstwa pod fotkami, które są słabe niż gdybym po raz milion piąty sto dziewiąty miała czytać to samo - czyli za duża głębia, żle ustawiona ostrość, trzeba było się przesunąć [etc.]

Jestem ostatnią osobą, która "dosłownie" rozumie def. krytyki jako "wytykanie błędów technicznych". Moim zdaniem krytyki pokazujące, że krytykujący myśli nad zdjęciem, zastanawia się, zadaje sobie pytania są więcej warte dla zdjęcia - bo oznaczają, że fota działa na widza. Ale w takich krytykach oczekuję poprawnej polszczyzny i LOGICZNIE zbudowanych wypowiedzi.
A wypowiedzi kolegi to mi się kojarzą z takim starym kawałem:

- Czym się różni wróbelek?
- Tym że ma jedną nóżkę bardziej niż drugą.
fotografia cyfrowa
zGroza
fotografia cyfrowa
2007-11-22 11:13:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak!
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-11-22 11:54:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Iness nie kazdy jest tak elokwentny i prawdopodobnie wykształcony jak TY. Traktowanie z gory innych (ton twoich wypowiedzi) i szukanie zaczepek w postaci wysmiewania sie z ich wypowiedzi nie nalezy do zasad dobrego wychowania. Kazdy wyraza siebie i to co czuje jak potrafi. Ty to samo robisz uzywajac słów " moim zdaniem" Bo to Twoje zdanie i masz do tego prawo , ale do tego prawa maja takze inni. A wysmiewajac się z wypowiedzi innych, próbujac udawadniac ze ktoś jest głupszy i nie dorasta do Twojego rozumowania tu przykład powyzszy : "Ale w takich krytykach oczekuję poprawnej polszczyzny i LOGICZNIE zbudowanych wypowiedzi." stawiasz swoja osobę w niekorzystnym swietle. Ale zapewne Jestes ponad więc taka moja wypowiedz dla Ciebie będzie niczym. Zyczę mimo wszystko więcej pokory . Bo obiektywizm to nie tylko baty ale i pozytywizm. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2007-11-22 12:15:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Człowiek podobno jest "domyślny" ale są autorzy z tak zaawansowaną dysgrafią i dysleksją, że nie sposób doczytać ich wypowiedzi do końca... Ort może się zdarzyć każdemu, ale kilkanaście ortów w jednym zdaniu?
Podobnie sprawa się ma z "interpretacją". Nie czepiam się gdy czytam "autor miał na myśli wieś więc pokazał domek, płotek, drzewko, krówkę w otoczeniu ładnej chmurki", ale jak ktoś dalej się posuwa i pisze - "zupełnie jakby Chełmońskiego oglądać" - to dla mnie przekracza granicę wyczucia smaku.
Może i jestem wredną, złośliwą małpą i megalomanką. I może traktuje z góry osoby, które wchodzą w kaloszach do salonu.
Może nawet coś z tym kiedyś zrobię. W końcu wiedza to teraz takie niemodne słowo ;)
fotografia cyfrowa
krystek102
fotografia cyfrowa
2007-11-22 12:25:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To nie traktuj z góry Tych, którzy "wchodzą w kaloszach na salony". Oni także mają swoją godność.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-11-22 12:32:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krysiu, a czy ta godność obejmuje płukanie kaloszy przed wejsciem ?
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-11-22 12:48:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a po co mieszać w to 'traktowanie z góry'? i godność?
wypowiedzi w sprawach sztuki można analizować pod kątem jakości argumentacji i formułować na ten temat wnioski.
nic złego ani obraźliwego w dyskusji na temat jakości argumentów.
każdy może lepiej robić to, co robi - naturą Obiektywnych jest udzielanie feedbacku w każdej sprawie.
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | Strona 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa