fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konstruktywna krytyka...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-04-06 00:26:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W ciągu ostatnich dwóch dni obraziłem swoimi ocenami przynajmniej dwie osoby - EwęW i Blanko... do Ewy nie chce mi się nic pisać, ale pod zdjęciem Blanko chciałem dodać kilka słów wyjaśnienia... oczywiście, kiedy skończyłem i kliknąłem OK dowiedziałem się, że autor nie życzy sobie moich odwiedzin... ale skoro już się naprodukowałem, skorzystam z forum i może ktoś to jednak przeczyta...

Komentarz odnosi się do tego zdjęcia:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-285340.php

"Smutne jest to, co się dzieje pod tym zdjęciem... :(
Nie tylko pod tym zresztą, ale to już inna bajka... chociaż w każdej z tych bajek występują przeważnie te same postacie... i w zasadzie, te same oceny... niezależnie od tego co znajduje się na obrazkach...
A na tym akurat obrazku widzimy dość niewyraźnego motyla... właściwie, możnaby chyba powiedzieć, że tematem jest kwiat, a nie motyl... poza tym, kolor motyla jakoś nie pasuje do koloru rośliny... wiem, że autor nie miał na to wpływu, ale nie wygląda to dobrze...
Skąd więc takie oceny? czy oceniający zastanowili się choć chwilę?
Wydaje mi się, że zdjęcia oceniane na 3-4 powinny reprezentować trochę wyższy poziom... dajmy na to, ocena 3 - podoba mi się, chętnie wydrukowałbym sobie to zdjęcie i powiesił na ścianie... ocena 4 - zdjęcie mogłoby wziąć udział w konkursie lub znaleźć się w albumie o motylach... czy tak jest w przypadku tego zdjęcia?
Uprzedzając pytania w stylu "a co Ty wiesz o fotografii makro? gdzie są Twoje motyle?" odpowiadam z góry - nie mam swoich motyli... ale przykładem ciekawych zdjęć motyli, jest według mnie choćby to, nieaktywne już niestety, portfolio:
http://www.obiektywni.pl/autorzy/autor-8135-0-0-0-1.php#k1
Mam nadzieję, że nie napisałem tego na marne i może choć jedna z poniższych osób następnym razem przemyśli swoją ocenę..."
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-04-06 00:39:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przeczytałam. I może to nie jest zdjęcie na 4, ale też na pewno nie na 0. To samo dotyczy zdjęcia EwyW. Twoje zdanie jest takie, a moje inne. I to, że Ty nie powiesiłbyś na ścianie, to dla mnie naprawdę nie jest żaden argument. Pozdrawiam :-)
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-04-06 01:20:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Joanno, cieszę się, że przeczytałaś... obawiam się jednak, że nie zrozumiałaś do końca o co mi chodzi... nie tylko o to jedno zdjęcie, ale o cały chory schemat zachowań, który rujnuje ten portal... niestety, to jest chyba jednak walka z wiatrakami... przez jakiś czas dałem sobie spokój z OB, miałem nadzieję, że coś się zmieni... zmieniło się jedynie tyle, że coraz więcej wartościowych autorów stąd ucieka... a grupa osób wzajemnie się wysoko oceniających, a prezentujących ledwo przeciętne zdjęcia, ma się całkiem dobrze i rośnie w punkty...
Żeby nie szukać daleko - chwilę przed Twoją odpowiedzią oceniłaś zdjęcie EwyW, kiedy piszę ten tekst, Ewa odwdzięcza Ci się już pięcioma ocenami... trzy oceny dostał też użytkownik, który pod jej świeżo wystawionym zdjęciem napisał "ok"... użytkownik ten wystawił w ciągu minuty i osiemnastu sekund 8 komentarzy (w tym 3 "ok") żeby uzbierać kilobajty na zdjęcie, które właśnie wystawił... ponieważ zdjęcie EwyW nie cieszy się zainteresowaniem, Ewa w dzikim szale odwiedza zdjęcia swoich znajomych, bo wie (tak jak ja to wiem), że zaowocuje to ocenami zwrotnymi pod jej badylkiem... itd... jak długo jeszcze będzie trwał ten cyrk??? :(
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-04-06 01:26:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ależ zrozumiałam ;-) Jednak odniosłam się do wymienionych w Twoim poście przykładów. I zauważyłam, że Ewa "odwdzięczyła" mi się ;-) na co wpływu raczej nie mam. Nie stosuję odwdzięczania się, podobnie jak odwetów.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-04-06 02:24:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdjęcie nudne jak flaki, ale poprawne
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2008-04-06 02:51:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzisiaj bylem na imprezie i jak sobie postanowilem, tak zrobilem. Wypilem tylko dwa piwka, bo jutro jedziemy w skalki, a moi znajomi tazali sie po ziemi. Ale bylo smiesznie! Narabani jak dziki, ledwo ichh na lozku dalo sie poukladac!
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-04-06 09:50:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale te piwa to chyba były wzmacniane...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-04-06 09:52:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
natomiast w kwestii głownego tematu, to uwagi jak najbardziej zasadne
ale ile razy już o tym była mowa ?
(przykładowe zdjęcie na 0,5-1)
fotografia cyfrowa
Cris70
fotografia cyfrowa
2008-04-06 09:57:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
raider - wkurza Cię ,że EwaW stawia same 4 ,ok to Twoja rzecz,ale przyznajmy uczciwie ,że fotografuje znakomicie i jej zdjęcia są na bardzo wysokim poziomie.Każdy ocenia na swój sposób i Ty też masz prawo tak jak Twój kumpel hiteroh walić 0 gdzie popadnie,tyle że gołym okiem widać ,że bardziej kierujesz się nie samym zdjęciem ,ale tym kto je wykonał.
fotografia cyfrowa
gaelicus
fotografia cyfrowa
2008-04-06 10:04:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To i ja wtrace swoje trzy grosze. Ocenilem w taki, a nie inny sposob to zdjecie:

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-285053.php

Uznajac, ze skoro konstruktywnie, nie zlosliwie i z pelnym uzasadnieniem (zeby tez kazdemu chcialo sie tak uzasadniac!) napisze autorowi, dlaczego ta fotografia nie zasluguje na oceny, ktore zbiera, bedzie dobrze. Autor w prywatnej korespondencji, ktora natychmiast nastapila uznal, iz okazuje mu swoja niezyczliwosc, calkowicie przy tym ignorujac moje uwagi. I w ramach odciecia sie od tej "niezyczliwosci" zastosowal wobec mnie funkcje ignorowania.

Pisze o tym, bo po raz pierwszy w ten sposob ze mna postapiono, i dlatego, ze dziwi mnie taka postawa dzieciecej, przedszkolnej niemal zlosci. "Nie bede jadl grysiku!"...

A wydawac by sie moglo, ze konstruktywny komentarz czy krytyka sa tutaj bardzo cenione. Wyglada jednak na to, ze dla pewnych osob wieksza wartosc ma zestaw kilku pozbawionych komentarza 3-ek czy 4-ek. Calkowicie wbrew powiedzeniu o korzysci dawania potrzebujacym wedki zamias tryby.
fotografia cyfrowa
gaelicus
fotografia cyfrowa
2008-04-06 10:05:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To, czy ktos fotografuje "znakomicie" jest kwestia wzgledna. W przypadku towarzyskich portali, punkt widzenia czesto zalezy od punktu siedzenia...w towarzyskim kregu.
fotografia cyfrowa
Cris70
fotografia cyfrowa
2008-04-06 10:14:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gaelicus- z całym szacunkiem ,ale piszesz nie prawdę .Owszem dodałem Cię do ignorowanych na okres mojej nieobecności na kompie ,a że w tamtym dniu wzieło Cię strasznie na pisanie to uznałem ,że lepiej zakończyć wymianę zdań na tylko i wyłącznie na tamtą chwilę(to tylko w kwestii wyjaśnienia ,bo chyba mało kogo to tu obchodzi).Ale Ty tak przeżywasz to i skarżysz się na każdym kroku ,że rozbawiłeś mnie tym.Pisałem Ci też wyraźnie ..że szanuję Twoją ocenę i komentarz ,ale nie zgadzam się z nim ..a to chyba pewna różnica i wybacz ze to napisze ,ale nadal nie zgadzam się z tym co napisałeś w uzasadnieniu do tamtej oceny i nadal powtórzę ,że szanuję Twój pogląd.To tyle w kwestii wyjaśnienia.Koniec rozmowy.
fotografia cyfrowa
gaelicus
fotografia cyfrowa
2008-04-06 10:35:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Wzielo mnie strasznie na pisanie"...!!!!
:D
Cale szczescie, ze emotikony sa tak czytelne.

Cris70, wiesz, na tym to polega-idziesz pod zdjecie, jesli czujesz, ze masz cos do powiedzenia pod nim, cos co ma okreslony sens-wowczas robisz to, liczac sie z niezgoda autora. Ale gdy autor w wyniku tego zaklada blokade-to dopiero jest zabawne!
I nieco zaskakujace. Stad moja wzmianka o tym niebywale zadziwiajacym epizodzie. Nic osobistego.

fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-04-06 12:12:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cris70 - wkurza mnie nie tylko EwaW, ale również cała jej świta, do której jakby nie patrzeć i Ty należysz... fakt, że jej zdjęcia przewyższają poziomem Twoje prace wcale nie oznacza, że Ewa fotografuje znakomicie... ale nie będę tego tematu znowu wałkował... możesz mi wierzyć, że zdjęcia zarówno Ewy, jak i jej wielbicieli wystawione jako anonimowe, nie zwróciłyby większej uwagi... właśnie te zdjęcia są doskonałym przykładem tego, że ocenia się nie co na nich jest, ale kto jest wykonał... powiem Ci szczerze, że nawet nie liczę na to, że będziesz próbował z tego cokolwiek zrozumieć, bo dzięki tej właśnie grupce osób pod Twoimi zdjęciami pojawiają się oceny 3 i 4...
A hiteroh nie jest i nigdy nie był moim kumplem... moje zdjęcia też były oceniane przez niego na 0, ale ja nigdy z tego powodu nie płakałem i nie tupałem ze złości nogą...
Keramodnor - jeśli za poprawne uznajesz zdjęcie motyla (albo raczej kwiatka i oka motyla) do którego link podałem na początku, to ja już nie wiem co powiedzieć... może lepiej nic.
fotografia cyfrowa
raider
fotografia cyfrowa
2008-04-06 12:54:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I jeszcze jedno - ja wcale nie twierdzę, że wszystkie zdjęcia Ewy i jej znajomych są złe... problem w tym, że kiedy pojawiają się te gorsze, oceniane są na zasadzie "jak zwykle świetne"... dzieje się tak pewnie dlatego, że ciężko powiedzieć autorowi, który ma w swoim dorobku trochę dobrych zdjęć, że tym razem mu nie wyszło, więc stawia się przynajmniej 3 i jest spokój... w końcu dochodzi do tego, że to wszystko nie ma już sensu... w sąsiednim wątku Kodek, który ma dość tego błednego koła w końcu postanowił coś z tym zrobić i mam nadzieję, że inni też odważą się spojrzeć obiektywnie na swoje i innych prace...

W tej chwili zaglądam do galerii i widzę kilkanaście bardzo słabych zdjęć kwiatków i gałązek... autorzy, być może początkujący, widząc, że podobne zdjęcia oceniane są tutaj wysoko, wystawiają je i przeżywają rozczarowanie, bo nikt się nimi nie interesuje... :(

Pamiętam, że po jakimś czasie mojej obecności tutaj, ktoś wspominał, że jeszcze kiedyś to tu było lepiej... to chyba naturalne, że każdy miło wspomina swoje początki na tym, czy innym portalu, a potem coś się zmienia i "już nie jest tak jak było kiedyś"... ale mimo wszystko co jakiś czas pojawiali się nowi autorzy, którzy wnosili coś nowego, coś ciekawego i choć istniały grupki wzajemnie się oceniające i co jakiś czas ktoś podejmował walkę z nimi, i tak warto było tu zaglądać... w tej chwili odnoszę wrażenie, że wszystko upadło... ale cały czas mam nadzieję, że to się zmieni... wierzę, że znowu przyjdzie czas, kiedy ten portal zacznie znów żyć... znów będą kłótnie, znów będą emocje, ale w galerii będzie na co popatrzeć...
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:02:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
raider
po pierwsze - brakuje Twoich zdjęć (serio!)
po drugie - oczywiście masz rację ale tym wątkiem niewiele zmienisz
jednak sadzę, że jeżeli chociaż jedna osoba zastanowi sie nad nim - odniesiesz (założony) sukces
po trzecie - uwaga gaelicusa, że jest to portal w dużej mierze towarzyski jest słuszna
moim zdaniem nie należy z tym walczyć
niech sobie będzie!
wszystko zależy od intencji, z jaką się "user" do portalu loguje
jeżeli chce się czegoś nauczyć - z łatwością wyłowi istotne informacje
nawet wtedy, gdy są podane w nie całkiem eleganckiej formie
takich jednak jest niewielu (zgodnie z prawidłami statyki zresztą)
większość szuka nie wiedzy
tylko
- zagubionego potwierdzenia własnej wartości
- spełnienia potrzeby dominacji
- towarzystwa akceptującego wirtualnie wykreowaną "osobowość"

jest tu jednak kilka nietuzinkowych osobowości
którzy konfrontują swoje dzieła z odbiorcą
to jest OK
to są najzdrowsze relacje Twórca>
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:04:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
się nie zmieściło
więc kontynuuję:

to jest OK
to są najzdrowsze relacje Twórca>
fotografia cyfrowa
Cris70
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:04:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
raider - NIGDY i podkreślam to NIGDY nie należałem do niczyjej świty.To ,że często oceniam jej zdjęcia jak i wielu innym to moja sprawa i powinno Cię to nie wiele obchodzić.Z tego co piszesz wynika ,że masz mnie za kompletnego głupka nic nie rozumiejącego . Dodam Ci także ,że moje zdjęcia są na kilku galeriach ,gdzie nie ma jak to określasz ludzi z "mojej świty" i zdobywają takie oceny jak i tu.Dodam Ci też ,że przynajmniej wystawiam zdjęcia ,a nie tak jak Ty zajmuję się jedynie gadaniną.Zdjęcia EwyW mi sie podobaja jak i zdjecia całej masy innych i czy to sie Tobie i innym podoba ,czy nie będę je oceniał na takie noty na jakie moim zdaniem i według mojego gustu zasługują i uwierz mi NIGDY tego nie robię po to ,żeby sobie przyciągnąć grono wiernych i lojalnych wobec moich prac.Jednocześnie jest to moja ostatnia wypowiedz na forum. Mam dość tych ciąglych nagonek o takie pierdoły jak oceny,TWA,komentarze itp.Jest to juz tak nudne i żałosne jak ludzie o tym piszący.Niech każdy zajmie się swoim.Ja będę robił swoje -duzo oceniam i dużo ,ale NIGDY nie mów ,że jestem w czyjejś świcie.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia!!!!!
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:04:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tt, szybka diagnoza psychologiczna? ;-)
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:06:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przepraszam
coś się z technikaliami niedobrego dzieje
jeszcze raz spróbuję:

to jest OK
to są najzdrowsze relacje Twórca>
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:10:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Joanno - "z psychologią (socjologią) - na Ty!"


:o)))
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:11:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to wkurzajace!
nie udało mi sie wpisać kompletnej wypowiedzi
coś tu szwankuje


:o.
fotografia cyfrowa
gaelicus
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:13:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-284787.php

Niech to bedzie ilustracja zjawisk sygnalizowanych ostatnimi czasami na forum, mam nadzieje, iz szanowny autor zdjecia sie nie obrazi.

Swobodne spadanie, akrobacje na hustawkach, woltyzerka, malpie wyglupy i slonie tanczace na malutkich podstawkach. Plus placzacy sie klaunowie czyniacy malo smieszne sztuczki. W sumie-malo ciekawe, a dosyc przygnebiajace i w duzej mierze nieetyczne widowisko.
fotografia cyfrowa
tt73
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:15:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cris70
zdumiałbyś się
gdybyś miał okazję widzieć zdjęcia raidera - są bardzo(bardzo)dobre!
opanuj język - proszę


:o)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2008-04-06 13:18:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tt73 - wpisz swoją pierwszą odpowiedź nie używając znaków "większy", "mniejszy" ;-)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa