fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Canon 40d czy Nikon d80??
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2008-05-19 12:03:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oj Dazz, nie będę Ci tu rozpisywał danych technicznych, idź na recenzje.net.pl i porównaj :-)

Traktuj to ogólnie. To że pewne parametry dla Ciebie nie mają znaczenia, nie znaczy to że dla osoby pytającej w tym wątku mieć nie będą.
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2008-05-19 12:10:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokładnie Bicki, wszystko zależy na czym komu zależy. Opinii przeczytałem bardzo dużo, przez króką chwilę nawet rozważałem zakup d300 :-) Powaga. Ale to było zanim aparat pojawił się w sklepach, potem nieco zweryfikowałem zdanie na jego temat, po przeczyatniu opinii użytkowników. Chodzi mi tylko żeby dać pytającemu inny obraz tego co jest często bezmyślnie klepane w necie. Na forum Nikona jest tręd d300 najlepszy na świecie, a wątki ludzi, którzy mają złe doswiadzenia z tym body się wywala. Nikon dobry bo uszczelniony, Canon zły bo nie, co akurat nie jest prawdą, bo 40d jest uszczelniony, a tak naparwdę jest nawet 30d i 20d, itd. Niech pytajacy zna różne punkty widzenia :-) Dobra siedzę już cicho ;-) Pozdro :-)
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2008-05-19 12:27:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja tylko powiem co mi się wydaje. Bawię się nim od czasu do czasu ( wcześniej D200, teraz D300 ). I zawsze jak to robię to trochę żałuję że tego czy tamtego nie ma w Canonie. To naprawdę fajne pstrykadełko.
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2008-05-19 12:35:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie no, pstrykadełko jest na pewno świetne i o tym nie ma co gadać. D200 miałem w rękach bardzo często i też mi się bardzo podobał. Czułem nawet to samo co Ty, tyle, że to było chyba na zasadzie "cudze chwalicie...". A co za różnica Nikon, Canon, whatever, ważne jakie zdjęcia się robi, te różnice są już tak kosmetyczne, że liczy się tylko autor zdjęć :)
fotografia cyfrowa
rchram
fotografia cyfrowa
2008-05-19 14:23:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Spór troche jak pomiędzy zwolennikami IE i Firefixa albo mac vs pc - ja ci radzę idź do sklepu i weź obydwie puszki do ręki - może od razu zakochasz się w jednej z nich. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Rdzę też przyjrzeć się cenom i możliwościom sprzętu dodatkowego (gripy, lampy, obiektywy i takie tam) bo nawet najlepsza puszka nic nie znaczy jak zakręcisz kitowy obiektyw - chyba że chcesz robić np. abstrakcje. Z uwagi na ceny tych zabawek dobrze też sprawdzić co i za ile można kupić z drugiej ręki - allego, ebay - czasem warto. Na cokolwiek się zdecydujesz pamiętaj że jak wejdziesz w jeden system to ewentualny rozwód może być bardzo kosztowny:)

Miałem 30d i mam 40d - nie wiem jak to wypada w porównaniu do nikona ale 40d to fantastyczny aparat pod wieloma względami lepszy od wyższego modelu 5d - nie masz pełnej klatki ale przecież nie przesiadasz się z analoga tylko z kompaktu więc co za różnica. Życzę dobrego wyboru i pamiętaj żaden nie jest jedynym słusznym.
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-05-19 14:43:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Poczekaj na Nikon D300s z FF.... ;)
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-05-19 15:23:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Było już 1mln razy :)))))

Wybierając puszke - wybierasz system ;)
Ot - cały złoty środek na dylematy podobne...
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2008-05-19 16:18:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tym 5D toś dał...... ale to już temat na inny wątek ;-)
fotografia cyfrowa
rchram
fotografia cyfrowa
2008-05-19 23:04:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bicki - może i się zapędziłem ale wiesz zapewne że ziarnko prawdy w tym jest.
fotografia cyfrowa
Bicki
fotografia cyfrowa
2008-05-20 00:40:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
teoretycznie, zależy na co patrzysz, bo ja na to co wychodzi z matrycy, a nie na jakość pracy AF...
fotografia cyfrowa
OrUzO
fotografia cyfrowa
2008-05-20 03:12:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na początku chciałem podziękować za wszystkie posty tu pozostawione... hmmm... jeśli chodzi o pytanie vodka4791 w czym ogranicza mnie d40x to odpowiem krótko... w niczym... jednak zaczął przeszkadzać brak funkcjonalności... zaczęło denerwować mnie to, że za każdym razem trzeba przedzierać się przez funkcje wyświetlane na ekranie aby zmienić ISO, BB, tryb AF etc. To w sumie główny powód takich a nie innych planów... poza tym czasem jednak przydałby sie większa elastyczność AF i dodatkowy wyświetlacz z bieżącymi ustawieniami.

Pozdrawiam!!!!
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-05-20 09:16:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W takim razie 30D by Ci się spodobał ;)
Wszystkie ważniejsze funkcje w czterech przyciskach,... a mało tego główne - menu w jednej długiej liście.
Wszystko to pod kontrolą dwóch kółek ;D
I za tą prostotę właśnie kocham 30`tke...!
I chciałbym już ukochać 5D ;)
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-20 17:04:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ktos powiedzial ze wydajnosci D300 przy 14 bitach spada do 3 klatek na sekunde. Jest to całkowita BZDURA. Znajomy fotoreporter sptryka tym aparatem i czegos takiego nie zaobserwowal. Ma ustawione 14 bity i daje 8kl/sek. Autofocus jest wrecz wyborny i zawsze trafia w punkt. Gdybym mial wybierac dzis aparat to tylko bym bral NIKONA D300 a jak byloby mnie stac to nawet D3 z pełna klata. Tak wiec polecma jeszcze raz NIKONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!POzdrawiam
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-05-20 17:53:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymon tak z ciekawości zapytam czy te 8fps osiąga bez gripa czy z gripem?? Bo coś mi się gdzieś obiło o uszy że ma to znaczenie...
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-20 17:56:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oczywiscie ze z Gripem.
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-20 17:56:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bez gripa daje 6,5 kl/s
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2008-05-20 19:56:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szymon, chyba jednak Ty piszesz BZDURY. Poczytaj sobie specyfikacje tego aparatu. Nikon d300 ma 12bitowy przetwornik obrazu, 14bit osiąga przez kilkukrotne czytanie matrycy, co go spowalnia do 2,5 fps!
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-20 20:41:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wlasnie rozmawialem ze znajomym, ktory uzywa D300 aby dowiedzic sie dokladnie jak to z tym jest. Kumpel foci tylko w RAW-ach 14 bitowych i ma pelna wydajnosc aparatu na poziomie 8kl/s. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
dazz
fotografia cyfrowa
2008-05-20 20:49:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wpisz w google "d300 14bit fps" czy coś takiego, przeczytaj, dostaniesz setki potwierdzeń, że Nikon wyciaga wtedy tylko 2,5 fps
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-05-20 20:52:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dazz, to tylko dowodzi, ze google wyciaga 2.5fps, d300 8fps;), nikon-google 1:0 ;PPP
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-05-20 20:56:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tak powaznie, to dazz ma racje :" • With built-in battery: up to 6 fps
• With AC adapter or MB-D10 pack and batteries other than EN-EL3e: up to 8 fps
• 12-bit RAW at full speed, 14-bit RAW only 2.5 fps

pelna secyfikacja tutaj http://www.dpreview.com/reviews/nikond300/page2.asp
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-20 21:01:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to teraz zgłupialem całkowicie. Czyżby znajomy wciskał kit???? Ale i tak nadal polecam Nikona
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-05-20 21:08:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i tak D300 bedzie moja nastepna puszka;P
fotografia cyfrowa
Szymon
fotografia cyfrowa
2008-05-20 21:10:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To tak jak u mnie. Jak tylko bede mial kase to bez zastanowienia zmieniam na D300. A D200 zostawie sobie jako zapasowy korpus, bo nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-05-20 21:12:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja dam d70 corce do zabawy:D
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa