fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Tygrys
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-11 01:05:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
on70,
Nie miałem na myśli pojawiania się makro jako takiego w VD, tylko pojawiania się takiego makro, które ma słaby kadr, słabą kompozycję i owad nie ląduje, nie startuje, nie sika, nie składa jajek, nie karmi młodych, nie wykluwa się, nie walczy z innym, części ciała nie przypominają kształtów w tle, nie zadziwia i nie czaruje otoczenie:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-344938.php

Zupełnie słusznie są w VD takie makra:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-336745.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-162046.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-315988.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-102892.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-295781.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-294130.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-65389.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-280255.php
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-238980.php

Nie chodziło mi o makro jako gatunek. Tylko dlaczego akurat takie zdjęcie, to zdjęcie. Czy VD jest tylko zwykłym pobudzaczem userów, czy zestawem zdjęć wybieranym wedle jakiegoś motta?



fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-10-11 01:24:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kerra zadałem Ci to samo pytanie swego czasu na PW przy okazji innego zdjęcia...
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-11 01:43:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres,
Tak, pamiętam.

Problem polega na tym, że na przykład ten wątek:
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-162588-75.php
Został wywalony przez administrację z widoku forum w momencie, gdy po kilku miesiącach pierwsza osoba napisała coś konkretnego na temat wizji VD.
Zapewniam Ciebie, że administratorka nie chce na ten temat rozmawiać nawet ze swoimi moderatorami.

Co tam napisał skimi:
"kera - odpowiem na pytanie co powinno być w VD :)

Zdjęcia ciekawe, nowatorskie, jakoś niezwyczajne, na pewno nie sztampowe (choćby były na najwyższym technicznym poziomie), prace zastanawiające (nad treścią, ideą, techniką może też), prace dające do myślenia bądź poruszające emocjonalnie, prace nawet kontrowersyjne. Nie powinny to być zdjęcia 'jedynie ładne', one brylują w innych kategoriach (VP, mają najwięcej komentarzy więc i tak często przewijają się przez stronę główną). VD powinno popychać do przodu, także najlepszych. Powinno wydobywać z archiwów zapomniane już znakomite prace (bo przecież zdjęcia nie powinny umierać na drugi dzień ;)

Kto je powinien wybierać? Osoby o otwartym umyśle i spojrzeniu. Samodzielne w myśleniu, potrafiące uzasadnić swój wybór. Najlepiej więcej osób na raz, bo chyba nie ma istoto tak bardzo na wszystkie możliwe kierunki otwartych."
fotografia cyfrowa
kaja_
fotografia cyfrowa
2008-10-11 09:27:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
brawo kera!!
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-10-11 09:35:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tym razem zgadzam się z Keramodnorem w 100%. Też dziwię się polecaniu zdjęcia, które wyróżnia się jedynie dużym powiększeniem.
fotografia cyfrowa
.,. , . , .,
fotografia cyfrowa
2008-10-11 09:42:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chociaz bardzo lubie fotografie makro to popieram w tym przypadku w 100%.
Zdjecie nie jest nawet technicznie ok, nie mowiac o tresci.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-10-11 10:03:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zazwyczaj jest tak, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę
jeśli jednak nie wyrósł ponad poziom piaskownicy, to mu się po prostu zabiera zabawki
---
a nie trzeba było VD psuć moimi zdjęciami
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-11 17:08:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW,
?
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-10-11 17:16:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szczerze mówiąc to promowanie MartyW w VD uważam za spory błąd bo polecano niektóre zdjęcia które sa bardzo słabe. Nie mam nic osobiście do Marty i piszę jedynie o części jej zdjęc w VD.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-10-11 17:54:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres (17:16:10) - w jednym aspekcie sie mylisz - niestety, to nie był błąd, tylko prymitywna prowokacja w wykonaniu pewnego wysublimowanego znawcy
natomiast przyznaje Ci absolutną racje co do tego, że tamte zdjęcia w żadnym razie nie powinny znaleźć się w VD
w istocie to nie było promowanie moich zdjęć, to była próba ośmieszenia i spowodowania, abym w poczuciu urażonej dumy usunęła je ze swojego portfolio
manipulacja się nie udała, ponieważ mam trzeźwy pogląd na ich wartość (nieszczególną) i bardziej żenują mnie pochwały i wysokie oceny, niż wkurzają krytyki i zera


fotografia cyfrowa
LucaBrassi
fotografia cyfrowa
2008-10-11 18:47:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mod ma nas zwyczajnie gdzies, po prostu wrzuca co mu sie podoba (czasami mam wrazenie ze losowo ). portal nie trzyma poziomu ktory byc tu powinien. ostra moderacja, ale madra bardzo by tu przewietrzyla. pomarzyc dobra rzecz.
a pod tym podpisuje sie obiema rekoma!!!

"kera - odpowiem na pytanie co powinno być w VD :)
Zdjęcia ciekawe, nowatorskie, jakoś niezwyczajne, na pewno nie sztampowe (choćby były na najwyższym technicznym poziomie), prace zastanawiające (nad treścią, ideą, techniką może też), prace dające do myślenia bądź poruszające emocjonalnie, prace nawet kontrowersyjne. Nie powinny to być zdjęcia 'jedynie ładne', one brylują w innych kategoriach (VP, mają najwięcej komentarzy więc i tak często przewijają się przez stronę główną). VD powinno popychać do przodu, także najlepszych. Powinno wydobywać z archiwów zapomniane już znakomite prace (bo przecież zdjęcia nie powinny umierać na drugi dzień ;)

Kto je powinien wybierać? Osoby o otwartym umyśle i spojrzeniu. Samodzielne w myśleniu, potrafiące uzasadnić swój wybór. Najlepiej więcej osób na raz, bo chyba nie ma istoto tak bardzo na wszystkie możliwe kierunki otwartych."
TAK TAK TAK
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-11 19:13:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czytam sobie ten wątek i tak sobie myślę ze te słabsze prace w VD mogą mieć jeszcze rację bytu z kilku innych powodów (z którymi niekoniecznie się zgadzam ale zakładam, jak to w polityce, hipotetyczne ich istnienie jako mechanizm)
- być może pozwalają zwyczajnym userom na myślenie: "kurde, to ja robię takie (albo i lepsze) fotki jak wspaniała MartaW", czyli zachęcając dowartościowują wielu, których uznawać by można za mało ciekawych autorów, moze nawet (troche daleka interpretacja) zachęcają do większej aktywności i rozwoju ('realnie sięgnę gwiazd...'). Wiem że to słaby powód ale tak często działa inspirowanie, poprzez skracanie dystansów...
- prowokują do dyskusji, a jak wiadomo zaognienie różnych sporów scala mimo wszystko społeczność, wyodrębnia grupy, buduje przyjaźnie itp Pomijam już podkręcanie oglądalności i liczbę wyświetleń bannerków na kontach free (to realne pieniążki i wartość portalu)
- ratują ten portal od losów portalu artystycznego (niszowego). Takie wątki jak ten skupiają imho głównie osoby, które fotograficznie uważam za wyższy (lub naj) poziom ambicji i poszukiwań i ich efektów (prace, poziom dyskusji). Niemniej w praktyce pamiętajmy, że sporo z Waszych prac docenią tylko znawcy, ludzie o określonej wrażliwości, intelektualnej percepcji. Dla masowego usera fotki.pl to moze być za trudne, a przecież on też może być nabywcą konta komercyjnego, nie można mu mówić: "stary tu musisz mówić tylko kodem wysokiej jakości i bić pokłony sztuce..."
Główna strona może w takim modelu biznesowym (decyzja usera) podsuwać nadinterpretację "hm.. doceniają tu takich jak i JA"... zamiast "hm... lubią tu sztukę, a i pewnei gejów i trupie czachy, nic tu po mnie" :)
Co na to Panteon ? :) (to przekornie, nie złośliwie)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-11 20:11:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW,
Wpisałaś mnie na listę ignorowanych pod zdjęciami i rozmawiasz na forum? Zawsze mnie zadziwia taka postawa!

Z tego co ja pamiętam, to w czerwcu usilnie wstawiałaś (bo miałaś takie uprawnienia, sama zresztą o tym pisałaś na forum, kiedy starałaś się udowodnić, że ja byłem moderatorem) IRYSA do VD. Kasowałem go chyba z 50 razy, czasem kilka razy dziennie. O WSTĘDZE nawet nie wspominam zbyt wiele, bo kasował ją jeszcze jakiś moderator i to tak często jak ja (i nie była to Kaśka, bo wtedy już nie miała panelu administracyjnego). Widziałem też printscreen z ekranu pewnego moderatora usuwającego zdjęcia, z którego wynikało, że dwóch kolejnych modów usuwało tamto zdjęcie z galerii (ja nie miałem nigdy takich możliwości) a jakiś kolejny moderator przywracał wymoderowanego gniotka.

O ile rozumiem wyższość pojedynczego moda przywracającego zdjęcie z niebytu, nad dwoma kasującymi (jednak nie rozumiem przywracania takich zdjęć), o tyle nie rozumiem, jak moderator nominujący do VD, może to robić bezkarnie 50 razy w ciągu tygodnia na oczach moderatora nominującego do VD i jednocześnie kasującego z VD i ustawiającego miejsce w kolejce.

Od połowy lipca, jedyną osobą, która dopuszcza zaproponowane przez modów zdjęcia do VD jest administratorka OB. Jest ona też jedyną osobą, która dba o to, by w VD nie pojawiały się zdjęcia tego samego autora obok siebie itp. Jest też ona jedyną osobą, która dba o to, by w VD nie było zdjęć starszych niż 3 miesiące (nie zgadzam się ze słusznością takiej decyzji, ale podobno taka jest wola władzy OB). Jest też ona jedyną osobą, która dba o to, by w kolejce do VD nie było więcej zdjęć niż 20. Może robi to od niedawna ktoś jeszcze, nie wiem. Jednak ja nie mam takiej możliwości od połowy lipca, dlatego nie odpowiadam od tamtego czasu za wygląd VD. Pozostaję jedynie wielkim zwolennikiem tego zaniedbywanego narzędzia. Od połowy września nie jestem nawet moderatorem VD.

"zabiera zabawki" - Nie rozumiem Twojego sposobu rozumowania, chyba, że piszesz o swoim charakterze. Dziecinny tekst (takie tupanie nóżkami przez pięciolatka, a można przecież rozmawiać np. z poziomu rzetelnego dorosłego) dotyczy pewnie tego, że już nie jestem moderatorem? Jeżeli tak, to zdradzasz sporo ze swojego charakteru. Pierwszy raz zaproponowano mi moderowanie na jesień 2006 i oczywiście odmówiłem Jurkowi, a ostatecznie jesienią 2007 otrzymałem informację, że będę modem VD i na tym koniec rozmowy, bo nie może być inaczej i odmowy nie są przyjmowane, tak trzeba. Jeżeli piszesz o zabieraniu zabawek, to chyba ktoś zabrał swoje zabawki, a z pewnością nie ja i nie mnie.


Moderatorko Ty nasza (wbrew temu co piszesz w swoim portfolio).
:-)


marekmarian,
Dobre, dobre.
;-)

fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-10-12 17:25:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marekmarian (2008-10-11 19:13:09) - jestem pod wrażeniem Twojej analizy! :-) moze masz rację, może to takie zabiegi marketingowe administracji :-) ciut bezsensowne, ale ... jak to mówi moja corka: nie bądźmy podejrzliwi, nie dopatrujmy się we wszystkim sensu! :-D
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-12 18:46:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie jestem podejrzliwy :) bardziej bawi mnie metoda podejmowania decyzji dla VD i nie tylko tutaj. Różne scenariusze, czasem mało prawdopodobne... czasem zaskakujące, spekrum jest wielkie :)... pewnie byś sie zdziwiła (wybacz mi to 'per Ty') jakimi rodzajami decyzji kierują się właściciele portali społecznościowych...
Wiesz też na pewno, ze ten portal nie może być zachęcający (identyfikowanie się + wizerunek) wyłącznie dla 'niszowej grupy artystów', bo taki model biznesowy nie będzie nikogo z właścicieli satysfakcjonował. Mnie (gdybym był na ich miejscu - ale nie jestem i nie będę) osobiście by nie satysfakcjonował i szukałbym jakichś rozwiązań w kierunku 'optymalności', o której pisałem. Może niekoniecznie tak nierealnych jak te moje cuda, ale szukałbym.
Z pewnością za właściwe rozwiązanie uznałbym unikanie 'artystycznego panteonizmu' jako metody na pozyskanie klienta i przychodów w tym biznesie. Zwykła rzecz, o cudach nie opowiadam... :)
Ufam jednak ze kont komercyjnych przybywa a i reklamy jako tako sie sprzedają, oszczędności na hostingu odczuwam po tranferze wiec zapewne nie ma potrzeby podejmowania takich zamysłów jak opisałem powyżej i ufać należy że to tylko poczucie humoru selekcjonera VD który z nudów postanowił sprawdzić czyjąś czujność :)
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2008-10-12 22:39:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja jednak miałem na myśli makro w sensie ogólnym w VD,może akurat to konkretne,nie jest zrobione zgodnie ze "sztuką robienia dobrego makro"...i tak na spokojnie,bez moich przekornych zapędów,mogę powiedzieć,że troszkę zawyżyłem :)...ale z drugiej strony można powiedzieć,że może właśnie dlatego trafiło do VD,że jest takim makrem "niedoskonałym" czytaj :niesztampowym...sam nie wiem,tak sobie dywaguję...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-10-13 10:31:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
on70 (2008-10-12 22:39:26) - cały problem w tym, że samo to, że makro jest "niedoskonałe czytaj niesztampowe", nie powoduje, że jest dobre w jakimkolwiek aspekcie tego pojęcia
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-13 18:00:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaW. ZgadzamSię ;) (jesli mowa o VD)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-14 16:04:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Następne
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-346368.php

Lepsze od poprzedniego makro w VD, ale to nadal nie jest fotografia, a tylko katalogowanie przez zdjęciowanie.

O zgrozo!
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-14 18:01:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no tu kera bym się spierał :)
Całkiem warsztatowo przyjemna materia. Może ciut do lewej za bardzo ale smakowite wizualnie jest. Miód dla wielu.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-14 20:36:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marekmarian,
Zgadzam się, pocztówkowo jest prawie świetne i życzę sporej sprzedaży.
;-)

fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-14 21:05:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kera, czuje że masz dobre inklinacje, wiesz zapewne o tym, że to otwarcie a nie zamknięcie służy umysłowi. Ale myślę że czasem warto pokazać dobry, przyjemny wizualnie obrazek. Na co komuś VD do którego nigdy nie dosięgnie :)
Wiem że są lepsze makro na OB niż to. I tak jest bardziej inspirujące dla wielu niż to poprzednie :) więc mamy do czynienia z krzywą wznoszącą u Wielkiego Selekcjonera :) czyż to nie optymistyczne?
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-10-14 21:28:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ROTFL
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-15 11:57:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marekmarian,
I jest w tym nasza wspólna, społecznościowa zasługa.
;-)

fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2008-10-15 14:06:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oby oby,
bo przecież mogło być tylko tak, że to Senior Selekcjoner zajrzał na chwilę do laptopa bo Junior Selekcjoner w szkole :) i od razu taki śliczniejszy robaczek .....
Ale za chwilę Junior ze szkoły wróci....
Dzisiaj chyba jakiś mecz, to Selekcjonera zastąpi Żona i będziemy mieli kilka ładnych dziecięcych buzi...
W nocy senior po meczu z ostatnim piwem się doklei i przybędą nam jakieś rozpustne agresywne laseczki ...
i tak dzięki tej różnorodności nie popadniemy wszyscy marazm i sen zimowy... :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa