fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
bardziej doceniane zdjęcia
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2008-10-27 21:42:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dlaczego zdjęcia ludzi którzy maja więcej punktów są bardziej doceniane??
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-10-27 21:50:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moje?
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2008-10-27 21:55:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie nawet przejrzałem i widać że jesteś profesjonalistą i wszystkie oceny są zasłużone(twoje oceny zawsze niskie :D) mi chodzi o to że gdyby ktoś kto ma więcej punktów wstawił takie zdjęcie jak ten co mam mniej punktów na pewno dostał by lepsze oceny :)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:02:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo najczęściej:
a) dbają o swoje TWA które ich wywindowało
b) ludzie z mniejszą liczbą punktów uważają że ten co ma więcej jest już Bóg wie jakim dobrym fotografem więc trzeba mu dawać wysokie oceny
c) bo autor jest taki sympatyczny, że lepiej nie ocenić niż dawać nisko.
Niepotrzebne skreślić i jest to test wielokrotnego wyboru.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:12:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotofsu - nie generalizujmy. Jak ktos o PR i TWA umie zadbac, to odzew zawsze ma. :) No i moze tak sie dziwinie sklada, ze jak ktos ma juz sporo punktow do dlatego, ze robi duzo dobrych zdjec - tzn. czy nie mylisz skutku z przyczyna? Odkad nie ma punktow przy ksywce to nieraz mi sie zdarzylo, ze postawilem dobra ocene przy jakiejs mi niezbyt znanej ksywce, mysle "o. jakis obiecujacy poczatkujacy, zajrze do jego PF" a tu sie okazuje ze koles/siowka ma ze 2x tyle punktow co ja i mrowie wartych uwagi fotek...

A jako czlowiek ze spora juz calkiem iloscia punktow az tak wcale doceniony sie nie czuje, ba potem widze dopiski "kurde, facet z taka iloscia pkt. juz takich banalnych/paskudnych/nieudanych fot to robic nie powinien!". I co gorsza oni zwykle maja racje :/.

A jak uwazasz, ze mala ilosc posiadanych pkt. wplywa zle na odior twej foty to wrzuc ja jako anonimowa. I nie ma problemu. (Swoja droga wyczailem chyba pewna "wysokopunktowa" osobe, ktora ostatnio wrzuca sporo fajnych "anonimow" zapewne w ciekawosci, czy to dziala w druga strone, tzn. czy dobra fota nie podparta ksywka i xxxxxx pkt sie wybroni. I z tego co widze, DOBRE foty sa doceniane i tyle.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:16:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aha. Moze jeszcze byc tak, ze malorolni, znaczy malopunktowi, widza jakas ich zdaniem mizern fotke, wpadaja z nozem w reku, a tu - o w morde - gosc ma xxxxxx pkt. i wysokie srednie pod fotami. I raczka opada, a skonfundowany krytyk mruczy pod nosem "no kurde, a moze ja sie faktcznie nie znam i to jest tak dobre, ze az tego nie rozumiem... eeee... to juz lepieje tego zera nie dam, bo mnie wysmieja, zem igorant i sie na TRYNDACH nie znam. Bo rozne -izmy pewnie sa, tylko ja tego nie widze...". No i idzie sobie zgnac ostrzem krytyki kotos mniej "papuśnego" a pod fotami tylko same zachwyty tych, co sie zachwycaja... :)

Tak byc moze. Stad ja najpierw oceniam, a potem dopiero patrze komu nawtykalem :) I jeszcze zaden odwetowiec sie nie trafil, az dziwne.
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:17:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter
wszytskich wysokopunktowców juz tutaj znasz ;)
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:19:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Uwierz, ze nie - naturalnie pare ksywek sie kojarzy, jasne, ale ciagle zaskakuja mnie ludzie z duuuzymi i dobrymi PF, o ktorych wczesniej jakos nie bardzo wiedzialem/kojarzylem. Inna sprawa, ze pamiec u mnie rownie dziurawa jak system zabezpieczen IE...
fotografia cyfrowa
,.,.
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:28:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eee moderują i tak:D
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:32:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

fotofsu - to co pisze Andres to racja a dodam jeszcze, że długa obecność na portalu owocuje tym, że masz w zakładce "zainteresowani mną" kilkadziesiąt i więcej osób. Ci "zainteresowani" zajrzą do Ciebie nawet na drugi, trzeci i jeszcze kolejny dzień. Fotografia nowego autora, jeśli nie wyląduje szybko w maXie ginie najzwyczajniej na ...nastej stronie. Nie wiele osób ma dość zapału by grzebać tak głęboko.
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:34:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pamiętam jednak parę mocnych wejść tu na OB, kiedy zupełnie nowy autor lądował na samej górze rankingu zwanego VP zanim jego fotografia opuściła pierwszą stronę galerii.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:35:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja sobie jeszcze zajrzalem do PF fotofsu - jesli pretensje, ze bardziej doceniane sa fotki ludzi z wysokim dorobkiem sa wywolane wzglednie niewielkim odzewem i punktacja pod fotkami autora postu, to dodam (bez zlosliwosci), ze oni jednak nie robia zwykle dosc szkolnych bledow w kompozycji czy ekspozycji fotki. I dlatego ich fotki sa zapewne lepiej ocenione. Bo znalezc temat, a uwiecznic temat to sa dwie rozne sprawy. IMO autor umie juz szukac tematow ale z ich utrwalaniem w ladny sposob ma jeszcze dosc odczuwalne problemy.

fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:38:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli cyfra obok imienia autora wątku to jego wiek, można jednak z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że osiągnie kiedyś sukces w fotografii.
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2008-10-27 22:44:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ej, 12 lat...? A nie no... to w takim razie szacun dla chlopaka, ktory juz calkiem niezle foty robi. :D

Facet, to ty nie narzekaj, startujesz z seniorami i jakos sobie radzisz. Rob swoje, za pare lat bedziesz tu rzadzil. :)
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2008-10-28 07:52:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hehe dzieki no a i jeszcze lifter ja wcale nie mówiłem o swoich zdjęciach ale często mozna zobaczyc w galerii jakiegoś pstryka kogoś kto ma xxxxxx punktów i same 3 i 4:D no a ja foce chyba gdzieś tak od czerwca teraz to mi sie smiac chce jak zobacze pierwsze foty ktore wstawialem. hehe i wtedy tak sobie myslalem kurde czego oni dają mi 0 i -1 przecież mi te zdjęcia tak sie podobają :D:D
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-10-28 08:10:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za Andresem + d) - bo my tutaj g**** się znamy na fotografii i oceny to czysty przypadek (poza niektórymi wyjątkami, które myślą, że się znają ;D)

Na prawdę na portalu hobbystów, pasjonatów i w znacznej większości zapewne samouków chcesz znaleźć kogoś kto Ci rzeczowo i obiektywnie zdjęcie oceni?
Żartujesz chyba ;D
fotografia cyfrowa
slawomirek
fotografia cyfrowa
2008-10-28 09:02:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Odp.: -Bo tak zachowuje się społeczeństwo.
fotografia cyfrowa
jackijj
fotografia cyfrowa
2008-10-28 11:48:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lepszy jeden konkretny komentarz bez punktowania, niż wiele komentarzy od znajomych (pochlebnych). I chyba ważniejsza jest tez oglądalność. Ja, podobnie jak wiele osób tutaj zrezygnowałem świadomie z ocen i KK. Od razu komentarzy mi ubyło, ale wydaje mi się, że jeśli już ktoś zatrzyma się przy moim zdjęciu i je skomentuje - to robi tak dla zdjęcia, a nie dla mojej osoby. A nawet jeśli nie skomentuje to je obejrzy anonimowo - co również jest znaczące...
A wiedza na temat fotografii nie jest potrzebna , by wywierała ona na nas wrażenie, które potrafimy wyartukułować.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-10-28 11:58:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotofsu - tak to widzisz, bo chyba tak chcesz to widzieć.
Nie jest tak jak piszesz.
Wiele osób na tym portalu zostało docenionych już na starcie. Wszystko zależy od warsztatu. Nie od punktów. A warsztat winien być solidny i przede wszystkim orginalny. Wtedy i zostanie doceniony.
Bo nawet jeśli będzie wyśmienite zdjęcie technicznie, piękne, że nic tylko na ścianie wieszać to jeszcze pozostaje kwestia czy aby już b. podobnych zdjęć ludize nie widzieli i zachwycali się czymś takim wcześniej. Co nie oznacza, że nie uważają danej pracy za porządną.
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2008-10-28 14:30:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam bede uwazal tak jak uwazalem bo wiele razy to widziałem :)
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2008-10-28 14:59:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
separatysta
to teoria

o ile warsztat, a szczególnie warsztat photoshopowy
jest doceniany
o tyle z tym zauważaniem oryginalności spojrzenia to już różnie bywa

fotofsu
jesli zależy ci na pkt
to postaw na warsztat : ostre szkło + PS

fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2008-10-28 15:14:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mi bardziej zalezy zeby ktos napisal co jest zle zebym nastepnym razem zrobil lepiej :)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-10-28 15:17:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gsowa - teoria. Z mojego punktu widzenia oparta na praktyce. Poza tym fotofsu pytał o ludzi z punktami. Czy ci ludzie warsztat mają oparty tylko na efekciarstwie? Czy też, czy ci ludzie mają punkty naliczone dzięki "efekciarskim" pracom?
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-10-28 15:18:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotofsu - a nie lepiej samemu stwierdzić co jest złe i pytać jak to poprawić? Bo jak bedziesz czekał jak ktoś ci powie co jest złe, to zaczniesz robić zdjęcia po czyjemuś, a nie po swojemu.
fotografia cyfrowa
fotofsu
fotografia cyfrowa
2008-10-28 15:24:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
'a nie lepiej samemu stwierdzić co jest złe i pytać jak to poprawić? ' nie bo o wielu rzeczach które bedą zle sam nie bede wiedział :)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa