fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Nokia N96
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-02 03:31:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ktoś robił takim zdjęcia?
Może jakiś inny aparat z dobrym foto?
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-02 03:31:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
... ;-) ... Może jakiś inny TELEFON z dobrym foto?
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-12-02 03:43:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
n93 robi niezłe foty, i jest dość poręczna fotograficznie, duży wyświetlacz - 100% kadru, obiektyw zeissa (jeśli dobrze pamiętam) :) po wrzuceniu do sieci, właściwie nie widać różnicy, oczywiście przy sensownych warunkach oświetleniowych :) mocno szumi przy dużym iso (które dobiera sobie automatycznie w zależności od oświetlenia) :) 3,2 mpix, 3 x zoom optyczny :) z LG ponoć też wychodzą niezłe (fajnie się pstryka, jak leicą), ale w porównaniu z nokią ma słabszy czas reakcji :) zdjęć na monitorze jeszcze nie porównywałem :)
fotografia cyfrowa
KrisBe
fotografia cyfrowa
2008-12-02 14:40:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może to LGKC910

http://skocz.pl/LGKC910
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2008-12-02 14:51:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sony Ericsson K850i
5mpix
ISO 100-400...
Regulowany pomiat światła...
Real Flash...
W symie wszystko to co jest w protym kompakcie ;)

http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=238&str=1
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-02 17:57:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To N93 odpada w moim przypadku.

LGKC910,
No, podoba mi się ten model, bo ma 8Mpix.
GPS i Internet jest na drugim planie. Dobrze rozumiem, że WiFi to internet?
Pozostaje do wyjaśnienia, czy można samodzielnie dobrać niskie ISO w ciemniejszym pomieszczeniu - głównie będę robić nim zdjęcia wnętrz.
Cena 1.650,- chyba delikatniejsza niż Nokia N96 , która ma 5Mpix. Tylko, że mnie te zdjęcia wyłącznie do internetu są potrzebne, a Nokia ma obiektyw Carla Zeissa. LG ma optykę Schneider-Kreuznach - zupełnie nie wiem jak to jest daleko do Carla Zeissa.


K850i
Ma 5Mpix, ale pozostałe dane wydaja się być MOCNO okrojone. Wtórny rynek uszkodzonych telefonów jest spory dla tego modelu, nawet w konfrontacji ze starymi modelami konkurencyjnych firm. Znalazłem też sporo zapytań o to, jak pozbyć się kurzu z wnętrza obiektywu - na co zwracał uwagę linkowany artykuł, nie tylko zresztą.

-----------------------------

Dzięki za info. Jak do tej pory Nokia N96 lub LG KC 910
fotografia cyfrowa
Chrup
fotografia cyfrowa
2008-12-02 20:24:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie lepiej po prostu jakiś mały i tani kompakt...? Lepszy i tańszy będzie:)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-02 20:26:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokladnie - pomyslalem tak samo jak CHrup
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-02 20:34:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera widzę dla Ciebie jeszcze jeden model

Samsung Pixon
http://www.dlastudenta.pl/dlafaceta/artykul/8_megapikselowy_Samsung_Pixon,26453.html

fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-12-02 20:49:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najlepiej analogowy :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-02 20:52:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hahaha - taki z cyferblatem jak ze Stawki większej niż życie :))))
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-02 20:56:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chrup, Calme,

Mam chyba ośmioletni i w połowie zepsuty telefon komórkowy, który odziedziczyłem po młodszej córce.
Doszedłem do przekonania, że wolę kupić, ale też i nosić przy sobie jedno cacko na smyczy, niż dwa.

Kiedyś miałem dwa dobermany, a teraz mam jednego foksa, to może dlatego.
;-)
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2008-12-02 21:03:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mój facet ma tego najnowszego i fone'a ... za każdym razem jak go biorę do ręki w celu np sprawdzenia rozkładu pkp boję się że upuszczę, coś popsuję albo zrobię nie tak, a w oczach właściciela widzę lekki stres... lekki tylko dla tego że to firmówka... a moją nokią 3330 pierdyknęłam ostatnio o chodnik i nic jej się nie stało...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-02 21:09:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera - jesli dawno nie miales nowych modeli przygotuj sie na praktycznie co kilkudniowe ich doladowywanie - sporo sie pozmienialo - sa niesamowicie pradozerne niestety
fotografia cyfrowa
Rafi083
fotografia cyfrowa
2008-12-02 22:14:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera a z tego netu tego wszystkiego bedziesz korzystal czy tylko chcesz go do fotek...
fotografia cyfrowa
rogero
fotografia cyfrowa
2008-12-02 22:51:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
N82 polecam - 5MPX, zeiss i prawdziwa lampa błyskowa - N95 się chowa,
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-02 23:49:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rafi083,
W kolejności: aparat, telefon, dyktafon, kamerka, GPS, ..........(jakaś przepaść mała)...............e-mail, www.
Nie interesuje mnie zupełnie mp3, radio, gry.
Dlatego Samsung Pixon z 8Mpix też wchodzi w grę.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-03 00:40:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
N82 jest trochę tańszy, ale mały wyświetlacz (może u mnie dość często występować potrzeba pokazywania zdjęć z aparatu) i wydaje się być okrojonym modelem.

Samsung GT-M8800 Pixon mnie zainteresował.
Ciekawe, dlaczego wśród innych nazw tego urządzenia jest taka: "T929 Leica". Czy to ma związek z obiektywem?
Wyświetlacz 3,2'', 2000 pozycji teleadresowych, karty pamięci max. do 32 GB (przyda się do foto, dyktafonu i kamerki).
8Mpix, ISO 100-1600, 1:2,4 , video do 120 klatek na sekundę, predef. zdjęcia nocne na statyw.
Baterię trzeba ładować raz dziennie przy ekonomicznych nastawach aparatu i podobno rysik trzeba nosić oddzielnie w kieszeni. ;-)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-03 01:33:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oglądam zdjęcia z nich.

Z LG fotka jest katastrofalna: http://www.mgsm.pl/katalog/lg/kc910/zdjecia/
Z Samsunga Pixon ("T929 Leica" - cokolwiek to znaczy) fotki są całkiem przystępne: http://www.mgsm.pl/katalog/samsung/gtm8800/zdjecia/
Z N82 jest lepiej niż z LG, ale o wiele słabiej, niż z Samsunga i występuje taki dziwny efekt zapożyczania pikseli ruchem konika szachowego i wszystko takie "owłosione jest i przemyte" : http://www.mgsm.pl/katalog/nokia/n82/zdjecia/
Nie znalazłem jeszcze z Nokia N96.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-03 09:25:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera tu masz kilka linków z fotami z N96:

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/7968_First_impressions_of_the_Nokia.php
http://www.letsgomobile.org/en/review/0087/nokia-n96/page4/
http://thenokiablog.com/2008/11/05/nokia-n96-vs-nokia-n85-fall-foliage-photos/
http://www.flickr.com/photos/robertwebbe/2805715122/

Notabene Nokia już zapowiedziała N97 ale pod kątem foto raczej zmian dużych nie ma.
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2008-12-03 09:31:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A wracając do tematu moim zdaniem najlepszym wyborem będzie Samsung.
fotografia cyfrowa
rogero
fotografia cyfrowa
2008-12-03 13:57:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
N82 okrojona???? z czego niby? ma wszystko oprócz dotykowego ekranu (a jak narazie żaden telefon - nie licząc iphone - nie ma wystarczająco dobrze dopracowanego interface'u dotykowego).... a tak - symbian (pełno dodatkowego softu), gps (polecam mapy garmina, nokia maps troche lipa), ponad 100 mb ramu, ponad 100 mb wbudowanej pamięci, wyjście TV... dużo by sę rozpisywać - do N96 dołożyli tylko tv cyfrową, to chyba jeszcze i tak u nas nie działa.
podsumowując - za stosunkowo niewielkie pieniądze jeden z lepszych fonów na rynku, co do zdjęć - parametry mówią same za siebie, no i lampa z prawdziwego zdarzenia....
maiłem już sporo smartphonów - tego mam od kilku miesięcy i nieszybko zmienią.
pzdr
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-12-03 14:39:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rogero,
Ups ;-)
No, umówmy się, że oceniam wyłącznie na podstawie własnych potrzeb, ilości sprzętu zepsutego na rynku wtórnym, problemów internautów i jakości zdjęć (co i tam zweryfikuję w momencie zakupu).

Samsung też ma dobrą lampę. Tak, czy inaczej, lampa błyskowa jest dla mnie drugoplanowa. Do tej pory pracowałem bez lampy i pewnie tak pozostanie.
Wyświetlacze: 3,2 / 2,4 cala (!) to dla mnie bardzo istotne.
Jakość zdjęć: ładna ostrość i bokech, gładki obraz / przeskakujące piksele, straszny bokeh, plamistość kompresji i wszystko jakieś owłosione brzydotą
Jasność: 1:2,4 / ?
ISO: 100-1600 / ?
Rozdzielczość: 8Mpix / 5 Mpix
Predef. zdjęcia nocne na statyw: TAK / ?
Teleadresy: 2000 / ?
Pamięć max: 32GB / 8GB

Natomiast ilość softu, mapy lepsze/gorsze, systemy operacyjne - nie wiem czy będę się na tym znał nawet w kilka lat po zakupie.

fotografia cyfrowa
rogero
fotografia cyfrowa
2008-12-03 15:11:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeżeli chodzi o aprarat w telefonie, to z założenia nie oczekuje się zbyt wiele. Nie twierdzę, że N82 jest lepsza od tego samsunga, choć przyznam - sadząc po parametrach całkiem nieźle to wygląda, ale nie zgodziłem się, że to okrojony model na tle dostępnych na rynku. Co do softu (z dziedziny fotografii) na symbiana jest fajny programik PANOMAN - pozwala robić fajne panoramy z połączonych kadrów (właściwie łączy kadry w momencie ich robienia) nawet do 180 stopni. Drugi to ZENZIS PHOTORIT - dużo efektów specjalnych (m.in. krzywe zwierciadła i tym podobne deformacje z podglądem na żywo podczas kadrowania).
No ale widzę, że już wybrałeś.
Gdyby zależało mi na samym aparacie też wybrałbym tego samsunga, ale nie wiadomo jak z resztą, a należy pamiętać, że telefon służy również do dzwonienia.
:)
fotografia cyfrowa
rogero
fotografia cyfrowa
2008-12-03 15:18:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
p.s. co do rynku wtórnego uszkodzonych telefonów - można ich awaryjność oceniać, mając dane o ilości sprzedanych sztuk.
Jeżeli w warsztatach samochodowych najwięcej jest opli, vw, audi i fordów, a np. kia bardzo rzadko tam trafia nie znaczy to, że kia jest bezawaryjna.
:)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa