fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
DZIWNE ZAKAZY
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-04-29 14:45:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@KrisBe - oczywiscie - tylko szkoda że nie poinformowano Ciebie o opłacie.
@marekmarian - ja uważam że takie samo prawo mamy do robienia zdjęć mostów, dróg, pałaców, parków - bo są one utrzymywane za nasze podatki
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-04-29 14:47:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@marekmarian - czy Ty widzisz róznice miedzy mostem a pałacem w charakterze własności, kosztów utrzymania i ich żródeł?
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-04-29 14:58:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Reasumując:

Uważam że jeśli dyrekcja chce być poinformowana o tym że bedziemy używać statywu
- powinna taką informację zamieścić przy wejściu w regulaminie Parku przy Muzeum w Wilanowie. (takowy jest)
- taka sama informacja powinna znajdować się na oficjalnej stronie.
- Pan z ochrony nie powinien straszyć utratą mienia.
- nie powinna byc pobierana z tego tytulu żadna opłata.
- Pan z ochrony nie powinien zasłaniać mi obiektywu tymbardziej że nie byl skierowany w kierunku pałacu :)

fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-04-29 14:59:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
buddabar
2009-04-29 14:45:58

Nie do końca. to że z budżetu nie oznacza że tylko z podatków, są prywatyzacje, zyski spółek skarbu państwa itp... Pomijam już skalę podatków Twoich przełożoną na Wilanów, a podatków prezesa Orlenu... któremu wolno więcej (i czego?) w Wilanowie?
Do tego dochodzą kwestie remontów finansowanych przez rożne projekty niekoniecznie z unii (jezus maria, wyobraź sobie jak do Polski przyjedzi kilka milionów Niemców pstrykać zarobkowo Wilanów bo płacą podatki z których Unia finansuje remont Wilanowa....) To samo odnosi sie do rog i mostow. Przesada? owszem, ale jak wyraźnie podkreśla, że nie ma prostych zasad.
Moim zdaniem prawo komercyjnego fotografowania wynikajace z płacenia podatków to zbyt łatwe i mocno ryzykowne przełożenie :)
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-04-29 15:11:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@marekmarian twoje przyklady są mocno nadwyrężone. Masz coś przyziemniego? I tak naprawde o czym chcesz napisać?
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-04-29 15:34:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odniosłem sie do argumentu "podatki jako prawo do fotografowania w Wilanowie (ze statywem)" Podatki to marny argument.

Jesli chodzi o Twoją listę: w dużej mierze sie zgadzam, choc i tak uważam że papierologia zabije wszystko :)
- informacja na stronie to powinien byc po prostu regulamin do pobrania.
- Pan może straszyć utrata mienia, zawsze powód do zarobienia dla Ciebie i Twojego prawnika (groźba)
- opłata za komercyjne fotografowanie powinna być, bo zarabiasz na tym budynku (niezależnie od tego ile płącisz podatków) To czy Ci się to uda i czy chcesz to obejść to Twoja sprawa.
- Pan nie zasłania obiektywu :) on sobie stoi :) a na poważnie, to śmieszny punkt. Olałbym tą kwestię :) bo trochę wesoła jest.
fotografia cyfrowa
PoulN
fotografia cyfrowa
2009-04-29 15:37:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za joanna_ga

Wszystko co stawiamy samodzielnie w miejscu publicznym np; chodnik musi musi prawnie mieć zezwolenie zarządcy czy właściciela tego terenu.
Zgadza się ponopod - jest w tym przypadkiem poza prawem ponieważ nie stoi samodzielnie ;)

Więc wszyscy Statywowcy - pozbyć się dwóch nóg! i problem z głowy.
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-04-29 16:08:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@ marekmarian - opłata za komercyjne zdjęcia - powinna być. Ok ale ja nie piszę o komercyjnych zdjęciach.
A Pan ochroniasz usilnie mi uniemozliwiał zrobienie zdjęcia płatkowi a nie pałacowi i specjalnie mi zasłaniał płatka :)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-04-29 16:24:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
boś pewnie chciał Płatkowi brzydkie zdjęcie zrobić a Platek zasługuje tylko na ładne. W takim wypadku trzymam stronę ochroniarza :)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-04-29 16:27:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiście żartuję:)
może to jest tak jak pisze PoulN, tylko wszyscy ten nakaz wykonują nie umiejąc wytłumaczyć o co chodzi (ślepo)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-04-29 18:09:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
buddabar2009-04-29 13:40:52: jaka zazdrość? o co? O tę fotke? LOL. Jakimi zaczepkami, mówię po prostu ze lansujecz kiepską fotę za pomocą rozdmuchanego błahego problemu. :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2009-04-29 18:11:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kiepską, zaczy się zwykłą, bo się obrazisz ;)
fotografia cyfrowa
marekmarian
fotografia cyfrowa
2009-04-29 18:49:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
roa, Ty w kółko swoje... :) juz to chyba pisałeś ;)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2009-04-29 18:55:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmmm gdyby mieli szczegółowo przed wejściem do każdego takiego obiektu informować na tablicach szczegółowo czego nie wolno i dlaczego niezła galeryjka by się porobiła...bez oglądających jak mniemam :-)

a najlepszym w tym całym zajściu jak myślę, że budda nie zawył "ratunku niemce mnie biją!" :-)
fotografia cyfrowa
buddabar1
fotografia cyfrowa
2009-04-29 20:04:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
roa jeszcze raz :) dawaj :) 4 raz może ktos zauważy co piszesz :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-04-29 20:56:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wyobraźcie sobie - w jakimkolwiek muzeum - wycieczkę ładnie ubranych skośnookich pań i panów, w liczbie 50 osób, które z wrodzonym sobie wdziękiem i pokłonami do każdego napotkanego turysty, rozstawiają statywy, by uwiecznić swój pobyt. Potem wyobraźcie sobie, że jest to w chwili, gdy wy zwiedzacie to miejsce, a na koniec, że jesteście dyrektorem tego przybytku.
Jak nie powiecie "qrwa mać" /jap.: chikusho/, tzn., że jesteście właśnie uczestnikami tej wycieczki i trudno Wam sobie wyobrazić, że nie wszyscy będą zafascynowani Wami.
Domo arigato gozaimasu :)))
fotografia cyfrowa
ekosta
fotografia cyfrowa
2009-04-30 00:20:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie przeczytałem całości, ale mam w takich wypadkach rozwiązanie: a) szczery, szeroki uśmiech, b) gadam w obcym narzeczu - czasem działa:)
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | Strona 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa