fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Prosze o rady ...Moje własne małe zaciszne studio amatorskie :)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
piotrektb
fotografia cyfrowa
2010-04-27 17:13:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niedawno kupiłem swoją pierwszą lustrzankę Canon 7d +50mm 1.4
Teraz zaczynają się schody Marzę o swoim małym domowym studio gdzie będę mógł tworzyć :) chodzi mi o to jakie oświetlenie daje najlepszy efekt przy fotografowaniu ludzi :) jakie tła ?-podobno kartonowe są najlepsze ??? a może znacie jakieś dobre książki na temat wyposażenia studia ??? może znacie jakieś dobre strony internetowe sklepy itd
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-04-27 17:20:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
piotrektb -> fajnie jest dostać esencję, ale... ;o) Tak dla hecy wpisałem w wyszukiwarkę hasło: domowe studio fotograficzne. I co? I uzyskałem 151.000 (sto pięćdziesiąt jeden tysięcy!!!) adresów, z czego już na pierwszej stronie pojawiły się takie, które odpowiedzą na pytania, które postawiłeś i takie, które odpowiadają na cały pęczek innych. Twoje hobby powinno być dla Ciebie napędem do samodzielnych poszukiwań. Spróbuj!
Pozdrawiam.
:o)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-04-27 17:38:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa - a co jeśli piotrektb nie ma wyszukiwarki? ;)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-04-27 17:38:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken -> to ma kłopot... ;o)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-04-27 18:13:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytanie było o DOBRE strony, książki, sklepy.
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2010-04-27 18:33:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera, "dobre" było poprzedzone "a może...", więc "dobre" raczej nie były sednem sprawy.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-04-27 19:50:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bernard,
Co?
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2010-04-27 20:54:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co, co? :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-04-27 20:56:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jedyne dobre rady, książki i sklepy udziela, wydaje i prowadzi kera
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-04-27 21:03:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bernard,
"może znacie jakieś dobre książki ... może znacie jakieś dobre strony internetowe sklepy itd ".

Może znacie, a nie może dobre, czy może książki, czy może itd.

PS. Pracujesz w TVN24?
fotografia cyfrowa
piotrektb
fotografia cyfrowa
2010-04-27 21:12:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co wybrac skoro tyle tego jest w tym tkwi problem
fotografia cyfrowa
piotrektb
fotografia cyfrowa
2010-04-27 21:15:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chodzi mi o wasze rady a nie o wyszukiwarki gdzie w necie wszystko mnie zalewa i gubi sie w tym natłoku
fotografia cyfrowa
piotrektb
fotografia cyfrowa
2010-04-27 21:20:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dostałem podpowiedz mam dwie lampy 180 w kazda 3 tła białe niebieskie i czarne . Jakiego rodzaju firma ???? czy potrzebne mi bedą softboxy ? jakiego rodzaju są tła albo inaczej Z JAKIEGO TWORZYWA WYKONANE SĄ TŁA ????? gdzie ich szukać chodzi mi o konkretne namiary Patrzylem na allegro e bay itd ALE CO WYBRAĆ :) POczujcie sie jakbyscie mieli isc ze starym znajomym na zakupy i chcecie mu pomóc :)wybrać jak najlepiej .... Please ?
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2010-04-27 21:21:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera, no tak, zapomniałem, że Tobie trzeba wszystko od A do Z pisać.

Piotrektb, znaj serce:

http://fotozakupy.pl/lampy-studyjne/quantuum-sq-201-2-x-200-ws,9346s

Na początek nic więcej do szczęścia nie potrzebujesz. No, może jeszcze blenda się przyda.
fotografia cyfrowa
piotrektb
fotografia cyfrowa
2010-04-27 21:25:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a propo wyszkukiwarki ,ową posiadam:) i wciąż szukam, rozglądam się i nie przestane ...:P
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-04-27 21:32:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i tak trzymaj! ;)
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2010-04-27 22:34:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W takich razach zwykłem cytować niejakiego Jeffrey'a Scovil'a - troszkę bawi się fotografowaniem kamieni wszelkiego rodzaju. Otóż w czasie warsztatów, omawiając temat oświetlenia, zagaił: "To co widzicie za mną kosztuje ok. 5000 USD (mówił o szpejach, które używa w pracy). Ja zaś wam pokażę jak zestawić dobre światło za 20 USD.", koniec cytatu. W efekcie użył lampy do oświetlania deski kreślarskiej i blend wykonanych z... kartonów po mleku. Tłem były głównie kolorowe kartony, satynowane, ale też i matowe, i błyszczące. Sądzę, że "gotowych przepisów" znajdziez wszędzie mnóstwo, ale czy będą zjadliwe zgodnie z Twoim smakiem - to już zupełnie inna bajka:)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-04-28 00:02:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bernard,
Ponieważ przeszedłeś w tryb personalny i piszesz o mnie, to rozumiem, że mój argument merytoryczny podświadomie przyjąłeś jako koniec dyskusji na temat "może znacie - może (ale nie koniecznie) dobre".
fotografia cyfrowa
piotrektb
fotografia cyfrowa
2010-04-28 00:12:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo fajny cytat :-) to i tak nie zmienia faktu ze lampy by sie zdaly dzieki za posta pozdrawiam
fotografia cyfrowa
piotrektb
fotografia cyfrowa
2010-04-28 00:16:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo fajny cytat :-) to i tak nie zmienia faktu ze lampy by sie zdaly dzieki za posta pozdrawiam
fotografia cyfrowa
piotrektb
fotografia cyfrowa
2010-04-28 00:24:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo fajny cytat :-) to i tak nie zmienia faktu ze lampy by sie zdaly dzieki za posta pozdrawiam
fotografia cyfrowa
piotrektb
fotografia cyfrowa
2010-04-28 01:31:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a to dziwne wyslalem ten teks po trzykroc hmmm wlasnie przegladam stronke podana przez Bernarda hmmm a co sadzicie o swietle stalym nie bedzie lepsze niz blysk ????chyba zainwestuje w literature albo warsztaty :-)
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2010-04-28 01:43:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zajrzyj tu http://www.ventis.com.pl/?page_id=16
fotografia cyfrowa
pablo3style
fotografia cyfrowa
2010-04-28 02:48:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja nie posiadam własnego studia ale z tego co się orientuję to światło stałe jest najgorszym możliwym wyborem, więc ten pomysł rzucił bym już w przedbiegach, albo najtańsze lampy z średniej pułki - -czyli te quantumy podane przez bernarda - albo najtańszy chiński zestaw z allegro czy ebaya - 2 lampy to minimalny zestaw ale 3 do doświetlenia np tła jest też wymagana - więc może 2 lepsze i jedną chińską... ja osobiście kupiłem na ebayu zestaw 2 chińskich z softboxami i wyzwalaczem radiowym i do tego używam mojej lampy z aparatu 580ex wyzwalanej z fotoceli jako 3 doświetlającej...
fotografia cyfrowa
FLOGISTON
fotografia cyfrowa
2010-04-28 17:13:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może warto odwrócić sytuację- zacznij od plenerów w jakiś spokojnych miejscach, na tle murów, ścian, nawet bloku z wielkiej płyty (bardzo fotogeniczny motyw, wbrew pozorom).

Jak już wypalisz się artystycznie, albo dopadnie cię lenistwo i nie będzie ci się chciało uganiać z modelkami w plenerze to wówczas pomyśl o studio. Będziesz już wtedy znał odpowiedzi na swoje potrzeby i kupisz to co niezbędne, a nie to co reklamują.
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa