fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Brak wolności...
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-05-16 11:30:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cześć Wszystkim.
Nie mam zamiaru rozwodzić się nad sensem moderacji, czy brakiem tego sensu... Ale zastanawia mnie jedno... Czy to nie jest tak, że mamy wolność słowa, wyboru itp? Mnie wymoderowano jedno zdjęcie, ostatnio dodane, które spowodowało spore zamieszanie (skrajnie różne oceny i komentarze). Dziś patrzę - przyczyna moderacji - zdjęcie prowokujące, zbyt bardzo... Nie spieram się, czy są gorsze zdjęcia czy nie od mojego (pewnie są i lepsze i są gorsze), ale mam pytanie? Gdzie się podziała wolność...?

Dotyczy zdjęcia: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-601302.php

Poniżej także link, jaki dostałem od jednego z użytkowników: http://niewiarygodne.pl/kat,131874,title,Nad-losem-tej-dziewczynki-pochylil-sie-caly-swiat-Stala-sie-symbolem-tragedii-tysiec+y-dzieci,wid,14209357,wiadomosc.html

Temat uważam do przemyślenia... Nie temat zdjęcia, a wolności... W wolnym ponoć kraju...

Pozdrawiam serdecznie!
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-16 12:20:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wolność jest taka sama jak choćby w prasie, możesz zrobić jakiekolwiek zdjęcie, czy napisać jakikolwiek tekst. Masz prawo, jesteś wolny. Natomiast redakcje też korzystają z tej wolności i mają prawo odmówić publikacji - tak rozumiana jest paradoksalnie ta wolność. Stąd wielu fotoreporterów i dziennikarzy staje się niezależnymi - po prostu przestaje im zależeć. :)))

Kiedyś na OB wstawiłem tę fotę: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-390379.php
Nosiła wtedy tytuł "Relaks"
Została wymoderowana, bo... "tytuł ranił uczucia religijne".
Dasz wiarę?
Ja byłym w szoku.

Natomiast Twój tryptyk jest ciekawy, może nie jest ciekawie pokazany, ale niecodziennie można zobaczyć jak wygląda taka operacja.
Nie rozumiem, co może być tam prowokującego, w końcu to rekonstrukcja kciuka, a nie palca fuckującego. :)))
Pozdrawiam. :)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-05-16 12:36:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obydwie podawane przez Was przyczyny moderacji są dla mnie niezrozumiałe i chyba nawet niedopuszczalne, bo po prostu ograniczają wolność wypowiedzi. "Zdjęcie prowokujące" jeżeli do dyskusji, to w tym jego siła. Dyskusja pod zamieszczonym zdjęciem; jaka by nie była krytyczna, jak różne zdania by nie padały (z wyłączeniem bezpośredniego obrażania, itp) jest wartością samą w sobie.

Z drugiej strony patrząc, może Redakcja baczy, by nie budzić demonów :)
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-05-16 12:46:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzięki za reakcję... Jabe piszesz o ograniczaniu wypowiedzi... Masz rację, tym bardziej, że moim zdaniem na portalu fotograficznym właśnie przez zdjęcia ludzie się wypowiadają... Zastanawiam się, czy nie napisać do właścicieli serwisu... Z zapytaniem jak to jest... Rozumiem, że można napisać coś na temat prowokującego zdjęcia, że może zanim się takie wystawi, warto się zastanowić, ale żeby zaraz moderować... To dla mnie dość niepojęte...

neojmx - zdjęcie bardzo fajne i na pewno nie obraziło moich uczuć religijnych...

Pozdrawiam i dziękuję za reakcję!!
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-16 12:47:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@jabe, to jeszcze nic, bo tylko portal społecznościowy, ale przypadki "moderacji" znajdują swoje zastosowanie w życiu medialnym. Kiedyś, robiąc materiał interwencyjny przeciwko jednemu lokalnemu inwestorowi, który gnębił pracowników, napisałem rzetelny tekst, gdzie wypowiadały się obydwie strony. Naczelny materiał przyjął i był zadowolony. Tuż przed ukazaniem się numeru, nagle powstała afera, bo inwestor był, jak się okazało, przyjacielem wydawcy. A ja o mało nie straciłem tam pracy. Tyle że nie zwolnić, to mnie nie mogli, bo byłem tam na zleceniu. Ale ponad 2 tygodnie pracy poszły na marne. Nie muszę pisać, że i tak te 2 tygodnie zapieprzałem za lichą wierszówkę.

W innej redakcji, znanej ogólnopolskiej gazety, tuż po otrzymaniu zlecenia dowiedziałem się o kim mogę, a o kim nie mogę pisać.
Wolność i niezależność, to mrzonki.
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-05-16 12:54:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx - a tak przy okazji, jutro jestem w Otwocku;-)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-16 12:54:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja już od ponad roku w Otwocku nie mieszkam.
Ale pozdrów ode mnie Otwock. :)
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-05-16 12:56:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx - heh, oki, przekaże:-)

A na serio... No właśnie na serio to nie wiem co mam myśleć... Chyba nie będę myślał, tylko będę dalej robić foto, uczyć się, podglądać i zamieszczać:-)
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2012-05-16 13:07:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ustawowo jesteśmy wolni od cenzury, natomiast autocenzura lub inaczej - cenzura wewnętrzna, mają się zupełnie dobrze:)! My, amatorzy, mozemy sobie poutyskiwać na nie całkiem zgodne z naszym poczucie estetyki czy przekazu reprezentowane przez userów czy modów, ale współczuć należy profesjonalistom - to ich praca idzie wniwecz. Tak naprawdę to przysłowiowy motylek na fiatusku może być pracą kontrowersyjną, moze obrażać czyjeś uczucia czy poczucie estetyki, a - zgodnie z regulaminem - jest to już podstawa do zgłoszenia do moderacji. ErNOL'u - musisz liczyć się z tym, ze niejedna jeszcze Twoja praca stanie się "ofiarą" klikniecia w koszyczek przez któregoś z userów:)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-16 13:24:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja czasami stosuję owidiuszowską zasadę "Co źle znosisz, będziesz znosił dobrze - przywyknij tylko". I wcale to nie oznacza, że poddaję się systemowi. Szukam alternatywy. Nie będę się kłócił z administracją portali, że wymoderują mi fotę ani z redaktorami naczelnymi, że nie opublikują foty, czy tekstu, bo nie ma to sensu, ale mogę - jeśli mi zależy - szukać miejsc, gdzie taka sytuacja się nie zdarzy.
Co wcale też nie oznacza, że zgadzam się z decyzjami modów, czy naczelnych - po prostu nie walczę z wiatrakami, nie silę się na misję zbawienia, nie bawię się w rewolucjonistę.

Odnośnie Twojego tryptyku, to ja myślę, żebyś spróbował go pokazać w serii, większe zdjęcia, w kolorze i z odpowiednim opisem.
Nie tu, to gdzieś indziej.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-16 14:21:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kilka jeszcze uwag pozwoliłem sobie napisać pod rzeczoną fotą Autora wątku.
Pozdrawiam. :)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-05-17 01:07:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pierdoli sie moderacji we lbach , tyle na ten temat
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-05-17 01:11:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:-)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-17 11:01:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sylwestrze, nie tylko moderacji, bo moderatorzy często działają jak automaty, dostaje zgłoszenie i klika usuń, nawet nie sprawdzając co.
W moim przypadku, który opisywałem, tak było, że zgłoszenie poszło od kilku odwetowców, a w uzasadnieniu otrzymałem wklejkę wpisu jednego z nich.
Tak że przyczyniają się do ograniczania wolności i swobody prezentacji także sami użytkownicy.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-05-17 13:25:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdjecia moga byc przenoszone do pf takie w ktorych jest sporo bledow tech, brak ostrosci itp , Zdjecia poprawnie zrobione powinny istniec dalej w galerii


neojmx jakis swietojebliwy moder dostal uczulunia na Twoja pracepokazujac jednoczesnie brak szacunku dla twojego pogladu , kto jak kto ale moder powinien byc neutralny
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-05-17 13:29:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-1bDd-pceF4

fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-05-18 07:02:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może czas na zmianę moderatorów...? Pzdr!!
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-18 14:32:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy tym też czas na zmianę mentalności niektórych userów, bo moderatorów to da się zmienić, gorzej z klapkami na oczach niektórych ludzi tutaj. ;)
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-05-18 15:19:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx - byłeś na moim PF? Zajrzyj... Dziś dodałem zdjęcie + PE i... Kolejna moderacja... Czy to nie przesada? Zaczyna mnie to nie tyle denerwować, co irytować... Bo to już chyba lekka przesada... Pzdr!!
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-18 16:47:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podaj, proszę, link do zdjęcia.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-18 17:01:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Prowokacyjne zdjęcie. Niestety, ale zdjęcie zostało uznane przez moderatorów za prowokacyjne."

Zdjęcie technicznie nie jest najlepsze i jakby to był powód moderacji, to nie rzekłbym słowa, ale prowokacyjna to zaczyna być postawa moderatorów, o inteligencji, przez grzeczność, nie wspomnę.
To się naprawdę robi chore i wpływa negatywnie na wizerunek portalu. :(
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-18 17:11:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Może się narażę, ale polecam moderatorom dyskusję pod tą moją fotą:
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-435102.php
Zauważcie, że pomimo drastycznego ujęcia, użytkownicy bez Waszej szanownej ingerencji poradzili sobie i powstał bardzo rzeczowy dialog.
Może spróbujcie się przyzwyczaić, że fotografia, to nie tylko kwiotki dla cioci Zosi. ;)
fotografia cyfrowa
Karrramba
fotografia cyfrowa
2012-05-18 18:22:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Moderator to prawie anioł :D

cieszcie się kochani że ja nie jestem moderatorem :)

:))))))))))))))))))))))))))
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2012-05-18 18:26:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cieszymy się. Zwłaszcza z tych, którzy nie mają zdjęć w pf.
Nie bierz tego personalnie, ale przez to OB jest jakie jest. :)))
fotografia cyfrowa
Karrramba
fotografia cyfrowa
2012-05-18 18:29:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmx -fotki bywają, ale na krótko, ciężko tu w konkury stawać :DDDD
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa