fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Pomysł
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-05-30 22:20:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afropolak vchyba ktos Ci napisal pod zdjeciem GNIOT i to Cie zabolalo ze taki pomysl wymysliles :)

jak ktos czesto zaglada na portal to doskonale wie kto wchodzi w du...., kto szuka ocen lub TWA , ZAWSZE MOZNA OMIJAC TAKICH LUDZI O ILE SIE TEGO CHCE :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-05-31 07:32:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie o to chodzi że mi ktoś dopiekł, po prostu mam chęci i jeszcze nieco sił aby powalczyć z wiatrakami.
Taki pomysł to skutek ankiety i nawiązanie do wątków z forum :

http://www.obiektywni.pl/forum/watek-165206-950.php
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-165566.php
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-165567.php
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-05-31 21:38:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kto chce byc anonimowy to bedzie , kto chce szczerze napisac pod zdjeciem co o nim mysli to tez napisze , a na przymus nic nie ma , ja wiecej pisze na forum niz pod zdjeciami i mnie nikt nie zmusi do pisania pod zdjeciami , jak mam ochote to napisze , sa zdjecia gdzie komentarz jest zbedny i nie bede cudowal by napisac kilka slow :)
fotografia cyfrowa
gregsk
fotografia cyfrowa
2012-05-31 22:41:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sylwester dobrze prawi, ja też nie będę cudował :)
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2012-06-01 11:41:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mz pomysł niestety zowu "walka z wiatrakami"............
za sylwestrem70......................................................
ostatnio rzadko wrzucam zdjęcia ale lubię czasem komentować.....przy nowym pomyśle albo musiałbym wrzucac zdjecia (a wrzucać byle wrzucać to mi nie pasuje...) albo powinienem przestać komentować........:))
Pozdrawiam Rewolucjonistów :)
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2012-06-01 11:57:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I jeszcze....
A oceny 1, 2 i 3 to pies? One nie zasługują na uzasadnienie?
A może pójść dalej i wprowadzić obowiązek komentowania tylko po angielsku, rosyjsku czy chińsku! A co! Ograniczy to dostęp do zacnego portalu nie władających językiem obcym to i głopot pisanych nie będzie. Z drugiej strony może spowodować lawinowe pojawienie się userów z Całego Cywilizowanego Świata co niebywale podniensie poziom portalu!!!! Przecież Tam są lepsi fotografowie niż nasze Rodzime Gwiazdy! :)
Kończąc, podzielę się obserwacjami z mojej zawodowej działki czyli sportu. Na każdym poziomie zaawansowania trenerzy, kluby, związki chciałyby w Polsce mieć MISTRZÓW, nawet w kategori 8 latków......I wszyscy dawno zapomnieli co to ZABAWA.....i dlatego mamy taki sport jaki mamy, daleko za muzrynami.....
Więcej zabawy rzyczę z okazji Dnia Dziecka :))
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2012-06-01 11:58:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sorka, niewładających chyba razem :))
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-06-01 12:16:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czasami mam jakieś chęci rewolucyjne, ale po czasie dochodzę do wniosku że nie dogodzi się wszystkim, nie uszczelni zasad i że zawsze znajdą się tacy którzy i z najpiękniejszej idei uczynią obornik. Najczęściej zbieram tylko jakieś poszczególne głosy proponując zmiany. Czasami zmiany na dobre, a czasami nietrafione.
fotografia cyfrowa
remigiusz_o
fotografia cyfrowa
2012-06-01 12:51:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
E tam, gadanie - wrzucajcie DOBRE fotografie, choćby takie, jak moje, to będą komentarze! Cholera, przeca pod moimi nie ma komentarzy... :(
No tak, czeba się jeszcze dużo nauczyć... hahahahaha. Viva la revolucion!
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-06-02 00:35:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afropolak nie neguje Twoich checi , walcz probuj , im wiecej takich jak Ty , tym lepiej dla portalu :)
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2012-06-03 22:47:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jestem na "NIE"
od dzisiaj wstawiam suche, pozytywne cyferki
bez komentarza,

co dupiate omijam szerokim lukiem,
przydupasy na pozytywne ocenki zawsze sie znajda
Quo Vadis OB
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2012-06-04 10:28:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pomysł sam w sobie ciekawy, ostatnio sporo użytkowników którzy są - parafrazując jeden kultowy film "on the mission from god", ja osobiście wsłuchuję się w krytyczne głosy, nawet z pozoru idiotyczny może nieść w sobie jakąś treść (z naciskiem na jakąś), oczywiście nie w głosy w stylu "ja bym to zrobił inaczej" bo każdy zwykle by to zrobił inaczej na tym polega indywidualność że robimy inaczej, ale wracając do tematu zwykle chcę się zapoznać z portfolio krytykanta zobaczyć tą mityczną jakość i te mitologiczne kadry - zwykle nic takiego nie widać, zwykle widać mniej lub bardziej wydumane kadry zrobione w słabym świetle i mające przeciętną jakość, "ahtyści" konwertują to dodatkowo do bw (lub dają jakis holgowy look ad feel, ewentualnie "przecierkę") co w ich mniemaniu ukryje te oczywiste wady, a ci bez "ahtystycznego" zadęcia przeostrzają na maksa lub nawet robią hdra. podsumowując ten przydługi wywód - tak chcę widzieć portfolio krytykanta to nie polepszy (ani nie pogorszy) mojego zdjęcia ale pozwoli sobie wyrobić opinię o opinii.
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2012-06-04 21:44:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i jeszcze taki jeden pomysł żeby było rozwojowo :) użytkownik usuwa zdjęcia - diabli biorą z trudem uskładane punkciki :)
fotografia cyfrowa
jan
fotografia cyfrowa
2012-06-04 21:44:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli zdjęcie idzie razem z punkcikami :)
fotografia cyfrowa
adamar
fotografia cyfrowa
2012-06-11 17:09:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A te punkciki to mona na co wymieniać np. na makaron, ryż, fajki lub piwo, że są powodem takiej żądzy ciułactwa wśród userów tego zacnego portalu?
fotografia cyfrowa
adamar
fotografia cyfrowa
2012-06-11 17:10:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A i sorki za brak polskich literek na początku wypowiedzi. Nie zawsze w porę się zorientuję że mam jezyk przestawiony..
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-06-11 17:18:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@adamar czytałeś wątek czy tak tylko postanowiłeś wypowiedzieć się w oparciu o jeden komentarz ?
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-06-11 18:28:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
adamar - za 1000 punktów płacą złotówkę i dlatego tu tyle wazeliny :))))
fotografia cyfrowa
adamar
fotografia cyfrowa
2012-06-12 13:44:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@karp1225 - szlag!!! Chcesz powiedzieć że tyle lat zmarnowałem!!! To żebym tak przez ten czas, odkąd się pierwszy raz zalogowałem, wykorzystał wszystkie limity dodawania zdjęć, odpowiednio piąteczkował wszystko jak leci, prosił o "komcie" oraz zbierał punkciki to panowie Kulczyk z Solorzem by mi teraz po piwo i chipsy latali w trakcie ogladania Euro?!!! ;D
@Afropolak - wyobraź sobie że mam taki zwyczaj, że najpierw czytam cały wątek oraz odnośniki do wątków pobocznych a dopiero potem ewentualnie coś piszę. Do tej dyskusji też postanowiłem dorzucić swoje trzy nic nie warte grosze. Cieszy mnie to że duch w narodzie nie ginie, i ze ciągle znajdują się reformatorzy, którzy czują potrzebę poprawiania zastanej rzeczywistości. To dobrze, bo na tym polega rozwój, na zmianach na lepsze. Martwić zaczynam się wtedy, gdy te reformy zaczyna się robić od zadniej strony w imię uszczęśliwuania wszystkich. Otóż należałoby się zapytać po co zamieszcza się zdjęcia na portalach typu OB? Ja osobiście jeśli już to robię to zamieszczam z dwóch powodów. Po pierwsze żeby zapoznać się z opinią ludzi którzy ( na to liczę) coś wiedzą na temat fotografii. Ich opinie są bardziej miarodajne niż tych którym się każdy pstryk muszki na ... gałązce, lub dzióbka przed lustrem w syfiastej łazience podoba, lub też z powodu prozaicznego który w zasadzie od pierwszego różni się tylko intencją, tzn uważam że w końcu udało mi się zrobić w miarę przyzwoitą fotkę i chcę ją mieć w swoim podręcznym portfolio aby móc ją pokazać kumplom. I tak, jeśli zdecydowałbym się zrobić zdjęcie np rybitwie zwyczajnej na kupie wodorostów w trakcie leniwego południowego spaceru po plaży z pieknie świecącym słońcem, poetyckimi białymi przepałami na grzywach fal i fascynującymi czarnymi dziurami cieni w zagębieniach piasku plaży, to jeśliby kolega karp skwitował to krótkim "gniot" i wstawił -1, to o ile swoje hobby jakim jest fotografia traktuję poważnie, zastanowiłbym się poważnie dlaczego kolega karp raczył tak "bezwględnie" potraktować dzieło mojego życia.. Ba, być może wysłałbym mu nawet wiadomość na priva, ale nie z bluzgiem a z prośbą o jakieś ukierunkowanie, radę, linki do stron dotyczących fotografii ptaków. Na pewno nie robił bym mu rewanżu pod jego pracami, lub nie wylewałbym łez na forum. Pamiętam jeszcze czasy gdy OB było chyba najlepszym polskim portalem o dosyć wysokim poziomie prac i o ile mnie pamięć nie myli, nie było to zasługą cackania się jedwabnych rękawiczkach z każdym kto raczył wrzucać tu swoje pstryki z biodra. Wręcz przeciwnie, krytyka była często ostra w formie i bezpośrednia, wymuszało to większą powściągliwość w doborze prezentowanych prac i większy szacunek userów wobec portalu. Szacunek, tzn pewną pokorę i samokrytykę. Jeśli szanuję portal, tzn innych użytkowników, którzy wkładają wysiłek i czas w dopracowanie swojego zdjęcia, to nie zamieszczę tu swojego pstryku psa na trawniku robiącego kupkę, dopalonego jeszcze kukułką w celu zwiększenia poziomu artystycznego, tylko najpierw obejrzę inne prace, poczytam komentarze i zastanowię się czy aby na pewno moja praca jest na tyle dobra by ją tu zamieścić. Jeśli jednak mam w nosie wszystkie zasady i uważam ze mój samorodny talent jest tak wielki, że mnie samego przeraża jego ogrom, a każdy skurcz mojego palca wskazujacego jest brzemienny dziełem na miarę Giocondy, to sam sobie jestem winien gdy inny user o mniejszym poziome zachwytu nad moim geniuszem raczy wyrazić to ciut dobitniej. Co do Twojej propozycji kolego Afropolaku... Wydaje mi się że ona spowoduje tylko wysyp gniotów ze strony ciułaczy punkcików, bo przecież trzeba wrzucić żeby móc komuś do zadka wskoczyć. Z drugiej strony może to spowodować jeszcze ostrzejsze reakcje i prowokacje ze strony tych którzy punkty mają za nic, a chcieliby by ten portal odzyskał choć część dawnej świetności.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-06-12 14:28:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do nowych użytkowników i fotek cykanych z biodra ( co osobiście kojarzy mi się raczej z fotografią średnioformatową i zerkaniem w kominek ) :
- fotki gniotki trzeba bezwzględnie odsiewać, tylko najlepiej było by to robić tak aby taka świeżynka się czegoś nauczyła.
Portal nie pełni roli przedszkola fotograficznego, ale nie powinien być także odstraszający dla nowych użytkowników.
70% nowych użytkowników nie ma i pewnie nie będzie miało smykałki i pozostaną na swoim poziomie, ale jest także grono ludzi który chcą zacząć, szkolić się i pracować nad sobą ale nie wiedzą jak - bo tak jak napisałeś wszyscy nie mający pojęcia o fotografii ludzie w koło nich zachwycają się każdym zdjęciem.
Punkty są motywatorem ale nie ideą portalu. Pod tym względem jestem za wprowadzeniem konieczności komentowania także ocen "0" i "4".
W moim pomyśle - który poddałem dyskusji na forum - chodziło o ukrócenie bardzo złośliwych komentarzy ( można powiedzieć dosadnych - chociaż są poza granicą przyzwoitości ) Ponieważ nie wnoszą nic do fotografii tylko w moim mniemaniu służą wyładowaniu swoich frustracji a w efekcie odstraszają i zniechęcają innych.
Konieczność posiadania zdjęć aby brać czynny udział w komentowaniu zdjęć miał za zadanie zmienić typ portalu na bardziej rzeczowy. Często zdarza się że ludzie nie mający pojęcia o fotografii zakładają sobie konto i szczęśliwi że nie muszą dodawać zdjęć ( których nie mają , lub które nie przetrwały by tutaj dnia ) korzystają tylko z opcji komentowania - zamiast rzeczowych opinii robi się trollowisko, zwykłe przeciętne forum, gdzie pod zdjęciem wypowiada się kto zechce. W przypadku kiedy każdy musiałby mieć portfolio i publikować swoje zdjęcia aby uzyskać przywilej komentowania można było by szybko sprawdzić czy opinia w stylu "gniot do kosza" albo "koszmar" jest uzasadniona wiedzą i dorobkiem , czy jest tylko pienieniem się z powodu gorszego dnia w gimnazjum.
Wiem że wielu dobrych fotografów z różnych względów pokasowało swoje prace ale dalej udziela się komentując zdjęcia - tych osób było by szkoda i z tego powodu uznano pomysł za słaby ....koniec i kropka.

Tak jak już napisałem czasami udaje mi się skutecznie dystansować od wszechobecnych w internecie frustratów , ale miewam słabsze dni kiedy biorę sprawy w swoje ręce i proponuje zmiany, pytam, pisze i dysputuje. Co nieco udało mi się już tutaj zmienić i będę próbował dalej.
Nie twierdzę że moje pomysły są wszech-wspaniałe, wiele razy trafiałem kulą w przysłowiowy płot. Zawsze jednak podejmuje dyskusje i wysłuchuje innych.


fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-06-12 16:18:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afropolak podziwiam Cie za checi:)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2012-06-12 16:21:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli masz tyle zapalu na ratowanie portalu , to moze bys pomyslal nad reklamami :) nad tym ze dlugo sie strony otwieraja , to tez zniecheca do zagladania tu :)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-06-12 16:26:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rozwiązanie jest proste i niektórym znane, dajcie kasę portalowi ....spoooro kasy to reklamy znikną.
Podobno są jakieś blokery - ale to każdy prywatnie sobie radzi. można też odżałować 50 zł , czyli 27 gr dziennie i kupić premium.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-06-12 17:52:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Afropolak - a za co tu dawac te marne 50 zł ? - portal już od dawna dryfuje i w około cieknie wazelina... szkoda nawet tych 27 groszy dziennie.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-06-12 17:54:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie przesadzaj, zmień mentalność - korzystasz = płacisz ! Nie płacisz = nie narzekaj.
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4 | 5 | 6
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa