fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
"Ignoruj" - czemu tak naprawdę służy ta funkcja?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-11-19 16:15:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Alez ja tez nikogo nie namawiam co wiecej rozumiem tez oceniajacych inaczej - jak to w zyciu - kazdy ma inne podejscie :)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-19 16:17:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vagabound, lol
no tak, krótki i jeszcze logiczny ;P
ach, jaka logika jest prosta :)

Ja myślę, że można postawić każdą ocenę, jak się to zrobi umiejętnie ;)

-M
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-11-19 16:47:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...pod warunkiem, że ocena ta nie jest niższa niż 3 ;-)))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-19 16:51:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
galex, raczej o tych niższych myślałem ;P
-M
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-11-19 18:13:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mniejszy byłby problem jakby w okienku komentarza/ocen i konstruktywnej krytyki pojawiało się "autor włączył opcję ignoruj" - zgadzam się w 100% z Vagabondem choć rozdaję stosunkowo mało ocen -1 i 0, a moja średnia wystawionych ocen waha się między 3,0 a 3,2 od pierwszego dnia mojej tu bytności. Niestety dla wielu autorów frustrujące jest nie tylko zero ale również 1 i 2... a jak się zrobi przelot raz na jakiś czas przez czyjeś folio i wystawi ocenki w całym przekroju czyli załóżmy w moim przypadku 0-5 można zostać obluzganym i zablokowanym.

Kobra mi kiedyś zarzucił zarozumiałość gdy napisałam, że 98% użytkowników galerii internetowych w życiu nie było w normalnej galerii fotografii i są nikłe szanse na to, że trzymali w rękach jakikolwiek inny album foto niż National Geographic. Nie wiem czy taka diagnoza jest moim zarozumialstwem czy doskonałym wytłumaczeniem megalomanii i chęci za wszelką cenę podtrzymywania iluzji że:
a) sami doskonale fotografujemy
b) doskonale potrafimy odróżnić fotkę ponadczasową od nic nie znaczącej
c) porównując się do słabszych i powołując się na słabsze zdjęcia zawsze wypadniemy na pokrzywdzonych oceną
d) jeśli nasze zdjęcie jest: poprawne technicznie, poprawne kompozycyjnie, poprawnie przygotowane do prezentacji oznacza to, że jest świetne, wartościowe i nie zasługuje na ocenę poniżej 2

czy może być coś bardziej mylnego?!
fotografia cyfrowa
Sivoo
fotografia cyfrowa
2006-11-19 19:17:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niskie oceny to nie jest problem jeśli jest pod nimi jakikolwiek komentarz gorzej jest gdy ocena jest np.0-1 a nie ma ani słowa co w zdjęciu jest źle. Inna sprawa to jest konstrukcja skali ocen od -1 do 5 co często jest porównywane ze szkolna skalą ocen i dlatego ocena 3 u niektórych budzi frustracje.
Od siebie mogę tylko zaprosić do mojego skromnego pf i obiecać że jeśli pod ocena -1 będzie chociaż 3 słowa konstruktywnej krytyki to nikt ignorowany nie będzie :)
fotografia cyfrowa
galex
fotografia cyfrowa
2006-11-19 19:25:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pod -1 będzie co najmniej 10 słów - taki lajf ;-)
fotografia cyfrowa
Sivoo
fotografia cyfrowa
2006-11-19 19:34:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
galex czepiasz się :)
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-11-19 19:35:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
10 znaków - nie koniecznie oznacza 10 słów- taki "lajf"........
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2006-11-19 22:07:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme,
Ja Ci nie będę oceniał zdjęć, tylko pomagał przez krytykę.
Słowo. Obiecuję.
;-)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-11-19 22:11:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kera nie ma sprawy :) mozesz oceniac mozesz krytykowac - ignory poszly w p....... takze mozna szalec :)))
fotografia cyfrowa
vagabond
fotografia cyfrowa
2006-11-20 05:46:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sivo - ale napisz prosze - jak mozna pisac komus konstruktywna krytyke, jesli zdjecie ocenia sie na -1, lub 0? Przeciez wlasnie takie zdjecia sa poza wszelkim zasiegiem takiej krytyki - przynajmniej w zdecydowanej swojej wiekszosci. Liedys myslalem podobnie do Ciebie, jednak uleglem , ze tak sie wyraze - pewnej ewolucji. Nie przy kazdym zdjeciu ocenianym na 1, 2 czy tez wyzej jestem w stanie napisac taka krytyke - czasem nie potrafie pewnych mysli ubrac w slowa i jedynie swoj stosunek do zdjecia potrafie wyrazic ocena.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-11-20 07:40:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vagabond jesteś przynajmniej w tej miłej sytuacji, że Tobie nikt nie smaruje o swoich podejrzeniach odnośnie humorów ciążowych czy wynikających z cyklu menstruacyjnego...
Ciesz się, że jesteś facetem-krytykiem :-)))
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-20 09:24:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
krótko mówiąc nie wszystko ma takie proste wyjaśnienia ;P
fotografia cyfrowa
Sivoo
fotografia cyfrowa
2006-11-20 10:22:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I tak uważam ze autorowi należy sie uzasadnienie. Jeśli nie potrafie napisać dlaczego zdjecie mi się nie podoba to nie pisze i nie wystawiam oceny. Nawet najgorsze zdjęcie można skompentować. Fakt że przy zdjęciach na -1 to prawdopodobnie można sobie napisac koment i ctrl+c ctrl+v. Zły kadr, zly kolor, zły pomysl a już szczytem szcześcia jest zły kadr bo... W szczególności koment należy sie komyś kto dopiero zaczyna zabawe z fotografią. vagabond weź pod uwagę to że autor wystawił prawdopodobnie swoje najlepsze zdjęcie i wg niego może to nie jest zdjecie na 5 ale conajmniej na 4 wiec ocena 0 bez komenta to "jawna niesprawiedliwość" Już mniej kontrowersji budzi we mnie ocena 2-3 bez komenta bo to zdjecie uważa sie za średnie ani dobre ani złe. nawet 5 bez komentarza (chociaż sie nie da) to też jestem w stanie zrozumieć bo poprostu tak sie komuś zdjęcie spodobało że nie był w stanie nic napisać.
fotografia cyfrowa
Iness
fotografia cyfrowa
2006-11-20 10:27:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sivoo a nie uważasz, że nie wszystko się jednak "należy" autorowi słabego zdjęcia. Wybacz ale podstaw to się dobrze uczyć czytając... ksiązki a nie komentarze pod swoim "pstrykiem".
i pisze to, jako osoba, która 99,9% ocen popiera komentarzem
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-20 10:37:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co to w ogóle za rozróżnianie, wyróżnianie?

Każdy ma prawo do oceniania jak mu sie podoba, albo nieoceniania w ogóle.
Każdy ma prawo do pisania krytyk, komentarzy, lub nie.
Każdy ma prawo do własnego zdania, nawet jeżeli dla całej reszty społeczności będzie ono absurdalne, głupie, idiotyczne... trudno, autor sąd i tak bierze za niego odpowiedzialność.
Jeżeli ktoś koniecznie chce wyjaśnienie do oceny, co za problem poprosić osobę wystawiającą ocenę?

-M
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-11-20 10:47:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na wernisaze troche polazic albumy poogladac . prezentacje z muzyka a nie tylko net i net - moze wtedy skala ocen nie bedzie tak dewaluowana.....
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-20 11:04:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme don Kichot ;)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2006-11-20 11:05:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Don Calme
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-20 11:08:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Załatwione ;D
fotografia cyfrowa
Sivoo
fotografia cyfrowa
2006-11-20 11:14:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
photomM zgadzam sie z toba prawie w 100% poza ostaniem zdaniem. Autor wystawiajac zdjecie własnie o komentarz prosi. I jesli chce sie skrytykowac jakies zdjecie oceną 0-1 to wypada powiedziec za co ta krytyka.

Calme 200% racji dla ciebie. Skala jednak bedzie zawsze dewaluowana i tylko od użytkowników będzie zależało jak szybko.

Iness absolutnie nie uważam że autorowi zdjecia slabego należy sie wszystko. Jesli zdjecie ci sie nie podoba nie wchodzisz, nie ogladasz, nie komentujesz takie twoje prawo. Wiekszość 99% słabszych zdjeć można rozpoznać już po miniaturze. Lecz jesli ogladasz i wystawiasz ocenę to kilka słów komentarza chyba też nie jest problem.

Ps. Nigdzie nie pisałem personalnie, że wystawiasz oceny bez komentarza. A ogladajac twoje PF to nawet mozna sie pokusić o stwierdzenie że masz pełne prawo wystawiac oceny niskie.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-20 11:29:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sivoo a skąd założenie, że wystawienie zdjęcia = prośba o komentarz?
Skąd założenie, że portfolio decyduje o prawie do wystawiania niskich ocen?

-M
fotografia cyfrowa
vagabond
fotografia cyfrowa
2006-11-20 11:32:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sivoo- daje slowo, ze kiedys myslalem podobnie do Ciebie. Jednak czas i doswiadczenia to zweryfikowaly. Powiedz prosze - dlaczego niby mam tracic czas dla jakiegos poczatkujacego fotooamatoram jesli ten swoja pierwsza fotke zamiescil na galerii w tydzien po kupieniu pierwszego w zyciu aparatu ...i nie mowimy tutaj o wyjatkowo zdolnych bestiach. Czy nie widzisz tego, ze skoro ktos nie poswiecil nalezycie wiele czasu i wysilku, to dlaczego ja mam to robic? To nie jest szkolka niedzielna, lecz galeria fotograficzna. Oczywiscie moglbym napisac , ze gniot, czy beznadzieja, ale mysle, ze w takim wypadku lepsze juz jest zostawienie jedynie oceny- jakby nie bylo jest ona manifestacja tego, co o zdjeciu uwazam
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2006-11-20 11:36:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Powiedz prosze - dlaczego niby mam tracic czas dla jakiegos poczatkujacego fotooamatoram jesli ten swoja pierwsza fotke zamiescil na galerii w tydzien po kupieniu pierwszego w zyciu aparatu"

wow ;P

-M
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa