fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia ślubna
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Roby10
fotografia cyfrowa
2007-11-15 01:42:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam! Planuję zająć się fotografią ślubną. Wybrałem Canona EOS 400D. Znajomy doradził mi, żebym kupił obiektyw Canon 17-40L no i do tego Canon 70-300 L. Proszę o wsparcie- czy to dobre obiektywy. Może wystarczyłby jeden bardziej uniwersalny i jednocześnie bardzo dobry. Proszę o pomoc
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-11-15 01:45:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
300mm do ślubów???
no w sumie,
nie będziesz musiał wysiadać z samochodu
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-11-15 03:45:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
z 300mn fajne portrety wychodza :)
no i powtsaje kolejny cyfrowy fotograf :) tylko wspolczuc tym mlodym :)
nie wiesz nic o sprzecie , zapewne i o fotografii , ale chcesz robic sluby . powodzenia zycze :)
fotografia cyfrowa
bregu
fotografia cyfrowa
2007-11-15 05:50:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ooo - a co to jest canon 70-300 L ?

jak chcesz zajac sie slubami i pytasz na forum lub znajomego o to co kupic - to lepiej sie nimi nie zajmuj :)
fotografia cyfrowa
szamac
fotografia cyfrowa
2007-11-15 08:41:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ktos prosi o pomoc a wy sie nabijacie, nie jest to fer.
nie chcesz pomoc to sie wogle nie odzywaj, proste.
pozdrawiam
fotografia cyfrowa
BlueDun
fotografia cyfrowa
2007-11-15 08:53:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
roby kupujesz kitową zabawkę a obiektywy L-kowe ?to juz na przyszłość ?
kup sobie 40d tam jest program dla ślubnych z priorytetami jasnych partii obrazu, ) działa toto nawet
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-11-15 08:59:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2007-11-15 09:33:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
OMG!!!!!
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-11-15 09:54:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lol ;)
fotografia cyfrowa
jan_nowakka
fotografia cyfrowa
2007-11-15 10:51:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"300mm do ślubów???
no w sumie,
nie będziesz musiał wysiadać z samochodu" hahahahahahhahahahahahahhahahahaa
fotografia cyfrowa
ukasus
fotografia cyfrowa
2007-11-15 11:47:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hmm zasadnicze pytanie czy robisz na zastanym czy bawisz sie lampa .. o lampie nic nie napisałeś więc zakładam że nie kupujesz .. bo wbudowana pomijam z wiadomych względów ..
czyli MZ 17-40 L może być za ciemne .. weź albo jakąś jasną standardowa ogniskową(miej niż 50 bo dla cyfry po cropie będzie za wąsko) .. albo 17-50 f/2,8 Tamrona .. ja wybrałem ta druga opcję i z rezultatów jestem bardzo zadowolony
http://img155.imageshack.us/img155/9627/img8912ww8.jpg -- lekko dopalone 17mm
http://img267.imageshack.us/img267/1214/img8963mp3.jpg -- zastane 50 mm
http://img210.imageshack.us/img210/3658/img9041wf1.jpg -- zastane 17 mm
fotografia cyfrowa
ukasus
fotografia cyfrowa
2007-11-15 11:55:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co do 300 mm .. ja tam 70-200 bardzo dużo do ślubów używam ..ale zazwyczaj zakresu 70-120mm ..
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-11-15 12:06:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Roby - nie masz pojęcia o fotografi slubnej, a chcesz się za nią wziąć. Kupno dwóch dość drogich obiektywów nie gwarantuje automatycznie, że zdjęcia zrobione przez Ciebie będą ładne, ba nie gwarantuje nawet, że wogóle je zrobisz, bo to nie są super jasne obiektywy. Teraz jest jesień za chwile zima, ciekawe co zrobisz, jak trafisz na ciemny kościół bez lampy błyskowej. Lepiej naucz się najpierw robić zdjęcia, kup se na początek 400d, tamrona 17-50 i 430EX albo 580EX, poćwicz z nimi, jesli sobie dasz radę, to z takim zestawem możesz potem zacząć robic sluby, może dasz radę bez robienia krzywdy państwu młodym, jak sie nauczysz to sam będziesz wiedział na co zmieniac poszczególne elementy zestawu.
fotografia cyfrowa
ukasus
fotografia cyfrowa
2007-11-15 12:29:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a to fakt .. po półtorej roku intensywnego focenia reporterskiego (do gazet) .. nie byłem gotowy na takie wyzwanie .. nigdzie się nie ogłaszałem .. ale ze zostałem poproszony przez znajomych .. to nie mogłem odmówić .. lecz z góry zaznaczałem ze to mój pierwszy ślub .. stresowałem się niesamowicie .. bo nie było kamerzysty i cały obowiązek uwiecznienia spadł na mnie .. no i dałem radę podobno (choć ja sam podszedłem do tego bardzo krytycznie) .. ale młodzi byli bardzo zadowoleni ..

ps. jak chcesz robić śluby .. to musisz mieć 2 body .. bo co powiesz młodym jak Ci aparat padnie ?
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-15 12:32:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no to poradzili ci.. dziwie sie że temat nie zszedł jeszcze na śledzie i golonkę ;):D:D
fotografia cyfrowa
ukasus
fotografia cyfrowa
2007-11-15 12:35:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no co ale czy jak sie bierze pieniądze za ślub . to nie powinno sie mieć 2 body ?
fotografia cyfrowa
Necromanser
fotografia cyfrowa
2007-11-15 12:47:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ukasusie.. miało być o doborze obiektywów. szczerze mówiac sam bym o tym poczytał.. choć wątpie aby ludzie "z branzy" byli zbyt wylewni z dzieleniem się swoimi doświadczeniami.. dobrze ze mam ciekawy artykuł na ten temat :) ale dobrze by było poczytac z różnych źródeł.. pzd
fotografia cyfrowa
xammax
fotografia cyfrowa
2007-11-15 12:48:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
po ślubach to się dobrze barszcz z pasztecikiem sprawdza
fotografia cyfrowa
Robert
fotografia cyfrowa
2007-11-15 12:51:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
BlueDun - a co jest złego w uzywaniu L-ki przypietej do 400D? Zdjęcia bedą bardzo dobre. Przejscie na bardziej zaawansowane body poprawi głównie ergonomie i funkcjonalność, jakość zdjecia polepszy sie tylko nieznacznie.
fotografia cyfrowa
damascenus
fotografia cyfrowa
2007-11-15 13:03:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hmmm, do ceromonii ślubnych używam następujących szkieł :

35/1.4 L USM,
50/1.4 USM,
135/2 L USM oraz

24-105/4 L IS USM - dobre szkło do takich chałtur, bo można nim całość obskoczyć z tym, że potrzebny jest jasno oświetlony kościół i body z FF, żeby mieć te 24 mm na krótkim końcu - ja podpinam pod Canona 5D. Jednak musisz pamiętać, że IS pogarsza jakość rejestrowanego obrazu i też lepiej z niego nie korzystać.

Lampę odradzam - to absolutna ostateczność we wnętrzach! Jeśli nie ma wyjścia to montuję na niej zestaw Promax System - możesz obejrzeć tutaj

Natomiast na zewnątrz korzystam z lampy bez oporów - do rozproszenia cieni, do zdjęć w świetle kontrowym itp.

Zamiast lampy proponuję monopod z jakąś sprytną głowicą kulową typu joystick, bo możesz szybko ustawić kadr, dosłownie jednym ruchem. Polecam głowicę Manfrotto 322 RC2, lekka i wytrzymała, bo z magnezu. Do tego jakikolwiek monopod (może być chiński za kilkadziesiąt złotych, byle był solidnej konstrukcji i odpowiednio sztywny). Kupujesz do niego redukcję na Manfrotto ( 5 zł) żeby można tę głowicę wkręcić.

I tak z monopodu można robić w kościele nieporuszone zdjęcia na czasach rzędu 1/15- 1/30 sek, a nawet niżej - zależy od długości ogniskowej.
Taką metodę polecam - ślub to nie wyścig, większość rzeczy dzieje się na tyle statycznie, że można to zrobić. Ja ustawiam sobie kadr, blokuję ostrość - prostuję się i nie patrząc już w wizjer naciskam spust kiedy ludzie się nie ruszają, nie kręcą itp. Trzeba taki moment wyczekać.
Oczywiście można wykorzystywać poruszenia w sposób twórczy (wszystko zależy od oczekiwań zleceniodawcy)

Musisz znać DOKŁADNIE przebieg ceremonii, żeby wiedzieć kiedy będzie statycznie, a kiedy nie - żeby być odpowiednio przygotowanym.

Odradzam ciemne szkła. To nie ma większego sensu.

Warto być w kościele kilka dni wcześniej, o tej porze kiedy będzie ceremonia. Posprawdzać sobie światła, zakresy ogniskowych, miejsca z których będziesz robił zdjęcia. To daje Ci ten komfort, że masz już kadry w głowie przed ceremonią i tylko czekasz na nie w czasie ślubu.

W info "O sobie" mam podlinkowaną swoją stronę. Możesz wejść w ślubne i popatrzeć.

Do boju !
fotografia cyfrowa
Roby10
fotografia cyfrowa
2007-11-15 13:06:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam ponownie. Dziękuję za porady! Na początku odniosę się do startu z fotografią ślubną. Przecież każdy jakoś musiał zacząć! Przecież nikt nie rodzi się fotografem! Rozumiem, że nie mogę zacząć tak raz dwa bo to byłby absurd. Mniejsza z tym. Dziś rozpocząłem starania o otrzymanie dotacji z PUP na własną działalność gospodarczą. Jest to suma 12 000 zł. Będę mógł całą tę kwotę przeznaczyć na sprzęt i oprogramowanie. Gdybym nie posiadał owego dofinansowania musiałbym bardziej liczyć się z kosztami. Któryś z forumowiczów doradził mi 40 D i myślę, że to rzeczywiście lepszy pomysł. Chciałbym za te pieniądze w miarę bardzo dobry sprzęt do takiej właśnie fotografii reporterskiej. Proszę o dalszą pomoc.
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-11-15 13:06:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie ma jak dobry Lans ;)
Ja do tego używam 24-70 f2,8 L USM i 85 f1.2 L USM - tylko kogo to obchodzi?
fotografia cyfrowa
jan_nowakka
fotografia cyfrowa
2007-11-15 13:12:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no fakt, lans za 10 000 w samych szkłach, kozacki musi być ten f1,2 :D
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-11-15 13:22:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
damascenus, zapomniales dodac ze masz pełną matrycę w 5D, więc ogniskowe jakie podajesz nie będą adekwatne do innych syfrówek
fotografia cyfrowa
Magus
fotografia cyfrowa
2007-11-15 13:24:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Roby - poczekaj chwilę będzie Olympus E-3 Zmieścisz się w tej kasie
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa